0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Пускам тази седмична с пожелание за здрави и щастливи деца!

Ние сме само от щастливите последните две седмици.
Дано бързо премине тази хрема, защото лято и затруднено дишане е ситуация кошмар!

Хубав ден от нас!



« Последна редакция: Август 22, 2011, 08:19:41 am от mini »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #1 -: Август 22, 2011, 11:09:39 am »
Хубава седмица и от нас !
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #2 -: Август 22, 2011, 11:31:48 am »
Лека седмица и от нас!
Да са здрави всички и мами и дечица!
Нас (разбирайте мен :lol:) вече ме тресе молска треска. Ама не толкова тръпка от почивката, а притеснение да не забравя нещо, дали ще е хубаво времето и ей такива неща.И съм ужсно любопитна как ще реагира малката, като види морето. Вярно че няма да ѝ е за пръв път,но миналата година не разбираше много много. Та да видим как ще е сега.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #3 -: Август 22, 2011, 11:36:47 am »
Здрава седмица на всички!При нас също от сутринта върлува ентеровирус  :x.Митко не е спрял да дриска и повръща,а което повече ме притеснява е че и всяка глътка вода повръща-да не се обезводни :?.Дано се поизчисти стомаха и да се спре,та да му дам и някакви лекарства.
Мише,бързо оздравяване!
Пеше,приятна почивка!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #4 -: Август 22, 2011, 11:56:42 am »
Здрава и успешна седмица и от нас, а на почиващите - щастлива ваканция!  :D

Моля за съвет, относно столчето за кола на бебето, понеже не мога да преценя дали трябва вече да го сменям, или трябва да изчакам. Още не му е тясно и не му стърчи главата, но му стърчат краката т.е. опират в облегалката на седалката и се вози със сгънати колене. Та чудех се, дали последното е проблем, или е нормално да бъде така? Рано е още да го обръщам стола, детето отговаря и на килограмите за които е въпросния..., но ако е опасно да го возя в такава позиция - ще сменя веднага. Нямам опит с тези неща и яко се обърквам, то много стол, много нещо, много информация...което бивше блонди като мен не може да смели явно.  :lol:

Предварително благодаря!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #5 -: Август 22, 2011, 12:03:14 pm »
Жбрул,това с краката и при нас е така.Щом всичко друго си му е наред не виждам причина за смяна.То като се замислиш логично не може вечно краката да са му във столчето.На нас вече и ни висят надолу,но то няма такова столче което да му ги побере :).

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #6 -: Август 22, 2011, 12:18:01 pm »
Жбрул, колко е висок Дани? Вероятно и на Коко да му стърчат краката. Скоро не е пътувал с кола и ако е необходимо да сменям и аз кошницата. Преди 10 дни беше 71,5 см.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #7 -: Август 22, 2011, 12:21:24 pm »
Парси, то ясно че няма столче, в което вечно крачетата му да седят в рамките на седалката... :lol: Но нали го возя с гръб към движението все още и то няма къде да му висят краката, а скоро ще седи като един малък Буда горкия и се чудех дали е безопасно да е така, или не. Иначе, ако го обърна столчето - ще си стои удобно хлапето, но пък още е малък за обръщане. Ни така ни иначе  :? Тревожа се просто при евентуален удар, като са му така крачетата да не стане беля, защото биха поели голямо натоварване, опирайки в облегалката на колата...

Пете, Дани беше 71 см, измерен в четвъртък.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #8 -: Август 22, 2011, 12:23:24 pm »
Спорна седмица и от мен.
За съжаление Боян я стартира с висока температура  :?
Ние с баща му пък трябва да правим страхотни гимнастики, за да го гледаме - аз на работа до обяд, той - след обяд, а утре май ще го взимам с мен на работа  :? :?
Много, много ми е тежко, че не мога да си го гледам спокойно вкъщи. До кога и как ще издържим така не знам.
Ох, мислих че ще ми олекне като се оплача, ама - не  :(
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #9 -: Август 22, 2011, 13:48:45 pm »
Здравейте,

Ех, Кроки,  не ти е лесно! Дано да оздравее детето до утре!  :bighug:

Жбрул, аз на твое място бих обърнаха столчето. Някак си не ми харесва идеята краката на детето да опират в облегалката. Но, не съм разбирач, така че който по-разбира да каже. :)

Водихме Никол за 3-4 дни на Ябланица, с още две семейства с деца! Беше супер веселба! Хехе!:) Тя си играеше там кротко на пода и наблюдаваше другите, душа-дете. Откакто сме се прибрали пак стана диване!  :lol:
« Последна редакция: Август 22, 2011, 13:57:44 pm от Раши »


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #10 -: Август 22, 2011, 13:57:23 pm »
Така е с деца, лупинги и въртележки. Всеки се спасява както може. Здрави да сме, останалото се решава на момента.

Ние изкарахме море 3 семейства с 5 деца и да ви кажа чесно се прибрах изтормозена и по-уморена от преди това. Минахме през Варна на връщане, но ми беше неудобно да карам 2 коли да ме чакат и не се обадих. Другия път ще останем във Варна и ще сме сами, повече такива почивки не  :lol:.
Тази седмица се скрихме на село, помързелувахме 5 дни и се прибрах готова за нови подвизи. Моника ще ходи на градина на 12, но понеже сме си на работа, та гледам да оправим гардеробите и малко по малко да се стягаме за градина и т.н.

Какво ще кажете за една септемврииска разходка с децата в зоопарка?
Би ми било много приятно. Тъкмо и те ще се разходят. А и ще е по-хладно времето. Taзи седмица ще е гореща...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #11 -: Август 22, 2011, 13:58:18 pm »
Мише, Коки, Парси, дано оздравяват децата:(
Коки, никаква отпуска ли не ти дават или болничен? Или защото скоро си започнала работа не ти се полага? Много лошо.Бабите?

Жбрул, аз обърнах децата по посока на движението на 7,5 месеца. Трябваше да пътуваме до Пловдив за ДРЗ а кошниците им не се събираха и трите на седалката обратно на движението. Купих 2 столчета и Алекс и Дани, които бяха по-стабилни от Никол се возиха в тях а тя в кошницата си. Като се прибрахме, взех и третия стол и оттогава и тримата се возят по посока на движението. Да, слава богу не сме имали инциденти, дано и нямаме за да разбера колко надеждни са столовете:)

Пеше, приятно изкарване. Ние и тази година не стигнахме до морето за плаж:) Плажуваме на вилата в големия басейн до посиняване:) Догодина съм решила да отидем на почивка с децата и баба им ако ще и на 10 км от Варна да е но да не сме в нас:)

Хубава седмица на всички:)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #12 -: Август 22, 2011, 13:58:51 pm »
Лиде, аз съм за! :)


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #13 -: Август 22, 2011, 14:15:45 pm »
Като се прибрахме, взех и третия стол и оттогава и тримата се возят по посока на движението.

Понякога само Моника ми е достатъчна да се гръмна, чесно. Тя е способна на това. Представям си Моника по 3 отзад и просто се прекланям пред теб. Аз не бих могла да тръгна. Попрочетох набързо назад, това е съвсем нормално за възрастта на децата, ревността, дърпането за мама и играчките. Стискай зъби. С годините стават по-добри и разбрани. Същото се получава с малкия на братовчет ми и девойката на сестра му. Няколко пъти ги гледах тримата, просто думи нямам. Сещам се за една басня. Май беше орел, рак и щука  :lol:

Раши би ми било много приятно. Ще се разберем кой ден за Септември и ще се разходим  :)
« Последна редакция: Август 22, 2011, 14:17:54 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #14 -: Август 22, 2011, 15:19:08 pm »
Спорна и здрава седмица за всички.
Ние в събота бяхме в зоологическата градина. Вяра хареса ягуара, а Алекс искаше да влезе при тигъра, че имал хубава пръчка, също така поиска да надникне над мечките. Общо взето извода от разходката е че там има мнооооооооооого пръчки, друго не ни впечатли.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #15 -: Август 22, 2011, 15:34:38 pm »
И мен ме бройте за зоопарка, ако е почивен ден, де  :wink:

Бързо, ама много бързо оздравяване на всички!!!

Днес чакам резултат от ЧХГ, след инвитро, на много близка приятелка, та силно стискайте палци!
« Последна редакция: Август 22, 2011, 15:38:32 pm от midge »
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #16 -: Август 22, 2011, 18:22:08 pm »
midge, помислих, че твой резултат чакаш, но и приятелката ти има стиснати палци!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #17 -: Август 22, 2011, 19:06:36 pm »
Ех, Мише, след такова начало на темата няма как да е лоша седмицата!
Дано се оправят малките мишлета бързо!
Коки, дано малкия сладур се оправи бързо и намерите най-щадящия вариант за всички ви.
Лис, искрено ти съчувствам... Ако мога да помогна с нещо - казвай. Но се подготви психически, че до двете годинки това ще е положението. За себе си разбрах, че най-много се тръшкаха моите, когато имаха публика. Затова имаше ли инат - в другата стая, докато реши, че ще е послушен и се нареве. За около минута им минаваше и пристигаха с думите "Аз наревах се". Така хем си спестявах нервите, хем бързо свъшваше цирка. И много бързо разбраха, че колкото повече реват и се тръшкат от инат, толкова по-малко ще стоят при мен. Дори по едно време започнаха да се наказват един друг, защото другия "лагавел се"  :lol:
За столчетата, въпреки, че моите вървяха едри за възрастта си, ги сложих в столчета по посока на движението след годинката. До тогава си бяха добре в тях. Но може би си зависи и от кошниците, знам че има до 9 и до 13кг. Нашите бяха до 13.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #18 -: Август 22, 2011, 19:47:19 pm »
Здравейте, момичета!  :D

И нашата ваканция свърши и пак всичко си е по старому. Тази година използвах, че имам право на по-голяма ваканция, защото за догодина не знам как ще стоят нещата, и отпрашихме с Ема при баби, дядовци, лели, чичовци, браточеди, каки и батковци.

Като резултат от срещата с един куп роднини, на мен ми гръмна главата отвсякъде и тайно разни обещания направих за себе си...Но като родител мисля, че "жертвата" си струваше, защото Ема порасна срашно много за това време - и физически също така с цели 6 сантиметра, та сега е висока цели 96 сантиметра!. Толкова много слънце и игри на широко и открито тук няма как и къде да види. Просто пощуря от глезене и лиготии. Бабите се правиха на маймуни, за да и угодят, а тя бързо схвана как стоят нещата и си правеше каквото си иска. Сега се мъчим пак да подкараме с правила, но то дивото не влиза лесно самичко в юларчето! Както и да е! И аз разбрах какво е да имаш помощници наоколо - толкова лесно се отглежда дете, че на моменти се чудиш какво да правиш със себе си...

Ако имате баби наблизо, правете компромиси, ухажвайте ги, затваряйте си очите за недостатъците, за да ви е по-лесно!

Също така тя вече е християнче! От миналата година се каним да го свършим това, но все нещо непредвидено и неприятно изскачаше. Ще кача някоя снимчица във ФБ тези дни, че ваканционият ми мързел все още не е преминал и не знам дали ще успея и тук, което обаче няма да е голяма загуба за никого. Ще наваксам и с пропуснатите новини около всички вас!

Лека, здрава и топла седмица за всички вас!!  :D
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #19 -: Август 22, 2011, 20:40:37 pm »
Ей момеееееее, липсваше ми и то много. и напротив, качвай снимки тук. Целувки и прегръдки на порасналото момиче.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #20 -: Август 22, 2011, 22:36:19 pm »
DivaRoza честито християнче :)

Нашата седмица започна кофти. Точно преди вечерната разходка, Ники както тичаше се спъна в собствените си крака, падна и си тресна главата в ръба а едната колона. РЕв, изстудяваща лепенка и кисело бебе. Сега имаме огромна цицина, но поне не е много синьо. Така му се отбеляза ръба...черта над окото.

Племеника има стафилококова инфекция и се чудя дали да не заведа и Ники да го набоцкат, да проверим. Нас също с мъжа ми, че на него му излязаха огромни пъпки по тялото, като ухапано. Аз с тази бъбречна инфекция...и тъй като с брат ми сме били на едно и съо място, имам силни подозрения, че и ние имаме стафилокок.
[/url][/url]
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #21 -: Август 22, 2011, 23:54:42 pm »
Здрава и успешна седмица и от нас, а на почиващите - щастлива ваканция!  :D

Моля за съвет, относно столчето за кола на бебето, понеже не мога да преценя дали трябва вече да го сменям, или трябва да изчакам. Още не му е тясно и не му стърчи главата, но му стърчат краката т.е. опират в облегалката на седалката и се вози със сгънати колене. Та чудех се, дали последното е проблем, или е нормално да бъде така? Рано е още да го обръщам стола, детето отговаря и на килограмите за които е въпросния..., но ако е опасно да го возя в такава позиция - ще сменя веднага. Нямам опит с тези неща и яко се обърквам, то много стол, много нещо, много информация...което бивше блонди като мен не може да смели явно.  :lol:

Предварително благодаря!


Jbrul, сина ми, който е на 9 месеца, 10 кг, доста едър, все още се вози  в бебешката кошница. Тук, в Германия бебетата поне до една година е задължително да се возят в обратна на движението посока. Това е най-безопасното положение, при евентуална катастрофа.
Краката му изкачат отдавна естествено от кошницата, но не се е оплакал :D :D. Щом се вози до Италия и обратно, около 1200 км без гък да каже.... :D И се вози всеки уикенд на по 100на и повече  км.....
6 месечно бебе, за мене е по-добре да не се обръща по посока на движението.

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #22 -: Август 23, 2011, 00:11:02 am »
Но се подготви психически, че до двете годинки това ще е положението. За себе си разбрах, че най-много се тръшкаха моите, когато имаха публика. Затова имаше ли инат - в другата стая, докато реши, че ще е послушен и се нареве. За около минута им минаваше и пристигаха с думите "Аз наревах се". Така хем си спестявах нервите, хем бързо свъшваше цирка. И много бързо разбраха, че колкото повече реват и се тръшкат от инат, толкова по-малко ще стоят при мен. Дори по едно време започнаха да се наказват един друг, защото другия "лагавел се"  :lol:


 :D :D :D
Мими, късметлийка си ти.
При нас е съвсем друга ситуацията.
И аз се надявах да отмине, т. н. бебешки пубертет, както пише по книгите, около 3тата година, ама не би....
Е верно имаше между 3 и 4 година и доста "светли периоди", когато дъщеря ми беше добра, сговорчива и послушна. Но истериитр, ината  и то целенасочен/ и досега не са я напуснали.
Ни обяснения, ни караница, ни бой, ни наказания... НИЩО не помага. Напоследък е е станала такава отвратителна лигня, постоянно циври и се сърди за нещо, едвам се изтрайва.
А не я глезим, колкото повече реве, толкова повече я наказваме и не и угаждаме.

Сутрин докато стане, влезе в банята за да се изпикае и измие, може да ти скъса нервичките. Оня ден сутринта се дра 1 час, защото не и дадох да си облече определена рокля /която щях да и дам, ако беше отишла в банята без да ме гледа като бик на червено и да ме разиграва/.

Та така, децата са различни, при едни по рано, при други по късно....

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #23 -: Август 23, 2011, 07:35:02 am »
М да, вчера не спа и отидохме на рожден ден вечерта. Нарита децата, които се опитваха да се доберат до мен или да я накарат да играе. Скимта и се тръшка от 8 до 9. В 9 вече си тръгнахме, то започна да става непоносимо вече. Днес сме на 50 годишнина на баща ми и съм я предупредила, че ако пак не спи, ще я оставя в къщи.
Вчера минахме до Адидас и и взех едни маратонки. Голяма радост беше. Снощи се "качиха" на гардероба отгоре и ще "слязат" в края на седмицата, когато малко спре с тръшкането и скимтането. При нея е на периоди. Цяла седмица беше най-доброто и разбрано дете, вчера цял ден ме направи луда калинка...
Чудя се на кого ли ми напомня, май на мен  :lol:. Когато пораснах достатъчно, че да превърна тази енергия в полезна дейност, нещата сякаш се наместиха  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #24 -: Август 23, 2011, 08:33:25 am »
Лиде,  "любовния" период на Митака е в застой-

Вчера с 300 зора го прибрах в 13.50 от игра едва дишащ,
и до нас нареждаше:
- Няма да те обичам повече!
- Няма да ти давам лекарство когато си болна!
И за да завърши с апломб, видя кофата за боклук пред нас и добави:
- И ще те хвърля в кофата за боклук...

Казах му БЛАГОДАРЯ...държах се  резервирано до вечерта
и на заспиване проведохме обратния разговор...
отдъхнах си няма да ходя в кофата  :lol:

Едно не доумявам, как може да държиш децата до 15 навън...
Аз прибрах Калина в 12 и него оставих с още две деца под едни дървета,
много хубаво си играят за още 40 минути, с тайната надежда
всички да си тръгнат около 13...но аз прибрах Митака те останаха, а тези дни е мор!

Жаси, и ние имахме първия си по-сериозен инцидент с Калина снощи.
Посрещна с тила си гумата на едно колело, до нея бях...
Момчето караше бавно и слава Богу, защото не знаех кой да успокоявам,
Калина която писна, а тя рядко плаче или момчето дето я бутна и само не си глътна езика!
Снощи хематома беше с обем на на лешник, намазах с Арника,
дадох и гранули веднага, тя се успокой и 10 минути след това,
тичаше все едно нищо не е станало и не я водих в спешния.
След около час оттока спадна, сега я чакам да стане за да я видя как е?
Въпрос-в такива ситуации се наблюдава и ако загуби съзнание се търси лекарска помощ?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #25 -: Август 23, 2011, 09:15:13 am »
Мише, съзнание ако загуби то ще е в момента на удара или веднага след него. Може да се появи повръщане евентуално известно време след това. И също при удар в главата от д-р Масларски знам веднага се гледат зениците, дали са еднакви по размер.

Хубава седмица и от нас! :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #26 -: Август 23, 2011, 09:42:12 am »
Албенче, или аз съм късметлийка с послушни деца, или те не са изкарали късмет горките с лоша майка  :lol:
Снощи мен зверски ме болеше глава и оставих мъжа ми да се разправя с тях да прибират играчки, да ядат, да лягат. Накрая легнаха и не спират да говорят, неговата реплика беше"Млъквайте, че ще ви пратя звяра  :lol: " естествено не млъкнаха. След 15мин само отидох и казах млъквайте и заспивайте и това беше. Ни звук, ни стон  :lol: Явно наистина съм звяра  :lol:
А сутринта имахме рев от Криси защо Дани седнал първи на гърнето, чак се захласваше. Е не му мина номера да вдигнем брат му от гърнето, за да седне той пръв и набързо спря. Имаме още такива истории, но на фона преди двете годинки са доста по-малко и вече разбират повече, та им е пределно ясно, че става по-зле за тях. Сега най-голямата заплаха е, че няма да им направя сладолед (крем Оле)  :lol:
Мише, дано малкия ураган е добре!
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #27 -: Август 23, 2011, 09:44:13 am »
Привет и от нас :D
Да оздравяват болните дечица и повече никакви болести!

Ние сме на село с мома София. Добре ни е, по цял ден на въздух. В четвъртък чакаме и брат ми с бебата да пристигне :D
Иначе момата взе да раздава усмивки и да се променя всеки ден :D

Успешна седмица на всички :D

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #28 -: Август 23, 2011, 09:54:49 am »
Мише, и аз съм чувала, че трябва да се следи за повръщане, зениците да са еднакви и за необичайна сънливост и отпуснатост. Евентуално, също, за главоболие и световъртеж, ако детето може да си каже.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #29 -: Август 23, 2011, 10:37:38 am »
Лиде,  "любовния" период на Митака е в застой-

Вчера с 300 зора го прибрах в 13.50 от игра едва дишащ,
и до нас нареждаше:
- Няма да те обичам повече!
- Няма да ти давам лекарство когато си болна!
И за да завърши с апломб, видя кофата за боклук пред нас и добави:
- И ще те хвърля в кофата за боклук...
Ммм, няма как да се разминем и без такива разговори.
При Боян те звучат така - "Обичам те колкото целия свят, но като ми се караш не те обичам хич" - това към мен  :lol:
Татко си зарадва като в поне 4 магазина питаше дали продават нови татковци  :wink:

За ударите по главата знам, че се следи 24 часа за повръщане, отпадналост и сънливост.
Не знам дали разказах, че предния летен вирус при Боян съвпадна с едно падане по стълбите, та спешно ходихме в бърза помощ за среща с хирург и т.н. Така не бях се тревожила много отдавна.

Снощи в 1ч, Боян имаше 38,8 и понеже беше пил нурофен вече, а парацетамола не му върши работа при такава Т, му дадох течен аналгин. Заспа детето, но продължаваше да вдига. 15 минути по-късно се събуди със зверски писък и повърна страшно много три пъти, беше толкова горещ, едва си седеше на краката. След това температурата за минути спадна до 38,5. Сега се чудя има ли такова нещо повръщане от температура...
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #30 -: Август 23, 2011, 11:13:09 am »
И неспирен рев да добавя към симптоматиката. Ако бебето е малко и не спира да реве след падане се ходи на лекар.
И аз намазах с Арника, но гранули не съм давала. Какви гранули се дават?
[/url][/url]
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #31 -: Август 23, 2011, 11:18:16 am »
Арниката има и гранули. За оток и спиране на кръвотечение са супер.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #32 -: Август 23, 2011, 11:26:36 am »
Лиде,  "любовния" период на Митака е в застой-

Вчера с 300 зора го прибрах в 13.50 от игра едва дишащ,
и до нас нареждаше:
- Няма да те обичам повече!
- Няма да ти давам лекарство когато си болна!
И за да завърши с апломб, видя кофата за боклук пред нас и добави:
- И ще те хвърля в кофата за боклук...
Ммм, няма как да се разминем и без такива разговори.
При Боян те звучат така - "Обичам те колкото целия свят, но като ми се караш не те обичам хич" - това към мен  :lol:
Татко си зарадва като в поне 4 магазина питаше дали продават нови татковци  :wink:

 
:lol:

Като станеш стара баба и аз така ще ти правя, да знаеш...
Като и мине беса ме прегръща и реве, че не иска да ставам никога баба.
Викам маме, ако имам честта да доживея и да ме направиш баба, ще съм най-щастливата баба  :) Тогава аз ще ти глезучкам детето а то ще ядосва теб, както ти ме ядосваш и се глезиш  :lol:

Първоначално ме гледаха с широко отворени очи, сега ми се смеят  :lol:
А баща си не го тачи за нищо. За мое най-голямо съжаление, аз съм лошата. Баща и е по-добър и от мене. Изобщо не го слуша, той се опитва да е лош с нея и да стяга, ама нъц. Аз също се опитвам, но като съм си повечето време на работа и гледам да наваксам да я мачкам, а тя да навакса да се глези и гушка  :lol:.
Та мама най-накрая издивява и Моника си го получава и си сяда на дупето, за цели 2 дни  :lol: После отново, докато мама издържи. Само, че вече добре ме познава.
В повечето пъти знае кога да спре. Като сериозно ме ядоса казвам 1, на 2 вече е при мен, защото на 3 си е отнесла наказанието, а мама е гадна и знае как да наказва  :lol:

Бързо оздравяване Кроки, Мише прегръдки на Калина.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #33 -: Август 23, 2011, 11:37:03 am »
"вие сте лоши родители"
"махай се, отивай при динозаврите"
"оставете ме самичък, искам вече сам да си живея"
"продрано одеало" (това последното е заемка от "Цар Лъв")
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #34 -: Август 23, 2011, 12:58:10 pm »
Здравейте и хубава и здрава седмица от нас! Болните бързо да оздравяват!
Коки, не знам дали от температура може да се повръща, но  лично аз го правя от течния аналгин. Да не би и при вас от това да се е получило?
При нас, понеже дзверът е твар почти безсловесна, се ограничаваме с гледане на кръв и бой по мама или тати, особено ако не обръщат внимание на сърцераздирателния рев.
Истински ме развеселихте със сърдитите приказки на дребосъците! Живи и здрави да са да ни редят такива "обиди"!
И при нас все на глава се пада- вечно сме със синки и цицини и с Арниката в торбата.
Стискайте ни палци, момичета, защото планираното ни за другата седмица море е сериозно застрашено!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #35 -: Август 23, 2011, 14:53:02 pm »
Ох "продрано одеало"...и къде се "продават татковци"
-събудих децата, лелеле не съм се смяла така, скоро!

Кроки, течния аналгин(хексалгин) точно като Инке вметна,
не се дава в чист вид горчи ужасно, на мен снаха ми и един друг лекар
са ми казвали да давам с нещо друго. Може в капка разреден панадол
или сок, нещо с което са свикнали като вкус!

Арника на гранулки отдавна нося заедно с крема,
но Жаси за деца е различно разреждането от това за възрастни,
после ще погледна в раницата и ще пиша подходящото и за вас!

Калина е добре има морав хематом в косата, но доста поспаднал.
Кисела е принципно от хремата, но дивее за трима както преди!
Все така да е!

Пожелавам на болните здраве, на здравите игри, забави и хладни сенки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #36 -: Август 23, 2011, 15:04:14 pm »
Хаха, това с одеалото е култово  :lol:
...а нас ни пращат горе в мазата.
Баща им каза, че мазата е долу, но не - тяхната маза била горе.
Иначе са големи четкаджии - всяка сутрин ми казват, че съм била много хубава с това (с дрехата), снощи пяха мила моя мамо и ме питаха сладка ли съм, защото не съм била за ядене  :lol:
Като изреждат какво обичат да ядат, аз им казвам вас обичам, а те "Мамо, ти няма да ни ядеш нас"  :lol:
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #37 -: Август 23, 2011, 15:17:27 pm »
Хм, че той винаги чист си го пие аналгина  :oops:
Изобщо не се сетих за това  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #38 -: Август 23, 2011, 15:23:41 pm »
Стефания:

"Не мога да повярвам, че ми се случва това"- удряйки се по челото и продължава - С какво ви заслужих такива майка и баща? /защото я караме да заспива в 23:30, при условие, че си е легнала в 21, нахранена, изкъпана и всякакви екстри/
на молбата на баща си да излиза от басейна, защото е обед и трябва да се прибира:
"Провалихте ми живота", "ще полудея от вас вече"
към мен- Престани да ми повишаваш тон, хиляди пъти съм ти казала, че не трябва да се говори така на деца и т.н, и т.н
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #39 -: Август 23, 2011, 15:54:57 pm »
 :jump12: :jump12: :jump12: :jump12:
Ще ме уморите! Колегите ме гледат ей така  8O.
Мислех, че само мойта мърмори "гадна майка", като попитам какво казва "хубава мама" Явно сегашните деца не си мълчат!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #40 -: Август 23, 2011, 16:57:03 pm »
Мдаа, нас Алекс ни праща на хотел :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #41 -: Август 23, 2011, 17:38:35 pm »
Ние сме на фаза "въпроси": "Какво ще стане, ако един ден излезнем с количката на разходка и се окаже, че няма никакви хора на света?". Или: "Откъде идва месото, което ядем?"... Последващ нескопосан отговор... и... "Оооо, аз не искам да причинявам такова нещо на животните. Ами ако изядем пилето, какво ще кажат майка му и баща му? Оооо, бедното пиле! Няма да ям повече месо!"
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #42 -: Август 23, 2011, 20:54:56 pm »
Цял ден се смея с бисерите на дребчовците :lol:
Ели, как отговаряш на тези въпроси? Моята баба ми казваше "жал ми е за пилето/заека, но ми е по-жал за моето дете, защото ако не яде месо, ще бъде слабо и болно, а баба иска силно дете, което носи само 6 в училище". После верно само 6 гледах да нося :)
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #43 -: Август 24, 2011, 07:06:23 am »
Жаси, заповядай обещаното!
Арника гранулки представляват синьо патронче
с надпис - arnika montana 9ch.

Пробвай дали ще ти го дадат без рецепта на мен ми отказаха,
защото разреждането (9ch) за деца е различно от това за възрастни.
Личната ми го изписа точно на рецепта и се взима 2*5 гранулки!
« Последна редакция: Август 24, 2011, 08:34:43 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #44 -: Август 24, 2011, 08:15:02 am »
Мише, знам, че си пускала снимки на крема Арника, но би ли го направила пак. Трябва да си взема една кутия, а не знам какво да търся.
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #45 -: Август 24, 2011, 08:32:35 am »
Заповядай Дани
Нека го имаш, но да не го ползваш!



2-2.50лв малката опаковка
4.50-5лв голямата
-то пише на опаковката, но много добре действа на ухапвания от комар, изпитано е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #46 -: Август 24, 2011, 10:09:00 am »
Ммомичета,имам една питанка,която предполагам е била обсъждана тук много често,но нямам време да ровя :).Митко от 1.09. тръгва на ясла,а аз не мога да се свържа с никой,а градината е затворена да питам...какво трябва да се носи?

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #47 -: Август 24, 2011, 10:16:10 am »
Привет!

parsi, за бележките от личната и изследванията знаеш предполагам. Също личната трябва да попълни и завери здравна профилактична карта за дете. При нас се носи - пантофи, памперси, пакет мокри кърпи, ако не пие вода от чаша - шише, дрешки за смяна (още един кат сезонни), елече, шапка за слънце. Ако се сетя друго ще добавя. Желая ти лека адаптация!
« Последна редакция: Август 24, 2011, 10:21:01 am от midge »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #48 -: Август 24, 2011, 11:58:31 am »
сефте чувам, че хомеопатия се продава с рецепта!  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #49 -: Август 24, 2011, 13:06:17 pm »
Мидж,благодаря ти!Всички медицински изисквания са изпълнени :).Вълнуваше ме "гардероба" :D.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #50 -: Август 24, 2011, 15:20:41 pm »
сефте чувам, че хомеопатия се продава с рецепта!  8O
8O И аз така гледах!
За гранулите знам от вас, отидох и поисках, аптекарката каза:
- А нееееее, за дете е едно, за възрастен друго...какво да дам!
- Основно ми трябва за тая хубавица с наколенките ,
а тя е на 1 и 6 месеца - викам!
- Да ви напишат какво разреждане и тогава!
Те така, те...Джаме с рецептуша ми я дадоха, заветната Арника!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #51 -: Август 24, 2011, 15:29:27 pm »
Да се включа посредата на седмицата  :)
От дни се каня, но нещо взе да не ми стига времето напоследък ... :?

Искрено се порадвах и посмях на остроумните бисери на дечицата, здрави да са ви  :D
Да видим какво ни чака и нас  :lol:

Да ви се похваля, Диляна вече е малко ходещо човече  :D Правеше по 2-3-4 крачки от доста време, но повече от 5, както четох, че казва д-р Бърди, за да се счита, че е проходило детето, направи в петък  :D на 1 год., 2 месеца и 2 дни  :)

Към днешна дата е вече по-уверена и бърза в крачките, къде по стената, къде вървейки самостоятелно, такава е фурия, един малък ураган  :lol:

Дани  :D изпревари ме, тъкмо мислех да питам Мишето за Арника-та, че съм срещала, че се коментира, но не съм запомнила  :oops:
Мише, много ти благодаря и аз  :D Дано наистина не се налага да го ползваме!

Относно моята тръпка - сватбата на брат ми  :D - напредвам с украсата, направих кошницата за късметчетата, възглавничката за халките, украсите за чашите и свещите  :D. Малката шаферка Диляна мога да кажа, че е почти готова, баща й също, обаче аз въобще, да видим кога ще остане ред да изляза да видя нещо за себе си ...

Хубав ден ви желая  :D
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #52 -: Август 24, 2011, 16:05:42 pm »
Ели,честити ходещи крачета! :D

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #53 -: Август 24, 2011, 17:16:22 pm »
Честито пъплещо детенце, Ели! :)

Таз Арника май за всичко се ползва. Толкова ли е добър крема?

Мини, да с ати живи и здрави дечицата! Стефи води класацията по осторумие май :) Сладурана!  :lol:


*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #54 -: Август 24, 2011, 17:49:15 pm »
Благодаря момичета  :D
Забравих да ви кажа, за тези които ползват памперси все още  :) - в Кауфланд /незнам дали брошурата за всички магазини е една обаче ../ има много хубава промоция на Памперс тази седмица - ние ползваме 4ка - 99 бройки в кашон за 32 лева, иначе ги купувам 70 бройки за 25 лева. Има и други размери.
И си купувате за още 3 лева нещо, да минете 35 лева - на паркинга отвън, с касовия бон ви подаряват диня по избор, тая дето аз я избрах, излезе 10 кг, а уж беше от по-малките  :oops: :lol:

И хубава отвътре:)
« Последна редакция: Август 24, 2011, 17:52:20 pm от Eли:) »
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #55 -: Август 24, 2011, 21:13:36 pm »
сефте чувам, че хомеопатия се продава с рецепта!  8O
Така е да, заради разреждането. А и тези за деца не съдържат спирт за стабилизатор и се съхраняват по-трудно.

Аз имам ситуация...сложна. Днес бяхме в Западния Парк и Ники на пързалките, някакви деца му караха камиончето. Като затръгвахме си го взехме. Да, ама сега се оказа, че някой е сложил в багажника шише на кукла Бейби Бьорн. Сега нито знам какво да правя, нито познавам родителите, нито ходя често в парка. А не мога да хвърля нещо, което не  е мое. Какво да правя?
[/url][/url]
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #56 -: Август 24, 2011, 22:20:19 pm »
Ами, Вени, или отиваш специално до там и търсиш на кого е куклата, или тя си остава ваша! ;)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #57 -: Август 25, 2011, 23:40:11 pm »
Няма къде другаде да споделя...
Тази вечер понесох обида от приятел,
злепостави ме много неприятно и взе част от сърцето ми...
Скоро не ми бяха удряли такъв душевен шамар...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #58 -: Август 25, 2011, 23:45:28 pm »
Няма къде другаде да споделя...
Тази вечер понесох обида от приятел,
злепостави ме много неприятно и взе част от сърцето ми...
Скоро не ми бяха удряли такъв душевен шамар...


За съжаление се случва тогава, когато най-малко очакваш. Това не е приятел, отпиши го от тази категория. Никой приятел не би те наранил така. Частта от сърцето ти никога няма да се възстанови. Пази твоите деца от такива "приятели" и сега нацелувай най-скъпите ти хора - твоето семейство. Защото те няма да те предадат.
Шамарът те поваля, ти ставаш, изтупваш се и продължаваш. Ще боли много няколко години, после ще учиш децата си да се пазят от такива хора.



Офф топик - моля модераторите за малко помощ. Имаше тема, свързана с намесата на бабите в гледането на детето, но не я намирам при търсене, не помня заглавието :(
[/url][/url]
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #59 -: Август 25, 2011, 23:56:04 pm »
Мише, всичко се връща!
А този "приятел" наистина го отпиши. Който може да си позволи да обиди такъв човек като теб, не заслужава дори погледа ти, камо ли да си му приятел.
 :bighug:
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #60 -: Август 26, 2011, 00:13:40 am »
Абе има го и другият момент...ние даваме съвети, но от собствен опит знам колко е трудно да изтръгнеш приятел от сърцето си. Мен навремето така ме обидиха веднъж, простих и след години отнесох по-тежък шамар от същия чоивек. И сега ми е кофти и страдам понякога, но знам, че трябва да го превъзмогна...все някога.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #61 -: Август 26, 2011, 00:39:01 am »
Ще поотупам козинка и ще продължа.
Аз може да остарявам, но отказвам да порасна, в това е проблема ми
и ще си понеса болката и последствията...обичам ви и сте безценни! :flower:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #62 -: Август 26, 2011, 10:36:06 am »
Мише, миличка, разбирам те! Много е лошо, когато приятел те нарани. Аз, откакто се роди детето се разочаровах от няколко човека. Някои от тези хора, наистина считах за приятели и като се замисля ми става много обидно. Лошото е, че поискат ли нещо от мен сега, веднага ще скоча и ще го направя, като се знам каква съм.  :? Прегръдки

Момичета, кажете някоя читав акъща за гости в с. Ковачевица.  :)


Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #63 -: Август 26, 2011, 12:02:01 pm »
Мише, миличка, разбирам те! Много е лошо, когато приятел те нарани. Аз, откакто се роди детето се разочаровах от няколко човека.
Мислих, че само аз съм така. Губя няколко приятели, защото не се съобразяват с детето ни и ни смятат за надути, защото не искаме да го влачим наляво-надясно по събирания.
[/url][/url]
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #64 -: Август 26, 2011, 13:35:14 pm »
Мише, миличка, разбирам те! Много е лошо, когато приятел те нарани. Аз, откакто се роди детето се разочаровах от няколко човека.
Мислих, че само аз съм така. Губя няколко приятели, защото не се съобразяват с детето ни и ни смятат за надути, защото не искаме да го влачим наляво-надясно по събирания.

Да, а мен все някой ме навива да излизаме без детето, защото то било "ремарке". Налага се да обяснявам, че Никол има нужда от родителите си и няма как три пъти в седмицата да я оставяме на други хора. Освен това, ние искаме тя да си бъде с нас, тя не ни пречи. Да, ясно, че хората, които нямат деца не ни разбират. Но, някак си твърде дълго съм го чакала това дете и когато някой близък приятел нарече детето ми "ремарке" ми става доста обидно.


Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #65 -: Август 26, 2011, 13:40:08 pm »
И на мен ми е ужасно обидно :( Скоро същите хора ни казаха, че след като се родило детето ни, животът ни бил свършил. Те не осъзнават, че Ники е нашият живот.

Тъпичко ми е. Вече дори не се обаждат да се видим. Държат да ходим на другия край на София да пием кафе с тях, защото те, разбираш ли, нямат никакво време да дойдат до Надежда или Западен парк, защото ще им нарушим социалния статус и после не могат да излезат на бар...абе тъпи работи.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #66 -: Август 26, 2011, 13:54:31 pm »
Свят широк, хора всякъкви  :)
Не си представям да отида на почивка без детето  8O. Винаги ужасно ме е изумявало това. А детето няма ли нужда да отиде на море? На него му се седи цяло лято при баба...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #67 -: Август 26, 2011, 14:04:51 pm »
О да, и ние имаме такива познати, които всеки път като тръгнем на някъде ни питат - ама с децата ли ще ходите... Е с кой да ходя, в крайна сметка повечето от пътуванията ни са заради тях.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #68 -: Август 26, 2011, 14:34:12 pm »
М да, много са изненадани, че ще сме с детето. Сякаш е нещо неестествено.  :D

Сутринта бях в Градинката на църквата Свети Никола. Много се ядосах. Детето си играеше на земята и до него съзрях спринцовка пълна с жълтеникава течност и кръв. Много се притесних, грабнах Никол и дим да ни няма. Кой знае какво може да хване от тази спринцовка! Хепатит С със сигурност. Не знам докога ще ги търпят там тия наркомани, и най-вече дилърите. То е ясно, че полицията и властта печелят от тези наркотици. А нашите деца кой ще защити? Ужасена съм! Ще пиша писмо до БТВ, пък дано пак да направят репортаж за тази градинка.  :(


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #69 -: Август 26, 2011, 14:40:21 pm »
Раши, пиши на друга ТВ, ще изпратят Миролюба Бенатова и репортажа ще иде в друга посока!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #70 -: Август 26, 2011, 14:43:57 pm »
Раши, пиши на друга ТВ, ще изпратят Миролюба Бенатова и репортажа ще иде в друга посока!



Като например защо тази майка е завела детето си да играе!!!И то на земята!!! Какво невежество...
Раши наистина пиши на друга ТВ..Още помня предните ѝ репортажи .
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #71 -: Август 26, 2011, 14:49:19 pm »
Ох, да сетих се и аз за Миролоба!  :(
Писах пак на БТВ, но на БТВ Екшън на Код криминално. Дано вземат отношение! Ако не, ще пиша и на други ТВ.

Жаска, ми ще си се виждаме ние тогаз, аа ааа ааа :) Аз квот съм шубе и не си карам колата, май с трамвай ще се движим :) Онзи ден до Хаджи Димитър стигнах чак.  :lol:


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #72 -: Август 26, 2011, 16:57:36 pm »
Жаска, ми ще си се виждаме ние тогаз, аа ааа ааа :) Аз квот съм шубе и не си карам колата, май с трамвай ще се движим :) Онзи ден до Хаджи Димитър стигнах чак.  :lol:

Още малко и щеше да дойдеш до нас  :lol:. Друг път повече кураж  :lol:
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #73 -: Август 26, 2011, 22:44:24 pm »
Мише, как си?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #74 -: Август 26, 2011, 23:20:13 pm »
Вени, добре съм!Благодаря  :flower:
Не обичам да се оплаквам и дано споделеното от мен не звучи така, но ми се понасъбра.
Почти месец вече карам курс, а Мишоците един след друг болни, не спя нощем...
после бъркам при кормуването, ядосвам се на себе си и е един кръг...
То при мен все така, тихо, тихо и после ихуууууу за капак и тази глупост снощи,
здрави да са ми децата и ние, който има излишни нерви да бълва лошотия
си е за негова сметка, аз урока си го научих...вече винаги с едно наум!
Бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #75 -: Август 27, 2011, 00:01:26 am »
Момичета, не хабете емоции за хора, които не биха изхабили дори половината от тях за вас. Проявете здравословен егоизъм и се радвайте на лятото, че скоро ще свърши!

За протокола - и аз ходих на почивка без детето и никак не мисля, че това ме прави лош, или незаинтересован родител. Изкарвам с него 99% от времето си, да, имам нужда и от 1% време само за нас с баща му. Защо го казвам? Защото вашите познати и приятели, които наричат децата ви "ремарке", вероятно ползват този жаргонен изряз изобщо нямайки предвид това, което на вас ви се струва, че са вложили по адрес на детето ви.
По-скоро подтекстът е: "Е, нямате ли нужда от малко време само за себе си?" /изключвам случаите, когато някой се опитва просто да ви засегне, или обиди/. За хора, които още нямат деца и дори не им се иска да имат...ами да, за тях те са досадни  :lol:, няма как да разберат защо на вас лично - децата ви не ви пречат. Някой ден ще разберат ;)

Хубава нощ и почивни дни и само хубави емоции ви желая!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #76 -: Август 27, 2011, 08:45:39 am »
Jbrul  детето ти е още малко и не го осъзнаваш, но след година когато започне да говори и да изразява емоциите, да разбира и да разказва за чувствата си, ще разбереш защо го пиша. Имате ли време за себе си ти звучи на теб сега. След време като минете 3-4 годинка ще видиш колко раними са децата. Податливи са на хорските идиотии... като например, мама и тате на море, а теб при баба ли те зарязаха...
Плюс това си мисля, че с детето или децата може да се изкара страхотно, ако дружно направим компромис и се съобразим един с друг.
Сега понеже знам, че ще наскачате, ще се заоправдавате и все ще се намери някой ощипан и недочел, ще напиша, че това си е мое лично мнение. Ако някой живее живота си по различен начин и чувства нещата по различен начин, това е негово право и не го съдя. Просто коментирам и разказвам как аз усещам нещата. Така говори сърцето ми и така живея живота си аз. Когато бях дете, имаше период в който родителите ми работеха в друг град. Брат ми не ходеше на училище и беше с тях, аз при баба, защото учех в София. Тези две години и до ден днешен ги помня и с времето, колкото повече расте детето ми, толкова повече имам нужда да му повтарям, че и всяка минутка с него е най-милата за мен, дори да ме ядоса до посиняване, а тя често го прави.  За мен точно подобни неща, който за родителите са елементарни, като например да починат от детето си за 5-6-7-10 дена, водят до проблеми. Дечицата са ужасно раними. Въображението и страховете им също.
Баба ще разкаже на съседка, как мама и тате имат нужда от почивка, щото им е ежедневие и ето едно депресирано дете. То вече знае, че е тежест за мама и тате. Именно за това, когато я пращам с майка ми на село например за събота и неделя и казвам, че мама ще е на работа и тя трябва да седи в къщи с тате и да ме чака или може да отиде с баба си. Там ще се разходят за риба по реката, ще ходят на батута и според мен ще и е по-весело. Давам право на избор и не я принуждавам да ходи насила където и да е. Казвам и просто ти избери, според мен, това, че мама е на работа, не трябва да те спира да се разходиш с баба и да се повеселите. Говорим за 2 дни.  Когато съм на работа също обяснявам хиляди пъти, че без пари няма какво да ядем. Ако иска оставам в къщи, но ще седим гладни и голи, на студено. Едно дете трябва да знае. Метода: Тръгвай, то ще пореве и ще спре, децата забравят за мен е категорично идиотски. Още не мога да преживея градината и яслата и това, че съм и обърнала гръб, докато плаче. Но там вече нямах избор. А и както казах, беше по-малка и не разбираше. Сега вече е ужасно ранима. И отново моля, ако някой иска да сподели мнение, ще ми е полезно да чуя и друга гледна точка без излишни емоции, защото аз не влагам такива, отново пиша, че просто споделям мнение.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #77 -: Август 27, 2011, 12:20:01 pm »
Лиде, няма "да се правя на ощипана и да се оправдавам", спокойно, няма за какво да го правя. :lol: Само споделих мнение, че хората край нас, които са в различна ситуация по отношение на деца специално /нямат деца, още не искат дори деца, или имат вече доста големи деца/, когато правят определени коментари - едва ли искат да ни обидят, да ни засегнат и от сорта. И мен често ме пита някой, дали тук и там ще ходим с бебето и като кажа "да" - следва съчувствена въздишка, как няма да можем да се отпуснем в ресторанта примерно, защото малкия все ще ни е из ръцете и даже не можем да вечеряме спокойно. Факт - не вечеряме спокойно и си тръгваме набързо, разговорът е постоянно прекъсван, защото обръщаме внимание на бебето. Е, не мога да се обиждам на някого за това, че е казал на глас нещата каквито са, нито считам че този някой има негативно отношение към детето ми, цели да ме засегне и пр. Нито пък ми тежи особено, че заради малкия не съм си изяла спокойно пържолата, или не съм успяла да я изям изобщо. Твърде много пържоли изядох "спокойно" в очакване и надежда да имам Дани, че сега това да ми е драма. ;) Но пък да се засягам, че някой коментирал дадени факти и обстоятелства, които са на лице...доста ми е абсурдно, лично на мен. Но всеки реагира, изхождайки от личен опит и разбирания за света, моите са едни, на друг човек други - шарен свят, в който всеки е прав за себе си. Нормално.

Моето дете е още твърде малко, че да се депресира от това, че мама и тати са отишли някъде без него. На този етап, за бебето би било повече стрес отколкото удоволствие, да го влача хиляди километри, да му сменям мястото през ден-два и не го направих. Когато стане по-голямо и осъзнато човече, вече бих планирала и друг вид почивки, подходящи за цялото ни семейство. Определено - не бих го оставила ревящ и пищящ при някоя баба и да хукна на почивка без него, ако той иска да е с нас. Смятам, че когато е по-голям, основните ни и дългите ни почивки ще бъдат с него, а времето само за нас двамата с баща му - ще се състои в някой уикенд някъде т.е. детето ми не би се чувствало пренебрегнато и "наритано" при баба. И понеже искаш мнение, без излишни емоции - моето е, че всяка двойка има нужда от някакво време, макар и малко само за себе си и ако успява да си го осигури - това не я поставя в графа "лоши родители". Или казано накратко, лично аз не споделям изпадането в крайности, нито по тази тема, нито по други.
И за да не стане недоразумение какво имам предвид, ще посоча пример на другата крайност по отношение на гледането на деца и ходенето с тях някъде. Девер ми и етървата - ходят много и навсякъде без децата си, което аз не разбирам и не приемам, особено при положение, че едното дете е на 14, а другото на 7 годинки. Последно си наеха вила с басейн в Гърция за 10 дни и не взеха децата, защото не им се занимавало с тях. 8O Ще речеш, че трябва да бъдат кърмени, приспивани и да им се сменя памперса през час. :? По коледа ходиха на ски в Австрия - пак не ги взеха. Обикалят Европа, ходят по музеи и дворци и вместо да водят децата си с тях и да ги образоват - те ги зарязват при свеки на село и си веят байряка, понеже "не им се съобразявало с деца". Та когато аз казвам "време само за нас" - никак нямам предвид това, което разкавам по-горе. Визирам една вечер на ресторант и бар без малкия, ако има кой да го гледа, един уикенд на море, или планина само за мен и мъжа ми понякога. Толкова. Не когато се отвори време за почивка - да зарежа Дани при някоя баба и "да си живея животеца" ;)
В свое "оправдание" да кажа  :lol: на 1-и заминавам на море с бебето, нямам надежди да опъна баджак на плажа с някой коктейл и това никак не ми тежи. Всъщност, изгарям от любопитство как малкия ще регира на водата, дали ще му хареса, мисля какви надуваеми играчки биха му допаднали и така. Много хора изразиха съчувствие, че това никаква почивка няма да е...ами от тяхна гледна точка - не е почивка и не им се сърдя, че са казали каквото мислят.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #78 -: Август 27, 2011, 12:52:34 pm »
Лиде във вашия случай детето явно е свикнало с вас и не иска да се разделяте.
Моята пък отсега умира от кеф като е с баба си. Отделно, че на село е много по-интерсно. Цял ден в градината, има басейнче, куче и котенца.. Друг въпрос е, че не съм я оставяла там за повече от 5-6часа  :lol:

Щом на детето му доставя удоволствие няма нищо лошо в това да постои с баба и дядо, а мама и тате да останат малко на саме, било то и за няколко часа.
Всеки има нужда от свое лично време. Време в което да се погрижиш за себе си или да обърне внимание на съпруга си, защото всички знаем как нещата се променят след появата на тия малки съкровища.
Далеч съм от мисълта, че детето ще стои на сила където и да е.

Жбрул аз на Никол съм й взела една надуваема лодка, малка е колкото да може да седне в нея. Отпред се връзва едно въженце с което баща й я дърпа. Е няма такава радост! Събира очите на хората по плажа  :lol: Отделно като е навън го пълним с водичка и се чипка вътре с няколко губени играчки  :D
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #79 -: Август 27, 2011, 12:53:32 pm »
Ох,аз съм със противоречиви чувства относно почивката със или без деца.Миналата година оставих Митко и ходихме сами.Да,починах си максимално,но пък непрекъснато се чувствах виновна че съм го оставила.Тази година ходихме всички заедно и наистина не беше кой знае каква почивка.Той не се заиграва,пък камо ли да седи и да яде на едно място :D-абе лудница.Та,върнах се по изморена отколкото отидох но пък не се чувствах виновна :D и смятам че смяната на климата им се е отразил добре :).И аз не знам-то угодия няма :D.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #80 -: Август 27, 2011, 13:17:06 pm »
Jbrul  напълно съм съгласна с казаното от теб и точно това исках да кажа с коментара си, че хората са различни и когато детето желая може да остане при баба колкото си иска. Но точно този тип народ, описан от теб по-долу не разбирам. Както и да е, не ги съдя, всеки отговаря за себе си и носи последствията от деиствията си, така че ... :)
 Аз точно ти написах, че детето ти е малко и не е проблем, но на 4-5 годинки нещата седят различно, ти сама ще видиш. Поздрави.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #81 -: Август 27, 2011, 14:45:38 pm »
Много ми допада дискусията и аз я подкрепям в изказаните мнения!

Само дето аз не съм ги оставяла никога, изключая ДРЗ, ходенето до София
когато Калина беше под видеозонно наблюдение, тоест все още неродена мома,
и когато Митака ходи с баща си до село!Все сме си комплект, така ми е най-добре.
Не се чувствам спокойна това е, преди седмица "Голямата Майка"
ми се обиди защото, не смея да и ги оставя навън, сама, тя и те!
Повярвайте ми, аз на себе си нямам доверие и това имах предвид,
но тя криво ме разбра, мАкедоска свекърва е тежка диагноза! :lol:
Сама се убеди, че съм права, като два дни по-късно стана инцидента
с Калина, а и двете бяхме до нея!
Не е приятно да се кормува от 14 до 16 часа ама на,
тогава спят и аз съм спокойна, ако не бръмчат строителите де!

Мислех и друго, връзката ни с моето момче преди да ги има децата не е малко.
Сега искаме да сме винаги с тях, именно за да изживеем отново
всяка емоция като за първи път, но през техните очи!

Спокоен съботен следобед!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #82 -: Август 27, 2011, 16:23:41 pm »

Мислех и друго, връзката ни с моето момче преди да ги има децата не е малко.
Сега искаме да сме винаги с тях, именно за да изживеем отново
всяка емоция като за първи път, но през техните очи!

  Как точно го каза. Това е и чувството в моето сърце. Аз имам нужда да я виждам до мен. Както искате ме разбирайте, но с мъжа ми като я няма сме болни. Колко пъти ми е казвал: Защо я пусна сега? Когато е в къщи и заспи здрава и усмихната, тогава се поглеждаме и обичаме повече от всякога. Тя е цветето което ни дава любов и ни прави щастливи. Почивка без нея, за мен не е почивка, колкото и тъпо да звучи.

Всичко е строго индивидуално. Брата на мъжа ми и на 30 има нужда от мама. Братовчет ми на 30 замина в турция и не вдигна на нито едно позвъняване на родителите му 3 седмици. На скайп ми каза вчера, че е на остров и ше се прибере след седмица... Да и кажа, да спрат да му звънят  :( Разбирам, уважавам, ама пък има някъкви граници значи... За 2 лв ли го закъсахме, та не можа да вдигне? Или другата крайност, мама цял живот ли трябва да ти е до дупето? Всеки има нужди и разбирания, ама не сме сами на този свят егати...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #83 -: Август 27, 2011, 17:11:11 pm »
Почивка, или ходене някъде с бебе е едно, с по-голямо дете - съвсем друго нещо. Предполагам, че до известна степен за това се получават някои "разминавания" в мненията и възприятията по въпроса, между мен и родителите на по-големи дечица...освен чисто индивидуалните ни различия де.
Да заведа Дани на море другото лято, когато ще е на година и половина и на "собствен ход" - ще е доста по-забавно и по-удобно и за двама ни мисля. Тогава ще го гоня по плажа, да, а сега ще трябва да го нося по плажа като камила  :lol:, защото той повече от 5 мин. на едно място не иска да седи. Списъкът ми какво трябва да помъкна на въпросната почивка, е доста впечатляващ също така  :oops: /добре, че имам голяяям багажник/. Въпреки тези "несгоди", нямам търпение да дойде сряда.

И да си кажа откровено, всеки начин за отглеждане на дете за мен е ОК. И това винаги да водиш детето си със себе си, и това ПОНЯКОГА да го оставиш при баба. Всеки начин, с изключение на този, за който разказах в предишния пост /с моите роднини/. :? Избягвам да съдя хората и да им давам оценки на живота, но за мен трябва да си безумен егоист, за да си печеш задника 10 дни на вила със собствен басейн, на място където децата ти биха се забавлявали щуро по цял ден и да ги зарежеш на село при баба. За пореден път!!! Още по-малко разбирам пък, какво толкова ще ти натежи да се грижиш за деца на 14 и на 7 години?! Ами те се грижат сами за себе си отдавна, само трябва да има нещо за ядене, а то има защото и родителите им ядат все пак... Не е моя работа наистина как те си гледат децата, но това последното им изпълнение - тотално ме втрещи. Признавам си.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #84 -: Август 27, 2011, 23:11:14 pm »
ох понеже нямам този дар слово, Мишето направо ми е  взела думите от устата. И аз мисля като нея и Лидия. Аз съм оставила Алекс, като влезнах да раждам, иначе пакет навсякъде. А и почивка без тях не мога и да си представя.
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #85 -: Август 27, 2011, 23:40:55 pm »
Момичета, аз мисля, че не е лошо и за самото дете понякога да се отдели от родителите за ден-два-да смени средата...Не, че някога съм оставяла моето- все имам чувството че ще умра от мъка ако не го видя два дни...Така пък се чувствам виновна, че го задушавам и връзвам за полата си...Не, че някой е предлагал да го гледа два дни...
Жбрул, в грешка си. Точно сега ще си изкарате страхотно море, докато бебокът е малък- миналата година Йосиф беше на 10 месеца на море и си изкарахме  страхотно- той си спеше в количката и на плажа, и по заведения, и на разходка...Направи розови бузки. Не съм се тревожила,че ще щъкне нанякъде или, че ще налапа нещо...
Тази година, ако при всички премеждия, тръгнем другата седмица, мисля, че предизвикателството ще е доста по-сериозно.
Да ви се оплача!Таман успяхме с триста зора да стегнем колата за път и вчера, докато мъжът ми слагаше детето в столчето на полузатворена врата, една идиотка ни потроши вратата. На всичкото отгоре КАТ-аджията изкара мъжа ми виновен!Добре,че само с уплаха се разминахме!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #86 -: Август 28, 2011, 00:25:12 am »
Инке, много съжалявам! И то най-вече за постъпката на катаджията.  :x Просто е ужасно унизително.

За гледането на децата - всеки си знае сам най-добре. Но трябва да си призная, че отпуската ми от 4 седмици сама с детето ми стопи лагерите (може би и температурата има заслуга. Явно, че вече съм отвикнала от жегите). Ами, така е, като имаме тръни в д-то. Не можем да седим.  :lol:

Нашата варненско-софийска екскурзия приключи успешно. Да ви кажа, че си имам много внимателен мъж. Закарал ми колата, за да мога да се прибера по-бързо с нея вместо с дете и куфари да се влача по рейсове. Подредил ми жабката. Прати ми смс да ми каже точно къде се намира. Напълнил ми резервоара. Само забравил да ми затвори предното стъкло. И то валяло вътре. В някакъв момент хората от паркинга са забелязали, та ми бяха залепили един найлон.  :lol: После усетих, че гумите ми имат нужда от помпане. Май за първи или втори път ми се случи това удоволствие. Бая се поизпотих и изцапах.  :lol: Та така. Детето си разпозна стаята. Не е забравило и мои приятели, които от време на време се грижат за него. Изумена съм, че имат памет на тази възраст.
Откакто съм родила, единствено понякога ми се иска да можем да ходим на концерт с мъжа ми заедно. Иначе не ми липсва нищо. Свикнах да се организирам според детето.

мише, била съм в подобна ситуация. Много ме обиди изключително близка приятелка. Страшно ми беше мъчно. Десет дена не бях на себе си, но отношенията ни приключиха. Не знам за какво става въпрос и не давам съвети. Просто наистина беше най-трудната връзка, която съм късала.

ДжБрул
, трябва да е много загубен човек да си зареже такива големи деца. Те могат да пазаруват, помагат и т.н.  :wink: Да не вземете да ми скочите сега! От личен опит го казвам.

Ако някоя от вас иска да се подпише против строежа на църква в единствената градинка в "Младост" 3 в София, моля да се свърже с мен!

Хубава неделя утре! Аз се надявам малко да се качат температурите тук, че от 34 на 11 голям шок ми дойде.  :(

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #87 -: Август 28, 2011, 00:54:00 am »
Блу, че те на тази възраст могат да нарежат салатката и да донесат ракийката даже  :lol: Ама...загубени хора колкото щещ.

Inke Tinke, радвам се че сте си изкарали така готино с бебе на море миналата година, но предполагам е излишно да напомням, че всяко дете си е различно. Моето такива спинкания на плажа, или в ресторанта - забрави. Той ще ми скача в чинията и ще се хили на всички клиенти наоколо, но да се тръшне да спи, че майка му да хапне нещо - небъдна работа. Жив и здрав да е само :D Та в този ред на мисли - ще беснее сега, ще беснее и догодина и след 10 години - следователно аз се готвя за "Сървайвър", не за класическа почивчица, но мисля че ще ми е забавно и поне ще сменим обстановката. Иначе - ще прави същите неща тук и "водните атракции"  - ще костват още и още мъкнене на кофи, корита и пр. за дископатията на мама  :lol:

Да си призная, поне на мен с всеки изминал ден ми става по-лесно отглеждането на Дани, сравнено с преди 2-3 месеца. Имам приятелки с деца на същата възраст, на които сега им се вижда по-трудно, защото те имаха спящи и ядящи новородени и сега като са по-швъкливи и изискващи внимание деца - нормално им се вижда по-трудно. Поне така си обяснявам поредния "куриоз" в моето майчинство, че единствено на мен ми става по-лесно, колкото повече расте детето, а другите мами споделят обратното. Естествено с "по-лесно" и "растеж", визирам кратък период, не след година, 5, 10 ;) Тогава ще са други възрасти, с други грижи.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #88 -: Август 28, 2011, 02:23:20 am »
Jbrul,може да се изненадаш. Моят вкъщи спеше по 30 мин. следобед, не щеше да си стои в количката, все на ръце бяхме, а като отидохме на море...Хоп! Друг човек!
А  за мъкненето, ами и  аз ще мъкна 100 неща- не смея да го оставя да яде тамошна храна,та от тука-с бурканите. Притеснявам се как ще го опазя да не се нагълта с вода от чешмата или от морето- при вас тоя дерт поне липсва....Абе, да са ни живи и здрави, още малко и ще режат салатата! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #89 -: Август 28, 2011, 11:41:34 am »
Жбрули, ха-ха, аз съм от тези със спинкащите и слушкащи бебета в минало време  :lol:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #90 -: Август 28, 2011, 12:22:59 pm »
Smaraidi и твоя ли се изкалпазани? Е, от него точно не го очаквах!  :lol:

Inke Tinke, на свой ред да те успокоя, че може тази година да си изкарате още по-хубаво на морето от миналата. Онзи ден говорих с приятелка, чиито син е на 2г. и по принцип е капризен откъм спане. Дори у тях като са, не може да заспи в друга стая, пък не може на светло, на шум и пр. И тя ми каза, че направо на морето се е родила и си е починала по отношение грижи за детето. Той така се изтощавал от беснеенето по плажа и във водата, че заспивал прав както се казва  :lol: Първата вечер седнали с мъжа й да вечерят на някаква кръчма, където било доста шумно и светло, с идеята набързичко да ядат и да търчат към хотела да се мъчат да приспиват наследника. От заведението им дали детски стол за хранене, сложили малкия в него и докато го настанят - нашият отнесъл плувката. Ей така седнал в стола, на фона на цялата светлина и суматоха наоколо.  :lol: Майка му каза, че от изненада се задавила чак. Детенце не се събудило изобщо, нито докато били в заведението, нито докато после го местили от стола в количката, от количката в леглото...и така през цялата им почивка малкият бил едно абсолютно ангелче. :) Дано и при вас е така!

Аз да измрънкам, че се разболявам в най-неподходящия момент. :( То не, че има подходящ момент за тези неща де... Тъпча тука лекарства и се надявам да се размине работата до сряда и най-вече се надявам да не заразя бебето с нещо. Стискайте палци, че е толкова тъпо да се влачиш с аптеката на почивка и да си като парцал  :x

Хубав ден момичета!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #91 -: Август 28, 2011, 14:45:34 pm »
Джей, на 7 не помня, но на 14 г. със сигурност ходех да купувам ракия и цигари.  :lol: На съседката детето влачеше бири от съвсем крехка възраст. И да ти кажа беше по-оправно от сестра си, която беше няколко години по-голяма. На малкото никога не смееха да му пробутат лоши домати, защото то отказваше да ги вземе.  :lol:
Няма да се разболяваш преди морето, ей! Забранено е.
Нали съм ти обещала, че все по-лесно ще става?  :wink:

Тя работата не е заек да избяга и се чудя откъде да я започна, но май ще взема да полегна, докато отрочето ми върши същото. И после всичко останало.  :lol:


Приятна неделя ви желая!

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #92 -: Август 28, 2011, 23:54:20 pm »
Jbrul  детето ти е още малко и не го осъзнаваш, но след година когато започне да говори и да изразява емоциите, да разбира и да разказва за чувствата си, ще разбереш защо го пиша. Имате ли време за себе си ти звучи на теб сега. След време като минете 3-4 годинка ще видиш колко раними са децата. Податливи са на хорските идиотии... като например, мама и тате на море, а теб при баба ли те зарязаха...
Плюс това си мисля, че с детето или децата може да се изкара страхотно, ако дружно направим компромис и се съобразим един с друг.
Сега понеже знам, че ще наскачате, ще се заоправдавате и все ще се намери някой ощипан и недочел, ще напиша, че това си е мое лично мнение. Ако някой живее живота си по различен начин и чувства нещата по различен начин, това е негово право и не го съдя. Просто коментирам и разказвам как аз усещам нещата. Така говори сърцето ми и така живея живота си аз. Когато бях дете, имаше период в който родителите ми работеха в друг град. Брат ми не ходеше на училище и беше с тях, аз при баба, защото учех в София. Тези две години и до ден днешен ги помня и с времето, колкото повече расте детето ми, толкова повече имам нужда да му повтарям, че и всяка минутка с него е най-милата за мен, дори да ме ядоса до посиняване, а тя често го прави.  За мен точно подобни неща, който за родителите са елементарни, като например да починат от детето си за 5-6-7-10 дена, водят до проблеми. Дечицата са ужасно раними. Въображението и страховете им също.
Баба ще разкаже на съседка, как мама и тате имат нужда от почивка, щото им е ежедневие и ето едно депресирано дете. То вече знае, че е тежест за мама и тате. Именно за това, когато я пращам с майка ми на село например за събота и неделя и казвам, че мама ще е на работа и тя трябва да седи в къщи с тате и да ме чака или може да отиде с баба си. Там ще се разходят за риба по реката, ще ходят на батута и според мен ще и е по-весело. Давам право на избор и не я принуждавам да ходи насила където и да е. Казвам и просто ти избери, според мен, това, че мама е на работа, не трябва да те спира да се разходиш с баба и да се повеселите. Говорим за 2 дни.  Когато съм на работа също обяснявам хиляди пъти, че без пари няма какво да ядем. Ако иска оставам в къщи, но ще седим гладни и голи, на студено. Едно дете трябва да знае. Метода: Тръгвай, то ще пореве и ще спре, децата забравят за мен е категорично идиотски. Още не мога да преживея градината и яслата и това, че съм и обърнала гръб, докато плаче. Но там вече нямах избор. А и както казах, беше по-малка и не разбираше. Сега вече е ужасно ранима. И отново моля, ако някой иска да сподели мнение, ще ми е полезно да чуя и друга гледна точка без излишни емоции, защото аз не влагам такива, отново пиша, че просто споделям мнение.



Лиде, съгласна съм с всяка дума, която си написала.
И въпреки... и въпреки.
Да попитам. Никога ли не изпитваш желание, просто за няколко часа да си без детето, да отидеш на спокойствие на шопинг, да изпиеш едно кафе на спокойствие с приятели, да излезете със съпруга по младоженчески на кръчма или на гости...?
Без непрекъснато да си нащрек, без да ставаш и сядаш непрекъснато, без да ти реве и се лигави госпожицата????
Не говоря за дълги почивки и ходене на далеч.
Не че, аз лично не бих направила няколко дневна екскурзия до Лондон например, без децата, ухаааа - мечти :D
Ние все пак сме поставени в различни положения - няма баба, няма дедо, няма никой, ако ходя на лекар, с тях двамата, ако водя единия - влача и другия. Това е неудобството, когато живееш на 1600 км от родината си.

Както и да е. Аз си слагам ръка на сърцето, обичам децата си повече от всичко на света, грижа се сама 24 часа за тях /от  части с помощта на баща им/.... имам нужда от време на време някой час за себе си. Особено, когато дъщеря ми ми опъва нервите с лигавщините си до скъсване.

И в заключение, момичета искам само да кажа. Според мен не и правилно да се отказваме напълно от живота си и да го посвещаваме единствено и само на децата си.
И за нас и за тях не е полезно. Предполагам сте ме разбрали, какво искам да кажа

Поздрави
« Последна редакция: Август 28, 2011, 23:56:53 pm от albenanedelcheva »

*
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #93 -: Август 29, 2011, 00:02:38 am »
Албена, вземете децата с вас! И те искат да разглеждат Лондон.
И аз си ги мисля тези неща понякога. Но има време. Нека да порасне малко детето!

Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #94 -: Август 29, 2011, 00:17:15 am »
Албена, вземете децата с вас! И те искат да разглеждат Лондон.
И аз си ги мисля тези неща понякога. Но има време. Нека да порасне малко детето!

Деси :D преполагам вие сте с количка все още.
Ако не, как се справяте с разходките?
Защото с Дара е нещо ужасно.  В състояние е, още със слизането от колата, да започне да мрънка, че се е изморила, да я носим, или да се опитва да седне на Калоян на главата.
Ако пък ходи, или се слира да бере цветя, или балансира по бордюрите, или се зазяпва непрекъснато и спира, или мърмори че вече се е изморила и търси пейка за сядане, или се дърпа от ръката ми и си ходи в интересни за нея посоки...
Как си представяш обикалянето и разглеждането на забелижителностите на бъкания с милиони център на Лондо? :D :D :D
Аз - не си :D
Мислехме го този вариант, каненни сме на гости, изобщо не ни е проблем пътуването и престоя, но сле ходенето във Венеция  с нея и напоследък разходките тук - не, благодаря, мисля да си спестя удоволствието :D
« Последна редакция: Август 29, 2011, 00:28:17 am от albenanedelcheva »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща августовска седмица 22.08.2011 - 29.08.2011...
« Отговор #95 -: Август 29, 2011, 09:56:24 am »
Албена, вземете децата с вас! И те искат да разглеждат Лондон.

не бих причинила това нито на себе си, нито на детето, нито на Лондон... :)

екскурзии в чужбина с цел разглеждане на градове и забележителности - минимум след 7-8 години. иначе е излишно трошене на нерви и пари.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!