0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« -: Юли 18, 2011, 09:35:34 am »
Пожелавам ви лека седмица,изпълнена с радост и много почивка..
НА тези които се готвят за моренце или каквата и да е друга почивка-да е спорна и да си изкарат много хубаво. :) Правете снимки на бебковците и на любимите си хора :)
Дано времето се задържи хубаво-може и леко по-прохладно да е  :wink:
Ние отиваме малко до детската да се запознаем с децата и с учителите :) Ама от известно време сме такива певци ние :) Че ще ни изгонят май бързо бързо :) То едни звучи,едни "гукания" :) ДА видим какво ще става ...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #1 -: Юли 18, 2011, 12:03:28 pm »
Ние отиваме малко до детската да се запознаем с децата и с учителите :) Ама от известно време сме такива певци ние :) Че ще ни изгонят май бързо бързо :) То едни звучи,едни "гукания" :) ДА видим какво ще става ...
Е хайде успех и дано по-леко да мине  ( и аз теб и за него). Ще го оставяш ли там или днес ще си и ти заедно  с него през цялото време? 
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 12:07:25 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #2 -: Юли 18, 2011, 12:36:38 pm »
Слънчева и усмихната седмица и от мен  :D
Ние май ще си я изкараме вкъщи на климатик. Вчерашната буря така и не стигна до тук, че да разхлади малко  :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #3 -: Юли 18, 2011, 13:39:21 pm »
Весела, здрава и усмихната седмица и от нас.  :)
На Моника ревливия период и мина (едвам оцелях) и се надявам скоро да не се появява отново. Да ревеш без причина,като например, че ти се пика, не е лесно! Отдавам го на жегите. Напълнихме едно басейнче и я оставям да "плува" колкото желае. Засега се очертава да сме на море последната седмица на юли, дано не ни пропаднат плановете.

За моренце с бебенце, много зависи от бебенцето и от родителите.
Ние сега ще ходим с бебенце на 3 месеца, но то е нервозно кюфтенце и ми се струва, че ще ни е весело  :lol: Здрави да са и усмихнати, повече не искам  :)

Онзи ден малко се ядосах, един клиент, мъж на 50 години някъде пристигна, докато се опитвах да му оправя документите, Моника ми звъня около 3 пъти, да ме пита кога ще се прибера...На третия и се скарах и и казах, че щом и е скучно, ще и намирам работа. Например да си подреди книжките и ако се прибера и не са подредени, наказание. Звъненето приключи, детето знае че се прибирам и отиде да реди, но човека ме погледна и смеейки се ми заобяснява, че добре ми било като сме я правили, сега защо и се карам. Погледнах го тъпо, щото докато я "правехме" в клиниката хич не ми беше добре, ама какво да обяснявам  :lol: Махнах с ръка и продължих с писането  :lol: Много тъпо ми стана, нито ми пречи детето, нито съм се оплаквала, нито знае кой как и какво е правил, а и самия коментар, просто ме остави без думи...Какво ли мога да кажа аз по-въпроса. На някой им е било добре докато са си правели децата  :lol:, на някои им се реве, само като се сетят!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #4 -: Юли 18, 2011, 13:48:48 pm »
лиде, скоро си говорихме с един приятел за това как са се гледали децата "преди" и как е "сега". Разказваше за негов познат, който се хвалел, че единствената му намеса в отглеждането на децата, била от време на време да им подаде пръст, за да се хванат за него и да ги разходи из къщата. С останалото - майката да се оправя. И не само това, ами и майката нямало какво да се оплаква - това си й влиза в задълженията и е нормално да е недоспала, недояла, изтощена. Камо ли пък да търси помощ от половинката!

(не казвам, че всички са били така)

Та, ако тоя чичка е от споменатата порода... какво се чудиш? Явно нямаш право на забележки - това е цената на добрия секс!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #5 -: Юли 18, 2011, 14:05:37 pm »
Хубава и усмихната седмица от мен.
Лиде, не се ядосвай. Има хора, които не знаят кога е уместно да коментират и кога не.
Сари, дано малкия сладур приеме по-леко детската градина.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #6 -: Юли 18, 2011, 14:06:10 pm »
камбозола, ние с катетъра ще да сме го правили този секс ...  :lol:

То и аз на моя му се карам. Иначе как ще се възпитаваме, ако всичко му е позволено. Простете му на човека! Той явно си няма понятие от възпитание.

Ние тази седмица сме рожденици.  :D Така е - бебето ми вече порасна и не е никакво бебе.

Джей, по темата от миналата седмица - разбира се, че ще свикне да пътува. Естествено, че няма да го държите под похлупак или вие съвсем да се ограничавате заради детето. Имам колеги с по-малко дете от моето и обиколиха Европа. Но трябва и двамата да са съгласни. На моя мъж не му се пътува особено, затова за момента кротувам и аз. На малкия каприз му идва добре дошло. Най-добре е, ако има кой да гледа детето, пък вие да се поразходите. Човек има нужда от почивка все пак.

Успешна седмица на всички и без болести, моля!

Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #7 -: Юли 18, 2011, 14:16:21 pm »
Така е, Блу, нали все се бъзикаме, че сме по-близо до непорочното зачатие...  :lol:

За пътуванията - до родители и до дете си е. Април ходихме за 1 седмица до Германия с Бобо (8 м.) - нямаше проблеми, но той си е адаптивен и общителен, не много мрънкяв като цяло. Криво му беше първата нощ в новата кошара и в една спалня с нас (явно му пречехме, защото е свикнал да спи сам), но и това мина. Средата на септември ще ходим в Турция - естествено, заредени с бански от тези, тънките, с ръкавчета и крачолки, които са с УВ защита, шапка със "завеса" за вратлето, мазила 50-ти фактор... И, колкото може повече седене под чадъра. Но всеки си познава детето и може да прецени.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #8 -: Юли 18, 2011, 14:33:14 pm »
 Със сигурност човека не знае, явно се опита да се пошегува, но не оцели човека и остана неразбран  :lol:

На бебката която ще пътува с нас взех вчера надуваемо дюшече с гюрук като на количката... Пише, че ако се намаже бебка с 50 фактор и се сложи в надуваемото столче, ще е защитена... Поне няма да лежи на пясъка и да я пече слънцето.  :)
Какво ли няма в това Джъмбо  :lol:. Моника на излизане си взе някъкви маркучета, които се плетат на гривна. Няма такава смрад  :x. С отварянето тя сама пожела да ги изхвърли. Пазара е залят с всевъзможни боклуци.  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #9 -: Юли 18, 2011, 15:04:39 pm »
Здрава и слънчева да е седмицата и за дечица и майки!
Аз си късам нервите с едни съседи вече 3 ден.Започнаха строителни работи непосредствено под прозореца на спалнята.Помолих ги от 2 до 4 да не вдигат шум поне детето да се наспи,но останах неразбрана.Бясна съм!Утре ще звънна в полицията да се оплача.Дано те им повлияят,че иначе седмици наред не виждам как ще се почива.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #10 -: Юли 18, 2011, 15:40:55 pm »
Здрава и слънчева да е седмицата и за дечица и майки!
Аз си късам нервите с едни съседи вече 3 ден.Започнаха строителни работи непосредствено под прозореца на спалнята.Помолих ги от 2 до 4 да не вдигат шум поне детето да се наспи,но останах неразбрана.Бясна съм!Утре ще звънна в полицията да се оплача.Дано те им повлияят,че иначе седмици наред не виждам как ще се почива.

Парси :( в един филм сме!
Вчера направо исках да гърмя и да ме гледате в новините с белезници
извършила убийство, няма я вече благата Мишанта!
Тъкмо Митко се унасяше в 14.00 и на главата на Калина хилти!
Събудиха я, спала 30 мин, един час я носех да заспи пак,
но тя подскачаше при всеки нов шум и ни подлудиха!Е нямат милост, в неделен ден!
А съм се прибрала в 11.30 преди обяд и до 14 тихо, та тихо!
Следващия път ще повикам полиция, ако ли не ще удуша някой, честно!

Лиде, преди време когато бях бременна с Калина.
Майките от Красно селската зачатъчна група тръгнаха на работа,
и второто майчинство ме събра с една съседка!
Та с нея основно ходехме да взимаме храната от кухнята и
често срещахме една майка с близнаци!
Едно изказване от нейна страна за жената подобно на това от твоя клиент,
прекъсна тези ми взаимоотношения!Много неуместни коментари се правят!
Никой не е длъжен да има нашите проблеми, но не е й застрахован
и затова трябва да бъдем толерантни!

Спокойна и здрава седмица за всички малки и големи
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #11 -: Юли 18, 2011, 15:44:32 pm »
Мише,повтори ли се звъни и не се притеснявай.Ще дойдат да им направят първо устно забележка,а повтори ли се може и глоба да отнесат.По закона за общественият ред нямат право от 14-16ч. да вдигат шум и да нарушават спокойствието.Само се чудя защо вече никой доброволно не го спазва това :?

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #12 -: Юли 18, 2011, 17:26:53 pm »
Хубава седмица и от нас :D

Това с ремонтите е ужасно. Хич не им пука на тези хора. Викайте полиция и това е.

Аз отдавна спрях да се ядосвам на коментарите на хората по повод зачеването, отлеждането и възпитанието на деца.

В сряда сме на кардиолог при Велковски. Дано се похваля с добър резултат след това.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #13 -: Юли 18, 2011, 18:16:27 pm »
Това изказване на озни гопосдин според мен няма нищо общо с начина на зачатие, а с начина на възпитание. Аз много мразя някой да направи подобен коментар, защото си позволява да ти дава акъл как да се държиш с детето си. Аз набързо бих му затворила устата, че дали ще се карам на детето МИ си е МОЯ работа и не съм му искала съветите.

Боби


  
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #14 -: Юли 18, 2011, 20:09:33 pm »
А аз разказвала ли съм ви за моя случай? Разхождам се с Никол и насреща ми една клиентка. Честити ми тя първо рожбичката и после ме пита: "Твоето инвитро ли е? Че то сега нали така е модерно!"  8O   В крак с модата съм по всички параграфи  :lol:
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #15 -: Юли 18, 2011, 21:18:19 pm »
А аз разказвала ли съм ви за моя случай? Разхождам се с Никол и насреща ми една клиентка. Честити ми тя първо рожбичката и после ме пита: "Твоето инвитро ли е? Че то сега нали така е модерно!"  8O   В крак с модата съм по всички параграфи  :lol:

Егати! Значи аз съм ужасно демоде :lol: Добре поне, че родих чрез секцио, та да не съм съвсем "изостанала".

Блу, по повод пътуванията с бебета/деца - наистина мисля, че си е до дете и всеки родител си преценя за своето. Имам приятелки с такива бебета-"англечета", че с тях - и аз бих тръгнала някъде, но с моя син, поне за момента - не. Той все още няма "нощна пауза" дори, има нещо като нощен сън, просто защото увеличи интервалите между храненията и пак е "на линия". Повече от 5-6 часа накуп - не се спи, яко претенции за място и осветление когато ще се спи, да се самозанимава повече от 5 мин. - нъц, иска постоянно жива компания - иначе започва "адската сръдня"...
Ами при това положение - не ми се ходи никъде с него, едно че ще изкиселее още повече, второ - ние само на "почивка" ще станем. :lol: Все пак, говорим с мъжа ми към средата на септември да се пробваме с едно море в БГ заедно с Дани, някъде на спокойно, в обзаведен апартамент. Дано се получи. А и той тогава ще е към 7-месечен вече и се надявам да е по-спокоен при пътуване отколкото сега. Всички ми разправят, че ставали "по-трудни" за гледане с възрастта, но Дани поне - е по обратната схема за момента. Сега - сравнено с когато беше на 2-3 месеца е райййй!  :lol:

Аз имам късмет с това, че въпреки че няма кой да ми помага с ежедневните грижи, майка ми има доста отпуски за вземане и като предупредя месец по-рано - може да го гледа тя, докато ние сме някъде. Но дори и да беше по-сговорчив, сега планираме пътуване в Европа с големи преходи, местене през 2-3 дни...това не е график за бебе, та дори и за по-големичко дете вече. Ние пък и двамата много обичаме да пътуваме и го правехме доста често, преди да забременея и сега съвсем нормално ни липсва. НО... дай Боже на всички момичета в този форум, да им залипсват пътувания по такъв повод!  :D

Здрава и успешна седмица ви желая!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #16 -: Юли 18, 2011, 22:04:19 pm »
Джей, моето отроче е по същия калъп. Досега най-голямото ни пътуване е на 400 км. Понесе го сравнително добре, но вместо по музеи, висяхме през повечето време в парка. Не стигнахме до музеите, де. Ще трябва да се отиде пак. Тогава беше на 8 месеца. И нали ти обещах, че по-лесно ще става?!  :wink:  Тази и другата седмица сме без тати. През уикенда ще си е тук, де. Но вече, когато е здрав, не е никакъв проблем да сме сами. Така че, има светлина в тунела. А и като ми се прииска да се оплача, веднага се сещам за лиса.  :wink:
Ох, някой да ми каже само, че ин витрото е модерно, ще го сложа в най-тъмната част на кучето. Честно. Много се газирам от такива изказвания.

Ники
, добри ще са новините.

Мише, парси, много се изроди този народ. Само от дряновица разбират вече повечето. За съжаление.  :(  
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 22:08:37 pm от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #17 -: Юли 18, 2011, 22:07:04 pm »
Всички ми разправят, че ставали "по-трудни" за гледане с възрастта, но Дани поне - е по обратната схема за момента. Сега - сравнено с когато беше на 2-3 месеца е райййй!  :lol:
И при нас е така. Да, вярно че е подвижна, трябва да я дебна непрекъснато, защото всичко пипа, бута, дърпа, навякъде се катери и т.н., но предпочитам това пред нощните будения и липсата на сън.

Боби


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #18 -: Юли 18, 2011, 22:39:12 pm »
Успешна и здрава седмица:)

Аз пък никак не се притеснявам да ме питата и да отговарям. За мен неудобни въпроси относно зачеването ми няма. И без да ме питата казвам, че са инвитро (то е почти ясно  на всички), но и без децата да съм казвам, че имам такива от инвитро. Вече няколко пъти ми се случва с това да провокирам жени да ме питат, разпитват да искат съвет, а аз от своя страна ги каня да посетят сайта на Зачатие. Убедена съм, че съм им помогнала. И понеже на почти всички им е ясно, че са инвитро, дори се притесняват да попитат.
Един път се издразних на тинейджъри, които чух минавайки покрай тях с количката "Ей, глеЙ, глей брат. Голямо е... ще да е паднало". Спрях се, обърнах се и му казах "ако е...то беше като ученето, щяхме да сме вече в космоса".

Ники, стискам палци всичко да е наред.

О, Илейни, сега виждам, че ще се съберат две/двойка/два пъти...(как ли се казва) Никол:)

Деси, моля те оплаквай се на воля:) Лиса скоро ще се учи да лети от 3 етаж:)
Не, че ще ви уплаша ама и нашите деца бяха така "лесни" от 10-тия месец до година и 2 месеца. Щом наскоро и свекърва ми ми се поклони и ме попита как издържам:))))))
Последните 2 седмици по често сядам до Дани докато се мята по земята и пищи с всичка сила и чакам да се измори малко за да се опитам да го прегърна и успокоя. Затова и си отивам в Шумен, за да могат да се изморяват от емоции и цял ден на вън на село. Дано ми се получи:)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #19 -: Юли 18, 2011, 23:00:38 pm »
Аааа Лисе това с летенето не ми хареса! Недей моля те, ти си ни упората! Или ако ще летиш поне пробвай от по-нисък етаж  :lol:
Ще ги съберем адашките тази седмица само да сме здрави!
Мен пък ме е обзела една носталгия... Искам се пак бременна  :lol:
Ще изчакам като че ли още малко и отивам да си прибирам снежинките  :D