0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #40 -: Август 31, 2011, 16:32:05 pm »
nunu, има още време, ще се потръшкат още. Но наистина след 4г вече е друга работа, по-лесно се говори с тях.

Нещо хубаво за всички ви:

Най-обичам от Дора Габе

Най-обичам, като стана,
да целуна мойта мама,
чистичко да се измия,
сухичко да се изтрия.
„Добър ден – да кажа, - татко!“
и да си похапна сладко.
А пък още най-обичам
да играя и да тичам.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #41 -: Август 31, 2011, 16:34:47 pm »
Мармотче, обичам позитивния ти подход към живота. Исках да ти го кажа, след като пусна темата. :D 

*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #42 -: Август 31, 2011, 16:35:34 pm »
Малко да ви върна на вечната тема - махане на памперс  :lol: младежа е без памперс вече 2 седмици и при системно напомняне, и следене за специфични муцуни  :) се справя почти без инциденти или с редки такива, но от утре е на ясла и сега съм в дилема дали да му слагам памперс или да го оставя без. Ще говоря утре с персонала и ще искам  и тяхното мнение, но ако имате съвети и спомени как е било ще ми е полезно. Не казва сам и ако го оставя казва, че има пиш, докато пишка. За акането общо взето казва, че го боли коремчето.
« Последна редакция: Август 31, 2011, 16:38:16 pm от midge »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #43 -: Август 31, 2011, 16:43:21 pm »
midge, персонала и разговора с тях ще е решаващ!
В този период аз слагах в раничката на Митака памперс
за следобедния сън и няколко комплекта дрешки за инциденти :D!


Мармотче, обичам позитивния ти подход към живота. Исках да ти го кажа, след като пусна темата. :D  

 :hug2:Подкрепям с две ръце...и в тази връзка...

Тече, всичко тече -
времето няма бряг
и ни влече - няма как.

И тъй всяко момче,
всъщност е бъдещ мъж -
поет или моряк.

Всеки малък мъж мечтае
миг поне да е силен и сам.
А моретата не са до колене -
дори на голям.

Растем и пак ще растем,
но заедно с теб -
приятел с теб съм днес
и утре, и до край -
въпрос на мъжка чест,
не на игра.

А морякът иска да е
капитан, смел капитан.
Капитанът иска да е
Магелан - поне Магелан.

Растем и пак ще растем,
но заедно с теб -
приятел с теб съм днес
и утре, и до край -
въпрос на мъжка чест,
не на игра.


Хубав и спокоен следобед!:)))


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #44 -: Август 31, 2011, 17:25:17 pm »
Дора Габе има ли стихче за онези деца, които сутрин като се събудят, на усмихнатия поздрав на майка си отговарят с "Няма добро утро! Махай се!"?

и аз уважавам позитивния подход към живота, но след такова сутрешно посрещане той започва малко да ми нагарча... :(

предполагам, моят голям шок се състои в това да установя, че не всички деца и не всичко в живота на децата е зайчета, слънчица и усмивки...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #45 -: Август 31, 2011, 17:38:36 pm »
Но наистина след 4г вече е друга работа, по-лесно се говори с тях.
Докато влязат в пубертета. Прекрасно ми беше детето до 11-12-годишна възраст, толкова много усилия съм вложила да я направя човек, въобще не сме минавали през бебешките тръшканици, въпреки че беше будно, активно дете. Сега не мога да я позная. На път е да ме вкара в депресия - постоянно се обвинявам, че съм лоша майка. Знам, че е период, че ще мине и че аз излишно се филмирам, обаче продължавам да се чувствам зле. Айде... оплаках се и аз.
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #46 -: Август 31, 2011, 17:50:32 pm »
Но наистина след 4г вече е друга работа, по-лесно се говори с тях.
Докато влязат в пубертета. Прекрасно ми беше детето до 11-12-годишна възраст, толкова много усилия съм вложила да я направя човек, въобще не сме минавали през бебешките тръшканици, въпреки че беше будно, активно дете. Сега не мога да я позная. На път е да ме вкара в депресия - постоянно се обвинявам, че съм лоша майка. Знам, че е период, че ще мине и че аз излишно се филмирам, обаче продължавам да се чувствам зле. Айде... оплаках се и аз.

Тийнове, какво да ги правиш...изчакай няколко години и ще спре да мрази всички лица олицетворяващи властта :)
[/url][/url]
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #47 -: Август 31, 2011, 18:50:07 pm »
Дора Габе има ли стихче за онези деца, които сутрин като се събудят, на усмихнатия поздрав на майка си отговарят с "Няма добро утро! Махай се!"?

Не, обаче Чичо Стоян има:

Сърдитко
Все за нещо ще намери да се начумери:
ту му млякото горещо, ту пък друго нещо.
И задето Петко вкъщи често тъй се мръщи,
Николинка, Ваньо, Митко викат му сърдитко.

Сега сериозно, и ние имаме такива моменти, по-сериозни с Дани. Ами казвам "Аз пък искам да ти е добро утрото. Много те обичам, но да знаеш, че не те харесвам такъв кисел и неучтив". И го оставям да си се разбере със себе си. Ако се държи различно по-късно обаче (усмихва се, кавалерства, прави нещо градивно), не пропускам да го похваля и да кажа колко много повече го харесвам така. С времето тези изблици при него почти изчезнаха, сега са 1-2 пъти месечно. Дими още я тресе бебешки пубертет, нейните изблици са повече, но тя е като лятна буря - много бързо й минава.

По цял ден само зайчета и котенца нЕма никъде. Истинските деца понякога се гушкат и целуват, друг път говорят лоши думи, заплашват, може да ударят, да ухапят. Някои даже не обичат много гушкане и целувки. Което не значи, че не изпитват обич и привързаност.

Нашата работа е да направим каквото трябва - да говорим много с тях, да не удряме и крещим, да сме безусловна опора. А пък то ще си стане каквото ще. Просто ако сме инвестирали много време и усилия, шансът да се получи нещо добро е по-голям.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #48 -: Август 31, 2011, 19:09:17 pm »
Ех, милички, не е лесно. Темата е болна на всички май. Представям си като дойде този момент и при мен, когато детето каже нещо лошо, или отговори. Много ми е трудно да бъда такава, каквато трябва и изпитвам вина за това. Старая се да съм усмихната, но не винаги се получава. Явно съм в кофти период и плача често, а детето ме вижда. Зная, че не трябва, но понякога просто не успявам да се сдържа. Дано да успея да бъда до детето си и да му дам безрезервната подкрепа, за която говори Мармотче :)


*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #49 -: Август 31, 2011, 20:37:46 pm »
Мидж,на мен ми казаха да сложа памперс за всеки случай,но иначе ги държат по гащички и ги издържат на час.Макар че Митко от доста отдавна си казва предполагам че в новата обстановка може и да се притесни.И при нас утре е ДЕНЯТ :).Лесно адаптиране желаем и на вас! :)

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #50 -: Август 31, 2011, 23:46:21 pm »
Здравейте и добър вечер :) Напоследък само от време на време чета това онова :) Не ми е много лесно-сега малкия изисква повече внимание-пък и си го прегръщам колкото мога занапред че започвам от понеделник работа,а той утре е за първи път на детска ..първоначално по 2 часа за адаптация,следващата седмица и тези 2 дена..След това ще е една седмица за по 4 часа.. И след това на 19.09 живот и здраве за цял ден ще е.Много ми е нервно.Притеснена съм че не хапва много напоследък..Не знам може би от топлото..То кой ли се чувства добре в тази жега.Иначе вече си казва "маманнн" и "данадандандададада" :) Нещо такова беше.. с мъжа ми си говорим че той на испански ще проговори първо.Аз пък се дразня с него че и на български и на испански мама си е мама :) Ама тати...  :D
Лека оставаща седмица на всички и лека адаптация на децата които тръгват на "училище" :)..
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #51 -: Септември 01, 2011, 00:12:02 am »
От топлото е със сигурност, а ако се добавят и зъби, ето ти поне две обяснения. Моят син в България изкара само на диня, пъпеш, домати и краставици. Аз се потях да му готвя манджи, но много рядко ги ядеше. Като се върнахме на студеното, пак започна да яде всичко. В яслата - също.
Иначе плаче сутрин, като го оставям. След почти 4 седмици в България, явно е забравил какво е да ходиш на ясла. Поне твърдят, че плачел малко, а на мен много сърцераздирателно ми се струва.
« Последна редакция: Септември 01, 2011, 00:15:53 am от blue_sky »

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #52 -: Септември 01, 2011, 07:54:48 am »
Дора Габе има ли стихче за онези деца, които сутрин като се събудят, на усмихнатия поздрав на майка си отговарят с "Няма добро утро! Махай се!"?

и аз уважавам позитивния подход към живота, но след такова сутрешно посрещане той започва малко да ми нагарча... :(

предполагам, моят голям шок се състои в това да установя, че не всички деца и не всичко в живота на децата е зайчета, слънчица и усмивки...



Джам, у дома има две деца, две различни вселени...
Митака става и процедира по-горе описания от теб начин...
Калина е друга, тя става с песен и усмивка, и така продължава деня си...

Те ще пораснат, може да обърнат мирогледа си с времето...
но аз отказвам да порасна, инфантилен мазохизъм е моето,
но го предпочитам отколкото да гледам живота свъсено.
Кръв ще плюя и пак ще казвам, че съм пила червен сироп!

В битието ни не мога и да се открия така като при вас...
то такова лицемерие кипи в отношенията, че чак да му прилошее на човек!

Сега пиша писмо до министър Константинов и съм набрала инерция...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #53 -: Септември 01, 2011, 08:39:45 am »
Джам, и у нас понякога се получава така. В тези моменти казвам: "Не ми харесва, че си толкова сърдит/крив. Хайде поуспокой се малко сам и когато си дойде пак послушното и весело Криси/Дани, тогава ела при мен" След има няма 5 мин се пристига с "Мамо, послушното Криси/Дани е тук вече" И продължаваме с настроение.
Мише, незнам какво ти е на главата, но дано по-скоро мине.  :bighug:
Аз се надявам днес вече да ни прекарат интернета в къщи. 2 месеца почти станаха...
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #54 -: Септември 01, 2011, 09:14:29 am »
предполагам, моят голям шок се състои в това да установя, че не всички деца и не всичко в живота на децата е зайчета, слънчица и усмивки...
:? така е за съжаление

Вчера взимаме Боян от градината и госпожата ни посреща с думите "всичко с Боян е наред, ОБАЧЕ както си седи понякога и се усмихва"  8O Мигнах няколко пъти и казах, че много се радвам, а баща му изтърси той на майка си се е метнал и си тръгнахме.
Но още не мога да разбера от кога това, че детето се смее е притеснително  :lol:
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #55 -: Септември 01, 2011, 09:20:33 am »
Джаме, не се коси и ние често изпадаме в такива състояния, но за разлика от твоето дете, моето се гуши и целува много.Понякога стигаме чак до травми  :wink:
Когато е дълго време с мен,толкова съм му омръзнала, че вече не съм кой знае какъв респект за него. Мисля, че в такива случаи има нужда детето от отдалечаване от родителя, защото след два дни, то вече го търси и усеща липсата, колкото и да е весело и забавно на другото място. Въпроса е дали има обаче някой, който да го поеме.

Аз имам друг проблем, моят син се научи от градината, да вика като говори и не мога да се справя с това. Еле ако ние с баща му или с някой друг говорим и на него не се обръща внимание, до лудост ме докарва с това крещене. Отделно е наизустил всичко, което чуе независимо дали е от градинско другарче, детско филмче, външен разговор или ТВ. После така си ги бръщолеви, че често изпадам в  :oops: :oops: :oops: ситуации. На въпроса ми аз така ли говоря, той отговаря отрицателно и се започва отначало, като стихче нарежда небивалици, понякога и глупости.

Та така при нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #56 -: Септември 01, 2011, 10:23:51 am »
Дора Габе има ли стихче за онези деца, които сутрин като се събудят, на усмихнатия поздрав на майка си отговарят с "Няма добро утро! Махай се!"?

и аз уважавам позитивния подход към живота, но след такова сутрешно посрещане той започва малко да ми нагарча... :(

предполагам, моят голям шок се състои в това да установя, че не всички деца и не всичко в живота на децата е зайчета, слънчица и усмивки...


Абсолютно същото съм си мислила и аз. Дълго време се измъчвах как не успявам да направя детето си щастливо, независимо какво правя или не правя. Това ми беше голяма болка докато в един момент си дадох сметка, че моята представа за щастливо дете не се покрива с представата на Мия, но това не означава, че тя не е щастлива. Тогава я видях с други очи, видях колко пълноценно си се забавлява, правейки нещата, които я вълнуват, независимо, че не са точно нещата, с които се занимават повечето деца на нейната възраст. При нея много важно е да й се предостави възможност или поне усещането, че тя прави нещата както ги иска. Всичко, което й се налага директно предизвиква много бурни реакции и винаги е обречено и става ад за всички. Вчера беше вбесила баща си до такава степен, че не искаше нито да я вижда нито да я чува цяла вечер. Той ми каза, че тя си прави абсолютно каквото си иска и като не иска да върви на някъде, просто не го прави. И ме попита след като сега на 5 години не можем да й въздействаме, как ще го правим на 13? Аз някакси вътрешно вярвам в нея. Вярвам, че ако успеем да й създадем чувство за сигурност и опора, тя ще прояви достатъчно разумност. Може и да бъркам, но освен да вярвам и да се надявам, че правя каквото мога, отглеждайки едно много сложно дете, друго май не ми остава.
« Последна редакция: Септември 01, 2011, 11:45:42 am от jam »
<br />[link=http:
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #57 -: Септември 01, 2011, 10:32:24 am »
Мидж, ще ти кажа как процедирахме ние. Като я пуснах на ясла Дара беше на 1,5 години. Изобщо не говореше, аз обаче, имах болната амбиция да махнем памперсите още тогава, заради прекарани два пиелонефрита и набиване на канчето от страна на докторите, че разбираш ли, памперсът бил виновен за това :? Ами не стана! Вкъщи ок, ама като има още 20 ревящи деца едва ли ще се занимават само с твоето. Надянаха й памперса и аз се примирих :( Като стана вече на 2 беше съвсем друга работа - започна да си казва детето, умееше да стиска докато я сложа на гърнето, а не да ми се напишка още докато ми каже, че й се пишка... След като няколко почивни дни я наблюдвах вкъщи и минавахме почти без инциденти се престраших да я пусна и на яслата без памперс, като, както казва Мишанта сложих 2-3 резервни чифта дрешки и един памперс за обедният сън. Оттогава на яслата е имала един - два инцидента максимум. Все още не сме махнали нощния памперс, но тя пие много течности и няма как да остане сух...Но говори с персонала в яслата и ще решиш как да постъпиш. Успех на малките ученици и бърза адаптация!
Тук имам и едно питане. Дара още пие мляко през нощта. Стигаме до 3 шишета от по 250 мл. :oops: Знам че не е много редно това, но през деня почти отказва да яде и аз гледам поне от млякото да не я лишавам, а тя си го иска и плаче за него. Съвети?
Мише, :bighug:
Днес празнуват Симеоновците! На всички именяци - бъдете здрави и усмихнати!
Хубав ден от мен!
*
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #58 -: Септември 01, 2011, 10:41:36 am »
Нинче, Парси, Мише, Благодаря! Сутринта го оставих с памперс гащи и предупредих, че е бил 2 седмици без. Главната сестра на групата (или както там се води) ще е там след обяд и ще коментирам с нея. При Тео проблема е, че на практика не си казва предварително. Съобщава докато го прави. Незная това знак, че му е рано ли е или всички започват така. Определено не ми е фикс идея, та не е страшно, но ми се струва удачен момента - лято и над 2 год. Утре ще пиша как сме се разбрали.

Парси, как мина?

Честито на всички именяци!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дълга предпразнична седмица 29.08-04.09
« Отговор #59 -: Септември 01, 2011, 11:47:32 am »

Дълго време се измъчвах как не успявам да направя детето си щастливо, независимо какво правя или не правя.
....

след като сега на 5 години не можем да й въздействаме, как ще го правим на 13?
....

освен да вярвам и да се надявам, че правя каквото мога, отглеждайки едно много сложно дете, друго май не ми остава.

meshko, формулирала си точно и моите мисли и вълнения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!