0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #120 -: Ноември 27, 2011, 17:36:04 pm »
Лиде, добре сте решили проблема!  :)
Извинявай, ама като четох това с кравата си умрях от смях! Много е комично  :lol:

За бълхите и кърлежите направо нямам думи. Нали уж пръскат!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #121 -: Ноември 27, 2011, 19:01:12 pm »
Ние сложихме за настилка трева. Мъжа ми и баща ми сковаха пързалка със стълбички и люлка. Пясъчник. Стана много красиво. Цяло лято децата са навън, в градинките в квартала е ужасно. Има бълхи и кърлежи. Чак ме е срам да кажа, че говорим за софия. Съседи минават през градинката за да си изкарат добитъка към поляните...С бабички ми е писнало да се разправям. Изобщо, кога ще забранят отглеждането на добитък в границите на града поне. Преди 2-3 години срещу нас в градинката се беше запътила крава с бабка след нея. Кравата тича срещу нас, бабката я бие по дупето с една пръчка и крещи колкото душа има: Бегайте, бегайте... Хубаво я осолих аз. Ще бягам от крава в градинката на детската площатка. От тогава не съм я виждала, но минава от време на време стадо овци, коза... Лятото два пъти ходихме да играят децата и двата пъти я нахапа бълха. Затова звъня на родителите и на двора. Днес в нас, утре в съседите...
Браво на теб, прекрасно решение.  И аз си мислех да оставя трева, ама малко ме е страх какви животни може да има в нея в нашият субтропичен климат. Тук има едни мравки, с които е вечно борба - ние им морим мравуняците, те ги местят на друго място и така се гоним непрекъснато. Та въпросните мравки хапят много гадно, получава ти се гнойна пъпка и много боли, а някои хора са и алергични. Та затова се притеснявам да оставя трева. А иначе е прекрасно да може да са отвън възможно най-много. Аз затова искам да го направя, че вечер като се върна от работа, нямам винаги време да ходя по паркчета и градинки, а така мога да ги пусна в двора да играят, а не да са като затворници. Също си мислех и мъничък надуваем басейн да им сложа.

Това с кравата ме разби направо. Само крава не бях виждала в София :-).


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #122 -: Ноември 27, 2011, 19:33:13 pm »
lidia, отдавна е забранено отглеждането на всякакъв добитък в рамките на града. Поне в Пловдив е така. Проверявахме, заради една разправия с лудата бабичка под нас. И то за кокошки става дума. В нашата махала, докато не измрат селяните на които общината навремето им е продавала право на строеж, няма да свършат кокошките и зайците. Нищо против селяните нямам, просто наистина всички къщи наоколо са строени по едно и също време почти, от хора дошли да работят в града. Ама са си довели и селото с тях. И като са се пенсионирали, много малко от тях са си отишли на село, като моите свекъри да си помагат в изхранването. До преди някоя година един дядо и кози си гледаше. Как мирише след тях да не ви разправям. Ами краен квартал, краен квартал, ама сме голям град уж. Пък то ... На двора на една приятелка, живееща на село има по-малко мухи и комари лятото от колкото при нас.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #123 -: Ноември 27, 2011, 20:22:45 pm »
Ами Pesheck, забранено ама ела да видиш. Тук младите нададохме голяма патардия и да ти кажа съобразяват се вече. Минават съвсем по крайните улици и в ливадите. Свекър ми и той кокошки и зайци гледаше, моя милост обаче не ги търпя много дълго. Веднъж излязли ми изядоха цветята, втория път в тревата и третия "без да искам" изпуснах кучето и освен, че спряха да излизат престанаха и да съществуват след 2-3 месеца... Просто гледката беше уникална. Арес уморен, а кокошките олигавени до ушите(предполагам имат уши...)
Сега има 2-3 заека в края на двора и една барачка, но ще и дойде времето и на нея. Зайците мони си ги носи в тревата и най- интересното е, че тя ги слага да спят с котето и ги мачка цял ден и нея не я дерат, а аз веднъж го взех да го прибера единя заек и ме издра жестоко.. Явно съм пропуснала да го гушна в комплект с котето, то затова. А котето само чака Мони да се обърне, за да захапе зайчето...интересното е, че щом и чуят гласа само и стават по-ниски от тревата. Явно става за звероукротител... Мен никой за нищо ме няма в тая къща... :)

Раши  то сега и на мен ми е смешно, но това ми ти чудо като го видиш да се затича към теб и група деца, просто коментара е излишен...

Bobbie имаме си мравки, но не хапят и си живуркаме съвместно без проблеми. Е тук там се подаде някоя щипалка от ореха вероятно.
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 20:30:52 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #124 -: Ноември 27, 2011, 23:17:40 pm »
Хахах, Лиде, ми той заека е надушил явно какво му мислиш :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #125 -: Ноември 27, 2011, 23:40:57 pm »
Спомням си, че в панелния квартал Тракия на Пловдив едни комшии бяха навряли цял кон на гарсониерената си тераса  :lol:. Обаче купонът започваше по Гергьовден  :lol:... отвсякъде зазвучаваше "Заблеяло ми агънце".

Лиде, и аз се посмях  :D! Между другото, аз също си имам Арес  :D.

Боби, на една детска площадка бяха сложили някаква гумирана настилка - хем не се пързаля, хем децата падат на мекичко. Много ми хареса и казах на д-р Дулитъл да я има предвид, като ми купува къщата с басейните  :lol:.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #126 -: Ноември 28, 2011, 00:32:29 am »
Боби, на една детска площадка бяха сложили някаква гумирана настилка - хем не се пързаля, хем децата падат на мекичко. Много ми хареса и казах на д-р Дулитъл да я има предвид, като ми купува къщата с басейните  :lol:.
Много са скъпи тези настилки,проверявала съм ги. Ще ми трябват няколко бона само за настилка. Иначе и на мен много ми хареват :-)