0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добре дошли в новата тема  :D
От няколко дни си мисля, че сигурно ще е от полза за всички ако имаме такава, където да споделяме от кои стоки, продавани в българските магазини /храни, козметика и пр./ сме доволни, и от кои не?; струва ли си да купуваме скъпи неща, или има по-евтина, но качествена стока?

« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 23:33:45 pm от Eли:) »
*
И да се запиша с нещо, а като имам повече време, ще драсна и за други неща  :)

Последно време за себе си купувам козметиката на Evelin /полска/, много съм доволна от нещата им, а са на сравнително ниски цени. :)

Шампоаните /и съпругът ми ползва на тази марка/ Syoss също се оказаха добър избор  :) Доволна съм и от интензивната маска за коса  :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Да се включа и аз :))
Аз съм много доволна от Българската марка на Здраве, засега ползвам крема им за лице(бяла кутия), но съм доволна и от лечебните им кремчета познати ни от недалечното ни минало ... Някъде ми попадна реклама на техен шампоан, смятам и него да пробвам и ще напиша отзиви тук ;)
Доволна съм  от козметиката на БИЛКА, като започнеш от крема за лице, за този под очи и шампоана им, който е против косопад (не, че имам такъв постоянен, а сезонен ) :))


*
Аз също съм доволна от шампоана Syoss  :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Аз съм много доволна от лака за коса на тази марка Syoss, но преди няколко седмици като реших да си купя нов ми се стори страшно поскъпнал. Имах спомен, че преди съм купувала за по 5лв и нещо, а сега го видях за 8лв и стотинки, та отново минах на Тафт.

Иначе и шампоан съм купувала няколко пъти на същата марка и също останах много доволна, а по принцип сменя ли Хед енд шолдър-а с нещо друго веднага ми излиза пърхут и косата ми започва да се омазнява.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Да, Радостинка, вдигнали са цените им. В Кауфланд, където бяха най-евтини ги гледах оня ден - по 7 лв. и нещо  :? Купих си черния Тафт за 5 лв. От него също съм доволна.

krasavicata, благодаря за мнението за Здраве, няколко пъти го подминавам тоя крем за лице /видях, на кутийката, че е с цинк, а моята кожа е мазна и сигурно ще й се отрази добре/ ще си го купя следващия път  :)Ще чакаме отзиви от шампоана, ако намериш.

И като сме на вълна шампоани - най-отвратителния шампоан, който съм ползвала, е Wash and Go - два пъти съм купувала, и след като се убедих, че точно от него ми излезе пърхут, никога няма да си купя повече.

Иначе аз не съм постоянна спрямо козметиката си, ползвам различни продукти :oops:, не държа на точно определена марка.

Българската козметика Thalloderma, също е сред най-качествените които съм купувала - дневен и нощен крем за лице, околоочен, вазелин, крем за ръце, маска за проблемна кожа, слънцезащитен крем. Ето сайта им: http://www.thalloderma.com/. Във Варна съм ги купувала от аптеки Марешки, както и от Елитис. Цени - много народни  :)

Моля да се включите с мнения за млечни продукти - кашкавал, сирене, кисело и прясно мляко. Всеки път, когато трябва да купувам, съм в ужасна чуденка ... Купувам предимно на Бор-Чвор, но приятелка ми сподели, че не били качествени ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Аз кашкавал предпочитам Родопчанка, много често го продават нарязан от пита.
Сирене купувам само на Филипополис- козето и овчето са страхотни
мляко- купувам си прясно и подквасвам, от местна верига магазини, които имат собствена мандра
ако трябва да купя литрово, никога не купувам Верея
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
кашкавал напоследък купувам "Тетевен", сирене - "Маджаров", прясно мляко Oly, кисело мляко "Верея", но там при млеката, според мен, всичко е скръб и мъка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Благодаря!
Мини, Родопчанка кашкавал съм вземала от Кауфланд и много ми харесва, точно от пита, нарязан и опакован във фолио. Последния път взехме Елена и много се разочаровах, солено-кисел вкус, ако мога така да го кажа  :?

А за подквасването, знам, че не с всяко мляко се получава, почва да се "точи". Свекърва ми що прясно мляко заноса. То ясно, че веднъж като направиш домашно и от него ще си оставаш за "мая"  :?


Сирене, пак нещо родопско беше, аа "Родопско чудо" - от Кауфланд, що-годе беше добро.

Маджаров въобще не съм купувала, ще трябва да опитам и от тази марка :).

То хиляда производителя да му се невиди :?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
За сирене - откакто открихме това на Маджаров - смес от краве и овче мляко, друго не купуваме.

Крема Здраве за лице в бялата кутия и на мен ми допадна, вече втора кутия купувам и съм много доволна.
*
Сирената и кашкавалите са ми много сложни на мен. Сега купувам сирене "Карловско" за детето и гръцкото "Олимпус" за нас. Когато бях при майка ми в Сопот открих страхотно сирене, на производител от Кърнаре. Цената не беше от ниските, но пък вкуса... Жалко, че само когато ходим там мога да купувам.
Кисело мляко от много време купувам Боженци 2%. За нашето семейство е перфектно на вкус.
     
Доволна съм от козметиката за коса на Орзен, по-специално за къдрава коса и боядисана.
На Билка също са им много добри нещата.
За лице ползвам : измивен гел Ивостин, зелена серия. Прилична цена, страхотен ефект. За лице - тоалетно мляко Ексципиал Хидролосион 200 мл. стига за два-три месеца.
[/url][/url]
*
Сирене купувам от проверена мандра,както и прясно мляко и същевременно подквасвам.За кашкавал купувам напоследък от Лидъл "Сините камъни",защото в него няма чак толкова добавен синтетичен калции.

*
Кашкавал купувам вече доста години по навик на "Домлян" - Карлово, а сирене ям по килограм на седмица и за мен най-доброто е овче на "Съединение"
*
Вчера се сетих, какво щях да ви казвам, този път за домашни потреби става въпрос
Преди известно време си купих от Кауфланд, 2 тави правоъгълни, черни /по-голяма и по-малка/, уж италиански, специално погледнах къде са произведени. Есперанса ли беше марката, нещо такова ми се върти, отдавна съм хвърлила етикета. Та тези тави, бяха на промоция 50% - около 15 лева и понеже имах нужда от по-малка, но и голямата щеше да ми върши работа, та ги купих. След неколкократно използване /4-5 пъти максимум/, на нищо не заприлича /малката, голямата така и не я ползвах/. Докато я миех, все нещо ми оставаше по ръцете, викам аз ли не мога да я измия, какво  :lol: А тя започнала да се бели, и се обели цялото дъно. Явно е било само някаква боя  :x Впоследствие и ръждяса, стана неизползваема отвсякъде.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 09:04:15 am от Eли:) »
*
Ели, същите тави бях купила преди години от Метро, но на Факелман. Уж хубава марка, а се обелиха и ръждясаха. Явно всички ги правят на едно място, а се продават под различни марки.
*
Аз пък на Факелман си купих дървена кухненска дъска за рязане и ва втората седмица ми се нацепи,а не беше никак евтина-10лв.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Факелман са боклуци, като цяло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Преди тавите си бях купувала други неща на Факелман и бях много доволна, но след тях единствено формата ми за мъфини е с тази марка. А тя излезе сполучлива.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Покрай миналата Нова година купих пакетчета козе и овче сирене на Роса от Кауфланд - оказаха се ужасно солено. Нямаха вкус на сирене.
Пак от Кауфланд съм купувала прясно мляко на MyDay. По принцип си беше добро, но на 2 пъти попадах на партида, което мирише на загоряло. И съседката каза, че й се е случвало. Наскоро имаха някаква промоция с подаръци и си бяха нормални на вкус млеката.

а по принцип сменя ли Хед енд шолдър-а с нещо друго веднага ми излиза пърхут и косата ми започва да се омазнява.
И като сме на вълна шампоани - най-отвратителния шампоан, който съм ползвала, е Wash and Go - два пъти съм купувала, и след като се убедих, че точно от него ми излезе пърхут, никога няма да си купя повече.
При мен се получи обратното. Ползвах "Head and shoulders" не си спомням кой точно модел "best-ever" или нещо от сорта (това преди 100 години) и бях много доволна. После го промениха и на втората опаковка започна да ми се лющи главата. Пробвах още веднъж после със същия ефект - в началото всичко е наред и постепенно започва пърхут.
Имаше преди няколко месеца промоция на нов шампоан на Нивеа. И с него се получи същото. Първата половина на опаковката бях във възторг, а после ц.
А с Wash and Go нямам проблеми.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.