0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добре дошли в новата тема  :D
От няколко дни си мисля, че сигурно ще е от полза за всички ако имаме такава, където да споделяме от кои стоки, продавани в българските магазини /храни, козметика и пр./ сме доволни, и от кои не?; струва ли си да купуваме скъпи неща, или има по-евтина, но качествена стока?

« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 23:33:45 pm от Eли:) »
*
И да се запиша с нещо, а като имам повече време, ще драсна и за други неща  :)

Последно време за себе си купувам козметиката на Evelin /полска/, много съм доволна от нещата им, а са на сравнително ниски цени. :)

Шампоаните /и съпругът ми ползва на тази марка/ Syoss също се оказаха добър избор  :) Доволна съм и от интензивната маска за коса  :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Да се включа и аз :))
Аз съм много доволна от Българската марка на Здраве, засега ползвам крема им за лице(бяла кутия), но съм доволна и от лечебните им кремчета познати ни от недалечното ни минало ... Някъде ми попадна реклама на техен шампоан, смятам и него да пробвам и ще напиша отзиви тук ;)
Доволна съм  от козметиката на БИЛКА, като започнеш от крема за лице, за този под очи и шампоана им, който е против косопад (не, че имам такъв постоянен, а сезонен ) :))


*
Аз също съм доволна от шампоана Syoss  :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Аз съм много доволна от лака за коса на тази марка Syoss, но преди няколко седмици като реших да си купя нов ми се стори страшно поскъпнал. Имах спомен, че преди съм купувала за по 5лв и нещо, а сега го видях за 8лв и стотинки, та отново минах на Тафт.

Иначе и шампоан съм купувала няколко пъти на същата марка и също останах много доволна, а по принцип сменя ли Хед енд шолдър-а с нещо друго веднага ми излиза пърхут и косата ми започва да се омазнява.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Да, Радостинка, вдигнали са цените им. В Кауфланд, където бяха най-евтини ги гледах оня ден - по 7 лв. и нещо  :? Купих си черния Тафт за 5 лв. От него също съм доволна.

krasavicata, благодаря за мнението за Здраве, няколко пъти го подминавам тоя крем за лице /видях, на кутийката, че е с цинк, а моята кожа е мазна и сигурно ще й се отрази добре/ ще си го купя следващия път  :)Ще чакаме отзиви от шампоана, ако намериш.

И като сме на вълна шампоани - най-отвратителния шампоан, който съм ползвала, е Wash and Go - два пъти съм купувала, и след като се убедих, че точно от него ми излезе пърхут, никога няма да си купя повече.

Иначе аз не съм постоянна спрямо козметиката си, ползвам различни продукти :oops:, не държа на точно определена марка.

Българската козметика Thalloderma, също е сред най-качествените които съм купувала - дневен и нощен крем за лице, околоочен, вазелин, крем за ръце, маска за проблемна кожа, слънцезащитен крем. Ето сайта им: http://www.thalloderma.com/. Във Варна съм ги купувала от аптеки Марешки, както и от Елитис. Цени - много народни  :)

Моля да се включите с мнения за млечни продукти - кашкавал, сирене, кисело и прясно мляко. Всеки път, когато трябва да купувам, съм в ужасна чуденка ... Купувам предимно на Бор-Чвор, но приятелка ми сподели, че не били качествени ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Аз кашкавал предпочитам Родопчанка, много често го продават нарязан от пита.
Сирене купувам само на Филипополис- козето и овчето са страхотни
мляко- купувам си прясно и подквасвам, от местна верига магазини, които имат собствена мандра
ако трябва да купя литрово, никога не купувам Верея
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
кашкавал напоследък купувам "Тетевен", сирене - "Маджаров", прясно мляко Oly, кисело мляко "Верея", но там при млеката, според мен, всичко е скръб и мъка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Благодаря!
Мини, Родопчанка кашкавал съм вземала от Кауфланд и много ми харесва, точно от пита, нарязан и опакован във фолио. Последния път взехме Елена и много се разочаровах, солено-кисел вкус, ако мога така да го кажа  :?

А за подквасването, знам, че не с всяко мляко се получава, почва да се "точи". Свекърва ми що прясно мляко заноса. То ясно, че веднъж като направиш домашно и от него ще си оставаш за "мая"  :?


Сирене, пак нещо родопско беше, аа "Родопско чудо" - от Кауфланд, що-годе беше добро.

Маджаров въобще не съм купувала, ще трябва да опитам и от тази марка :).

То хиляда производителя да му се невиди :?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
За сирене - откакто открихме това на Маджаров - смес от краве и овче мляко, друго не купуваме.

Крема Здраве за лице в бялата кутия и на мен ми допадна, вече втора кутия купувам и съм много доволна.
*
Сирената и кашкавалите са ми много сложни на мен. Сега купувам сирене "Карловско" за детето и гръцкото "Олимпус" за нас. Когато бях при майка ми в Сопот открих страхотно сирене, на производител от Кърнаре. Цената не беше от ниските, но пък вкуса... Жалко, че само когато ходим там мога да купувам.
Кисело мляко от много време купувам Боженци 2%. За нашето семейство е перфектно на вкус.
     
Доволна съм от козметиката за коса на Орзен, по-специално за къдрава коса и боядисана.
На Билка също са им много добри нещата.
За лице ползвам : измивен гел Ивостин, зелена серия. Прилична цена, страхотен ефект. За лице - тоалетно мляко Ексципиал Хидролосион 200 мл. стига за два-три месеца.
[/url][/url]
*
Сирене купувам от проверена мандра,както и прясно мляко и същевременно подквасвам.За кашкавал купувам напоследък от Лидъл "Сините камъни",защото в него няма чак толкова добавен синтетичен калции.

*
Кашкавал купувам вече доста години по навик на "Домлян" - Карлово, а сирене ям по килограм на седмица и за мен най-доброто е овче на "Съединение"
*
Вчера се сетих, какво щях да ви казвам, този път за домашни потреби става въпрос
Преди известно време си купих от Кауфланд, 2 тави правоъгълни, черни /по-голяма и по-малка/, уж италиански, специално погледнах къде са произведени. Есперанса ли беше марката, нещо такова ми се върти, отдавна съм хвърлила етикета. Та тези тави, бяха на промоция 50% - около 15 лева и понеже имах нужда от по-малка, но и голямата щеше да ми върши работа, та ги купих. След неколкократно използване /4-5 пъти максимум/, на нищо не заприлича /малката, голямата така и не я ползвах/. Докато я миех, все нещо ми оставаше по ръцете, викам аз ли не мога да я измия, какво  :lol: А тя започнала да се бели, и се обели цялото дъно. Явно е било само някаква боя  :x Впоследствие и ръждяса, стана неизползваема отвсякъде.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 09:04:15 am от Eли:) »
*
Ели, същите тави бях купила преди години от Метро, но на Факелман. Уж хубава марка, а се обелиха и ръждясаха. Явно всички ги правят на едно място, а се продават под различни марки.
*
Аз пък на Факелман си купих дървена кухненска дъска за рязане и ва втората седмица ми се нацепи,а не беше никак евтина-10лв.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Факелман са боклуци, като цяло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Преди тавите си бях купувала други неща на Факелман и бях много доволна, но след тях единствено формата ми за мъфини е с тази марка. А тя излезе сполучлива.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Покрай миналата Нова година купих пакетчета козе и овче сирене на Роса от Кауфланд - оказаха се ужасно солено. Нямаха вкус на сирене.
Пак от Кауфланд съм купувала прясно мляко на MyDay. По принцип си беше добро, но на 2 пъти попадах на партида, което мирише на загоряло. И съседката каза, че й се е случвало. Наскоро имаха някаква промоция с подаръци и си бяха нормални на вкус млеката.

а по принцип сменя ли Хед енд шолдър-а с нещо друго веднага ми излиза пърхут и косата ми започва да се омазнява.
И като сме на вълна шампоани - най-отвратителния шампоан, който съм ползвала, е Wash and Go - два пъти съм купувала, и след като се убедих, че точно от него ми излезе пърхут, никога няма да си купя повече.
При мен се получи обратното. Ползвах "Head and shoulders" не си спомням кой точно модел "best-ever" или нещо от сорта (това преди 100 години) и бях много доволна. После го промениха и на втората опаковка започна да ми се лющи главата. Пробвах още веднъж после със същия ефект - в началото всичко е наред и постепенно започва пърхут.
Имаше преди няколко месеца промоция на нов шампоан на Нивеа. И с него се получи същото. Първата половина на опаковката бях във възторг, а после ц.
А с Wash and Go нямам проблеми.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
сирене предпочитаме смес на маджаров, кашкавал и луканка също. от готовото мляко в магазина залагам на мегле и за кисело, прясно и сметана, че от другите марки не съм много впечатлена. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Факелман са боклуци, като цяло.
:good_post:
Купувам предимно на Бор-Чвор, но приятелка ми сподели, че не били качествени ...
Даваха такова от работата на мъжа ми, по това време нямахме хладилник, юли месец изкарва около 10-15 дни без да му се издуе капачката.
Друго любимо пак доставка от работата е киселото мляко на БМК, същата работа, в добавка не може да се изцеди, за цяла нощ беше изтекла 1 с.л. суроватка  :lol: такова чудо не бях виждала. Бях забравила кофичка, между останалите, със срок 28.08.11 отворихме я вчера... като току що подквасено изглеждаше  :?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Аз за кисело мляко съм се спряла засега само на една марка Боженци, много ми харесва просто, нооо не е така въпроса с пресните млека, вс имат мирис и вкус на сухо мляко  8O


*
"Боженци" има в състава си сухо вещество - пише го на капачката.
*
От киселите млека най-много ми харесва Фибела 2% - доближава ми се като вкус на мляко.

А, ориз какъв ползвате? Напоследък все не улучвам, последния път имаше гадинки, а преди това бях взела един и ми миришеше на машинно масло.
*
Тара, аз съм много доволна от ориза "Крина" - за готвене Балдо, за гарнитури Жасмин и Басмати. И императорският им ориз е хубав, но ми се изчака чакането за поеме водата.

*
Напоследък най-много ни харесва киселото мляко Табу 3,6%
Прясно още не съм улучила това, което да ни допада
От скоро купуваме кашкавал Тертер, много е хубав, но цената е  8O
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
И аз ползвам предимно на Крина ориз-ите, последно взех тракийски :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
И аз купувам Крина - Европа и кафявия. Кисело мляко - Пършевица , сирене - Карловско за нас, Маджаров - за дечко  :).
Момичета от Варна- някъде виждали ли сте да продават рапично масло?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Млечни купувам на "мизия милк". Кашкавал най-вече. Сирене взимах на една съединеска фирма, може и Съединение да се казва, ама отдавна не съм взимала и не помня. Взимам лидълското "Ливади" и "Софра" ако е на промоция, че 13лв. за сирене ми идват много. Но последно беше в малки разфасовки по 250гр за 1,80лв та добре ми се видя. Мляко - прясно и кисело на "Пилос" или от това което пуснаха за 11 РД на Била. Но да пише точно Била на него, че Кръстю ми взе веднъж от онази тяхната марка - ами айрянче честно казано.
Козметика не ползвам конкретна и не често (то си ми и личи де :wink:). За зимата имам два крема за лице на "Арома" - евтинки  и мазнички, но ми вършат страхотна работа.
Сега стана дума, че пак ни трябва крем за ръце - единстеното за което много се грижа зимата. Бях взимала на "Ейвън" един точно за зимата. Щом и мъжа ми го одобри, значи доста си го е бивало, че коконата не трае да усеща ръцете си мазни.
Малката я мажа с "Бюбхен" и "Бочко", а шампоаните и душгеловете ѝ са "Нивея". Но и тях ги сменям често.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
"Боженци" има в състава си сухо вещество - пише го на капачката.

Може, но на мен, ми харесва! ;) И поне си го пише, а на др марки и толкова не пише

Ели, крема здраве, който ползвам за лице е в голяма бяла кутийка, не е с цинк ;) Тези с цинк са лечебни един вид в малките сини кутийки, аз тях ги ползвам за ранички и разни кожни раздразнения. Много са добри! Същата работа преди ми вършеше и Пенатен крем, ама Здраве (синя кутийка) е в пъти по-евтино откъм цена!

Душ гел ползвам напоследък един от Лидъл за 0,87 или 0,78 лв ( не съм мн убедена, коя из двете цени е 8O)марката е FINALE, с cucumber и Aloe vera, но съм доволна и от лилавият с лавандула мисля, че беше  :wink:
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 11:03:17 am от krasavicata »


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Вси4ки мле4ни продукти на "Ситово" са по наш вкус и Гого яде само от това кисело млако :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Ориз- на "Оберон"- "Лидо" или "Ларго", както и насипен от щанда в Халите.
Сирене- за детето "Маджаров"- козе или краве, за нас-" Маклер" от Фантастико- преди се казваше "Родопско", сега е "Родопино".
В началото, когато захранвах детето със сирене взех козе на "Хармоника"- беше изключително,но понеже продават само в опаковки от по 400гр. ми идва много скъпо.
Кашкавал купувах "Елена", на последният беше воднист и отвратително солен.Понеже в общи линии веднъж в месеца пътуваме до Брезник, кашкавал взимаме от там- в центъра има един магазин на местна мандра- по 10лв. е обикновеният, а с люти чушки, ким, пипер или други подправки е 12лв.за килограм- магазинът се познава по опашката от софийски коли пред него. Правят и сирене и кисело мляко, но сиренето ми идва скъпичко по ок. 10 лв./кг.
Напоследък останах много доволна от балсам на Балеа- евтината марка на ДМ.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Пешек, като каза крем за ръце и се сетих да похваля един  :D. Аз също съм с много проблемна кожа на ръцете и пробвам различни мазила. В края на миналата зима намерих много добър крем. В СЗ има дрогерия Lilly, от типа на ДМ. Та там го намерих, произведем за тях в Сърбия, на него пише само Therapy и Lilly. Като цена беше лев и нещо, ако си спомням правилно, но върши много добра работа. Не оставя мазни ръце и помага при вече разранена от студа кожа.
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 17:17:42 pm от dani_ j »
     
*
На мен кремовете за ръце на Балеа са ми любими.  :D

*
Деси, ползвала ли си други продукти на Балеа? ДМ имаме наблизо, но оттам само на Пуфа храна купувам, че много я харесва  :) Та все ги мяркам тия продукти, но не съм си купувала нищо от тях, или в момента нямам нужда, или просто когато ми трябват, забравям да купя оттам  :oops:

Крем за ръце миналата зима ползвах един на Dulgon, ето този :
Никога не бях ползвала на тази марка, беше на промоция в Пикадили и го купих оттам, че ми трябваше спешно. Много ми хареса, попива бързо, не е мазен и остава тънък филм на ръцете. Съпруга ми в един момент също започна да го ползва и на него му хареса  :). Отзад на БГ превода, мисля че пишеше нещо от сорта нощен крем, и аз се мажех вечер, преди лягане, че то иначе през деня ред не остава  :)

Ориз и аз ползвам на Крина, или Иззи. Много ми харесват и двете марки.
Има един в кутии "свари в пликчето" - различни видове са. Ползвам го, когато правя зеленчуци с ориз, кебап върху ориз и др.  :)

Обаче установих /преди години още  :wink:/, че на различните видове ориз и на различните марки, трябва да се добавя различно количество вода  :lol:
Та до този извод стигнах след като една вечер имах гости и чаках ориза да се опече незнам колко часа, след като бухнах обичайните 4 чаши вода/бульон на 1 чаша ориз  :lol: Ама кой да погледне, че пише съотношение 1:2  :oops:
Тасега редовно гледам дали има "упътване" отзад на пакета  :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Аз ориз ползвам този на Инком бисерен и съм доволна, понякога по-големите разфасовки от 5 кг примерно или 2.5 кг са на промоция често в Метро та оттам. :)
Кажете марка с хубаво прясно мляко? Но, като го свариш да не ухае на сухо мляко  :(


*
Ели, ползвала съм душ-гелове, сапуни, кремове. Може и друго да съм, но не помня. За детето купувам от там козметика и памперси, както и понякога дрехи и спални чували. Много съм доволна.
Сега съм си купила шампоан. Ще ти кажа по-нататък дали ми харесва.

*
Ние в къщи купуваме кисело и прясно мляко Конуш.
А сиренето е "Елена" вакумирано. Аз където не обичам сирене сега не мога да му се наситя.
Маслото е на Милмекс.
От саламите и луканките купувам само на "Орехите"
Иначе и аз ползвам продуктите на Крина - ориз, боб, царевичен грис и т.н
*
И аз съм "за" "Крина".
Кремове ползвам на Клоран и съм страшно доволна.И за Митко и за мен.

*
Ели, ползвала съм душ-гелове, сапуни, кремове. Може и друго да съм, но не помня. За детето купувам от там козметика и памперси, както и понякога дрехи и спални чували. Много съм доволна.
Сега съм си купила шампоан. Ще ти кажа по-нататък дали ми харесва.


Благодаря, Деси  :) Ще гледам следващия път, като ми трябва нещо, да взема от тая марка. Гледам немски са, сигурно са хубави  :) Ако са тези като при вас де  :wink:. Иначе лятото имаше някаква разпродажба, случайно минавах и видях. Купих разни дребошлаци на половин цена - домакинско фолио, памперси за плаж, салфетки, тампони за грим и др.
Памперси не съм купувала иначе, може да ги пробвам, щом казваш, че са хубави  :)


Аз да се оплача от едни макарони, купени от Кауфланд, по-късно ще напиша марката, ако не съм ги хвърлила. Обикновено купувам Стела или Миско, ама тоя път взех някакви други. Еми от половин сварен пакет, успях да сипя само 1 чиния, нито се надуха, нищо. А от другите, от същото количество, хапваме и двамата с мъжа ми, че и  остават. И вкуса им отвратителен  :? И не се ядоха, естествено.
ориз купувам кафяв и червен на Карфур Био, иначе сирене от фирмения магазин на Домлян, кашкавал - всеки път различна фирма.

Макаронени изделия купувам на Дивела или Барила, от години не купувам на български марски, предпочитам италианските. Кус-кус също.
*
Ориз купувам бланширан на "Изи", в краен случай на Крина. Боб, леща също на "Изи".
Мляко - по принцип "На баба" - кисело 3.6% и 4.5%, прясно 3.2%, ако нямам домашно, отскоро взимам на "Домлян" 4.5%, с текста "без консерванти". И от време на време прясно "Герма", ако няма "На баба".
Кашкавал "Арачиеви" и домашен.
Сирене последно време "Мъдрево", преди това "Елена".
Масло "Elle & Vire" - http://www.vk-bg.com/vk/?page=products&pid=131 - страхотно е.
*
От дрогериите на ДМ душ геловете на Белеа съм много доволна.
Млякото за тало с урея съм ползвала също на Белеа, добро  е за зимата или при силно изсушаване на кожата.
Сега съм  взела крем за тяло с кокос -500гр. за 4.70 лв. Миризмата на кокоса е натрапчива за моя вкус към неутралните миризми или най-добре без такива. Хубава е консистенцията - лека, бързо попиваща, оставя кожата мекичка и хидратирана.

 Взех шомпоан за 2.30 / зоо лм./ - пише че е за обем, портокалов цвят и лотос и провитамини, но още не съм го пробвала
Много добър за обем /уплътняващ/ е българският на Рубела, с помпичката /200мл./ - цената му по-соленичка над 6.50лв., в сравнение с  този на Белеа.
И понеже това са силиконови шампоани и действат с натрупване и в един момент спират да действат ги редувам с измиващи.
Гледах измиващ на Белеа за 6 и нещо, ако някой е ползвал да сподели?

още от ДМ:
Течните сапуни на Алверде са добри, но скъпички в сравнение с българските.
Пилинг за лице с кайсия Алверде - много добър за мен, по-фин, за чувствителна и тънка кожа
Крем за тяло Алверде с ший и макадамия - твърд заради маслата, с неприятна миризма - след пробата повече не съм повторила.
Разните там маски за лице Алверде - излишни пари за мен, проба без повторение :)
*

Ели, крема здраве, който ползвам за лице е в голяма бяла кутийка, не е с цинк ;) Тези с цинк са лечебни един вид в малките сини кутийки, аз тях ги ползвам за ранички и разни кожни раздразнения. Много са добри! Същата работа преди ми вършеше и Пенатен крем, ама Здраве (синя кутийка) е в пъти по-евтино откъм цена!

Ааа, то имало и в бяла кутия  :oops: Аз съм виждала само от тези в сините  :)
Ще прочета опаковките и ще видя кой ще купя, но определено тия дни ще го взема  :)

Преди малко ходих до Лидл да си купя от техните шоколади по 75 ст  :lol: Бях купувала с кокос, много ми хареса, въпреки ниската си цена, не е от тия марципанените /аз така им викам  :lol:/, дето нямат вкус на шоколад. Много са хубави, сега отворих с карамел, имам да оползотворя и един с фъстъци  :lol:.

Загледах и един омекотител 1,5 литра за около 3 лева мисля, много ми допадна миризмата му /син/. Беше останал един-единствен. Но имам половин шише още от моя, като го свърша, мисля да си купя лидълския, да го пробвам.

Та като стана въпрос за перилни препарати. 1 година ползвах един огромен пакет Персил, внос от Турция. Много хубаво переше и ароматизираше дрехите. Наскоро си взех Тема за цветно пране от новите видове с екстракт от памук, много е хубав  :)
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 19:18:47 pm от Eли:) »
И аз ползвам омекотителя на Лидл, още от както са отворили магазина. Преди това ползвах на ленор, но този повече ми допада. В началото бяхме на "Жасмин", сега сме на синия, не му знам името  :lol:
Докато сме на тема "Лидл", да похваля млечните продукти "Pilos", особено маслото.
Също и едно брашно на мелница "Балван" без добавки, но то е от Хит.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
И аз харесвам доста от нещата на ДМ , памперси козметика почистващи препарати доволна съм .
От Карфур кетчуп и нес кафе. Утре ще пиша пак

*
Докато сме на тема "Лидл", да похваля млечните продукти "Pilos", особено маслото.

Точно на това масло вчера му се чудех дали да го взема или не, ама така и не му се реших. Другият път ще го пробвам :)

Крем за ръце ползвам "Glysolid". С богато съдържание на глицерин е и е доста мазничък, но пък не е било да ми се напукат ръцете през зимата. Да поясня, че става въпрос за този в металната кутийка. Миналата година бях взела от Кауфланд в пластмасова - той не струва.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Докато сме на тема "Лидл", да похваля млечните продукти "Pilos", особено маслото.

Маслото като отвориха беше по-евтино, но и те се изтарикатиха. Но тъй или иначе си ползвам него. Както и заквасената им сметана, която по нищо не отстъпва на данонската, а е по-евтина и май голямата разфасовка беше 450, а не 400 гр. Изобщо понеже ми е близко си го посещавам редовно.
*
Щом сте доволни, ще пробвам и аз Pilos  :) Вчера взех кутия прясно мляко Pilos,  за да прочета съдържанието му и пишеше на лицевата страна, че е българско, та видях, че производител е Мегле.
Днес или утре ще отида да си взема някои неща  :)
И на мен ми е близо, но когато ходим да пазаруваме повечко неща, ходим в Кауфланд, или Карфур /по-рядко там/. В Карфур ми харесва, че има по-голям асортимент, зареждат много хубави дрешки на Дисни, понякога правят добри промоции /и не само на тях де/. Иначе цените, в сравнение с Кауфланд, са по-високи.

В Лидл започнах да ходя отскоро  :)
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 09:29:52 am от Eли:) »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Да, тя марката е на Мегле. На мен Карфур ми е доста объркан магазин. Отделно, че ми е на другия край на града и без тати не мога да отида там.
И аз редовно ходя на Карфур и Лидл, и двата магазина са ми един до друг. Кауфланд ми се пада малко по-далеко, но за разлика от София, в Бургас разстоянието е минимално с колата.

Какви кремове за лице ползвате и сте доволни? Аз последно използвам на Лореал - тройно действие, но се притеснявам дали не пречи при бременност :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Четох, че сте доволни от шампоаните на Syoss . От кой точно вид сте доволни? Стори ми се, че има разл видове от него  8O


Аз не съм доволна от тази марка, появи ми се пърхут от него.
 :)
препоръчвам за обилен цикъл превръзки molimed premium на фирма hartmann, открих ги случайно в аптеката в стрелча, а сега си ги поръчвам в аптеката на кауфланд
дамски панталони - фирма попов, кюстендил, имат щанд на илиенци
 :)

*
От шампоаните Syoss ползвам с лилавия надпис, за блясък е. Моята коса е мазна, той измива чудесно и издържа по-дълго чиста. Наскоро ми се наложи да ползвам шампоан Гарние-пълен боклук.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
моят опит:
кисело мляко - на Маркели, нисък и висок процент масленост, освен това е 400 грама
кашкавал - Мероне (малко скъп) или българския от Лидл (около 10лв./кг.)
шампоан, балсам - Пантен
мляко за тяло - Leocrema (крема за ръце обаче не ми хареса)
тоал. и кухненска хартия - на Zewa
препарати за пране - на Ариел (от Турция си ги набавям) и течния Персил за бебо (течния за вълнени цветни дрехи за нас не ми хареса)
сапун - само на Dove
превръзки - на Molped (за първите дни) и Always, на Discreet и Panty (евридейки)
колбаси - на Орехите
тесто и кори - на Бела

това са марките, на които държа и не изневерявам. за други стоки купувам различни според промоциите и настроението
Хайде и аз да се разпиша:
- Кисело мляко - зелена Елена.
- Кашкавал - Родопчанка
- Сирене краве - Зоров
- Колбаси - зависи, основно Леки и Орехите
- Пиле - Лудогорско пиле
- Шампоан - L'Oréal за мен, за Ники Селсун
- Кремове - очи, лице L'Oréal, ръце - специално за Ники през зимата на Neutrogéna, не оставя мазно, а моментално успокоява ръце зловещо изпръхнали от студа
- Ориз - Басмати на Иззи, ризон на Крина, арборио, императорски - на когото ми хареса цената:)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Кисело мляко - само Елена или Елби.
Кашкавал - Домлян
Сирене - Маджаров
Прясно мляко - Верея
Масло - Домлян
Пиле - само и единствено Джиев (костинбродските) - изпитано нееднократно.
Колбаси - Тандем или Маджаров

 :) оо да, само джиев, и шунката им е незабравима...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
къде го намирате тоз джиев?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

къде го намирате тоз джиев?

http://www.djiev.com/shops.htm

Преди ходех до другия край на Редута до магазина на Марагидик, над "100-те грама сладки", от лятото магазинът точно срещу входа ни зарежда Джиев. Та има и малки магазинчета, които не са представителни по списъка по-горе, но зареждат тази марка.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Аз си поръчах да ми направят луканки от конско и свинско месо, поне знам, че ще е месо, не соя. Миналата зима ядохме, такива стоки от магазин не съм купувала. За щастие все още в някои месарници по селата правят.
*
Магазин на Джиев има срещу здравната каса на НЗОК на Кричим - едно много малко магазинче. Мисля, че имат магазин и на Римската стена.
В магазина на Кричим освен пилета и всякакви пилешки разфасовки продават и кашкавал и сирене от малки неизвестни фермички, но изключително вкусни и по моето скромно мнение истински.
Магазинчето си заслужава да се посети!
http://www.bgmaps.com/link/7307C969013AA2D97BA35E951E988B98
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 22:02:28 pm от Tanitа »

В магазина на Кричим освен пилета и всякакви пилешки разфасовки продават и кашкавал и сирене от малки неизвестни фермички, но изключително вкусни и по моето скромно мнение истински.


и аз съм на същото мнение, тези малки фирмички понякога ме изненадват с много по-добро качество от големите фирми.
къде го намирате тоз джиев?
Джаме, имат фирмен магазин точно зад нашия блок (327ми), ще взема да ги пробвам.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
пробай, Рали, и докладвай! видех, че има в Мл-3, освен покрай неделния пазар в Хит да намина - дали работят в неделя, обаче...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Доволна съм от лютеница Велика на Дерони.
Чак в Американско се облажваме. Добър продукт, постоянно качество от години.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
да дам отзив за така рекламираното сирене "Тертер". мъжът ми купил едно малко парченце за проба и не е впечатлен. каза, че на Маджаров е по-хубаво. не си хабете парите напразно.

сиренето Софра от Лидл също е добро.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
сиренето софра е супер , в момента давам от него на малките .
*
jam, благодаря  :) Доста са скъпички продуктите на "Тертер", та се чудех дали си заслужават  :?

Сега ще ходя до Лидл, ще взема от това сирене Софра  :)
Джаме, ще накарам Ники довечера като разхожда Дракула да провери :)) А и ще тествам и ще рапортувам :)))

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Аз май не съм много по темата, ама все пак... Днес, пазарувах бебешки неща в "next" и бях приятно изненадана, че цените на артикулите са същите, каквито и в сайта на фирмата и в магазините им в други държави. Отбелязвам го, защото например в местните магазини на "mothercare", "prenatal", "ZARA" или "GAP"...цените са по три, че и отгоре.Причината изобщо да вляза в "next" беше, че смятах да поръчвам за Дани някои неща и реших да видя артикулите на живо, да не би само на снимка да ми изглеждат хубави...
И понеже бях харесала конкретни неща и знаех цените им в UK с точност - оказа се, че и тук са същите цените, та направо си напазарувах  :D Не бяха с намаление, или на разпродажба, че оттам да има някаква разлика "надолу".
Споделям, защото на мен лично за първи път ми се случва в БГ-магазин на дадена марка, да видя цена аналогична на тези, които получавам в магазините им в чужбина.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
да кажа и аз за некст :)
по принцип не пазарувам от подобни маркови магазини , но тази година януари им купих суитчъри и дънки по време  на намаленията на добри цени и съм много доволна.догодина живот и здраве смятам пак да им накупя .
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 10:14:12 am от klio »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
да дам отзив за така рекламираното сирене "Тертер". мъжът ми купил едно малко парченце за проба и не е впечатлен
Да и ние взехме една кутия. Става за ядене, ама не е хубаво. Това, на което пише "отлежало 64 дни" ми хареса много повече. А го взех заради кутията.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Jbrul, в кой магазин на NEXT  си пазарувала?
Доволна съм от Панагюрската луканка на Тандем.
*
Jbrul, в кой магазин на NEXT  си пазарувала?
Доволна съм от Панагюрската луканка на Тандем.

Oт този в "the Mall" на Цариградско. Не знам къде другаде имат магазини в БГ де, ама в СЗ - нямат /за мое съжаление/.

За сиренето "Тертер" и аз съм разочарована. Досега ядяхме "Маджаров", харесвам ги всичките видове и очаквах "Тертер" да е още по-добро...ами нищо подобно. Пак си минах на "Маджаров" и няма да сменям. За кашкавал - на тази фирма за която Тамара споменава, дето на опаковката пише колко дни е отлежал - супер вкусен е и купувам от него.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Jbrul, всъщност има магазин със стока на Некс, до нас е
стига да не ти пречи, че стоката е от минали колекции
аз не се впечатлявам, стига цената да ме устройва
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Jbrul, всъщност има магазин със стока на Некс, до нас е
стига да не ти пречи, че стоката е от минали колекции
аз не се впечатлявам, стига цената да ме устройва


Абе да, "пречи ми" да е стара колекция, ако не е "хот котюр" и Дани не може да се надриска вътре нали... :lol: Въпросът беше за фирмен магазин на "next" /или поне така разбрах/ и затова уточних, че в СЗ - няма такъв. Ако ти имаш предвид малкото магазинче към "Чайка", в което понякога има стоки на въпросната фирма - не бях впечатлена. Не от колекциите /стари, нови/, ами просто няма "колекции", има 5 пакета бодита и ако улучиш да стават за твоето дете - стават. Ако имаш предвид друг магазин - не го знам. Рядко ми се налага да пазарувам бебешки неща оттук всъщност, та не съм и особено в час... :oops:
Този шопинг от "next" в София, беше главно заради костюмът на елф, останаха ми очите в него. Ако наминеш и да снимаш Дани под елхата облечен така - ще черпя. :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

Искам да попитам от коя течна сметана за готвене сте доволни? Аз не ползвам често, 2-3 пъти да съм вземала и то все от една и съща, понеже останалите които намирам са със захар.
Снощи готвих пържоли на фурна, с фикса на Маги. Към сухата смес трябваше да добавя сметана, бях купила една на Мy day - 1/2 литър, в зелена кутия.
По някое време на печенето видях, че отдолу се е отделила вода, а отгоре стана като пресечено. Не се получи сосът, който трябваше. :?
Като цена и качество съм най-доволна от тази
*
За да не се пресича сметаната и за да не отделя вода трябва да се добавя топла към ястието и винаги редуцирана.
Мерилин, тази не е ли е растителна?

Аз много рядко готвя със сметана, но когато го правя е със животинска, от Билла. Марка не помня, но доста по-изгодна от Президент.
Не видях никой да пише за зехтин :)
Тъй като ние почти не ползваме олио, преди години от пробване, сигурно нямаше марка, която да не бях купувала...или ми дъхаха на старо олио, или на сурово, или просто не ставаха.... докато не попаднах на Миневра. Не е от евтините, но поне на нас у дома ни допадна на вкус и вече няколко години ползваме само него. Сега и малкия му е фен /ще не ще/  :lol:


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
аз ползвам студено пресован Коста Д'оро
сметаната- и аз като Сия от животинската в Билла, наистина предвид цената си е много добра
много да похваля карловското козе сирене /от кауфланд го купих конкретно/- страхотно е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
зехтин купувам Borges, испански.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За зехтина - и аз като Джамата..

Джаме, за Джиев зад блока - работно време:
Понеделник - Петък от 10 до 19
Събота - от 10 до 14
Неделя - почивен ден

Сметана - и аз растителната на Хопла (ако е течна) иначе на Данон.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
аз съм ползвала няколко пъти cremio на my day и за торти, и за готвене, но май е на растителна основа  :?
за олиото и зехтините,  :D от почти година ползваме само олио от гроздови семена, от карфур го взимаме, френско за 7лв, и в метро има - италианско за 8 и нещо.  :D много съм доволна от това олио, не мирише, и за салатки и за готвено е супер.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Джиджи, аз лично вече купувам зехтин само от Гърция и след опит на повечето марки се спряхме на Минерва и Алтис. пак от там си купувам и прах за пране SKIP, от който съм много доволна, но ще свърши в скоро време и ще се наложи временно да ползвам купен прах от тук. моля да споделите от какво сте доволни, че от години пера само с германски и гръци  :oops: и нямам представа на бг пазара кой прах е читав.  :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*
*Мина*, можеш и от тук да си вземаш немски и гръцки перилни препарати и такива за миялна. Почти във всеки квартал има по един такъв магазин.

И аз с въпрос - търся пилешко охладено, почистено пилешко месо. Напоследък се разочаровах от всички утвърдени марки - уж пиле готово за грил, а то само дето пера няма.  :x Така са и градус , лудогорско пиле, и виктория, и други такива. На Джиев отдавна не съм вземала, а имаме един магазин наблизо в който продават, но само замразени.
*
Jbrul, в кой магазин на NEXT  си пазарувала?
Доволна съм от Панагюрската луканка на Тандем.

Oт този в "the Mall" на Цариградско. Не знам къде другаде имат магазини в БГ де, ама в СЗ - нямат /за мое съжаление/.
Хм, много странно. Живея до Тhe Mall и през ден се разхождам там. Сигурна ли си, че не е било някакво намаление?!Само при намаления съм виждала цените им да се доближават до тези в сайта.