0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #240 -: Май 01, 2012, 11:53:42 am »
Много съжелявам, Фиона!Ние също сме с мъжки фактор, в Тутракан няма андролог,д-р Бойчев ни прати на преглед при д-р Кацаров,то по принцип при подаване на документите към фонда с мъжки фактор се прилага документ от такъв доктор,вие не сте ли ходили преди да подадеш...мога да ти дам тел. и адрес на кабинета на д-р Кацаров
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #241 -: Май 01, 2012, 12:14:20 pm »
daria_66 ходили сме преди да подадем документи,но когато ги подавахме миналата година не се изискваше такъв документ.Ще съм ти благодарна ако ми дадеш координати на този д-р и разбира се малко повече инф.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #242 -: Май 01, 2012, 13:54:59 pm »
Изисква се документ за консултация с УРОЛОГ, не андролог. И ние сме с мъжки фактор и посетихме д - р Стоев от Силистра.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #243 -: Май 01, 2012, 17:08:53 pm »
Това е страницата на д-р Кацаров,откъдето можеш да видиш телефон и адрес-http://www.drmilenkatzarov.com/. По принцип не се чака много,долу горе за следващата седмица дават час,прегледа струва 40лв.Да Greenlady е права,трябва документ от уролог, така че ако е само за документа може да не ходите при него,но иначе е много добър специалист-андролог и е добре може би да прегледа мъжа ти...То в България са само двама такива специалисти-той и д-р Бъчваров, за който също има много добри отзиви.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #244 -: Май 02, 2012, 19:15:22 pm »
Здравей daria_66,
благодаря за координатите и разясненията.Кажи ми само какво имаш предвид,когато пишеш,че ако е само за документа може и да не се ходи?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #245 -: Май 02, 2012, 19:36:35 pm »
Здр. Фиона,имах впредвид,че ако ще ходите при него само за да вземете този документ,сигурно може  при всеки уролог както казва Greenlady,не е задължително да е от д-р Кацаров,понеже трябва да се ходи до София и е доста далеч,но аз всъщност незнам откъде си така че...Ние ходихме при него,мъжа ми е с много лоши показатели,той го прегледа-всичко му е наред, не установи нищо тревожно,но с тази спермограма няма как да стане,каза той.Явно сме от тези 20% с недоказан стерилитет,както се изрази доктора... :?
Фиона мога ли да те помоля,знам че не ти е сега до обяснения, но когато ти е възможно да споделиш как беше твоя опит-къс,дълъг протокол,или есествен цикъл.Събирам инфо,защото незнам какво да правя-иска ми се да пробвам на естествен цикъл като за начало,понеже по щадяща организма процедура,всяка информация ще ми е полезна...Благодаря,
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #246 -: Май 02, 2012, 21:27:44 pm »
Здравей daria_66,
писах ти на лични.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #247 -: Май 21, 2012, 19:29:28 pm »
Момичета,
къде се изгубихте?Няма ли някой в процедура?А пък и няма да е лошо да има и някаква информация относно усеваемоста :)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #248 -: Май 29, 2012, 11:01:32 am »
здравейте момичета,на следващия цикъл започваме подготовка за инвитро при д-р Бойчев като ходихме да занесем заповедта той ми назначи хормони които трябва да пусна в тяхната лаборатория.Аз питах една от служителките на регистратура и тя ми каза че някой мога да си ги пусна по здравна каса,а днес се обадих да попитам все пак дали е възможно казаха че не.Та моят въпрос е някой знае ли колко струват началните хормони.FSH,LH,PROLACTIN,TSH,TAT,MAT,моля ако някой знае какви цени имат тези хормони там да ми пише.Благодаря ви предварително
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #249 -: Май 29, 2012, 16:40:58 pm »
Между 15 и 18 лв. Когато аз правих хормони там (през ноември) най - скъпия хормон беше 18 лв. Платих около стотина лева за 5 хоромона
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #250 -: Май 29, 2012, 20:14:24 pm »
Благодаря за отговора,но мисля да ги пусна тук те тези клиники гледат да ти одерат кожата,също така искам да попитам за спермограма колко се чака излиза ли веднага или се чакат  няколко дни?
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #251 -: Май 29, 2012, 20:56:41 pm »
Ива, в "тези" клиники отиваш доброволно, докторите работещи там не дерат кожи, а ще ти помогнат да сбъднеш мечтата си да имаш дете. Хормоните в редовите лаборатории не са по- евтини. Всяка клиника вярва на лабораторията си.

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #252 -: Май 29, 2012, 22:42:58 pm »
Здравейте момичета!
Във връзка с хормоните гинеколог може да пусне 4 по здравна каса,а личният може да пусне 2 щитовидни,пък в лабораторията да се поиска да ти пуснат полови!Те са на едни цени.
Аз също съм се насочила към д-р Бойчев.
Накратко:Правим опити от 4 години.Спермограма преди година-много добра.Февруари правих лапаро и там всичко е ОК.Хормони FSH,LH,PROLACTIN,TSH,Progesteron,Estrsdiol,Testosteron са в норма
Та не знам какъв е проблема.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #253 -: Май 30, 2012, 10:07:00 am »
Благодаря за отговора,но мисля да ги пусна тук те тези клиники гледат да ти одерат кожата,също така искам да попитам за спермограма колко се чака излиза ли веднага или се чакат  няколко дни?
Не прави тази глупост. Ще си спестиш колко? 20 лв? 30 лв? Безсмислено е! Твоя воля, но те съветвам да се довериш на един лекар и да работиш с него, с неговия екип, с неговата лаборатория. Но задължително клиника, занимаваща се с проблемите на стерилитета. Каквато е тази на д-р Бойчев. А относно спермограмата - на обикновената излизат резултатите след 2 часа, а за разширената трябва да почакаш малко повече ден, два. Цените са 40 лв обикновена, 90 лв по КРюгер.  :)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #254 -: Май 31, 2012, 19:10:30 pm »
Здравейте, момичета. Малко ме е срам да си задам въпроса, имайки предвид около какво се въртят коментарите ви тук. За съжаление не открих подходяща тема, а и нали аз също съм пациентка на д-р Бойчев. Та по същество - от 2 години пия Ясмин, но от около година нямам никакво желание за секс. В листовката пише, че може да се наблюдава намаляване на желанието, но при мен изчезна напълно. Това естествено води до караници и съмнения от страна на мъжа ми, че му изневерявам и т.н. На някоя от вас случвало ли се е, възможно ли е да е от Ясмин-а и какво да правя?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #255 -: Май 31, 2012, 22:42:36 pm »
Благодаря за отговора,но мисля да ги пусна тук те тези клиники гледат да ти одерат кожата,също така искам да попитам за спермограма колко се чака излиза ли веднага или се чакат  няколко дни?
Не прави тази глупост. Ще си спестиш колко? 20 лв? 30 лв? Безсмислено е! Твоя воля, но те съветвам да се довериш на един лекар и да работиш с него, с неговия екип, с неговата лаборатория. Но задължително клиника, занимаваща се с проблемите на стерилитета. Каквато е тази на д-р Бойчев. А относно спермограмата - на обикновената излизат резултатите след 2 часа, а за разширената трябва да почакаш малко повече ден, два. Цените са 40 лв обикновена, 90 лв по КРюгер.  :)
Ще направя тази глупост защото тук мога да си ги пусна по каса и да си спестя много повече от 20,30 лв.смятам че суми от порядъка на 80 лв не са никак малко не мислиш ли?
« Последна редакция: Май 31, 2012, 22:49:58 pm от iva3275 »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #256 -: Май 31, 2012, 22:55:39 pm »
Ива, в "тези" клиники отиваш доброволно, докторите работещи там не дерат кожи, а ще ти помогнат да сбъднеш мечтата си да имаш дете. Хормоните в редовите лаборатории не са по- евтини. Всяка клиника вярва на лабораторията си.                           EVIQ знам че е така но аз ходя в "тези" клиники вече повече от 5 години имаш ли представа колко коли съм купила на докторите от "тези"клиники и колко почивки съм им подарила така че съм наясно.Наистина се надявам някой вече да сбъдне мечтата ми пожелавам ти успех и скорошно сбъдване на мечтата ти :)                                                                                          
« Последна редакция: Май 31, 2012, 22:57:34 pm от iva3275 »
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #257 -: Юни 01, 2012, 00:21:06 am »
ива, поне спермограмата не пускайте в обикновена лаборатория! Няма да е достоверна със сигурност. Там няма квалифициран персонал, който да я направи, и докторът ще ви накара да я повторите.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #258 -: Юни 01, 2012, 12:34:15 pm »
Ива съвета на greenlady и blue_sky са добронамерени. Докторите вярват на своите си лаборатории, защото знаят че техниката им е добра. Много са важни стойностите на хормоните при АРТ процедура/преди започване и по време на стимулация/, от тях зависи цялото лечение и развой на нещата.  Представи си ситуация в която по-късно обвиняваш докторите от "тези" клиники, че са ти загубили времето и парите, защото не са реагирали адекватно. И същите тези доктори стоят до посред нощите в клиниките, нямат личен живот, време за семейството....време да се наспят като хората-ами работят за пари-нормално.
И все пак всеки си решава, сам. Ти си имаш своите основания-добре. Показах ти другата страна на монетата.

Нелка тук по-вечето момичета разискват други проблеми и не пият противозачатачни/освен ако е част от лечението/. Има си причина за всичко. Заета ли си, емоцианолно и психически ли си натоварена, имаш нужда от други интереси-отговори си сама или спри ги за месец и ще видиш какво ще се промени.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #259 -: Юни 02, 2012, 18:15:21 pm »
Ива съвета на greenlady и blue_sky са добронамерени. Докторите вярват на своите си лаборатории, защото знаят че техниката им е добра. Много са важни стойностите на хормоните при АРТ процедура/преди започване и по време на стимулация/, от тях зависи цялото лечение и развой на нещата.  Представи си ситуация в която по-късно обвиняваш докторите от "тези" клиники, че са ти загубили времето и парите, защото не са реагирали адекватно. И същите тези доктори стоят до посред нощите в клиниките, нямат личен живот, време за семейството....време да се наспят като хората-ами работят за пари-нормално.
И все пак всеки си решава, сам. Ти си имаш своите основания-добре. Показах ти другата страна на монетата.

Нелка тук по-вечето момичета разискват други проблеми и не пият противозачатачни/освен ако е част от лечението/. Има си причина за всичко. Заета ли си, емоцианолно и психически ли си натоварена, имаш нужда от други интереси-отговори си сама или спри ги за месец и ще видиш какво ще се промени.
Благодаря на всички момичета за адекватните отговори значи за спермограмата съм съгласна че трябва да се направи там но лабораторията тук в Русе в която пускам изследванията си смятам че досега ми е давала точни стойности за хормоните специално за това но все пак 80 лв са си сериозна сума поне за мен но толкова много съм видяла  защото аз вървя по този път повече от 5 години.но все пак ви благодаря момичета успех на всички