0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #20 -: Август 22, 2011, 22:36:19 pm »
DivaRoza честито християнче :)

Нашата седмица започна кофти. Точно преди вечерната разходка, Ники както тичаше се спъна в собствените си крака, падна и си тресна главата в ръба а едната колона. РЕв, изстудяваща лепенка и кисело бебе. Сега имаме огромна цицина, но поне не е много синьо. Така му се отбеляза ръба...черта над окото.

Племеника има стафилококова инфекция и се чудя дали да не заведа и Ники да го набоцкат, да проверим. Нас също с мъжа ми, че на него му излязаха огромни пъпки по тялото, като ухапано. Аз с тази бъбречна инфекция...и тъй като с брат ми сме били на едно и съо място, имам силни подозрения, че и ние имаме стафилокок.
[/url][/url]
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #21 -: Август 22, 2011, 23:54:42 pm »
Здрава и успешна седмица и от нас, а на почиващите - щастлива ваканция!  :D

Моля за съвет, относно столчето за кола на бебето, понеже не мога да преценя дали трябва вече да го сменям, или трябва да изчакам. Още не му е тясно и не му стърчи главата, но му стърчат краката т.е. опират в облегалката на седалката и се вози със сгънати колене. Та чудех се, дали последното е проблем, или е нормално да бъде така? Рано е още да го обръщам стола, детето отговаря и на килограмите за които е въпросния..., но ако е опасно да го возя в такава позиция - ще сменя веднага. Нямам опит с тези неща и яко се обърквам, то много стол, много нещо, много информация...което бивше блонди като мен не може да смели явно.  :lol:

Предварително благодаря!


Jbrul, сина ми, който е на 9 месеца, 10 кг, доста едър, все още се вози  в бебешката кошница. Тук, в Германия бебетата поне до една година е задължително да се возят в обратна на движението посока. Това е най-безопасното положение, при евентуална катастрофа.
Краката му изкачат отдавна естествено от кошницата, но не се е оплакал :D :D. Щом се вози до Италия и обратно, около 1200 км без гък да каже.... :D И се вози всеки уикенд на по 100на и повече  км.....
6 месечно бебе, за мене е по-добре да не се обръща по посока на движението.

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #22 -: Август 23, 2011, 00:11:02 am »
Но се подготви психически, че до двете годинки това ще е положението. За себе си разбрах, че най-много се тръшкаха моите, когато имаха публика. Затова имаше ли инат - в другата стая, докато реши, че ще е послушен и се нареве. За около минута им минаваше и пристигаха с думите "Аз наревах се". Така хем си спестявах нервите, хем бързо свъшваше цирка. И много бързо разбраха, че колкото повече реват и се тръшкат от инат, толкова по-малко ще стоят при мен. Дори по едно време започнаха да се наказват един друг, защото другия "лагавел се"  :lol:


 :D :D :D
Мими, късметлийка си ти.
При нас е съвсем друга ситуацията.
И аз се надявах да отмине, т. н. бебешки пубертет, както пише по книгите, около 3тата година, ама не би....
Е верно имаше между 3 и 4 година и доста "светли периоди", когато дъщеря ми беше добра, сговорчива и послушна. Но истериитр, ината  и то целенасочен/ и досега не са я напуснали.
Ни обяснения, ни караница, ни бой, ни наказания... НИЩО не помага. Напоследък е е станала такава отвратителна лигня, постоянно циври и се сърди за нещо, едвам се изтрайва.
А не я глезим, колкото повече реве, толкова повече я наказваме и не и угаждаме.

Сутрин докато стане, влезе в банята за да се изпикае и измие, може да ти скъса нервичките. Оня ден сутринта се дра 1 час, защото не и дадох да си облече определена рокля /която щях да и дам, ако беше отишла в банята без да ме гледа като бик на червено и да ме разиграва/.

Та така, децата са различни, при едни по рано, при други по късно....

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #23 -: Август 23, 2011, 07:35:02 am »
М да, вчера не спа и отидохме на рожден ден вечерта. Нарита децата, които се опитваха да се доберат до мен или да я накарат да играе. Скимта и се тръшка от 8 до 9. В 9 вече си тръгнахме, то започна да става непоносимо вече. Днес сме на 50 годишнина на баща ми и съм я предупредила, че ако пак не спи, ще я оставя в къщи.
Вчера минахме до Адидас и и взех едни маратонки. Голяма радост беше. Снощи се "качиха" на гардероба отгоре и ще "слязат" в края на седмицата, когато малко спре с тръшкането и скимтането. При нея е на периоди. Цяла седмица беше най-доброто и разбрано дете, вчера цял ден ме направи луда калинка...
Чудя се на кого ли ми напомня, май на мен  :lol:. Когато пораснах достатъчно, че да превърна тази енергия в полезна дейност, нещата сякаш се наместиха  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #24 -: Август 23, 2011, 08:33:25 am »
Лиде,  "любовния" период на Митака е в застой-

Вчера с 300 зора го прибрах в 13.50 от игра едва дишащ,
и до нас нареждаше:
- Няма да те обичам повече!
- Няма да ти давам лекарство когато си болна!
И за да завърши с апломб, видя кофата за боклук пред нас и добави:
- И ще те хвърля в кофата за боклук...

Казах му БЛАГОДАРЯ...държах се  резервирано до вечерта
и на заспиване проведохме обратния разговор...
отдъхнах си няма да ходя в кофата  :lol:

Едно не доумявам, как може да държиш децата до 15 навън...
Аз прибрах Калина в 12 и него оставих с още две деца под едни дървета,
много хубаво си играят за още 40 минути, с тайната надежда
всички да си тръгнат около 13...но аз прибрах Митака те останаха, а тези дни е мор!

Жаси, и ние имахме първия си по-сериозен инцидент с Калина снощи.
Посрещна с тила си гумата на едно колело, до нея бях...
Момчето караше бавно и слава Богу, защото не знаех кой да успокоявам,
Калина която писна, а тя рядко плаче или момчето дето я бутна и само не си глътна езика!
Снощи хематома беше с обем на на лешник, намазах с Арника,
дадох и гранули веднага, тя се успокой и 10 минути след това,
тичаше все едно нищо не е станало и не я водих в спешния.
След около час оттока спадна, сега я чакам да стане за да я видя как е?
Въпрос-в такива ситуации се наблюдава и ако загуби съзнание се търси лекарска помощ?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #25 -: Август 23, 2011, 09:15:13 am »
Мише, съзнание ако загуби то ще е в момента на удара или веднага след него. Може да се появи повръщане евентуално известно време след това. И също при удар в главата от д-р Масларски знам веднага се гледат зениците, дали са еднакви по размер.

Хубава седмица и от нас! :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #26 -: Август 23, 2011, 09:42:12 am »
Албенче, или аз съм късметлийка с послушни деца, или те не са изкарали късмет горките с лоша майка  :lol:
Снощи мен зверски ме болеше глава и оставих мъжа ми да се разправя с тях да прибират играчки, да ядат, да лягат. Накрая легнаха и не спират да говорят, неговата реплика беше"Млъквайте, че ще ви пратя звяра  :lol: " естествено не млъкнаха. След 15мин само отидох и казах млъквайте и заспивайте и това беше. Ни звук, ни стон  :lol: Явно наистина съм звяра  :lol:
А сутринта имахме рев от Криси защо Дани седнал първи на гърнето, чак се захласваше. Е не му мина номера да вдигнем брат му от гърнето, за да седне той пръв и набързо спря. Имаме още такива истории, но на фона преди двете годинки са доста по-малко и вече разбират повече, та им е пределно ясно, че става по-зле за тях. Сега най-голямата заплаха е, че няма да им направя сладолед (крем Оле)  :lol:
Мише, дано малкия ураган е добре!
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #27 -: Август 23, 2011, 09:44:13 am »
Привет и от нас :D
Да оздравяват болните дечица и повече никакви болести!

Ние сме на село с мома София. Добре ни е, по цял ден на въздух. В четвъртък чакаме и брат ми с бебата да пристигне :D
Иначе момата взе да раздава усмивки и да се променя всеки ден :D

Успешна седмица на всички :D

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #28 -: Август 23, 2011, 09:54:49 am »
Мише, и аз съм чувала, че трябва да се следи за повръщане, зениците да са еднакви и за необичайна сънливост и отпуснатост. Евентуално, също, за главоболие и световъртеж, ако детето може да си каже.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #29 -: Август 23, 2011, 10:37:38 am »
Лиде,  "любовния" период на Митака е в застой-

Вчера с 300 зора го прибрах в 13.50 от игра едва дишащ,
и до нас нареждаше:
- Няма да те обичам повече!
- Няма да ти давам лекарство когато си болна!
И за да завърши с апломб, видя кофата за боклук пред нас и добави:
- И ще те хвърля в кофата за боклук...
Ммм, няма как да се разминем и без такива разговори.
При Боян те звучат така - "Обичам те колкото целия свят, но като ми се караш не те обичам хич" - това към мен  :lol:
Татко си зарадва като в поне 4 магазина питаше дали продават нови татковци  :wink:

За ударите по главата знам, че се следи 24 часа за повръщане, отпадналост и сънливост.
Не знам дали разказах, че предния летен вирус при Боян съвпадна с едно падане по стълбите, та спешно ходихме в бърза помощ за среща с хирург и т.н. Така не бях се тревожила много отдавна.

Снощи в 1ч, Боян имаше 38,8 и понеже беше пил нурофен вече, а парацетамола не му върши работа при такава Т, му дадох течен аналгин. Заспа детето, но продължаваше да вдига. 15 минути по-късно се събуди със зверски писък и повърна страшно много три пъти, беше толкова горещ, едва си седеше на краката. След това температурата за минути спадна до 38,5. Сега се чудя има ли такова нещо повръщане от температура...
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #30 -: Август 23, 2011, 11:13:09 am »
И неспирен рев да добавя към симптоматиката. Ако бебето е малко и не спира да реве след падане се ходи на лекар.
И аз намазах с Арника, но гранули не съм давала. Какви гранули се дават?
[/url][/url]
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #31 -: Август 23, 2011, 11:18:16 am »
Арниката има и гранули. За оток и спиране на кръвотечение са супер.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #32 -: Август 23, 2011, 11:26:36 am »
Лиде,  "любовния" период на Митака е в застой-

Вчера с 300 зора го прибрах в 13.50 от игра едва дишащ,
и до нас нареждаше:
- Няма да те обичам повече!
- Няма да ти давам лекарство когато си болна!
И за да завърши с апломб, видя кофата за боклук пред нас и добави:
- И ще те хвърля в кофата за боклук...
Ммм, няма как да се разминем и без такива разговори.
При Боян те звучат така - "Обичам те колкото целия свят, но като ми се караш не те обичам хич" - това към мен  :lol:
Татко си зарадва като в поне 4 магазина питаше дали продават нови татковци  :wink:

 
:lol:

Като станеш стара баба и аз така ще ти правя, да знаеш...
Като и мине беса ме прегръща и реве, че не иска да ставам никога баба.
Викам маме, ако имам честта да доживея и да ме направиш баба, ще съм най-щастливата баба  :) Тогава аз ще ти глезучкам детето а то ще ядосва теб, както ти ме ядосваш и се глезиш  :lol:

Първоначално ме гледаха с широко отворени очи, сега ми се смеят  :lol:
А баща си не го тачи за нищо. За мое най-голямо съжаление, аз съм лошата. Баща и е по-добър и от мене. Изобщо не го слуша, той се опитва да е лош с нея и да стяга, ама нъц. Аз също се опитвам, но като съм си повечето време на работа и гледам да наваксам да я мачкам, а тя да навакса да се глези и гушка  :lol:.
Та мама най-накрая издивява и Моника си го получава и си сяда на дупето, за цели 2 дни  :lol: После отново, докато мама издържи. Само, че вече добре ме познава.
В повечето пъти знае кога да спре. Като сериозно ме ядоса казвам 1, на 2 вече е при мен, защото на 3 си е отнесла наказанието, а мама е гадна и знае как да наказва  :lol:

Бързо оздравяване Кроки, Мише прегръдки на Калина.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #33 -: Август 23, 2011, 11:37:03 am »
"вие сте лоши родители"
"махай се, отивай при динозаврите"
"оставете ме самичък, искам вече сам да си живея"
"продрано одеало" (това последното е заемка от "Цар Лъв")
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #34 -: Август 23, 2011, 12:58:10 pm »
Здравейте и хубава и здрава седмица от нас! Болните бързо да оздравяват!
Коки, не знам дали от температура може да се повръща, но  лично аз го правя от течния аналгин. Да не би и при вас от това да се е получило?
При нас, понеже дзверът е твар почти безсловесна, се ограничаваме с гледане на кръв и бой по мама или тати, особено ако не обръщат внимание на сърцераздирателния рев.
Истински ме развеселихте със сърдитите приказки на дребосъците! Живи и здрави да са да ни редят такива "обиди"!
И при нас все на глава се пада- вечно сме със синки и цицини и с Арниката в торбата.
Стискайте ни палци, момичета, защото планираното ни за другата седмица море е сериозно застрашено!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #35 -: Август 23, 2011, 14:53:02 pm »
Ох "продрано одеало"...и къде се "продават татковци"
-събудих децата, лелеле не съм се смяла така, скоро!

Кроки, течния аналгин(хексалгин) точно като Инке вметна,
не се дава в чист вид горчи ужасно, на мен снаха ми и един друг лекар
са ми казвали да давам с нещо друго. Може в капка разреден панадол
или сок, нещо с което са свикнали като вкус!

Арника на гранулки отдавна нося заедно с крема,
но Жаси за деца е различно разреждането от това за възрастни,
после ще погледна в раницата и ще пиша подходящото и за вас!

Калина е добре има морав хематом в косата, но доста поспаднал.
Кисела е принципно от хремата, но дивее за трима както преди!
Все така да е!

Пожелавам на болните здраве, на здравите игри, забави и хладни сенки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #36 -: Август 23, 2011, 15:04:14 pm »
Хаха, това с одеалото е култово  :lol:
...а нас ни пращат горе в мазата.
Баща им каза, че мазата е долу, но не - тяхната маза била горе.
Иначе са големи четкаджии - всяка сутрин ми казват, че съм била много хубава с това (с дрехата), снощи пяха мила моя мамо и ме питаха сладка ли съм, защото не съм била за ядене  :lol:
Като изреждат какво обичат да ядат, аз им казвам вас обичам, а те "Мамо, ти няма да ни ядеш нас"  :lol:
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #37 -: Август 23, 2011, 15:17:27 pm »
Хм, че той винаги чист си го пие аналгина  :oops:
Изобщо не се сетих за това  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #38 -: Август 23, 2011, 15:23:41 pm »
Стефания:

"Не мога да повярвам, че ми се случва това"- удряйки се по челото и продължава - С какво ви заслужих такива майка и баща? /защото я караме да заспива в 23:30, при условие, че си е легнала в 21, нахранена, изкъпана и всякакви екстри/
на молбата на баща си да излиза от басейна, защото е обед и трябва да се прибира:
"Провалихте ми живота", "ще полудея от вас вече"
към мен- Престани да ми повишаваш тон, хиляди пъти съм ти казала, че не трябва да се говори така на деца и т.н, и т.н
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #39 -: Август 23, 2011, 15:54:57 pm »
 :jump12: :jump12: :jump12: :jump12:
Ще ме уморите! Колегите ме гледат ей така  8O.
Мислех, че само мойта мърмори "гадна майка", като попитам какво казва "хубава мама" Явно сегашните деца не си мълчат!