0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #20 -: Ноември 18, 2011, 11:40:34 am »
мина ми пункцията въобще не беше страшно,от 7 фолекула 5 яйцеклетки много съм доволна от себе си утре чакам обаждане да видим как се развиват нещата
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #21 -: Ноември 18, 2011, 12:52:43 pm »
Споко, всичко ще бъде наред! 8) Браво за яйцеклетките! osi_9 Продължавайте да зареждата темата с хубави новини, че може и аз да прихвана!  :lol:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #22 -: Ноември 18, 2011, 13:40:43 pm »
дано,дано :crossfingers:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #23 -: Ноември 18, 2011, 14:51:49 pm »
Е никой не ми отговори, но срещата все пак се състоя  :D Много е мил доктора, изключително любезен, дружелюбен, предразполага те. Много съм доволна за сега  :wink: Като за първи базисен преглед каза "Много съм доволен от това, което виждам". Назначи ми хормони на 3-5 ден от МЦ и спермограма на съпруга ми, а от там на татък ще видим какво ще следва, дано всичко се окаже наред.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #24 -: Ноември 18, 2011, 14:53:49 pm »
greenlady пожелавам ти успах и дано да нямаш никакви проблеми,а цветна снимка не ти ли назначи?
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2011, 10:26:21 am »
МОмичета почти приключих със задължителните изследвания - микробиология на двамата, кръвни групи, СПИН и т.н. Продължавам да приемам Фолиева и Омега 3, онзи ден свърших с уфастона, които ми беше за 10 дни. Сега очаквам да ми дойде МЦ и на втори ден стартираме по къс протокол. Тормози ме един въпрос защо не е назначена спермограма, дали са пропуснали или защото имам вече два неуспеха и затова. Когато имам почеве новини ще пиша.
shoni_s на теб пожелавам много късмет и само положителни мисли, стискам палци!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2011, 11:00:22 am »
Кumba,кой ти изписа фолиева киселина и Омега 3 преди да стартираш нов опит, поради каква причина ги приемаш и в какви дози. Колко време трябваше да изчакаш преди да стартираш нов опит и по какви протоколи бяха първите ти два опита.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2011, 12:25:36 pm »
greenlady ,къде ще правиш изследванията ?В Тутракан ли?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2011, 12:53:46 pm »
обадиха ми се от клиниката от 5 яйцеклетки една не е била узряла ,останали са 4 3 вече са се оплодили,казака ми че това са прекрасни новини утре ще разбера дали се делят.стискам палци на всички останали
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2011, 14:33:00 pm »
kumba, защо нямаш хормони или си ги правила скоро? А последната ви спермограма откога е? Нашата например беше правена 2 месеца преди опита.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #30 -: Ноември 19, 2011, 17:33:24 pm »
Здравейте. Първо за цветната снимка каза, че ако междувременно с др изследвания всичко е ок, тогава ще назначи цветна снимка - тоест последно, защото каза "Млада си, пък и от това, което виждам се съмнявам да са запушени тръбите". А за изследванията - да, в Тутракан, каза ми, че ще са готови за 3 часа и в деня на изследванията ще разберем има ли, няма ли проблем.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #31 -: Ноември 19, 2011, 17:43:57 pm »
Е, ще разберете за хормоните, но състоянието на тръбите не зависи от тях(нито пък от възрастта) :wink:. Така, че без цветната снимка нищо не се знае... Дано всички резултати са хубави!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #32 -: Ноември 19, 2011, 18:22:39 pm »
greenlady ,благодаря за инфото.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #33 -: Ноември 19, 2011, 18:41:57 pm »
Кumba,кой ти изписа фолиева киселина и Омега 3 преди да стартираш нов опит, поради каква причина ги приемаш и в какви дози. Колко време трябваше да изчакаш преди да стартираш нов опит и по какви протоколи бяха първите ти два опита.
Имах 2 опита в София при д-р Владимиров - 1ви през декември 2009г, а 2рия през юни 2010 по фонда. През 2009 имах лапаро при д-р Л. Бойчев, който ми отстрани едната тръба. През юни 2011г пак той ми направи второ лапаро и ми прекъсна и втората тръба и реших, че третия ми опит ще бъде при него. Междувременно ми назначи и имунологични, които са ок. Взех си заповедта края на октомври т.г. и така на 14 ден от цикъла ме повика на преглед. Тогава ми изписа Дуфастона за 10 дни x1, Омега 3 всеки ден x1 и Фолиева 2x1. След прегледа каза, че всичко е наред и без забележка. Нямах никакви актуални хормони и ми назначи ТАТ МАТ и др. за щитовидната, както др. задължителни от онова листче, което дават, те са и за двама ни. И двата опита съм била по дълги протоколи, а сега д-р Л. Бойчев смята генерално да променим нещата и ще бъда по къс протокол. Виака ме на 2ри ден от цикала за започване и ми назначи няколко хормона като отида тогава.
Леле колко дълго стана, извинете ме  :(
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #34 -: Ноември 19, 2011, 18:48:00 pm »
kumba, защо нямаш хормони или си ги правила скоро? А последната ви спермограма откога е? Нашата например беше правена 2 месеца преди опита.
последната ни спермограма е от 2010 но така или иначе нямам никакви изследвания при мен, тъй като от клиниката в София не ни ги дадоха, което е много кофти. Помогнете ми дали трябва да се обадя на док и да попитам за спермограма, може пък просто да е пропуснал или пък не. 
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #35 -: Ноември 19, 2011, 19:00:22 pm »
Кумба, дано този опит завърши с повод за радост! За спермограмата не знам какво да те посъветвам. Най-добре попитай доктора дали е необходима. Аз на твое място бих искала да проверя какво е положението, но не знам дали е наложително...
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #36 -: Ноември 19, 2011, 19:58:34 pm »
Кумба, дано този опит завърши с повод за радост! За спермограмата не знам какво да те посъветвам. Най-добре попитай доктора дали е необходима. Аз на твое място бих искала да проверя какво е положението, но не знам дали е наложително...

Благодаря gergana :-) Вярвам, че този опит ще е нашия и съм много позитивно настроена!!! Пожелавам късмет на всички в тази трудна битка
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #37 -: Ноември 19, 2011, 20:11:30 pm »
Е, ще разберете за хормоните, но състоянието на тръбите не зависи от тях(нито пък от възрастта) :wink:. Така, че без цветната снимка нищо не се знае... Дано всички резултати са хубави!
Да, съгласна съм, просто цитирах какво точно ми каза докторът. Благодаря за пожеланията и аз се надявам всичко да е ок и една по една да отпадат възможните причини. Все пак сега тръгваме по този път и всичко ми е за първи път. Е, често ще се съветвам с вас.  :wink: :D
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #38 -: Ноември 20, 2011, 12:15:39 pm »
kumba според мен трябва да си искаш изследванията от предната клиника даже и да остарели те са си твои и би трябвало да ти ги дадът,при нас последната спермограма беше 2009,после за инсеминацията взеха материал,но преди опита не са ми искали да правя отново понеже всичко си е било наред
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #39 -: Ноември 20, 2011, 12:18:26 pm »
  и сега да се похваля 3 оплодени яйцеклетки които се делят на по 3-4,така ми казаха утре в 13ч. съм на трансфер,съжалявам че после няма да мога да ви пиша но ще съм на почивка до кръвния тест,след това веднага ще докладвам за резултата:crossfingers: