0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ели, ползвала съм душ-гелове, сапуни, кремове. Може и друго да съм, но не помня. За детето купувам от там козметика и памперси, както и понякога дрехи и спални чували. Много съм доволна.
Сега съм си купила шампоан. Ще ти кажа по-нататък дали ми харесва.


Благодаря, Деси  :) Ще гледам следващия път, като ми трябва нещо, да взема от тая марка. Гледам немски са, сигурно са хубави  :) Ако са тези като при вас де  :wink:. Иначе лятото имаше някаква разпродажба, случайно минавах и видях. Купих разни дребошлаци на половин цена - домакинско фолио, памперси за плаж, салфетки, тампони за грим и др.
Памперси не съм купувала иначе, може да ги пробвам, щом казваш, че са хубави  :)


Аз да се оплача от едни макарони, купени от Кауфланд, по-късно ще напиша марката, ако не съм ги хвърлила. Обикновено купувам Стела или Миско, ама тоя път взех някакви други. Еми от половин сварен пакет, успях да сипя само 1 чиния, нито се надуха, нищо. А от другите, от същото количество, хапваме и двамата с мъжа ми, че и  остават. И вкуса им отвратителен  :? И не се ядоха, естествено.
ориз купувам кафяв и червен на Карфур Био, иначе сирене от фирмения магазин на Домлян, кашкавал - всеки път различна фирма.

Макаронени изделия купувам на Дивела или Барила, от години не купувам на български марски, предпочитам италианските. Кус-кус също.
*
Ориз купувам бланширан на "Изи", в краен случай на Крина. Боб, леща също на "Изи".
Мляко - по принцип "На баба" - кисело 3.6% и 4.5%, прясно 3.2%, ако нямам домашно, отскоро взимам на "Домлян" 4.5%, с текста "без консерванти". И от време на време прясно "Герма", ако няма "На баба".
Кашкавал "Арачиеви" и домашен.
Сирене последно време "Мъдрево", преди това "Елена".
Масло "Elle & Vire" - http://www.vk-bg.com/vk/?page=products&pid=131 - страхотно е.
*
От дрогериите на ДМ душ геловете на Белеа съм много доволна.
Млякото за тало с урея съм ползвала също на Белеа, добро  е за зимата или при силно изсушаване на кожата.
Сега съм  взела крем за тяло с кокос -500гр. за 4.70 лв. Миризмата на кокоса е натрапчива за моя вкус към неутралните миризми или най-добре без такива. Хубава е консистенцията - лека, бързо попиваща, оставя кожата мекичка и хидратирана.

 Взех шомпоан за 2.30 / зоо лм./ - пише че е за обем, портокалов цвят и лотос и провитамини, но още не съм го пробвала
Много добър за обем /уплътняващ/ е българският на Рубела, с помпичката /200мл./ - цената му по-соленичка над 6.50лв., в сравнение с  този на Белеа.
И понеже това са силиконови шампоани и действат с натрупване и в един момент спират да действат ги редувам с измиващи.
Гледах измиващ на Белеа за 6 и нещо, ако някой е ползвал да сподели?

още от ДМ:
Течните сапуни на Алверде са добри, но скъпички в сравнение с българските.
Пилинг за лице с кайсия Алверде - много добър за мен, по-фин, за чувствителна и тънка кожа
Крем за тяло Алверде с ший и макадамия - твърд заради маслата, с неприятна миризма - след пробата повече не съм повторила.
Разните там маски за лице Алверде - излишни пари за мен, проба без повторение :)
*

Ели, крема здраве, който ползвам за лице е в голяма бяла кутийка, не е с цинк ;) Тези с цинк са лечебни един вид в малките сини кутийки, аз тях ги ползвам за ранички и разни кожни раздразнения. Много са добри! Същата работа преди ми вършеше и Пенатен крем, ама Здраве (синя кутийка) е в пъти по-евтино откъм цена!

Ааа, то имало и в бяла кутия  :oops: Аз съм виждала само от тези в сините  :)
Ще прочета опаковките и ще видя кой ще купя, но определено тия дни ще го взема  :)

Преди малко ходих до Лидл да си купя от техните шоколади по 75 ст  :lol: Бях купувала с кокос, много ми хареса, въпреки ниската си цена, не е от тия марципанените /аз така им викам  :lol:/, дето нямат вкус на шоколад. Много са хубави, сега отворих с карамел, имам да оползотворя и един с фъстъци  :lol:.

Загледах и един омекотител 1,5 литра за около 3 лева мисля, много ми допадна миризмата му /син/. Беше останал един-единствен. Но имам половин шише още от моя, като го свърша, мисля да си купя лидълския, да го пробвам.

Та като стана въпрос за перилни препарати. 1 година ползвах един огромен пакет Персил, внос от Турция. Много хубаво переше и ароматизираше дрехите. Наскоро си взех Тема за цветно пране от новите видове с екстракт от памук, много е хубав  :)
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 19:18:47 pm от Eли:) »
И аз ползвам омекотителя на Лидл, още от както са отворили магазина. Преди това ползвах на ленор, но този повече ми допада. В началото бяхме на "Жасмин", сега сме на синия, не му знам името  :lol:
Докато сме на тема "Лидл", да похваля млечните продукти "Pilos", особено маслото.
Също и едно брашно на мелница "Балван" без добавки, но то е от Хит.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
И аз харесвам доста от нещата на ДМ , памперси козметика почистващи препарати доволна съм .
От Карфур кетчуп и нес кафе. Утре ще пиша пак

*
Докато сме на тема "Лидл", да похваля млечните продукти "Pilos", особено маслото.

Точно на това масло вчера му се чудех дали да го взема или не, ама така и не му се реших. Другият път ще го пробвам :)

Крем за ръце ползвам "Glysolid". С богато съдържание на глицерин е и е доста мазничък, но пък не е било да ми се напукат ръцете през зимата. Да поясня, че става въпрос за този в металната кутийка. Миналата година бях взела от Кауфланд в пластмасова - той не струва.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Докато сме на тема "Лидл", да похваля млечните продукти "Pilos", особено маслото.

Маслото като отвориха беше по-евтино, но и те се изтарикатиха. Но тъй или иначе си ползвам него. Както и заквасената им сметана, която по нищо не отстъпва на данонската, а е по-евтина и май голямата разфасовка беше 450, а не 400 гр. Изобщо понеже ми е близко си го посещавам редовно.
*
Щом сте доволни, ще пробвам и аз Pilos  :) Вчера взех кутия прясно мляко Pilos,  за да прочета съдържанието му и пишеше на лицевата страна, че е българско, та видях, че производител е Мегле.
Днес или утре ще отида да си взема някои неща  :)
И на мен ми е близо, но когато ходим да пазаруваме повечко неща, ходим в Кауфланд, или Карфур /по-рядко там/. В Карфур ми харесва, че има по-голям асортимент, зареждат много хубави дрешки на Дисни, понякога правят добри промоции /и не само на тях де/. Иначе цените, в сравнение с Кауфланд, са по-високи.

В Лидл започнах да ходя отскоро  :)
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 09:29:52 am от Eли:) »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Да, тя марката е на Мегле. На мен Карфур ми е доста объркан магазин. Отделно, че ми е на другия край на града и без тати не мога да отида там.
И аз редовно ходя на Карфур и Лидл, и двата магазина са ми един до друг. Кауфланд ми се пада малко по-далеко, но за разлика от София, в Бургас разстоянието е минимално с колата.

Какви кремове за лице ползвате и сте доволни? Аз последно използвам на Лореал - тройно действие, но се притеснявам дали не пречи при бременност :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Четох, че сте доволни от шампоаните на Syoss . От кой точно вид сте доволни? Стори ми се, че има разл видове от него  8O


Аз не съм доволна от тази марка, появи ми се пърхут от него.
 :)
препоръчвам за обилен цикъл превръзки molimed premium на фирма hartmann, открих ги случайно в аптеката в стрелча, а сега си ги поръчвам в аптеката на кауфланд
дамски панталони - фирма попов, кюстендил, имат щанд на илиенци
 :)

*
От шампоаните Syoss ползвам с лилавия надпис, за блясък е. Моята коса е мазна, той измива чудесно и издържа по-дълго чиста. Наскоро ми се наложи да ползвам шампоан Гарние-пълен боклук.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
моят опит:
кисело мляко - на Маркели, нисък и висок процент масленост, освен това е 400 грама
кашкавал - Мероне (малко скъп) или българския от Лидл (около 10лв./кг.)
шампоан, балсам - Пантен
мляко за тяло - Leocrema (крема за ръце обаче не ми хареса)
тоал. и кухненска хартия - на Zewa
препарати за пране - на Ариел (от Турция си ги набавям) и течния Персил за бебо (течния за вълнени цветни дрехи за нас не ми хареса)
сапун - само на Dove
превръзки - на Molped (за първите дни) и Always, на Discreet и Panty (евридейки)
колбаси - на Орехите
тесто и кори - на Бела

това са марките, на които държа и не изневерявам. за други стоки купувам различни според промоциите и настроението
Хайде и аз да се разпиша:
- Кисело мляко - зелена Елена.
- Кашкавал - Родопчанка
- Сирене краве - Зоров
- Колбаси - зависи, основно Леки и Орехите
- Пиле - Лудогорско пиле
- Шампоан - L'Oréal за мен, за Ники Селсун
- Кремове - очи, лице L'Oréal, ръце - специално за Ники през зимата на Neutrogéna, не оставя мазно, а моментално успокоява ръце зловещо изпръхнали от студа
- Ориз - Басмати на Иззи, ризон на Крина, арборио, императорски - на когото ми хареса цената:)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Кисело мляко - само Елена или Елби.
Кашкавал - Домлян
Сирене - Маджаров
Прясно мляко - Верея
Масло - Домлян
Пиле - само и единствено Джиев (костинбродските) - изпитано нееднократно.
Колбаси - Тандем или Маджаров