0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, аз рядко влизам, но случайно попаднах на темата и сега като прочетох всичко съм много разтревожена. Аз самата се следа при Христова и ми предстои секцио след около месец при нея. Ами какво да правя? Да разчитам на късмет или да се спасявам.....

Нима паниката, страхът и гневът на Таня и всички писали в темата не са достатъчен довод да си плюеш на петите? Очакваш ли някой тук да те посъветва нещо по-различно?

Тези истории се споделят не само за кураж и подкрепа, а и за да се разбере кои лекари постъпват непрофесионално и недодбросъвестно и да се предпазят други пациенти от подобни беди.

Таня, пожелавам скорошно възстановяване на сестра ти и спокойни дни занапред на цялото ви семейство!
*
аз лично бих си плюла на петите, още повече че съм се срещала и с въпросната персона.
Имаш време, отиди в МД например и си избери лекар.
*
Изобщо правителствена болница като място за раждане е много странен избор за мен
В очакване ....
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Таничка, много се радвам за хубавите новини. Хайде вече да изписват сестра ти и всички да си отдъхнете. Бабите ще помагат, къде ще идат, мама трябва да се възстанови :D

Alie, не мисля, че е трудно да решиш какво да правиш - бягай от там с всичка сила. Няма място за рискуване тук. Както ти е казала и Стефи, имаш време, отиди в друга болница и си намери лекар. Аз лично раждах в МД, по спешност, без никакви уговорки. От друг град съм и им се изтърсих на връх Нова Година с изтекли води в 33 седмица. Хората се отнесоха много професионално, родих без проблеми, детето ми е добре, слава богу. Определено съм доволна от МД, при все че не познавах никого там. Казвам ти го само като информация. Ако искаш инфо и за други болници, погледни тази тема, ще ти е много полезна - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45041.0
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Момичета, аз рядко влизам, но случайно попаднах на темата и сега като прочетох всичко съм много разтревожена. Аз самата се следа при Христова и ми предстои секцио след около месец при нея. Ами какво да правя? Да разчитам на късмет или да се спасявам.....

Честно казано, бих се изумила, ако след доста подробната информация по този случай, която е дала Таня - решиш "да разчиташ на късмет" при въпросната Христова. Раждането - естествено или оперативно е процес, при който могат да настъпят нежелани обрати по всяко време все пак... А дано не ти се случват такива, но не може да не го помислиш като "застраховка" и да не опиташ да си подсигуриш поне надежден лекар и съответно екип. Късмет, късмет...не вярвам особено в тези неща, всеки късмет - е поне наполовина добра подготовка и планиране, с които да спомогнеш независещите пряко от теб неща да се случат по най-добрия възможен начин.

Извън конкретната тема и за мен "Правителствена" не е особено логичен избор за раждане. Точно в София пък - имаш къде по-добри опции... Един месец е предостатъчно време да се ориентираш към друг лекар и болница за секциото, не изпадай в паника, просто разгледай инфото за лекари и болници и си избери някой на когото "не му се е понесла такава слава", като на тази госпожа.  :?

Таня, много се радвам, че всичко при вас се развива добре! :D Дано все по-рядко има поводи да четем подобни истории, дано....
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Здравейте момичета.Нямах много свободно време затова пиша чак сега.
Най накрая в петък изписаха сестричката ми от ИСУЛ.Доста дълъг се оказа престоя в болницата, но важното, че е жива и здрава.
От тук нататък ще трябва да ходи на контролни изследвания, да си пие лекарствата и да си почива.
Важното че си е в къщи при децата.В петък като говорих с племенника по телефона той ми каза, че това е най-щасливия ден в живота му защото мама се прибира в къщи.Душичката ми той :P.
Искам да Благодаря на всички вас за подкрепата,за съпричастността, за хубавите пожелания,  :flower:
Също така искам да Благодаря на всички които спасиха живота на сестра ми и направиха и невъзможното за нея.
Специални благодарности на министъра на здравеопазването Д-р Стефан Константинов който много ни помогна.
И най вече искам да Благодаря на доцент Кенаров и професор Даскалов за проявения навреме професионализъм,също така и на целия екип на интензивно отделение ИСУЛ.
Благодаря на всички от цялото си   :heartbeat:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Едно голямо изпитание с щастлив край!
 :bighug: Таня
Поздрави на цялата щастлива фамилия!
Най-сетне сестра ти прегърна децата си...
Благодарности за всеотдайните лекари и на министър Константинов,
смел и отговорен човек е той!Браво!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Това е чудесна новина ,Браво ,на всички, който помогнаха на сестричката ти сега да си е в къщи при семейството и при децата си ,От тук нататък само хубави неща да и се случват ...
*
Таня, прекрасна новина :D
От тук нататък само прекрасни емоции на семейството ти!
Прегърни сестра си и децата!
Браво на всички лекари борили се за нея, както и на министръа!

Таничка, само вие си знаете с какво сте се преборили...

Най-сетне майчицата да прегърне момиченцето си.
От тук нататък само здраве и щастие желая на цялото ви семейство  :bighug:

*
Прекрасна новина, Таня  :P
Желая много здраве и щастие на цялото ви семейство  :)
Радвам се, че всичко е зад гърба ви. Само щастие от тук насетне и децата да растат весели и с късмет.
Адмирации за министър Константинов.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Изпращам най-хубави пожелания! Много щастие от тук нататък!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Таня, желая на сестра ти само хубави неща да й се случват вече!
Знам, че ще е трудно, но се надявам да потърси наказателна отговорност. Но най-важното - бъдете здрави!

Танче радвам се , че всичко приключи благополучно!
Дано от тук на там сестра ти да има само хубави моменти със своето семейство!
 :bighug:
*
Страхотни новини,Танче!
Вече всичко лошо е зад гърба и сестричката ти да се радва на дечицата си!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Таничка, това е една прекрасна новина! Радвам, се че всичко приключи благополучно и сестричката ти вече е със семейството си! Пожелавам на всички ви само хубави мигове оттук нататък, да сте здрави всички и да се радвате един на друг!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Страхотна новина,Таня,добре дошла у дома на сестра ти!Нека всичко лошо е зад гърба й,само радост и щастие с прекрасните й дечица!

*
Благодаря ви за хубавите пожелания! :P
Таня, толкова се радвам, че сестра ти вече си е вкъщи при дечицата! Желая и бързо възстановяване.
И въпреки, че лошото е зад гърба и, не оставяйте некадърната Христова да и се размине!!! Намерете начин да разкажете случая пред журналисти, да се раздуха случая и да няма повече осакатени от въпросната "докторка"!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!