0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #40 -: Юли 20, 2011, 00:34:50 am »
Привет, момичета!
Имам нужда от помощ. Препоръчайте ми към кого (ортодонт, зъболекар-хирург, УНГ лекар) и къде (за предпочитане в Пловдив) да се обърна за консултация по повод рязане на къса "юздичка" под езика. Синът ми е на 5 г. и 8 месеца. Никакъв проблем с кърменето не сме имали, когато беше бебе, нито пък после с храненето.
Но към днешна дата определено има проблеми с говора - с изговаряне на доста звукове (р, л, ж, ш, ч и др.) и като цяло няма ясна дикция. Заведохме го на логопед и той ни препоръча срязване. Засега имам едно мнение на зъболекар-хирург, който предлага извършване на процедурата с местна упойка и едно мнение на завеждащ УНГ отделение в Пазарджик, който смята, че френулумът е доста къс и предлага пълна упойка, тъй като най-вероятно ще се наложат шевове. Прочетох и мненията на Birdie, че показание за такава процедура е само проблемно хранене.
Искам още мнения, но не знам към кого да се обърна.
Основното ми притеснение е, че говорните проблеми може да повлекат психологически такива.
Предварително благодаря!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #41 -: Юли 20, 2011, 05:42:02 am »
Verdi , не знам за Пловдив, но за София мога да ти препоръчам доц. Маркова.
Дори и да не е точно в тази област която теб те интересува,
има уникален подход към децата и една консултация с нея може да е от полза!
И предполагам ще даде насока и препоръка как да се случи манипулацията при вас!
Дори съм склонна да вярвам, че ако помолиш за мнение по телефона
ще каже дали сте за нея и може дори да ви препоръча колега в Пловдив!
Ето координати Доц. д-р Николета Маркова
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #42 -: Юли 20, 2011, 10:37:40 am »
Здравейте момичета!

Дано скоро отшумят всички проблеми!

Мише, надявам се ръцете ти да се оправят възможно най-бързо!

Ники, стискам палци и чакам да звъннеш да кажеш какво става със Софи.

Шаноар, мисля че си за ендокринолог. Дано да е преходно състояние и да отмине!

Аз съм много притеснена за окото на Никол. Има зачервен участък в бялата част и отгоре е като надрано. Надявам се, че просто се е одраскала. Но, ми е нервно, понеже е така вече от няколко дни. Май няма смисъл да я водя на педиатър. Ако не отмине до ден два, ще я заведа на очен лекар.

Иначе съм доволна, защото Никол започна да похапва. Знам, че жегите я мъчат, но напоследък не ядеше изобщо. Не иска да пие вода обаче. Пробвам да и давам по 5-6 пъти на ден, но отказва. За сметка на това суче много често. Не е ли хубаво вече да пийва и водичка?

Успешен ден!  :)


Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #43 -: Юли 20, 2011, 10:59:18 am »
Раши, хубаво е да пийва водичка, ама не е лесна тая. Бобо вече пие, но това е в резултат на дълго упорство от моя страна. Започнах със сокчета, разредени 1:1 с вода. После постепенно (разбирай в разстояние на 2-3 месеца) разреждах все повече, накрая стигнахме до 20 мл сок към 150 мл вода. Но дам ли чиста вода, отказваше. В един момент се ядосах и спрях да слагам сок - пропи вода в крайна сметка. Но пак не пие всеки ден еднакво количество.

И от мен пожелание за бързо справяне с проблемите!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #44 -: Юли 20, 2011, 11:03:30 am »
Мерси, Камбозолка! Ще пробвам да слагам малко изцеден плод, оък да видим :)



*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #45 -: Юли 20, 2011, 13:10:07 pm »
Благодаря, че ни мислихте  :bighug:
Бяхме днес при д-р Велковски. Всичко е наред със сърцето на София. Човека подробно огледа на ехото. Погледна бъбреци и мозъче, така и така сме там, реши и това да види.
Заключението е: Здраво и кротко детенце  :wink:
София даже не гъкна, цоцка си бибата и разреши да я мажат с гел и разглеждат навсякъде.
Доктора много ми хареса. Благодарих му а бързия прием(трябваше да чакаме до ноември за час). А той пък бил доволен,че е гледал здраво дете  :D
Рашо, забравих да питам доктора за това, за което ме помоли. Дано ме извиниш.
Аз така се бях ошашкала, цяла нощ не спах, сутринта тръгнах без телефони от нас. Абе добре, че главата ми е на раменете, че с тази моята емоционалност и нея щях да я забравям навсякъде.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #46 -: Юли 20, 2011, 13:39:13 pm »
Ники, мила, много добре те разбирам. Много, ама много се радвам, че детенцето е добре! Урааа :) Моите глупости не ги мисли. Важното е, че Софи е здрава!



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #47 -: Юли 20, 2011, 13:48:59 pm »
Verdi, имам някакъв много смътен спомен, че точно в Пловдив има добри специалисти, занимаващи се с такива операции и доста по-сложни - за бебета с проблеми при сукане поради дефекти на небцето. чела съм навремето в бг-мама, даже и някакъв сайт имаше на една майка, която беше минала през това. нищо повече не помня като инфо, просто ти го пиша, да знаеш, че има такива лекари в Пловдив.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #48 -: Юли 20, 2011, 14:40:44 pm »
Verdi, поста на Джама ме подсети, племенниците близнаци на една приятелка
ги оперираха именно в Пловдив много сложни стоматологични операции,
днес следобед ще разпитам и ще ти пиша!

Ники, много се радвам, че София има здравичко сърчице!

Раши, заведи да видят оченцето на Никол и дано е нещо повърхностно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #49 -: Юли 20, 2011, 15:46:39 pm »
Ееее, Ники, радвам се за хубавите новини! Само такива да четем за всички дечица :D

Мише, разбира се, че няма да си обменяме диагнозите :lol: :lol: :lol: Просто исках да разбера какви оплаквания си имала, за да се обърнеш към специалист. Тия дни ще водя Габи на ортопед, той е много добър /да не повярваш за Бургас :lol:/, преглежда и възрастни, та ще взема да го питам и за моя проблем. Ако каже да ида на неврохирург, ще ви търся за препоръки. Август ще идваме в София и ще съчетая. Аман вече, писна ми все по доктори да ходим в тая София и Варна. Та веднъж пък няма ли да идем ей така, на разходка, да се видим с приятели :?

На Габи й избива зъбче :lol: Голям майтап е, каквото докопа се дъвче ожесточено. Слава богу, не е много нервна. Е, поплаква, криви се, но е напъъъълно поносимо и не се оплаквам :) Дано всички така леко ги изкара.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #50 -: Юли 20, 2011, 15:53:29 pm »
Хе,за зъбче честити ли се :wink:??? както и да е,аз да ви честитя първото зъбче!!! :lol: да бе сикс,направо писва,като кажеш -ще ходя на лекар и все стягаш колата за път.Абе ще кажеш ,че тука сме в центъра на пустинята,а уж лятно време целия автопоток е насам!!! :wink:
Ние в петък сме на доктор! В София,понимаеш!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #51 -: Юли 20, 2011, 20:48:38 pm »
Рачо, мерси:) Наистина аман вече с тия доктори. Преди много обичах да пътувам, сега ми се гади като си помисля :? Като започнахме да водим Габи на трансфонтанелна ехография, се насочихме към Варна и си викам - еее, поне е близо, размина ни се София. Е, да не бях си го помисляла :lol: Като ми изкараха акъла и ми съкратиха животеца с няколко годинки, опряхме пак до добрата стара столица :? И сега - всеки месец дотам и обратно, за разнообразие :lol: Не знам защо така тоя нашия Бургас е такава трагедия откъм медицинско обслужване, ама не се издържа вече :x
Вие каква ще я търсите в София? Дано всичко е ок.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #52 -: Юли 20, 2011, 21:16:24 pm »
По кофти повод се разхождате до София Злати, ама пък минавате през Стара Загора, което мен ме радва. :D А и както си говорихме - само ходенето и нервите ще ви останат от тези пътувания, няколко бели косъма в повече и в крайна сметка - здраво щастливо дете, което е най-важното.

Където и да се ходи по доктори - важното е да се връщате с желания резултат, майната му на пътя. Това на всички го казвам. Май ще се захлажда най-после....
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #53 -: Юли 20, 2011, 23:10:10 pm »
И при нас заваля, но това може само да ме радва. Изторомози се детето по цял ден затворено вкъщи. Утре да не кроя много планове, но от сутринта сме навън.

Жбрул сега зацепвам коя е годеницата от фейса - Габиии! :lol: Ами... честито. Аз продължавам с търсенето на зет  :lol:

Раши тази вечер видях и на моята Никол червена точка в оченцето  :( Дано до утре се е разнесла въпреки че мн ме съмнява. Доста наситено е. Даже се зачудих да не си е бръкнала с нещо в окото, но не е давала признаци, че се е наранила.
Дано не ми се налага да ходя по лекари, че то и при нас едни сепциалисти...
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #54 -: Юли 20, 2011, 23:17:10 pm »
Лис, много ми е мъчно, че трябва да минеш през толкова трудности. Стискам палци нещата да приключат възможно най-скоро и безболезнено!

Мише, да взимаш веднага мерки, че тези деца искат силна и здрава майка!

Аз днес нещо съм крива. Дали времето, дали, че много неща се изискват от мен в този момент, дали защото се замислям за нова процедура ... Кой знае?! Ама сега ще побърборя с Пешек и слънцето пак ще вземе да изгрее, пък било то и 22 часа.

Спокойна нощ, момичета!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #55 -: Юли 21, 2011, 01:49:42 am »
ileini - "бързо сгряваш"  :lol:  За твоята кукла - зетьове не виждам защо ще търсиш, по-скоро си търси дебела сопа че да ги разгонваш.

Дано всички деца са здрави и проблемите са безобидни. За "по-големичките деца" с проблеми - също го казвам ;), ама вие сте непослушни майки ейййй, имате дертове и с години не взимате мерки за тях, я да се стягате! Болният родител е голям шок за детето си, дори нещо леко да не му е наред - малките си изкарват акъла, не го забравяйте. Отделно, че собственото здраве е важно само по себе си.

Късмет на всички боледуващи и скоро да ви няма НИЩО! :D

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #56 -: Юли 21, 2011, 06:25:38 am »
Аз не мога да разбера как в големи градове като Бургас например, няма специалисит за каквото на човек му дойде през ума.
Днес пък чета във вестника, че в Благоевград отказали да прегладат ранено от полилей детенце, защото хируга не бил детски хирург и налкрая след скандал от родителите ги пратили за София - за Пирогов. Ами това е срамота, да не говорим, че би трябвало да е незкаонно лекар да откаже помощ, дори и да не е на работа. Как няма да прегледаш детето, ами ще го пращаш на такова растояние за един преглед. Побеснявам само като си помисля.  Вижте историята - много възмутително http://www.monitor.bg/article?id=299932


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #57 -: Юли 21, 2011, 09:35:29 am »
Добро утро. Хладно утро :lol:.
Лиси, само страха и притесненията да ти останат за спомен. Да се оправя малката ни адашка. И никакви полети за теб, не забравай - ти си лисица не чайса.
Мише, вземай мерки овреме бе чадо. Ако трябва по-рано отиди, но .... ръцете са важно нещо. То всичко в човека е важно де.
Свате, друг път по-рано свиркай бе, ще ти повдигна духа. Я на каква маймуна направих снаха ти вчера. Това за отмъщение, понеже тя предния ден мен ме направи на маймуна. Цял ден крива, мрънкава .... абе да я погледнеш и почва да хленчи. Вчера пък беше много гушкава, което за нея е необичайно. Сега единствения ни проблем е че се буди преди баща ѝ да тръгне на работа и съответно изпращането му е страшна трагедия. Дано е период това.
Лек ден.
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 09:38:11 am от Pesheck »
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #58 -: Юли 21, 2011, 10:38:01 am »
Какви са тези болести, какво е това чудо, няма оттърване, едно след друго :(
И при нас, за съжаление, нещата не са добре. Проблемите на Ели пак са на дневен ред и този път май няма да ни се размине, та много съм се вързала и нямам желание за нищо, дори не ми се говори, безсилна съм, тежко ми е, дори не ми се плаче... :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #59 -: Юли 21, 2011, 11:22:19 am »
Стефи кураж. Трябва да сме силни, заради тях.

Боби да ти кажа, в България има сециалисти. Но има два вида такива. Едните са добри лекари с голямо сърце и душа, които не забравят каква е професията им и които преди всичко са хора.  Другия вид има няколко под вида. Мисля обаче да не пиша за втория вид... За да не попаднеш на мекотело от втория вид, когато вече си се опарил, мисля хората ще пропътуват и Варна-София за да им бият дори елементарната ваксина... То това е от патене и огромен страх, не от прищевки!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0