0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #60 -: Юли 21, 2011, 14:35:38 pm »
Стефи, кураж и сила!
Ако е крайно решението и няма друг изход ...с вас сме!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #61 -: Юли 21, 2011, 14:49:53 pm »
Боби, по повод цитирания от теб случай... Да, възмутително е, но за този и подобни случаи вината не е на самите лекари, ами е в сбърканата ни здравна система. На лечебните заведения се налагат някакви безумни правила, спуснати "от горе" от разни чиновници нямащи хабер как функционира едно отделение, камо ли цяла болница и поставят медицинския персонал в стойка "партер" най-често.

Или си виновен, че си отказал спешна помощ на някого, защото по закон - спешна помощ трябва да получи всеки, независимо осигурен ли е, откъде е, на каква възраст е и така. Като я окажеш тази спешна помощ /защото това е твой лекарски дълг все пак, а и законът те задължава/ на неосигурено лице примерно, направените разходи са за сметка на болницата. И какво става? Идва прекия ти начланик и ти трие сол, че си генерирал разходи за бюджета на здравното заведение и ти се оказваш виновен все едно как ще постъпиш. В случая с това бебе, ако дежурният хирург му беше оказал помощ и недай си Боже нещо не е наред после с детето - той става уязвим, защото: лекувал е дете, без да е специалист в областта, лекувал е дете пък болницата изобщо няма такова отделение и договор с НЗОК за подобни неща и съответно направените разходи няма да бъдат заплатени, болницата става уязвима, ако нещо се случи с бебето...и от сорта чудесии. И ако той все пак се беше намесил и бебето е зле накрая, щеше пък да има вой до Бога, че им се доскръндзило да осигурят линейка и да транспортират детето до София, където да получи адекватно лечение от съответните специалисти и някой импровизирал и му навредил с това...
Ни така, ни иначе е.

Никого не оправдавам в случая. Просто по стечение на обстоятелствата, знам как функционира системата към момента, защо се стига до такива ситуации и, че не винаги в тях вината е в лекарите и "ниския им морал" и от вида, въпреки че и такива случаи има доста. Ние като пациенти се сблъскваме с абсурдното ни здравеопазване в лицето на лекаря, от когото очакваме помощ и естествено за недобрите грижи - упрекваме него, тъй като той ни е пред очите просто. Майка ми всеки ден бива навиквана и упреквана в какви ли не грехове от роднините на пациенти, които отказва да приеме в отделението си, просто защото НЯМА ПРАВОТО да ги приеме. Колкото и търпеливо да им обяснява защо не може /а не да не иска/ да ги приеме - афектираните хора й крещят, питат я дали си спомня Хипократовата клетва, пожелават й тя и роднините й да са на тяхно място някой ден...адски е неприятно. И ако същите хора ги срещнещ - ще ти кажат, че "една лекарка им е отказала помощ", въпреки, че нещата изобщо не са така всъщност.  :?

Нито хората са виновни за реакциите си, нито лекарите в ситуацията на майка ми са виновни, че не могат да помогнат и да искат...истинският проблем е в онези лъскавите сгради, където едни хора клатят баджак на климатиците цял ден и ни събират пари за здравни осигуровки и тях напълно ги устройва конфликта "лекари-пациенти", пък те да са си скатани някъде в страни и никой да не им търси сметка за абсурдите, които причиняват. И то не от вчера. :x


Стефи, на вас късмет и много сила пожелавам! Дано скоро се разсеят черните облаци над главата ти.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #62 -: Юли 21, 2011, 15:03:49 pm »
Verdi, сега ми се обадиха с информацията за вас! КЪСМЕТ
Клиника Медикус Алфа - доц. Илиева  - тук
Адрес и координати - тук
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #63 -: Юли 21, 2011, 15:11:16 pm »
Стеф,не съм наясно с вашата ситуация,но щом е болест,все е гадория!!! :x Надявам се и стискам палци всичко да премине по най-безобиден начин,ако може  с минмум интервенции и ходене при специалисти!! :bighug:
Jbrul/това как се чете на бълтарски-Джейбрул ли??? :ask:/. Много си права за ситуацията! Почти всеки ден споря с познати и приятели относно глупавата система на здравеопазване в БГ.А имам много приятели лекари и ги виждам как страдат от това и те самите.Има поне 3 инстанции ,администратори,над главите им ,които ги дебнат само за бюрократични нарушения и ги глобяват.То да здравераздаваш ли или да трепериш над формулярите. Лошото е ,че с тази цялостна икономическа ситуация у нас от 20 години просто не им е изгодно да се променя солидарната система! Но все пак можеше да се направят добри реформи в тази насока-например,не мога да ги разбера,защо все още само НЗОК е единствена?? Не можеше ли да се пуснат и частни здравни фондове?? :(Тогава и пазара и конкуренцията и всичко ,щеше да е насечено към по-добро обслужване и по-качествено.
Абеее,направо не ми се говориииии! osi_13 :bonk:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #64 -: Юли 21, 2011, 15:16:49 pm »
Стефи, ако нещо можем да помогнем - насреща сме!

И моята щерка се обзаведе с цистит, та сме на антибиотици :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #65 -: Юли 21, 2011, 15:40:04 pm »
ra40, Жбрул се чете на кирилица, но на латиница няма друг начин за изписване, освен с J :D

За частните фондове и мен отдавна ме е яд, че не ги пускат /освен тази измишлярщина с допълнителното здравно осигуряване/. Няма и как да ги пуснат при сегашното положение и всеки да може да си избира свободно между НЗОК и произволен частен фонд, защото както се сещаш - никой няма да даде и една стотинка на НЗОК тогава и всичките братя роми и другите неосигурени лица - увисват ;)
Прав си за формулярите, майка ми отдавна се шегува кисело, че оръдието на труда й е станал химикалът, пък уж е учила за лекар, не за писар... Отделно, че за една пропусната, или неправелно поставена запетая в бумажките, НЗОК не плаща цяла пътека. Отделно че ако плати - плаща не реалната стойност на извършената дейност, а колкото те си искат и им оттърва. Иначе тръбят по всички медии как пациентите имали право на това и онова, ама пропускат да кажат, че не плащат целия масраф и не са виновни лекарите, че като им дават 60 лв. за да те обгрижат - те няма как да го направят все едно са дали 600лв. за теб. Изкарва се, че те просто ей така щото са зли и мърляви - не се погрижили за теб в Окръжна така, както ще се погрижат в "Токуда" примерно... Много е осрана /извинете за израза/ ситуацията и като гледам - скоро няма да стане по-добре. Спасяване по единично, както правим в момента ще е положението още дъъъълги години. За съжаление.  :?

Гане, много неприятно. Дано мине скоро!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #66 -: Юли 21, 2011, 17:11:48 pm »
Здравейте :)

Мишанке, оздравявай бързо! :)

Стефи, бъди силна! С теб сме и Бог да е с вас! Ако можем с нещо да помогнем? 


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #67 -: Юли 21, 2011, 17:45:59 pm »
Бумащината в медицината е още по-голяма в САЩ. ВЪобще не е български патент това.


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #68 -: Юли 22, 2011, 00:02:43 am »
Охххх, Стефи, надявах се да не прочета това от теб :( Дано се оправи Ели и нещата се решат по най-добрия и щадящ детето начин. С вас сме!!!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #69 -: Юли 22, 2011, 01:15:59 am »
Стефи, ти си толкова силна жена! Желая ти да вземете най-доброто решение и скоро всичко да е зад гърба ви.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #70 -: Юли 22, 2011, 07:38:51 am »
Стеф, кураж и от нас да вземете правилното решение без негативни последици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #71 -: Юли 22, 2011, 09:07:43 am »
Стефи, дано всичко се развие но най-добрия за Ели начин. И на вас ви останат за спомен само притесненията. Както казваше баба ми - то ако било лесно на нас ли щеше да се падне. Ама защо пък трябва да е трудно да му се не знай.
Успех!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #72 -: Юли 22, 2011, 09:14:36 am »
Благодаря за подкрепата, момичета, лошото е че не знам кое е правилното в слуая, а само ако знаех, наистина щеше да е по-лесно :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #73 -: Юли 22, 2011, 09:27:58 am »
Стефи, имаш много стиснати палци и от нас! :bighug:
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #74 -: Юли 22, 2011, 10:56:22 am »
Стефи незная какъв е проблема при малката, но имаш стиснати палчета и от нас!
Кога ще има седмична само с положителни постове!?  :(

Аз водих малката на очен. Според лекаря си е наранила с нокът роговицата докато си търка очичките  :( Изписа ни два вида капки и след седмица на контролен.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #75 -: Юли 22, 2011, 11:04:16 am »
Привет и от мен.
Стефи и аз не съм в час с проблема, но искрано ти пожелавам да се реши по най-добрия възможен начин. Дано скоро всичко се оправи и тези моменти да останат един лош спомен. Много стиснати палчета.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #76 -: Юли 22, 2011, 12:35:20 pm »
Стефи, сигурна съм че ще вземете правилно решение. Успех!

Тази седмица Боби е добре, а аз вчера дори успях да си тръгна на време от работа, да го взема от градина и да се разходим само двамата. Като едно време, много е хубаво.
Кога ли ще успея като Лидия да завия на грешната страна...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #77 -: Юли 24, 2011, 07:21:50 am »
Кроки, за цяла година завих цели три пъти, защото теглих една на всичко и реших, че детето ми е по-важно от всичко. И знаеш ли, те могли да се оправят и без мен  :lol:
Плюс това, в нашата фирма работниците са с работно време, идва в 8, тръгва си в 4. Аз вчера пристигнах в 6 сутринта и си тръгнах 7 вечерта, като си взех да посмятам и в нас, докато почивам. И викат, ти си си добре...
Мони я пратих с родителите ми за риба, вчера и звъннах да я чуя, каза че няма време да се занимава с мен, много е заета. Двама дядовци (на няма и 50 години  :lol: ако могат така да се нарекат) и две баби (по-млади и от тях) ловят риба и и дават рибките, а тя тича и ги слага в пликчето. Докато ми обясни и каза чао, защото дядо и хванал риба.  :lol: Поне на детето му е забавно  :lol:
Сега съм и обещала коте, след морето (ако ходим, защото колата ни е в сервиз) за да не избяга, докато ни няма.
Миналата седмица я заведох в университета, паркирах я до студентите и писа 2 часа азбуката без да мръдне  :lol:. Сега не иска и да чуе като и кажа, ела да ходиш с мен  :lol: Какви ли ученици ще сме  :oops:

Напоследък си отидоха много мои близки и познати,, сърцето ми се къса... Гледам да не си оставям свободно време, за да не мисля... Много ми липсват.

Пожелавам ви здраве и усмивки. Много хубави емоции и приятни почивки  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0