0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #60 -: Август 26, 2011, 00:13:40 am »
Абе има го и другият момент...ние даваме съвети, но от собствен опит знам колко е трудно да изтръгнеш приятел от сърцето си. Мен навремето така ме обидиха веднъж, простих и след години отнесох по-тежък шамар от същия чоивек. И сега ми е кофти и страдам понякога, но знам, че трябва да го превъзмогна...все някога.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #61 -: Август 26, 2011, 00:39:01 am »
Ще поотупам козинка и ще продължа.
Аз може да остарявам, но отказвам да порасна, в това е проблема ми
и ще си понеса болката и последствията...обичам ви и сте безценни! :flower:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #62 -: Август 26, 2011, 10:36:06 am »
Мише, миличка, разбирам те! Много е лошо, когато приятел те нарани. Аз, откакто се роди детето се разочаровах от няколко човека. Някои от тези хора, наистина считах за приятели и като се замисля ми става много обидно. Лошото е, че поискат ли нещо от мен сега, веднага ще скоча и ще го направя, като се знам каква съм.  :? Прегръдки

Момичета, кажете някоя читав акъща за гости в с. Ковачевица.  :)


Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #63 -: Август 26, 2011, 12:02:01 pm »
Мише, миличка, разбирам те! Много е лошо, когато приятел те нарани. Аз, откакто се роди детето се разочаровах от няколко човека.
Мислих, че само аз съм така. Губя няколко приятели, защото не се съобразяват с детето ни и ни смятат за надути, защото не искаме да го влачим наляво-надясно по събирания.
[/url][/url]
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #64 -: Август 26, 2011, 13:35:14 pm »
Мише, миличка, разбирам те! Много е лошо, когато приятел те нарани. Аз, откакто се роди детето се разочаровах от няколко човека.
Мислих, че само аз съм така. Губя няколко приятели, защото не се съобразяват с детето ни и ни смятат за надути, защото не искаме да го влачим наляво-надясно по събирания.

Да, а мен все някой ме навива да излизаме без детето, защото то било "ремарке". Налага се да обяснявам, че Никол има нужда от родителите си и няма как три пъти в седмицата да я оставяме на други хора. Освен това, ние искаме тя да си бъде с нас, тя не ни пречи. Да, ясно, че хората, които нямат деца не ни разбират. Но, някак си твърде дълго съм го чакала това дете и когато някой близък приятел нарече детето ми "ремарке" ми става доста обидно.


Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #65 -: Август 26, 2011, 13:40:08 pm »
И на мен ми е ужасно обидно :( Скоро същите хора ни казаха, че след като се родило детето ни, животът ни бил свършил. Те не осъзнават, че Ники е нашият живот.

Тъпичко ми е. Вече дори не се обаждат да се видим. Държат да ходим на другия край на София да пием кафе с тях, защото те, разбираш ли, нямат никакво време да дойдат до Надежда или Западен парк, защото ще им нарушим социалния статус и после не могат да излезат на бар...абе тъпи работи.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #66 -: Август 26, 2011, 13:54:31 pm »
Свят широк, хора всякъкви  :)
Не си представям да отида на почивка без детето  8O. Винаги ужасно ме е изумявало това. А детето няма ли нужда да отиде на море? На него му се седи цяло лято при баба...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #67 -: Август 26, 2011, 14:04:51 pm »
О да, и ние имаме такива познати, които всеки път като тръгнем на някъде ни питат - ама с децата ли ще ходите... Е с кой да ходя, в крайна сметка повечето от пътуванията ни са заради тях.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #68 -: Август 26, 2011, 14:34:12 pm »
М да, много са изненадани, че ще сме с детето. Сякаш е нещо неестествено.  :D

Сутринта бях в Градинката на църквата Свети Никола. Много се ядосах. Детето си играеше на земята и до него съзрях спринцовка пълна с жълтеникава течност и кръв. Много се притесних, грабнах Никол и дим да ни няма. Кой знае какво може да хване от тази спринцовка! Хепатит С със сигурност. Не знам докога ще ги търпят там тия наркомани, и най-вече дилърите. То е ясно, че полицията и властта печелят от тези наркотици. А нашите деца кой ще защити? Ужасена съм! Ще пиша писмо до БТВ, пък дано пак да направят репортаж за тази градинка.  :(


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #69 -: Август 26, 2011, 14:40:21 pm »
Раши, пиши на друга ТВ, ще изпратят Миролюба Бенатова и репортажа ще иде в друга посока!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #70 -: Август 26, 2011, 14:43:57 pm »
Раши, пиши на друга ТВ, ще изпратят Миролюба Бенатова и репортажа ще иде в друга посока!



Като например защо тази майка е завела детето си да играе!!!И то на земята!!! Какво невежество...
Раши наистина пиши на друга ТВ..Още помня предните ѝ репортажи .
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #71 -: Август 26, 2011, 14:49:19 pm »
Ох, да сетих се и аз за Миролоба!  :(
Писах пак на БТВ, но на БТВ Екшън на Код криминално. Дано вземат отношение! Ако не, ще пиша и на други ТВ.

Жаска, ми ще си се виждаме ние тогаз, аа ааа ааа :) Аз квот съм шубе и не си карам колата, май с трамвай ще се движим :) Онзи ден до Хаджи Димитър стигнах чак.  :lol:


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #72 -: Август 26, 2011, 16:57:36 pm »
Жаска, ми ще си се виждаме ние тогаз, аа ааа ааа :) Аз квот съм шубе и не си карам колата, май с трамвай ще се движим :) Онзи ден до Хаджи Димитър стигнах чак.  :lol:

Още малко и щеше да дойдеш до нас  :lol:. Друг път повече кураж  :lol:
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #73 -: Август 26, 2011, 22:44:24 pm »
Мише, как си?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #74 -: Август 26, 2011, 23:20:13 pm »
Вени, добре съм!Благодаря  :flower:
Не обичам да се оплаквам и дано споделеното от мен не звучи така, но ми се понасъбра.
Почти месец вече карам курс, а Мишоците един след друг болни, не спя нощем...
после бъркам при кормуването, ядосвам се на себе си и е един кръг...
То при мен все така, тихо, тихо и после ихуууууу за капак и тази глупост снощи,
здрави да са ми децата и ние, който има излишни нерви да бълва лошотия
си е за негова сметка, аз урока си го научих...вече винаги с едно наум!
Бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #75 -: Август 27, 2011, 00:01:26 am »
Момичета, не хабете емоции за хора, които не биха изхабили дори половината от тях за вас. Проявете здравословен егоизъм и се радвайте на лятото, че скоро ще свърши!

За протокола - и аз ходих на почивка без детето и никак не мисля, че това ме прави лош, или незаинтересован родител. Изкарвам с него 99% от времето си, да, имам нужда и от 1% време само за нас с баща му. Защо го казвам? Защото вашите познати и приятели, които наричат децата ви "ремарке", вероятно ползват този жаргонен изряз изобщо нямайки предвид това, което на вас ви се струва, че са вложили по адрес на детето ви.
По-скоро подтекстът е: "Е, нямате ли нужда от малко време само за себе си?" /изключвам случаите, когато някой се опитва просто да ви засегне, или обиди/. За хора, които още нямат деца и дори не им се иска да имат...ами да, за тях те са досадни  :lol:, няма как да разберат защо на вас лично - децата ви не ви пречат. Някой ден ще разберат ;)

Хубава нощ и почивни дни и само хубави емоции ви желая!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #76 -: Август 27, 2011, 08:45:39 am »
Jbrul  детето ти е още малко и не го осъзнаваш, но след година когато започне да говори и да изразява емоциите, да разбира и да разказва за чувствата си, ще разбереш защо го пиша. Имате ли време за себе си ти звучи на теб сега. След време като минете 3-4 годинка ще видиш колко раними са децата. Податливи са на хорските идиотии... като например, мама и тате на море, а теб при баба ли те зарязаха...
Плюс това си мисля, че с детето или децата може да се изкара страхотно, ако дружно направим компромис и се съобразим един с друг.
Сега понеже знам, че ще наскачате, ще се заоправдавате и все ще се намери някой ощипан и недочел, ще напиша, че това си е мое лично мнение. Ако някой живее живота си по различен начин и чувства нещата по различен начин, това е негово право и не го съдя. Просто коментирам и разказвам как аз усещам нещата. Така говори сърцето ми и така живея живота си аз. Когато бях дете, имаше период в който родителите ми работеха в друг град. Брат ми не ходеше на училище и беше с тях, аз при баба, защото учех в София. Тези две години и до ден днешен ги помня и с времето, колкото повече расте детето ми, толкова повече имам нужда да му повтарям, че и всяка минутка с него е най-милата за мен, дори да ме ядоса до посиняване, а тя често го прави.  За мен точно подобни неща, който за родителите са елементарни, като например да починат от детето си за 5-6-7-10 дена, водят до проблеми. Дечицата са ужасно раними. Въображението и страховете им също.
Баба ще разкаже на съседка, как мама и тате имат нужда от почивка, щото им е ежедневие и ето едно депресирано дете. То вече знае, че е тежест за мама и тате. Именно за това, когато я пращам с майка ми на село например за събота и неделя и казвам, че мама ще е на работа и тя трябва да седи в къщи с тате и да ме чака или може да отиде с баба си. Там ще се разходят за риба по реката, ще ходят на батута и според мен ще и е по-весело. Давам право на избор и не я принуждавам да ходи насила където и да е. Казвам и просто ти избери, според мен, това, че мама е на работа, не трябва да те спира да се разходиш с баба и да се повеселите. Говорим за 2 дни.  Когато съм на работа също обяснявам хиляди пъти, че без пари няма какво да ядем. Ако иска оставам в къщи, но ще седим гладни и голи, на студено. Едно дете трябва да знае. Метода: Тръгвай, то ще пореве и ще спре, децата забравят за мен е категорично идиотски. Още не мога да преживея градината и яслата и това, че съм и обърнала гръб, докато плаче. Но там вече нямах избор. А и както казах, беше по-малка и не разбираше. Сега вече е ужасно ранима. И отново моля, ако някой иска да сподели мнение, ще ми е полезно да чуя и друга гледна точка без излишни емоции, защото аз не влагам такива, отново пиша, че просто споделям мнение.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #77 -: Август 27, 2011, 12:20:01 pm »
Лиде, няма "да се правя на ощипана и да се оправдавам", спокойно, няма за какво да го правя. :lol: Само споделих мнение, че хората край нас, които са в различна ситуация по отношение на деца специално /нямат деца, още не искат дори деца, или имат вече доста големи деца/, когато правят определени коментари - едва ли искат да ни обидят, да ни засегнат и от сорта. И мен често ме пита някой, дали тук и там ще ходим с бебето и като кажа "да" - следва съчувствена въздишка, как няма да можем да се отпуснем в ресторанта примерно, защото малкия все ще ни е из ръцете и даже не можем да вечеряме спокойно. Факт - не вечеряме спокойно и си тръгваме набързо, разговорът е постоянно прекъсван, защото обръщаме внимание на бебето. Е, не мога да се обиждам на някого за това, че е казал на глас нещата каквито са, нито считам че този някой има негативно отношение към детето ми, цели да ме засегне и пр. Нито пък ми тежи особено, че заради малкия не съм си изяла спокойно пържолата, или не съм успяла да я изям изобщо. Твърде много пържоли изядох "спокойно" в очакване и надежда да имам Дани, че сега това да ми е драма. ;) Но пък да се засягам, че някой коментирал дадени факти и обстоятелства, които са на лице...доста ми е абсурдно, лично на мен. Но всеки реагира, изхождайки от личен опит и разбирания за света, моите са едни, на друг човек други - шарен свят, в който всеки е прав за себе си. Нормално.

Моето дете е още твърде малко, че да се депресира от това, че мама и тати са отишли някъде без него. На този етап, за бебето би било повече стрес отколкото удоволствие, да го влача хиляди километри, да му сменям мястото през ден-два и не го направих. Когато стане по-голямо и осъзнато човече, вече бих планирала и друг вид почивки, подходящи за цялото ни семейство. Определено - не бих го оставила ревящ и пищящ при някоя баба и да хукна на почивка без него, ако той иска да е с нас. Смятам, че когато е по-голям, основните ни и дългите ни почивки ще бъдат с него, а времето само за нас двамата с баща му - ще се състои в някой уикенд някъде т.е. детето ми не би се чувствало пренебрегнато и "наритано" при баба. И понеже искаш мнение, без излишни емоции - моето е, че всяка двойка има нужда от някакво време, макар и малко само за себе си и ако успява да си го осигури - това не я поставя в графа "лоши родители". Или казано накратко, лично аз не споделям изпадането в крайности, нито по тази тема, нито по други.
И за да не стане недоразумение какво имам предвид, ще посоча пример на другата крайност по отношение на гледането на деца и ходенето с тях някъде. Девер ми и етървата - ходят много и навсякъде без децата си, което аз не разбирам и не приемам, особено при положение, че едното дете е на 14, а другото на 7 годинки. Последно си наеха вила с басейн в Гърция за 10 дни и не взеха децата, защото не им се занимавало с тях. 8O Ще речеш, че трябва да бъдат кърмени, приспивани и да им се сменя памперса през час. :? По коледа ходиха на ски в Австрия - пак не ги взеха. Обикалят Европа, ходят по музеи и дворци и вместо да водят децата си с тях и да ги образоват - те ги зарязват при свеки на село и си веят байряка, понеже "не им се съобразявало с деца". Та когато аз казвам "време само за нас" - никак нямам предвид това, което разкавам по-горе. Визирам една вечер на ресторант и бар без малкия, ако има кой да го гледа, един уикенд на море, или планина само за мен и мъжа ми понякога. Толкова. Не когато се отвори време за почивка - да зарежа Дани при някоя баба и "да си живея животеца" ;)
В свое "оправдание" да кажа  :lol: на 1-и заминавам на море с бебето, нямам надежди да опъна баджак на плажа с някой коктейл и това никак не ми тежи. Всъщност, изгарям от любопитство как малкия ще регира на водата, дали ще му хареса, мисля какви надуваеми играчки биха му допаднали и така. Много хора изразиха съчувствие, че това никаква почивка няма да е...ами от тяхна гледна точка - не е почивка и не им се сърдя, че са казали каквото мислят.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #78 -: Август 27, 2011, 12:52:34 pm »
Лиде във вашия случай детето явно е свикнало с вас и не иска да се разделяте.
Моята пък отсега умира от кеф като е с баба си. Отделно, че на село е много по-интерсно. Цял ден в градината, има басейнче, куче и котенца.. Друг въпрос е, че не съм я оставяла там за повече от 5-6часа  :lol:

Щом на детето му доставя удоволствие няма нищо лошо в това да постои с баба и дядо, а мама и тате да останат малко на саме, било то и за няколко часа.
Всеки има нужда от свое лично време. Време в което да се погрижиш за себе си или да обърне внимание на съпруга си, защото всички знаем как нещата се променят след появата на тия малки съкровища.
Далеч съм от мисълта, че детето ще стои на сила където и да е.

Жбрул аз на Никол съм й взела една надуваема лодка, малка е колкото да може да седне в нея. Отпред се връзва едно въженце с което баща й я дърпа. Е няма такава радост! Събира очите на хората по плажа  :lol: Отделно като е навън го пълним с водичка и се чипка вътре с няколко губени играчки  :D
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #79 -: Август 27, 2011, 12:53:32 pm »
Ох,аз съм със противоречиви чувства относно почивката със или без деца.Миналата година оставих Митко и ходихме сами.Да,починах си максимално,но пък непрекъснато се чувствах виновна че съм го оставила.Тази година ходихме всички заедно и наистина не беше кой знае каква почивка.Той не се заиграва,пък камо ли да седи и да яде на едно място :D-абе лудница.Та,върнах се по изморена отколкото отидох но пък не се чувствах виновна :D и смятам че смяната на климата им се е отразил добре :).И аз не знам-то угодия няма :D.