0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #100 -: Ноември 25, 2011, 11:52:32 am »
jasmin_veni, няма да местим постовете при "безотговорните...", добре си е тук. Темата в емоционалните е предимно за споделяне и изпускане на напрежение. А тук има шанс да се помогне на момичето реално - точно майките ще имат за изпращане дрехи, обувки, легла и т.н., които може да са полезни и важни за тези деца сега. Аз също ще помогна. Благодаря, че постна линка.

мими26, Курумбашев беше отговорил, че и той имал 3 деца и помощ не искал. Не Кошлуков. Като не може да помогне, защо поне не замълча?  Кому е нужно да се посипва сол върху раните на и без това отчаян човек, не го разбирам това...
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 11:56:07 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #101 -: Ноември 25, 2011, 12:02:01 pm »
Мен пък ме ядоса друго в историята. Ако това момиче изпадне във финансова невъзможност да си отглежда децата в прилични условия - държавата ще й ги вземе и ще ги настани в институция  8O Нямало други опции, понеже "всякаква възможна помощ вече й била оказана" от страна на държавата и повече нямало как. В същото време, се пили денонощно как зарязани доброволно от родителите си деца по домовете - трябвало да бъдат изведени оттам. За какво става въпрос да му се не знае, че тотално се обърках вече?!!
Тази майка иска да си гледа децата у дома и се чуди какви "гимнастики" да направи, за да успее, а институциите вдигат рамене и й казват: "Еми ако не се справиш - ние ги извличаме от вас и ги затваряме в институция" - меко казано ми звучи нелепо, да не ползвам други изрази...

Сигурна съм, че с тази майка - няма да се реализира подобен сценарий. Достатъчно "редови граждани" - ще научат за историята й и ще й подадат ръка, кой както може и колкото му позволяват възможностите.
Но същите тези граждани /между които сме и ние с вас/ - плащаме данъци, за да не се стига до подобни патови ситуации. Администрацията, уж усвоява средства по н'ам какви програми, за да няма деца живеещи в несемейна среда, дори когато родителите им не ги искат - следват убеждения и уговорки да си ги приберат у дома... Тука - скапаните чиновници вдигат рамене и: "ми нямало какво да направят". Брех!  :x Ама нали майката не е от "малцинствен произход", има наглостта да учи и да си търси работа, вместо да се държи безотговорно и да хленчи как й било трудно и нямала пари и пр... Та затова - помощ не й се полага на нея явно.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #102 -: Ноември 25, 2011, 23:31:13 pm »
Мен пък ме ядоса друго в историята. Ако това момиче изпадне във финансова невъзможност да си отглежда децата в прилични условия - държавата ще й ги вземе и ще ги настани в институция  8O Нямало други опции, понеже "всякаква възможна помощ вече й била оказана" от страна на държавата и повече нямало как. В същото време, се пили денонощно как зарязани доброволно от родителите си деца по домовете - трябвало да бъдат изведени оттам. За какво става въпрос да му се не знае, че тотално се обърках вече?!!
Тази майка иска да си гледа децата у дома и се чуди какви "гимнастики" да направи, за да успее, а институциите вдигат рамене и й казват: "Еми ако не се справиш - ние ги извличаме от вас и ги затваряме в институция" - меко казано ми звучи нелепо, да не ползвам други изрази...

Сигурна съм, че с тази майка - няма да се реализира подобен сценарий. Достатъчно "редови граждани" - ще научат за историята й и ще й подадат ръка, кой както може и колкото му позволяват възможностите.
Но същите тези граждани /между които сме и ние с вас/ - плащаме данъци, за да не се стига до подобни патови ситуации. Администрацията, уж усвоява средства по н'ам какви програми, за да няма деца живеещи в несемейна среда, дори когато родителите им не ги искат - следват убеждения и уговорки да си ги приберат у дома... Тука - скапаните чиновници вдигат рамене и: "ми нямало какво да направят". Брех!  :x Ама нали майката не е от "малцинствен произход", има наглостта да учи и да си търси работа, вместо да се държи безотговорно и да хленчи как й било трудно и нямала пари и пр... Та затова - помощ не й се полага на нея явно.  :?

Ами Жбрул кое в нашата ш....а държава е ставало по нормалния път?
Имаме приятели, които нямат дете от дълги години. Решиха да си осиновят. Чакаха доста време, накрая ги убедиха да станат приемни родители на детенце, което 1 година не е потърсено от майката. Убеждаваха ги, че няма шанс тя да потърси детето и по този начин могат след време да предприемат процедура по осиновяване. Всичко до преди няколко дни вървеше чудесно. Детето свикна с тях, с новия дом, започна да ги нарича мама и тате, докато в един момент назначават нов соц работник, който преценил, че трябва да се направи всичко възможно това дете да се върне при майката. Свързва се с нея и я убеждава, че може да си вземе детето като по някаква програма й отпускали пари за 9 месеца. Тая откачалка сега се е навила да си вземе детето, което до скоро не беше виждала (нищо, че дома й е на 1 крачка). Няма да ви казвам какъв шок е това и за приятелите ми, и за детето (най-вече).

Твърдо против бях и миналогодишната кампания на бтв да се затворят домовете. Абе хора как ще стане това?! Ще върнат циганетата из катуните и ще отпуснат на майките им помощи за още няколко месеца. А после? Накъде?

Та така е в България. Едни искат да са с децата си, а не могат, други не искат, пък им се бутат в ръцете. Оправия няма!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #103 -: Ноември 25, 2011, 23:44:29 pm »
Ей затова аз съм с доста резерви към приемната грижа :(
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #104 -: Ноември 25, 2011, 23:54:08 pm »
Ужас... И после какво? След 9 месеца ще търсят ново приемно семейство на детето?? Така е, когато всичко се върши "на парче", няма никаква адекватна комуникация между институциите.
*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #105 -: Ноември 26, 2011, 00:22:05 am »
Твърдо против бях и миналогодишната кампания на бтв да се затворят домовете. Абе хора как ще стане това?! Ще върнат циганетата из катуните и ще отпуснат на майките им помощи за още няколко месеца. А после? Накъде?

Та така е в България. Едни искат да са с децата си, а не могат, други не искат, пък им се бутат в ръцете. Оправия няма!

Съвсем резонни въпроси и изводи.

Ужас... И после какво? След 9 месеца ще търсят ново приемно семейство на детето??
Абсолютно правилно си схванала, да. :(

Знам, че звучи налудничево и цинично, но имам усещането, че ако тази майка сама си заведе децата в социален дом и каже: "Ми не мога и не искам да ги гледам" и се врътне - цялата сбъркана администрация ще хукне да й предлага варианти, решения и всякакъв вид помощ, за да си ги вземе обратно. Ама сега, като си ги гледа и иска да си ги гледа и полага усилия да се развива, квалифицира, да си отвори възможности за по-добри доходи...не можели да й помогнат.  8O Та дори и заплахи, че ако не се справи - те ще й вземат децата. Абсурдистан!  :x
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #106 -: Ноември 26, 2011, 12:54:24 pm »
Също против затварянето на домовете. Но за грижа тип защитено жилище. От дома в който работех така върнаха едно момиче на около 3 години в семейството й, по -скоро на бабата и скоро след това го намериха УБИТО. Па взеха и обвиниха един клошар, защото по-лесно, после се оказа, че не той. Абе,  :x!!!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #108 -: Ноември 26, 2011, 13:59:44 pm »
ileini  снощи чух абсолютно същата история, само дето беше самотен татко.
Човекът иска семейство, деца и е осиновил детенце. Няколко месеца по-късно соц.работници идват и му го взимат, защото майка му си го искала. Няма да ви казвам шока, сълзите и отчаянието, на което снощи станах свидетел. Няма да ви казвам шока, който момиченцето е изживяло и как е ревало, докато са го взимали от моя приятел. Не се е отказал от идеята за осиновяването, той искам много деца, изцяло обезпечен е финансово, ама как да направи пак постъпки, като може да стане свидетел на същото?
и какво прави сега?
[/url][/url]
*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #109 -: Ноември 26, 2011, 14:30:37 pm »
Жасмин, как ще го е осиновил и после биологичната майка ще си го иска? Нещо не разбирам.
А за статията - срам и позор. :x

Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #110 -: Ноември 26, 2011, 14:47:57 pm »
ами не питах много в детайли, беше ми неудобно.
Може би е объркал приемен родител с осиновяване, но просто като прочетох историята на Илейни и все едно видях човек, с когото говорих преди нялколко часа.

Срам и позор е, че различните комисии и институции са ВИДЯЛИ и не са реагирали на този...договор.

П.С. Знам още едно място, в което до скоро се подписваха такива договори и говоря за международна фирма, много голяма.
[/url][/url]
*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #111 -: Ноември 26, 2011, 15:04:44 pm »
Да, вероятно е бил приемен родител. В Германия този вид грижи е доста разпространен. Чувала съм и съм чела разни истории, но не познавам нещата в детайли. Знам, че се случва понякога да си ги поискат, случва се и никога да не се сетят за тях. Особено ако детето е болно, последното е много вероятно. Не е тайна, че деца за осиновяване в Германия, че и в други богати държави, практически няма. Осиновяванията са на деца от чужбина. Имам една позната германка, която е подала документи и чака да й предложат дете от Русия. Знам, че има и от Румъния, Африка, Азия, вероятно и от България вече. Чандра или някой, който знае повече, ако се включи, ще разкаже.
За себе си знам, че бих могла да осиновя, но едва ли бих могла да стана приемен родител. Въпреки че, пак казвам, от много неща зависи, а и човек не трябва да се зарича. Все пак се променяме. Мирогледът ни и той.

Приятен ден на всички!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #112 -: Ноември 26, 2011, 15:40:39 pm »
за мен, приемното родителство е много неудачна форма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #113 -: Ноември 26, 2011, 15:50:07 pm »
за мен, приемното родителство е много неудачна форма.
За мен също. Не мога да си представя да живея цял живот в страх, че биологичната майка някой ден може да ми цъфне на вратата и да си поиска детето 8O И айде, аз съм голям човек, трудно, тъжно, тежко, все ще го преживея някак, ами това дете? То как ще го преживее? А уж това се прави с мисъл за децата и тяхното добро. Ами не виждам аз нищо добро едно дете да бъде подхвърляно като вещ между различни семейства, различни среди и т.н. - искам го, не го искам. Това би оставило трайни следи и поражения в психиката му, според мен. Как се обяснява на едно дете, защо му се случва това? Кой носи отговорност какви ще са последиците за него? Никой! За мен това е жестоко!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #114 -: Ноември 26, 2011, 16:45:50 pm »
Аз също не съм запозната с процедурите. Хората се надяваха напролет да се започне процедура по осиновяване. Днес говорих с момичето. След вчерашния ни разговор са се разбрали със социалните до 10 дни детето да се изведе от дома им. И познайте! Биологичната майка измънкала нещо, че имала работа извън града за седмица и не можела на този етап да го вземе. Днес не си вдига телефона!


Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #115 -: Ноември 26, 2011, 16:47:39 pm »
за мен, приемното родителство е много неудачна форма.
И айде, аз съм голям човек, трудно, тъжно, тежко, все ще го преживея някак

След снощи съвсем сериозно мисля, че и "големите" няма как да го преживеем.
Честно хора, не съм виждала по-съсипан човек, в смисъл, той говореше "взеха ми детето" и  абе...май трябва да лекувам моята си психика вече, нещо много лично взимам всичко, явно остарявам.
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #116 -: Ноември 26, 2011, 16:57:31 pm »
Жаси, разбира се, че и за "големите" е ужасно трудно да се преживее, но за едно дете е още по-трудно си мисля. Абе, сложна тема сме подхванали.

Илейни, най-вероятно въпросната "майка" е имала някаква финансова или друга полза от това да си потърси уж детето, да се опита уж да си го вземе /нали най-добре било то да живее в семейството си/ и като й се запазят род. права засега, вече няма нужда от детето и изчезва, до следващия път, когато я привикат социалните. Не знам, може и да греша, но така си мисля аз. Иначе за какво й е да го търси, пък после да изчезва. Съмнително ми се струва на мен това.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #117 -: Ноември 26, 2011, 19:07:56 pm »
Знам за деца от Бг, съвсем легално осиновени в Испания, Франция и САЩ. Всички са циганчета или българчета с увреждания, които тук са нежелани за осиновяване. Дори осиновяват и братята и сестрите на въпросното дете, които често са в различни домове. А на едни родители се бяха обадили, че се е родило и е изоставено следващото бебе, и те го осиновиха и него.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #118 -: Ноември 27, 2011, 08:52:47 am »
Аз също съм против пртиемната грижа и се радвам ( то не че има нещо за радване де) че не само аз мисля така. Това е пълна простотия ти да даваш дете „времено“ и да го прехвърляш от дом на дом. Освен това, ако е нещо по буйно, приемните родители могат да го „върнат“. Абе... все едно става дума за стока. Копират от запада всичко, включително и лошите неща. Домовете имаха сериозни проблеми, но начина да се справят с тях не беше да искат да ги затварят. Според мен най-важното за едно дете е стабилността - да знае какво го очаква утре, в други ден и т.н. с възможно най-малко сериозни промяни. Естествено едно дете в дом, ако бъде осиновено, това би било огромна промяна,но поне е за добро и един път. А те направиха така, че тези деца да са тотално стресирани от подхвърлянето от място на място.

Междувременно да си задам въпроса, за който влезнах. Искам да направя на децата нещо като игрално местенце на двора с пясъчник и люлка. Някой може ли да даде идея какво е удачно и не прекалено скъпо да се сложи на земята като настилка?
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 08:56:02 am от Bobbie »


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица с аромат на наближаващи празници :) (21.11-27.11.2011)
« Отговор #119 -: Ноември 27, 2011, 16:50:43 pm »
Ние сложихме за настилка трева. Мъжа ми и баща ми сковаха пързалка със стълбички и люлка. Пясъчник. Стана много красиво. Цяло лято децата са навън, в градинките в квартала е ужасно. Има бълхи и кърлежи. Чак ме е срам да кажа, че говорим за софия. Съседи минават през градинката за да си изкарат добитъка към поляните...С бабички ми е писнало да се разправям. Изобщо, кога ще забранят отглеждането на добитък в границите на града поне. Преди 2-3 години срещу нас в градинката се беше запътила крава с бабка след нея. Кравата тича срещу нас, бабката я бие по дупето с една пръчка и крещи колкото душа има: Бегайте, бегайте... Хубаво я осолих аз. Ще бягам от крава в градинката на детската площатка. От тогава не съм я виждала, но минава от време на време стадо овци, коза... Лятото два пъти ходихме да играят децата и двата пъти я нахапа бълха. Затова звъня на родителите и на двора. Днес в нас, утре в съседите...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0