0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #60 -: Ноември 25, 2011, 22:59:19 pm »
запис
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #61 -: Ноември 26, 2011, 11:34:39 am »
В Тутракан направих доста процедури, вкл. и ИКСИ по дълъг протокол. Направих всички възможни изследвания и слава богу всичко е наред, като изключим завишени стойности на ТАТ и Пролактин, за които провеждам лечение. Променихме и медикамента за Пролактина, защото след стимулирания опит ИКСИ стойностите му доста подскочиха, но ми обясниха, че това се дължи блокиращата инжекция. Още докато вървеше стимулацията д-р Л. Бойчев се беше пошегувал, че ако и сега не забременея вече не знаят какво да ме правят. След поредния отрицателен резултат д-р Б. Бойчев ми предложи да ме изпрати на консултация при д-р Стаменов. В сряда бях на преглед при него и той предложи биопсия, както и да продължим да правим ИКСИ на модифициран естествен цикъл с лека стимулация с идеята да съберем повече ембриони и впоследствие да ги върнем. Той предложи да правим наблюдението в Тутракан, а останалите процедури в Малинов, на което д-р Б. Бойчев не възрази. Доколкото ми е известно така са постъпвали и с други двойки. Ние сме с мъжки фактор и възможността за качествен подбор на сперматозоидите е по - голяма в Малинов, тъй като там използват доста съвременни методи. Сега почивам и веднага след Новогодишните празници стартираме. Нова година - нов късмет!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #62 -: Ноември 27, 2011, 13:37:03 pm »
disi22, аз не съм напълно съгласна с теб. Ние също сме с мъжки фактор и съм бременна от ИКСИ в клиниката в Тутракан при д-р Богомил Бойчев.Между другото аз бях пациентка на д-р Персенска в клиника Малинов и се прехвърлих в Тутракан, за което не съжалявам.Съжалявам, че при вас не се е получило.Мога да ти кажа, че в Тутракан са добри специалисти, ембриоложките им преди това са работили в Малинов. Другото, което мога да кажа за Малинов, е че записваш час за един доктор, а те преглежда друг, много рядко се случва пациент да е само при Стаменов, без да е минал през Персенска и Шефкетова. Аз познавам момиче, което след 5 неуспешни опита, дори великия д-р Стаменов, не вижда смисъл да продължават. Дано на теб успеят да помогнат.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #63 -: Ноември 27, 2011, 19:19:37 pm »
disi22, аз не съм напълно съгласна с теб. Ние също сме с мъжки фактор и съм бременна от ИКСИ в клиниката в Тутракан при д-р Богомил Бойчев.Между другото аз бях пациентка на д-р Персенска в клиника Малинов и се прехвърлих в Тутракан, за което не съжалявам.Съжалявам, че при вас не се е получило.Мога да ти кажа, че в Тутракан са добри специалисти, ембриоложките им преди това са работили в Малинов. Другото, което мога да кажа за Малинов, е че записваш час за един доктор, а те преглежда друг, много рядко се случва пациент да е само при Стаменов, без да е минал през Персенска и Шефкетова. Аз познавам момиче, което след 5 неуспешни опита, дори великия д-р Стаменов, не вижда смисъл да продължават. Дано на теб успеят да помогнат.
Абсолютно вярно! И аз съм замислила промени скоро. От Малинов в последно време съм много разочарована.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #64 -: Ноември 27, 2011, 19:28:41 pm »
Аз също съм чувала много противоречиви мнения за лекарите в Малинов. Но все пак това е инициатива именно на д-р Б. Бойчев. Усещам колебание в него по отношение на нашия случай. Мисля, че самият той не е много убеден в успеха ни - когато върви процедурата всички в клиниката са много положително настроени, но след лошия финал - като че ли се покриват и започват да увъртат, когато ги попитам защо така се получава - "Може да е в теб проблема, може да е в партньора, а може и да е в двамата!?!" Мисля, че подобно поведение не е в ничия полза. Когато попитам има ли смисъл да продължаваме с опитите, ми казват това вие го решавате. как да решим като ние изобщо не сме наясно дали можем да имаме живо и здраво дете? :(
Всъщност на прегледа ми при д-р Стаменов присъства и д-р Шефкетова и след като ме прегледа той попита какъв подход предлага. Двамата се спогледаха като че ли не знаеха какво да кажат и си прехвърляха топката, което съвсем ме обезкуражи. Докато се обличах си поговориха навън и едва след това д-р Стаменов ми предложи схемата, за която вече писах. Вече и аз не зная какво да си мисля? :( Опитвам се да си давам кураж, но не винаги успявам.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #65 -: Ноември 28, 2011, 09:19:40 am »
Disi22 естествено , че ще си даваш кураж. Всички  с по няколко неуспешни опита се чувстваме по тоя начин, независимо в коя клиника и при кой лекар сме. Може пък смяната да ти е на късмет....успех ти желая!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #66 -: Ноември 28, 2011, 13:02:12 pm »
Благодаря doniss! Само времето ще покаже кое решение е било правилно. Всъщност аз не сменям клиниката, а ставам пациент едновременно на две клиники, защото ще продължа да ходя при д-р Б. Бойчев, който ще извършва подготовката за ИКСИ, а биопсията, пункциите и ебриотрансфера ще бъдат в Малинов. Кореспонденцията и записването на часовете за процедурите ще става чрез Тутракан. Познавам много момичета, които са успели по този начин, а и до скоро това беше едниствения вариант, тъй като едва от пролетта на тази година започнаха да правят инвитро процедури в Тутракан. А и д-р Стаменов индиректно наблюдава всички текущи инвитро процедури, защото при всеки преглед по време на стимулациите и двамата доктори му звънят за консултация. Така, че кой знае каква промяна няма да има. Надявам се новата година да донесе както на мен, така и на всички момичета, които продължават да се борят, само хубави преживявания - успешни процедури,здрави и хубави бебечета на финала. Искрено желая успех на всички!  :) :) :)
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #67 -: Ноември 28, 2011, 17:33:03 pm »
Момичета днес д-р Л. Бойчев има рожден ден, пожелах му да е здрав, за да създава живот и да прави повече хора щастливи!
При мен нещата си вървят и около края на седмицата може би ще ми е пункцията, но аз не бързам за никъде. В сряда пак на хормони и преглед, ще пиша как вървят нещата. 
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #68 -: Ноември 28, 2011, 20:08:23 pm »
Успех kumba и от мен! :balk_103:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #69 -: Ноември 28, 2011, 20:19:00 pm »
Диси на никого не му е приятно отрицателния резултат. Явно още доктора не е свикнал как да се отнася към пациентите си (не го оправдавам, а разсъждавам). Колко неуспешни опита имахте? Само искам да ти кажа, че изход има...въпрос на време,пари и усилия. Просто успеваемостта е едва около 20%, 1 успява-4 не  :(. Във форума се сещам само за едно момиче, което още опитва.... колкото и време да отнеме-ще успеете. Едва ли сте първият труден случай. Със съвместни усилия, при който доктор се чувстваш по-добре, при него върви.... само не си прави лоши прогнози и горе главата.
Кумба радвам се, че нещата вървят добре :D.

Нека д-р Л.Бойчев бъде здрав и Бог да му дава мъдрост как да се справя с трудното ежедневие и да има сили да помага на още много семейства.
Лека вечер
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #70 -: Ноември 28, 2011, 22:02:55 pm »
Да е жив и здрав доктора още дълги години и да продължава да е все така всеотдаен и усмихнат! :happy_birthday_1:
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #71 -: Ноември 29, 2011, 19:02:54 pm »
Здравей Цецинка! До сега сме направили три инсеминации, един опит за ИКСИ на модифициран естествен цикъл и едно ИКСИ по дълъг протокол. Всичко това в рамките на настоящата 2011год. До настоящия момент съм забременявала със сигурност /имам предвид доказано с тестове и УЗД/ два пъти и то спонтанно - през 2009год. и 2010год. Имам съмнения за повече от два пъти, но все не набирах смелост да си направя тест. А когато закъснението на МЦ ставаше достатъчно дълго и решавах да си купя тест, последния ставаше безполезен, защото ми идваше МЦ. Що се отнася до време - за мен то не е толкова много. В момента съм на 38 години и половина и не зная още колко време ще мога да продължа с опитите. Все пак се касае за биологични процеси, които са ограничени във времето. За това ми се иска колкото се може по - рано да станат нещата. :?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #72 -: Ноември 29, 2011, 21:42:53 pm »
disi22 сега те разбирам и си напълно права. Основателно е доктора да поиска помощ от клиника Малинов. Желая ти успех от все сърце.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #73 -: Ноември 30, 2011, 10:52:10 am »
сега и аз да разкажа на кратко,трансфера ми беше на 21.11 поставиха 3 ембриона за което бях много щастлива и ми казаха след 15 дена да си направя тест няма значение какъв,това трябва да стане на 5.12,но вчера получих съвсем леко розово зацапване което много ме претеснява ,днес го няма но ....в петък на 2.12 ако не ми е дошъл цикъла отивам да си направя кръвен тест защото иначе ще се побъркам
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #74 -: Ноември 30, 2011, 14:35:03 pm »
Шонис това леко розово зацапване не е проблем, даже е знак за настъпила имплантация. Аз имах в два дни подобно нещо. Желая ти да се окажа права :D.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #75 -: Ноември 30, 2011, 14:38:05 pm »
благодаря Цецинка дано наистина да се окажеш права
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #76 -: Ноември 30, 2011, 17:51:46 pm »
Браво shoni_s! Аз съм сигурна, че това е знак за настъпила имплатация. Доколкото съм запозната обичайно е около 7-8 дена след трансфера да се получи подобно зацапване за няколко дни. Никакви тестове. Не си пълни главата с глупости. Бъди уверена, че нещата сеполучават добре и на 05.12. да се похвалиш с  :bfp:
Благодаря заподкрепата Цецинка!  :)
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #77 -: Ноември 30, 2011, 18:03:12 pm »
сега и аз да разкажа на кратко,трансфера ми беше на 21.11 поставиха 3 ембриона за което бях много щастлива и ми казаха след 15 дена да си направя тест няма значение какъв,това трябва да стане на 5.12,но вчера получих съвсем леко розово зацапване което много ме претеснява ,днес го няма но ....в петък на 2.12 ако не ми е дошъл цикъла отивам да си направя кръвен тест защото иначе ще се побъркам
стиснати палци от мен всичко да е ок и силно вярвам, че е така. следя те изкъсо дазнаеш и очаквам с нетърпение да се похвалиш с  :bfp:, нали и аз сега вървя по твоите стъпки
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #78 -: Декември 01, 2011, 18:03:39 pm »
бързам да се похваля в неделя ще е моята пункция и сега вече малко ми олекна, все пак остана много малко до прекрасния финал, за който съм мечтала от дълго време.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #79 -: Декември 01, 2011, 18:26:14 pm »
браво kumba  ще ти стискаме палчета и бъди спокойна всичко ще е наред,мен преди пункцията много ме бяха наплашили,че боляло и тем подобни,но въобще не е така Успех ти пожелавам и посли да се похвалиш как е минало