0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Пускам тази седмична с пожелание за здрави и щастливи деца!

Ние сме само от щастливите последните две седмици.
Дано бързо премине тази хрема, защото лято и затруднено дишане е ситуация кошмар!

Хубав ден от нас!



« Последна редакция: Август 22, 2011, 08:19:41 am от mini »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #1 -: Август 22, 2011, 11:09:39 am »
Хубава седмица и от нас !
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #2 -: Август 22, 2011, 11:31:48 am »
Лека седмица и от нас!
Да са здрави всички и мами и дечица!
Нас (разбирайте мен :lol:) вече ме тресе молска треска. Ама не толкова тръпка от почивката, а притеснение да не забравя нещо, дали ще е хубаво времето и ей такива неща.И съм ужсно любопитна как ще реагира малката, като види морето. Вярно че няма да ѝ е за пръв път,но миналата година не разбираше много много. Та да видим как ще е сега.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #3 -: Август 22, 2011, 11:36:47 am »
Здрава седмица на всички!При нас също от сутринта върлува ентеровирус  :x.Митко не е спрял да дриска и повръща,а което повече ме притеснява е че и всяка глътка вода повръща-да не се обезводни :?.Дано се поизчисти стомаха и да се спре,та да му дам и някакви лекарства.
Мише,бързо оздравяване!
Пеше,приятна почивка!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #4 -: Август 22, 2011, 11:56:42 am »
Здрава и успешна седмица и от нас, а на почиващите - щастлива ваканция!  :D

Моля за съвет, относно столчето за кола на бебето, понеже не мога да преценя дали трябва вече да го сменям, или трябва да изчакам. Още не му е тясно и не му стърчи главата, но му стърчат краката т.е. опират в облегалката на седалката и се вози със сгънати колене. Та чудех се, дали последното е проблем, или е нормално да бъде така? Рано е още да го обръщам стола, детето отговаря и на килограмите за които е въпросния..., но ако е опасно да го возя в такава позиция - ще сменя веднага. Нямам опит с тези неща и яко се обърквам, то много стол, много нещо, много информация...което бивше блонди като мен не може да смели явно.  :lol:

Предварително благодаря!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #5 -: Август 22, 2011, 12:03:14 pm »
Жбрул,това с краката и при нас е така.Щом всичко друго си му е наред не виждам причина за смяна.То като се замислиш логично не може вечно краката да са му във столчето.На нас вече и ни висят надолу,но то няма такова столче което да му ги побере :).

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #6 -: Август 22, 2011, 12:18:01 pm »
Жбрул, колко е висок Дани? Вероятно и на Коко да му стърчат краката. Скоро не е пътувал с кола и ако е необходимо да сменям и аз кошницата. Преди 10 дни беше 71,5 см.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #7 -: Август 22, 2011, 12:21:24 pm »
Парси, то ясно че няма столче, в което вечно крачетата му да седят в рамките на седалката... :lol: Но нали го возя с гръб към движението все още и то няма къде да му висят краката, а скоро ще седи като един малък Буда горкия и се чудех дали е безопасно да е така, или не. Иначе, ако го обърна столчето - ще си стои удобно хлапето, но пък още е малък за обръщане. Ни така ни иначе  :? Тревожа се просто при евентуален удар, като са му така крачетата да не стане беля, защото биха поели голямо натоварване, опирайки в облегалката на колата...

Пете, Дани беше 71 см, измерен в четвъртък.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #8 -: Август 22, 2011, 12:23:24 pm »
Спорна седмица и от мен.
За съжаление Боян я стартира с висока температура  :?
Ние с баща му пък трябва да правим страхотни гимнастики, за да го гледаме - аз на работа до обяд, той - след обяд, а утре май ще го взимам с мен на работа  :? :?
Много, много ми е тежко, че не мога да си го гледам спокойно вкъщи. До кога и как ще издържим така не знам.
Ох, мислих че ще ми олекне като се оплача, ама - не  :(
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #9 -: Август 22, 2011, 13:48:45 pm »
Здравейте,

Ех, Кроки,  не ти е лесно! Дано да оздравее детето до утре!  :bighug:

Жбрул, аз на твое място бих обърнаха столчето. Някак си не ми харесва идеята краката на детето да опират в облегалката. Но, не съм разбирач, така че който по-разбира да каже. :)

Водихме Никол за 3-4 дни на Ябланица, с още две семейства с деца! Беше супер веселба! Хехе!:) Тя си играеше там кротко на пода и наблюдаваше другите, душа-дете. Откакто сме се прибрали пак стана диване!  :lol:
« Последна редакция: Август 22, 2011, 13:57:44 pm от Раши »


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #10 -: Август 22, 2011, 13:57:23 pm »
Така е с деца, лупинги и въртележки. Всеки се спасява както може. Здрави да сме, останалото се решава на момента.

Ние изкарахме море 3 семейства с 5 деца и да ви кажа чесно се прибрах изтормозена и по-уморена от преди това. Минахме през Варна на връщане, но ми беше неудобно да карам 2 коли да ме чакат и не се обадих. Другия път ще останем във Варна и ще сме сами, повече такива почивки не  :lol:.
Тази седмица се скрихме на село, помързелувахме 5 дни и се прибрах готова за нови подвизи. Моника ще ходи на градина на 12, но понеже сме си на работа, та гледам да оправим гардеробите и малко по малко да се стягаме за градина и т.н.

Какво ще кажете за една септемврииска разходка с децата в зоопарка?
Би ми било много приятно. Тъкмо и те ще се разходят. А и ще е по-хладно времето. Taзи седмица ще е гореща...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #11 -: Август 22, 2011, 13:58:18 pm »
Мише, Коки, Парси, дано оздравяват децата:(
Коки, никаква отпуска ли не ти дават или болничен? Или защото скоро си започнала работа не ти се полага? Много лошо.Бабите?

Жбрул, аз обърнах децата по посока на движението на 7,5 месеца. Трябваше да пътуваме до Пловдив за ДРЗ а кошниците им не се събираха и трите на седалката обратно на движението. Купих 2 столчета и Алекс и Дани, които бяха по-стабилни от Никол се возиха в тях а тя в кошницата си. Като се прибрахме, взех и третия стол и оттогава и тримата се возят по посока на движението. Да, слава богу не сме имали инциденти, дано и нямаме за да разбера колко надеждни са столовете:)

Пеше, приятно изкарване. Ние и тази година не стигнахме до морето за плаж:) Плажуваме на вилата в големия басейн до посиняване:) Догодина съм решила да отидем на почивка с децата и баба им ако ще и на 10 км от Варна да е но да не сме в нас:)

Хубава седмица на всички:)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #12 -: Август 22, 2011, 13:58:51 pm »
Лиде, аз съм за! :)


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #13 -: Август 22, 2011, 14:15:45 pm »
Като се прибрахме, взех и третия стол и оттогава и тримата се возят по посока на движението.

Понякога само Моника ми е достатъчна да се гръмна, чесно. Тя е способна на това. Представям си Моника по 3 отзад и просто се прекланям пред теб. Аз не бих могла да тръгна. Попрочетох набързо назад, това е съвсем нормално за възрастта на децата, ревността, дърпането за мама и играчките. Стискай зъби. С годините стават по-добри и разбрани. Същото се получава с малкия на братовчет ми и девойката на сестра му. Няколко пъти ги гледах тримата, просто думи нямам. Сещам се за една басня. Май беше орел, рак и щука  :lol:

Раши би ми било много приятно. Ще се разберем кой ден за Септември и ще се разходим  :)
« Последна редакция: Август 22, 2011, 14:17:54 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #14 -: Август 22, 2011, 15:19:08 pm »
Спорна и здрава седмица за всички.
Ние в събота бяхме в зоологическата градина. Вяра хареса ягуара, а Алекс искаше да влезе при тигъра, че имал хубава пръчка, също така поиска да надникне над мечките. Общо взето извода от разходката е че там има мнооооооооооого пръчки, друго не ни впечатли.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #15 -: Август 22, 2011, 15:34:38 pm »
И мен ме бройте за зоопарка, ако е почивен ден, де  :wink:

Бързо, ама много бързо оздравяване на всички!!!

Днес чакам резултат от ЧХГ, след инвитро, на много близка приятелка, та силно стискайте палци!
« Последна редакция: Август 22, 2011, 15:38:32 pm от midge »
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #16 -: Август 22, 2011, 18:22:08 pm »
midge, помислих, че твой резултат чакаш, но и приятелката ти има стиснати палци!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #17 -: Август 22, 2011, 19:06:36 pm »
Ех, Мише, след такова начало на темата няма как да е лоша седмицата!
Дано се оправят малките мишлета бързо!
Коки, дано малкия сладур се оправи бързо и намерите най-щадящия вариант за всички ви.
Лис, искрено ти съчувствам... Ако мога да помогна с нещо - казвай. Но се подготви психически, че до двете годинки това ще е положението. За себе си разбрах, че най-много се тръшкаха моите, когато имаха публика. Затова имаше ли инат - в другата стая, докато реши, че ще е послушен и се нареве. За около минута им минаваше и пристигаха с думите "Аз наревах се". Така хем си спестявах нервите, хем бързо свъшваше цирка. И много бързо разбраха, че колкото повече реват и се тръшкат от инат, толкова по-малко ще стоят при мен. Дори по едно време започнаха да се наказват един друг, защото другия "лагавел се"  :lol:
За столчетата, въпреки, че моите вървяха едри за възрастта си, ги сложих в столчета по посока на движението след годинката. До тогава си бяха добре в тях. Но може би си зависи и от кошниците, знам че има до 9 и до 13кг. Нашите бяха до 13.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #18 -: Август 22, 2011, 19:47:19 pm »
Здравейте, момичета!  :D

И нашата ваканция свърши и пак всичко си е по старому. Тази година използвах, че имам право на по-голяма ваканция, защото за догодина не знам как ще стоят нещата, и отпрашихме с Ема при баби, дядовци, лели, чичовци, браточеди, каки и батковци.

Като резултат от срещата с един куп роднини, на мен ми гръмна главата отвсякъде и тайно разни обещания направих за себе си...Но като родител мисля, че "жертвата" си струваше, защото Ема порасна срашно много за това време - и физически също така с цели 6 сантиметра, та сега е висока цели 96 сантиметра!. Толкова много слънце и игри на широко и открито тук няма как и къде да види. Просто пощуря от глезене и лиготии. Бабите се правиха на маймуни, за да и угодят, а тя бързо схвана как стоят нещата и си правеше каквото си иска. Сега се мъчим пак да подкараме с правила, но то дивото не влиза лесно самичко в юларчето! Както и да е! И аз разбрах какво е да имаш помощници наоколо - толкова лесно се отглежда дете, че на моменти се чудиш какво да правиш със себе си...

Ако имате баби наблизо, правете компромиси, ухажвайте ги, затваряйте си очите за недостатъците, за да ви е по-лесно!

Също така тя вече е християнче! От миналата година се каним да го свършим това, но все нещо непредвидено и неприятно изскачаше. Ще кача някоя снимчица във ФБ тези дни, че ваканционият ми мързел все още не е преминал и не знам дали ще успея и тук, което обаче няма да е голяма загуба за никого. Ще наваксам и с пропуснатите новини около всички вас!

Лека, здрава и топла седмица за всички вас!!  :D
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #19 -: Август 22, 2011, 20:40:37 pm »
Ей момеееееее, липсваше ми и то много. и напротив, качвай снимки тук. Целувки и прегръдки на порасналото момиче.