0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« -: Юли 18, 2011, 09:35:34 am »
Пожелавам ви лека седмица,изпълнена с радост и много почивка..
НА тези които се готвят за моренце или каквата и да е друга почивка-да е спорна и да си изкарат много хубаво. :) Правете снимки на бебковците и на любимите си хора :)
Дано времето се задържи хубаво-може и леко по-прохладно да е  :wink:
Ние отиваме малко до детската да се запознаем с децата и с учителите :) Ама от известно време сме такива певци ние :) Че ще ни изгонят май бързо бързо :) То едни звучи,едни "гукания" :) ДА видим какво ще става ...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #1 -: Юли 18, 2011, 12:03:28 pm »
Ние отиваме малко до детската да се запознаем с децата и с учителите :) Ама от известно време сме такива певци ние :) Че ще ни изгонят май бързо бързо :) То едни звучи,едни "гукания" :) ДА видим какво ще става ...
Е хайде успех и дано по-леко да мине  ( и аз теб и за него). Ще го оставяш ли там или днес ще си и ти заедно  с него през цялото време? 
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 12:07:25 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #2 -: Юли 18, 2011, 12:36:38 pm »
Слънчева и усмихната седмица и от мен  :D
Ние май ще си я изкараме вкъщи на климатик. Вчерашната буря така и не стигна до тук, че да разхлади малко  :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #3 -: Юли 18, 2011, 13:39:21 pm »
Весела, здрава и усмихната седмица и от нас.  :)
На Моника ревливия период и мина (едвам оцелях) и се надявам скоро да не се появява отново. Да ревеш без причина,като например, че ти се пика, не е лесно! Отдавам го на жегите. Напълнихме едно басейнче и я оставям да "плува" колкото желае. Засега се очертава да сме на море последната седмица на юли, дано не ни пропаднат плановете.

За моренце с бебенце, много зависи от бебенцето и от родителите.
Ние сега ще ходим с бебенце на 3 месеца, но то е нервозно кюфтенце и ми се струва, че ще ни е весело  :lol: Здрави да са и усмихнати, повече не искам  :)

Онзи ден малко се ядосах, един клиент, мъж на 50 години някъде пристигна, докато се опитвах да му оправя документите, Моника ми звъня около 3 пъти, да ме пита кога ще се прибера...На третия и се скарах и и казах, че щом и е скучно, ще и намирам работа. Например да си подреди книжките и ако се прибера и не са подредени, наказание. Звъненето приключи, детето знае че се прибирам и отиде да реди, но човека ме погледна и смеейки се ми заобяснява, че добре ми било като сме я правили, сега защо и се карам. Погледнах го тъпо, щото докато я "правехме" в клиниката хич не ми беше добре, ама какво да обяснявам  :lol: Махнах с ръка и продължих с писането  :lol: Много тъпо ми стана, нито ми пречи детето, нито съм се оплаквала, нито знае кой как и какво е правил, а и самия коментар, просто ме остави без думи...Какво ли мога да кажа аз по-въпроса. На някой им е било добре докато са си правели децата  :lol:, на някои им се реве, само като се сетят!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #4 -: Юли 18, 2011, 13:48:48 pm »
лиде, скоро си говорихме с един приятел за това как са се гледали децата "преди" и как е "сега". Разказваше за негов познат, който се хвалел, че единствената му намеса в отглеждането на децата, била от време на време да им подаде пръст, за да се хванат за него и да ги разходи из къщата. С останалото - майката да се оправя. И не само това, ами и майката нямало какво да се оплаква - това си й влиза в задълженията и е нормално да е недоспала, недояла, изтощена. Камо ли пък да търси помощ от половинката!

(не казвам, че всички са били така)

Та, ако тоя чичка е от споменатата порода... какво се чудиш? Явно нямаш право на забележки - това е цената на добрия секс!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #5 -: Юли 18, 2011, 14:05:37 pm »
Хубава и усмихната седмица от мен.
Лиде, не се ядосвай. Има хора, които не знаят кога е уместно да коментират и кога не.
Сари, дано малкия сладур приеме по-леко детската градина.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #6 -: Юли 18, 2011, 14:06:10 pm »
камбозола, ние с катетъра ще да сме го правили този секс ...  :lol:

То и аз на моя му се карам. Иначе как ще се възпитаваме, ако всичко му е позволено. Простете му на човека! Той явно си няма понятие от възпитание.

Ние тази седмица сме рожденици.  :D Така е - бебето ми вече порасна и не е никакво бебе.

Джей, по темата от миналата седмица - разбира се, че ще свикне да пътува. Естествено, че няма да го държите под похлупак или вие съвсем да се ограничавате заради детето. Имам колеги с по-малко дете от моето и обиколиха Европа. Но трябва и двамата да са съгласни. На моя мъж не му се пътува особено, затова за момента кротувам и аз. На малкия каприз му идва добре дошло. Най-добре е, ако има кой да гледа детето, пък вие да се поразходите. Човек има нужда от почивка все пак.

Успешна седмица на всички и без болести, моля!

Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #7 -: Юли 18, 2011, 14:16:21 pm »
Така е, Блу, нали все се бъзикаме, че сме по-близо до непорочното зачатие...  :lol:

За пътуванията - до родители и до дете си е. Април ходихме за 1 седмица до Германия с Бобо (8 м.) - нямаше проблеми, но той си е адаптивен и общителен, не много мрънкяв като цяло. Криво му беше първата нощ в новата кошара и в една спалня с нас (явно му пречехме, защото е свикнал да спи сам), но и това мина. Средата на септември ще ходим в Турция - естествено, заредени с бански от тези, тънките, с ръкавчета и крачолки, които са с УВ защита, шапка със "завеса" за вратлето, мазила 50-ти фактор... И, колкото може повече седене под чадъра. Но всеки си познава детето и може да прецени.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #8 -: Юли 18, 2011, 14:33:14 pm »
 Със сигурност човека не знае, явно се опита да се пошегува, но не оцели човека и остана неразбран  :lol:

На бебката която ще пътува с нас взех вчера надуваемо дюшече с гюрук като на количката... Пише, че ако се намаже бебка с 50 фактор и се сложи в надуваемото столче, ще е защитена... Поне няма да лежи на пясъка и да я пече слънцето.  :)
Какво ли няма в това Джъмбо  :lol:. Моника на излизане си взе някъкви маркучета, които се плетат на гривна. Няма такава смрад  :x. С отварянето тя сама пожела да ги изхвърли. Пазара е залят с всевъзможни боклуци.  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #9 -: Юли 18, 2011, 15:04:39 pm »
Здрава и слънчева да е седмицата и за дечица и майки!
Аз си късам нервите с едни съседи вече 3 ден.Започнаха строителни работи непосредствено под прозореца на спалнята.Помолих ги от 2 до 4 да не вдигат шум поне детето да се наспи,но останах неразбрана.Бясна съм!Утре ще звънна в полицията да се оплача.Дано те им повлияят,че иначе седмици наред не виждам как ще се почива.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #10 -: Юли 18, 2011, 15:40:55 pm »
Здрава и слънчева да е седмицата и за дечица и майки!
Аз си късам нервите с едни съседи вече 3 ден.Започнаха строителни работи непосредствено под прозореца на спалнята.Помолих ги от 2 до 4 да не вдигат шум поне детето да се наспи,но останах неразбрана.Бясна съм!Утре ще звънна в полицията да се оплача.Дано те им повлияят,че иначе седмици наред не виждам как ще се почива.

Парси :( в един филм сме!
Вчера направо исках да гърмя и да ме гледате в новините с белезници
извършила убийство, няма я вече благата Мишанта!
Тъкмо Митко се унасяше в 14.00 и на главата на Калина хилти!
Събудиха я, спала 30 мин, един час я носех да заспи пак,
но тя подскачаше при всеки нов шум и ни подлудиха!Е нямат милост, в неделен ден!
А съм се прибрала в 11.30 преди обяд и до 14 тихо, та тихо!
Следващия път ще повикам полиция, ако ли не ще удуша някой, честно!

Лиде, преди време когато бях бременна с Калина.
Майките от Красно селската зачатъчна група тръгнаха на работа,
и второто майчинство ме събра с една съседка!
Та с нея основно ходехме да взимаме храната от кухнята и
често срещахме една майка с близнаци!
Едно изказване от нейна страна за жената подобно на това от твоя клиент,
прекъсна тези ми взаимоотношения!Много неуместни коментари се правят!
Никой не е длъжен да има нашите проблеми, но не е й застрахован
и затова трябва да бъдем толерантни!

Спокойна и здрава седмица за всички малки и големи
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #11 -: Юли 18, 2011, 15:44:32 pm »
Мише,повтори ли се звъни и не се притеснявай.Ще дойдат да им направят първо устно забележка,а повтори ли се може и глоба да отнесат.По закона за общественият ред нямат право от 14-16ч. да вдигат шум и да нарушават спокойствието.Само се чудя защо вече никой доброволно не го спазва това :?

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #12 -: Юли 18, 2011, 17:26:53 pm »
Хубава седмица и от нас :D

Това с ремонтите е ужасно. Хич не им пука на тези хора. Викайте полиция и това е.

Аз отдавна спрях да се ядосвам на коментарите на хората по повод зачеването, отлеждането и възпитанието на деца.

В сряда сме на кардиолог при Велковски. Дано се похваля с добър резултат след това.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #13 -: Юли 18, 2011, 18:16:27 pm »
Това изказване на озни гопосдин според мен няма нищо общо с начина на зачатие, а с начина на възпитание. Аз много мразя някой да направи подобен коментар, защото си позволява да ти дава акъл как да се държиш с детето си. Аз набързо бих му затворила устата, че дали ще се карам на детето МИ си е МОЯ работа и не съм му искала съветите.

Боби


  
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #14 -: Юли 18, 2011, 20:09:33 pm »
А аз разказвала ли съм ви за моя случай? Разхождам се с Никол и насреща ми една клиентка. Честити ми тя първо рожбичката и после ме пита: "Твоето инвитро ли е? Че то сега нали така е модерно!"  8O   В крак с модата съм по всички параграфи  :lol:
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #15 -: Юли 18, 2011, 21:18:19 pm »
А аз разказвала ли съм ви за моя случай? Разхождам се с Никол и насреща ми една клиентка. Честити ми тя първо рожбичката и после ме пита: "Твоето инвитро ли е? Че то сега нали така е модерно!"  8O   В крак с модата съм по всички параграфи  :lol:

Егати! Значи аз съм ужасно демоде :lol: Добре поне, че родих чрез секцио, та да не съм съвсем "изостанала".

Блу, по повод пътуванията с бебета/деца - наистина мисля, че си е до дете и всеки родител си преценя за своето. Имам приятелки с такива бебета-"англечета", че с тях - и аз бих тръгнала някъде, но с моя син, поне за момента - не. Той все още няма "нощна пауза" дори, има нещо като нощен сън, просто защото увеличи интервалите между храненията и пак е "на линия". Повече от 5-6 часа накуп - не се спи, яко претенции за място и осветление когато ще се спи, да се самозанимава повече от 5 мин. - нъц, иска постоянно жива компания - иначе започва "адската сръдня"...
Ами при това положение - не ми се ходи никъде с него, едно че ще изкиселее още повече, второ - ние само на "почивка" ще станем. :lol: Все пак, говорим с мъжа ми към средата на септември да се пробваме с едно море в БГ заедно с Дани, някъде на спокойно, в обзаведен апартамент. Дано се получи. А и той тогава ще е към 7-месечен вече и се надявам да е по-спокоен при пътуване отколкото сега. Всички ми разправят, че ставали "по-трудни" за гледане с възрастта, но Дани поне - е по обратната схема за момента. Сега - сравнено с когато беше на 2-3 месеца е райййй!  :lol:

Аз имам късмет с това, че въпреки че няма кой да ми помага с ежедневните грижи, майка ми има доста отпуски за вземане и като предупредя месец по-рано - може да го гледа тя, докато ние сме някъде. Но дори и да беше по-сговорчив, сега планираме пътуване в Европа с големи преходи, местене през 2-3 дни...това не е график за бебе, та дори и за по-големичко дете вече. Ние пък и двамата много обичаме да пътуваме и го правехме доста често, преди да забременея и сега съвсем нормално ни липсва. НО... дай Боже на всички момичета в този форум, да им залипсват пътувания по такъв повод!  :D

Здрава и успешна седмица ви желая!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #16 -: Юли 18, 2011, 22:04:19 pm »
Джей, моето отроче е по същия калъп. Досега най-голямото ни пътуване е на 400 км. Понесе го сравнително добре, но вместо по музеи, висяхме през повечето време в парка. Не стигнахме до музеите, де. Ще трябва да се отиде пак. Тогава беше на 8 месеца. И нали ти обещах, че по-лесно ще става?!  :wink:  Тази и другата седмица сме без тати. През уикенда ще си е тук, де. Но вече, когато е здрав, не е никакъв проблем да сме сами. Така че, има светлина в тунела. А и като ми се прииска да се оплача, веднага се сещам за лиса.  :wink:
Ох, някой да ми каже само, че ин витрото е модерно, ще го сложа в най-тъмната част на кучето. Честно. Много се газирам от такива изказвания.

Ники
, добри ще са новините.

Мише, парси, много се изроди този народ. Само от дряновица разбират вече повечето. За съжаление.  :(  
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 22:08:37 pm от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #17 -: Юли 18, 2011, 22:07:04 pm »
Всички ми разправят, че ставали "по-трудни" за гледане с възрастта, но Дани поне - е по обратната схема за момента. Сега - сравнено с когато беше на 2-3 месеца е райййй!  :lol:
И при нас е така. Да, вярно че е подвижна, трябва да я дебна непрекъснато, защото всичко пипа, бута, дърпа, навякъде се катери и т.н., но предпочитам това пред нощните будения и липсата на сън.

Боби


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #18 -: Юли 18, 2011, 22:39:12 pm »
Успешна и здрава седмица:)

Аз пък никак не се притеснявам да ме питата и да отговарям. За мен неудобни въпроси относно зачеването ми няма. И без да ме питата казвам, че са инвитро (то е почти ясно  на всички), но и без децата да съм казвам, че имам такива от инвитро. Вече няколко пъти ми се случва с това да провокирам жени да ме питат, разпитват да искат съвет, а аз от своя страна ги каня да посетят сайта на Зачатие. Убедена съм, че съм им помогнала. И понеже на почти всички им е ясно, че са инвитро, дори се притесняват да попитат.
Един път се издразних на тинейджъри, които чух минавайки покрай тях с количката "Ей, глеЙ, глей брат. Голямо е... ще да е паднало". Спрях се, обърнах се и му казах "ако е...то беше като ученето, щяхме да сме вече в космоса".

Ники, стискам палци всичко да е наред.

О, Илейни, сега виждам, че ще се съберат две/двойка/два пъти...(как ли се казва) Никол:)

Деси, моля те оплаквай се на воля:) Лиса скоро ще се учи да лети от 3 етаж:)
Не, че ще ви уплаша ама и нашите деца бяха така "лесни" от 10-тия месец до година и 2 месеца. Щом наскоро и свекърва ми ми се поклони и ме попита как издържам:))))))
Последните 2 седмици по често сядам до Дани докато се мята по земята и пищи с всичка сила и чакам да се измори малко за да се опитам да го прегърна и успокоя. Затова и си отивам в Шумен, за да могат да се изморяват от емоции и цял ден на вън на село. Дано ми се получи:)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #19 -: Юли 18, 2011, 23:00:38 pm »
Аааа Лисе това с летенето не ми хареса! Недей моля те, ти си ни упората! Или ако ще летиш поне пробвай от по-нисък етаж  :lol:
Ще ги съберем адашките тази седмица само да сме здрави!
Мен пък ме е обзела една носталгия... Искам се пак бременна  :lol:
Ще изчакам като че ли още малко и отивам да си прибирам снежинките  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #20 -: Юли 18, 2011, 23:10:25 pm »
И аз като сватята - а съм решила, че ми тежи, а съм се сетила за лисицата.
Иначе - много жега + страшна буря вчера. По улиците - реки. А малкия бяс си иска следобедната разходка и кривааааа. Баща ѝ не я изтърпя и я изведе. Налетяла първата локва която видяла. Поизкаляна и понамокрена се прибра, но доста по-спокойна.
Иначе Лисе и адействам така - като реши, че ще се тръшка и "помагам" да полегне, че си е удряла главата, оставям я за кратко да поплаче и чак тогава сядам при нея да си поговорим. Обикновено става номера. Отскоро обаче и взе да хапе. За сега не е много сериозно и ѝ се вижда забавно. Но и тва е начин да я разсея от тръшкането. Като изпискам и почва да се киска. През сълзи се хили малката злобичка :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #21 -: Юли 18, 2011, 23:20:59 pm »
Като чета как се държат някои хора /доста за съжаление/ - пребивавенето на човечеството в космоса ми изглежда по-постижимо, отколкото доброто възпитание. :?

Моето бебе не е ин витро, но винаги когато стане дума за деца и аз и мъжа ми обясняваме, че сме го чакали много, че сме потърсили помощ, че се бяхме засилили за ин витро и никак не ме притеснява кой какво би си помислил. Ако някой си помисли нещо нехубаво, при споделяне на тази информация - ами то си е за негова сметка и определя неговия капицитет. Вече две двойки наши познати - потърсиха компетентна помощ за този си проблем, след няколкогодишно мъкнене по обикновени гинеколози и квартални лаборатории. Благодарение на нашето свободно говорене по въпроса и коментиране на възможните причини и решения. И занапред - ще продължим да говорим за това и дано повече бебета се родят след навременно получена помощ от правилното място :)

Иначе, дали едно дете е "трудно" и кога /на коя възраст/ е "по-трудно"...си мисля, че зависи от това, кое по принцип е най-тежко за родителите му. "Тежко" го казвам не буквално, а като индивидуални особености на самите родители, начинът им на живот преди бебето и кои свои навици им е най-трудно да променят след него. Някои навици и нужди - са чисто биологично обусловени примерно и тях не можеш да ги промениш "от голям мерак" - както лично се убедих.
Откакто се помня - безсънието ме убива. Мога 2-3 дни да изкарам будна, но после трябва да легна и да си отспя. Накъсаният сън пък ми е най-големият кошмар открай време. Тоооочно полегна и се унеса - хоп рев, с мъка ставам, успокоявам, адреналина ми скача, за да успея да съм адекватна, после много трудно се унасям и ако успея, тоооочно заспя и...пак рев за нещо  :lol: И така през 30 мин., или час. Когато беше по-малко бебето - спане напрактика нямах, само по-убита и уморена се чувствах. С възрастта, все пак той започна да спи повече и по-дълго, което за мен е голям бонус и сега на мен ми изглежда по-лесен за гледане Дани. Майки чиито бебета са били от вида "само яде и спи" - после им изглежда по-трудно, когато детето стане по-активно предполагам. Аз се хваля, че някоя си нощ той спал 5-6 часа, те ми съчувстват, че било много малко хахахах, ами от тяхна гледна точка е едно, от моя друго, зависи какво дете имаш. Не претендирам, че тези ми съждения са някаква неоспорима истина, само ги споделям. Иначе, ако не е този филм със спането...ами не ми е дотежало нещо с Дани - напротив. Все по-готино ми става, защото вече си общуваме доста по-осъзнато /от негова страна/, постоянно прави нещо ново и не мога да му се нарадвам.

П.П. Лиско я изкарвам изобщо от горния коментар. При нея - няма лесно, но при нея думите "деца" и "тежко" - в едно изречение не могат да съществуват.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #22 -: Юли 19, 2011, 00:11:44 am »
Лис, то и аз помагам на хора, които усещам, че имат проблем или запитат. Все пак в профила ми във Фейса изскачат всичките неща на "Зачатие". Ама простащината ме дразни. Че народът все жълтичкото търси. Нали се сещаш?!  :x
Давам ти задача тримцата да са се научили да ядат сами с лъжица преди да дойдем. Ако не са, батко им ще им покаже как става тази работа. Може и да им изяде порциите, ако много се ослушват.  :lol:
А за летенето - пораснаха ли ти вече ангелските крила? Иначе не разрешавам.

Лека нощ, момичета!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #23 -: Юли 19, 2011, 01:23:25 am »
мога ли да ви питам нещо извън темите, които се въртят напоследък - след като минаха контракциите по прибирането на матката, продължих от време на време да имам остра болка (като пронизване от игла), но от време на време, казах на джи пи то си, ми то сигурно все още се прибира матката и било нормално. но напоследък това не само не минава, ами и яйчниците ми ме болят, днес сутринта особено много (почти като при екстракцията на яйцеклетките). чудех се дали няма да ми дойде, но не. та въпроса ми е, на някого да му се е случвало? ще трябва да изкарам така още две седмици да се прибера в софия и да отида на лекар. но ще ми е по-спокойно да съм го проговорила с вас.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #24 -: Юли 19, 2011, 07:32:46 am »
Елена, аз не знам дали има връзка с възстановяването на цикъла,
но при мен такива болки първия път имаше до 40 ден след раждането
тогава ми бе и първия цикъл!
Втория път ми дойде след осем месеца, но болки имах пак толкова
но пък Калина сучеше много активно и честно казано много по-бързо се възстанових!
Това е условно обаче, нека те види лекар, болка която притеснява не трябва да се търпи!

За съжаление опасенията ми относно проблемите с ръцете ми,
поеха една траектория, много притеснителна за мен!
Направиха ми едно изследване с лек ток за проходимост на нерва
и дясната е със синдром на карпаления канал, или притиснат нерв между
финните костици на китката, което положение се оправя оперативно!
Ще направя още едно такова при доайенката в тази област за потвърждение
и още един преглед при неврохирирг и трябва да реша.
Изобщо нямам притеснения от операция, но как ще се оправя с възстановителния
период и децата, най-вероятно ще трябва да пролетта за да е Калина поне на 2.6!
Много време мина от първите ми оплаквания и сега съжалявам,
че по-рано не потърсих помощ, но това е ...

Оплаках се, простете...


Лисано, ти си ми иконостаса...ако предците ни
са те познавали, щеше да има икона с три бебета!Не се смей, сериозна съм!

Илейни, снежинките са много темпераментни, питай Блу!
Нека Никол стане на година и два, три месеца, за мен разлика от две години
е много удачен вариант, а ние тук палците ще ги стискаме на шест!

Пеше, ако не е космически невъзможна бурята за излизане,
оборудваме бандата с гумени ботуши и дъждобрани, сега чакаме Калинкините
и сме навън, миналата година доста окорителни погледи срещах!
Но по доволно дете шляпащо с гумени ботуши в локва без да викаш "Неееееееееееее"
не съм виждала!Взимай на Маслинка ботушки и смело да плува!

Улях се  :oops:

Хубав ден :flower:  Дами!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #25 -: Юли 19, 2011, 09:00:20 am »
Много ви обичам, какво друго да кажа.
Временно няма да съм много активна. Не ми се пише, свито ми е всичко. Снощи и с д-р Бърди се консултирах и съм отново много притеснена. Имам чувството, че нещо изускаме (тук, не доктора) и уж не се поддавам на излишни недоказани страхове ама този път, като става въпрос за детенцето ми...много ме е страх:)
Трябва да разбера какво наистина се случва с Никол или по точно с ръчичките и. Снощи (докато спеше) забелязах, че още едно пръстче не може да свива докрай. На другата ръка от досегашния доказан тендовагинит. А този с тендовагинита отново не свива въпреки инжекцията преди месец и половина. Имаме час за 11 август при ортопеда но ще ходя да чакам сега, когато ни приеме, а той няма да ни върне човека.

Знам, че ще ни мислите. Ще пускам отвреме навреме смс-и.
Пазете се:)
« Последна редакция: Юли 19, 2011, 09:04:16 am от Lisko »
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #26 -: Юли 19, 2011, 09:03:01 am »
Лис,  :bighug:
Дано всичко мине, замине леко и бързо!
Мисля ви много...
Искам да ви видя...
Мише, дано и при теб нещата се оправят лесно и бързо!  :bighug:
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #27 -: Юли 19, 2011, 09:12:09 am »
Лиско,Мише,стискам палци всичко да мине леко при вас.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #28 -: Юли 19, 2011, 09:56:38 am »
Лисо, Мише - ако можем да помогнем нещо, кажете! Мислим ви и стискаме палци всичко да се оправи бързо и безпроблемно!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #29 -: Юли 19, 2011, 10:50:51 am »
За На Никол и Мишанта пожелавам бързо оздравяване и възстановяване.
Дано всичко се оправи бързо и безпроблемно.

Помагам на хора с каквото мога и не крия как се появи детето ми, но когато преценя, че има смисъл да обяснявам, а в повечето случаи няма смисъл и после съжалявам за споделеното, защото има хора които просто не проумяват и не могат да разберат. Те основно си мислят, че знаят по добре от теб и са по-силни от теб.
Една колежка случайно разбра за това и се разплака, че дъщеря и е с проблем в тази област, но категорично не желае да споделя и слуша. На жената и е изключително мъчно и не знае как да помогне. Отворих и сайта и и показах как виждат хората нещата, отворих форума с емоционалните, с опитите и най-накрая с асистираните методи. Тогава тя каза, разбрах. След 2-3 седмици четене. Попитах какво разбра?
Тя каза, че е разбрала как да и помогне, като например не и пречи, не пита, не дава акъл без да и се иска :)
Доколкото разбрах дъщеря и е при доктор Стаменов и съм сигурна, че скоро ще е най-усмихнатата и горда баба, дай боже на близнаци дори, защото ще правят инвитро за съжаление.  :(
Много ми е мъчно. Когато бях дете, един лекар каза, че стерилитета ще се превърне в епидемия, тогава на 15 години се засмях, защото бях чувала, че и от въздуха и от вятъра нещата се получават моментално. Жестоката действителност ми удари страхотен шамар...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #30 -: Юли 19, 2011, 12:52:01 pm »
Лисе, Мише, стискам ви палци за възможно най-благоприятен изход! :bighug:
Дано тази седмица е по-добра, по-спокойна и здрава от предишната!
За нас започна с преминаване на херпангината в гнойна и Т 40 градуса!Стисвам зъби и се заричам до края на седмицата да съм й видяла сметката!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #31 -: Юли 19, 2011, 14:19:05 pm »
Лиско, дано всикчо мине възможно най-добре. Много добре правиш, че не чакаш - колкото по-бързо ви види лекаря, толква по-добре. Стискам палци за възможно най-добър изход.

Мише,тези операции са най-успешни, когато не се чака прекалено дълго. Казват, че най-добре в първите 3 години след диагнозата т.е. явно има значение колко време е седяло така. Няма ли как да намериш някой да ти помага и да я направиш по-рано?Защото дали тогава или сега, тази ръка пак няма да можеш да я ползваш известно време и ще имаш нужда от помощ.


Боби


  
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #32 -: Юли 19, 2011, 14:28:32 pm »
Еййй,бандитки,преместили сте в нова тема без мен...Пак ще я направим "рачешка",то още и зодията не е минала.
Лисе,няма да се притесняваш! дано да си "пооцветила" съмненията си и дано доктора да ги разсея съвсем! Както се казва " на страха очите са големи",ама дано съм прав!Миш,при всяко положение ще трябва да послушаш мнението на доктор.
На всички останала,които са се запътили към морето,мога само да успокоя-морето си е на мястото и ви чака. :wink:С нетърпение, при това!! :lol: И с мноооооо високи температури! Умната с тях ,както и с "усмихнатото" слънце,че да не изкарате починката на закачалката!!! :lol:
Ако имате нужда от "морски рачешки" съвети-насреща съм!Или просто за инфо за някое хубаво местенце!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #33 -: Юли 19, 2011, 14:53:37 pm »
Оххх, Лисоооооо, няма ли да се свърши вече бе  :( Гушкам ви силно и стискам палци всичко да е наред. Представям си как ти се свива сърцето при всяка мисъл и се свива и моето :( Дано, дано, дано да са напразни съмненията ти!!!
Мише, дано и при теб нещата се наредят по най-добрия начин. Прави са момичетата - не чакай! Така или иначе трябва да го направиш и помощ ще ти е нужна и в двата случая.
Би ли споделила какви точно проблеми имаш с ръката и как се стигна до тази диагноза, че и мен нещо много ме боли дясната китка и от време на време ми излиза едно топче, като кокалче, след време се прибира. Бях ходила на ортопед, казаха ми да се резне, викам - не, мерси. Чувала съм, че после пак се появява и не е най-доброто решение рязането. Изобщо не ме държат ръцете напоследък, болят ме до лактите, започнах да изтървам, а си имам чувствителност уж.... Като цяло си ме болят костите и се чудя дали да не започна да приемам калций и магнезий. Бях чела за връзката им с вит. Д и че е хубаво след бременност да се приемат в комбинация. Някой има ли повече инфо по въпроса?

Миналият четвъртък захраних Габи, беше голям смях. Добре й понася, засега, да видим :lol: Явно ще е от ящните - не отказва :lol: :lol: :lol:

Хубава седмица на всички - малки и големи и стига вече с тия болести - да се оправят всички!!!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #34 -: Юли 19, 2011, 15:15:19 pm »
Аз да продължа моята одисея.Ден-четвърти,блъскането,резането и тропането не спряха :?,затова звъннах във районното.Точно след 3 мин. изпратиха патрулка и настана блажена тишина.Чудя се кому беше нужно само това правене напук и късане на нерви?Поне този път има хепи енд :D.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #35 -: Юли 19, 2011, 15:23:56 pm »
Лисано, кажи как да помогнем, моля те!
Ако решиш да дойдеш в София при специалист само кажи,
ще се прибера и ще гледам децата, или каквото друго ти дойде на ум!

Благодаря ви за подкрепата! :flower: Безценни сте!
И много, много ми помагате, не искам да звучи като оплакване,
просто споделям с вас и така се чувствам по-добре!

Сикс, не приемай нищо без преглед и изследвания,
аз пусках ПКК + допълнителни показатели калий, калций, магнезий .
Всичко това по препоръка на невроложката която ме преглежда!
Всичко е в норма, това допълнително подсили съмненията за притиснат нерв.
Аз когато се роди Митака си мислех, че ще го изпускам после малко поутихна болката.
Сега обаче на моменти нямам никаква сетивност в пръстите, изпускам по-леки предмети.
Болката в дясно е много силна нощем, а през деня понякога
когато понося Калина повече направо се изкривява от китката!
Знаеш какво казва Мели за диагнозите така че, потърси лекар
защото аз закъснях и от първите ми оплаквания до сега минаха години.
А Боби за съжаление са повече от три!

Ники късмет и сила за сряда и дано новините са добри!
Юначе е София и всичко ще бъде наред!Вярвам!

Браво Парси и у нас втори ден мишоците спят вече втори час,
Аз засега не съм викала властите, но вече съм почти технически на обекта
-наляха плоча и сега докато изсъхне бетона ще е тихо!
После ще следвам стъпките ти!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #36 -: Юли 19, 2011, 17:01:23 pm »
Сикс, на мен ми излизаше една киста на китката - точно топченце, което боли и семести. Само се спука, не знам как, но вече го няма. Иначе и на мен ми казаха операция, ама и аз като теб не рачих :oops: На мен ми направиха снимка и така го видяха.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #37 -: Юли 19, 2011, 17:34:59 pm »
Хайде като сме захванали да споделяме проблеми и аз да си кажа, белким някой знае нещо за моите болежки. Моето детенце се роди след второ ИКСИ, да ми е живо и здраво. За една година ми се събраха и двете като можете да си представите колко хормони са това, проблема ми е че имам от време на време жестоко сгорещяване на главата, съпроводено с изпотяване на окосмената част, чак ми прилошава от топлина. Така ми е ставало по време на стимулация обаче мислех, че ще отшуми. За сега нъц, цикълът си ми е редовен, а хормонални проблеми не съм имала никога-при нас проблема беше тежък мъжки фактор и нищо при мен. В тази връзка да отговоря на Елена, при мен при идване на цикъл след раждането се получава такова промушване на десния яйчник и след това преминава-свързвам го с аспирацията на яйцеклетки.
Та, ако знаете нещо по моя проблем ще съм благодарна да споделите, на мен не ми идва наум и при какъв доктор да ида.
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #38 -: Юли 19, 2011, 23:20:38 pm »
Привет! Минавам да ви "видя" само набързо. За голямо съжаление напоследък ми остава много малко време да пиша, но пък поне се старая повече да ви "чета"
Мише, Лис, , много съжалявам да прочета това. Дано всичко се развие по най-добрият начин и за двете ви! :bighug:
Ники, добре дошла! Нищо няма да й има на София, ще видиш! :bighug:
Много ви обичам, момичета! Скоро ще пиша повече!
Лека и спокойна нощ!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #39 -: Юли 19, 2011, 23:40:36 pm »
shanoar, правила ли си контрола на ТСХ? Обикновено при проблеми с него се получават такива симптоми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #40 -: Юли 20, 2011, 00:34:50 am »
Привет, момичета!
Имам нужда от помощ. Препоръчайте ми към кого (ортодонт, зъболекар-хирург, УНГ лекар) и къде (за предпочитане в Пловдив) да се обърна за консултация по повод рязане на къса "юздичка" под езика. Синът ми е на 5 г. и 8 месеца. Никакъв проблем с кърменето не сме имали, когато беше бебе, нито пък после с храненето.
Но към днешна дата определено има проблеми с говора - с изговаряне на доста звукове (р, л, ж, ш, ч и др.) и като цяло няма ясна дикция. Заведохме го на логопед и той ни препоръча срязване. Засега имам едно мнение на зъболекар-хирург, който предлага извършване на процедурата с местна упойка и едно мнение на завеждащ УНГ отделение в Пазарджик, който смята, че френулумът е доста къс и предлага пълна упойка, тъй като най-вероятно ще се наложат шевове. Прочетох и мненията на Birdie, че показание за такава процедура е само проблемно хранене.
Искам още мнения, но не знам към кого да се обърна.
Основното ми притеснение е, че говорните проблеми може да повлекат психологически такива.
Предварително благодаря!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #41 -: Юли 20, 2011, 05:42:02 am »
Verdi , не знам за Пловдив, но за София мога да ти препоръчам доц. Маркова.
Дори и да не е точно в тази област която теб те интересува,
има уникален подход към децата и една консултация с нея може да е от полза!
И предполагам ще даде насока и препоръка как да се случи манипулацията при вас!
Дори съм склонна да вярвам, че ако помолиш за мнение по телефона
ще каже дали сте за нея и може дори да ви препоръча колега в Пловдив!
Ето координати Доц. д-р Николета Маркова
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #42 -: Юли 20, 2011, 10:37:40 am »
Здравейте момичета!

Дано скоро отшумят всички проблеми!

Мише, надявам се ръцете ти да се оправят възможно най-бързо!

Ники, стискам палци и чакам да звъннеш да кажеш какво става със Софи.

Шаноар, мисля че си за ендокринолог. Дано да е преходно състояние и да отмине!

Аз съм много притеснена за окото на Никол. Има зачервен участък в бялата част и отгоре е като надрано. Надявам се, че просто се е одраскала. Но, ми е нервно, понеже е така вече от няколко дни. Май няма смисъл да я водя на педиатър. Ако не отмине до ден два, ще я заведа на очен лекар.

Иначе съм доволна, защото Никол започна да похапва. Знам, че жегите я мъчат, но напоследък не ядеше изобщо. Не иска да пие вода обаче. Пробвам да и давам по 5-6 пъти на ден, но отказва. За сметка на това суче много често. Не е ли хубаво вече да пийва и водичка?

Успешен ден!  :)


Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #43 -: Юли 20, 2011, 10:59:18 am »
Раши, хубаво е да пийва водичка, ама не е лесна тая. Бобо вече пие, но това е в резултат на дълго упорство от моя страна. Започнах със сокчета, разредени 1:1 с вода. После постепенно (разбирай в разстояние на 2-3 месеца) разреждах все повече, накрая стигнахме до 20 мл сок към 150 мл вода. Но дам ли чиста вода, отказваше. В един момент се ядосах и спрях да слагам сок - пропи вода в крайна сметка. Но пак не пие всеки ден еднакво количество.

И от мен пожелание за бързо справяне с проблемите!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #44 -: Юли 20, 2011, 11:03:30 am »
Мерси, Камбозолка! Ще пробвам да слагам малко изцеден плод, оък да видим :)



*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #45 -: Юли 20, 2011, 13:10:07 pm »
Благодаря, че ни мислихте  :bighug:
Бяхме днес при д-р Велковски. Всичко е наред със сърцето на София. Човека подробно огледа на ехото. Погледна бъбреци и мозъче, така и така сме там, реши и това да види.
Заключението е: Здраво и кротко детенце  :wink:
София даже не гъкна, цоцка си бибата и разреши да я мажат с гел и разглеждат навсякъде.
Доктора много ми хареса. Благодарих му а бързия прием(трябваше да чакаме до ноември за час). А той пък бил доволен,че е гледал здраво дете  :D
Рашо, забравих да питам доктора за това, за което ме помоли. Дано ме извиниш.
Аз така се бях ошашкала, цяла нощ не спах, сутринта тръгнах без телефони от нас. Абе добре, че главата ми е на раменете, че с тази моята емоционалност и нея щях да я забравям навсякъде.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #46 -: Юли 20, 2011, 13:39:13 pm »
Ники, мила, много добре те разбирам. Много, ама много се радвам, че детенцето е добре! Урааа :) Моите глупости не ги мисли. Важното е, че Софи е здрава!



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #47 -: Юли 20, 2011, 13:48:59 pm »
Verdi, имам някакъв много смътен спомен, че точно в Пловдив има добри специалисти, занимаващи се с такива операции и доста по-сложни - за бебета с проблеми при сукане поради дефекти на небцето. чела съм навремето в бг-мама, даже и някакъв сайт имаше на една майка, която беше минала през това. нищо повече не помня като инфо, просто ти го пиша, да знаеш, че има такива лекари в Пловдив.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #48 -: Юли 20, 2011, 14:40:44 pm »
Verdi, поста на Джама ме подсети, племенниците близнаци на една приятелка
ги оперираха именно в Пловдив много сложни стоматологични операции,
днес следобед ще разпитам и ще ти пиша!

Ники, много се радвам, че София има здравичко сърчице!

Раши, заведи да видят оченцето на Никол и дано е нещо повърхностно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #49 -: Юли 20, 2011, 15:46:39 pm »
Ееее, Ники, радвам се за хубавите новини! Само такива да четем за всички дечица :D

Мише, разбира се, че няма да си обменяме диагнозите :lol: :lol: :lol: Просто исках да разбера какви оплаквания си имала, за да се обърнеш към специалист. Тия дни ще водя Габи на ортопед, той е много добър /да не повярваш за Бургас :lol:/, преглежда и възрастни, та ще взема да го питам и за моя проблем. Ако каже да ида на неврохирург, ще ви търся за препоръки. Август ще идваме в София и ще съчетая. Аман вече, писна ми все по доктори да ходим в тая София и Варна. Та веднъж пък няма ли да идем ей така, на разходка, да се видим с приятели :?

На Габи й избива зъбче :lol: Голям майтап е, каквото докопа се дъвче ожесточено. Слава богу, не е много нервна. Е, поплаква, криви се, но е напъъъълно поносимо и не се оплаквам :) Дано всички така леко ги изкара.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #50 -: Юли 20, 2011, 15:53:29 pm »
Хе,за зъбче честити ли се :wink:??? както и да е,аз да ви честитя първото зъбче!!! :lol: да бе сикс,направо писва,като кажеш -ще ходя на лекар и все стягаш колата за път.Абе ще кажеш ,че тука сме в центъра на пустинята,а уж лятно време целия автопоток е насам!!! :wink:
Ние в петък сме на доктор! В София,понимаеш!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #51 -: Юли 20, 2011, 20:48:38 pm »
Рачо, мерси:) Наистина аман вече с тия доктори. Преди много обичах да пътувам, сега ми се гади като си помисля :? Като започнахме да водим Габи на трансфонтанелна ехография, се насочихме към Варна и си викам - еее, поне е близо, размина ни се София. Е, да не бях си го помисляла :lol: Като ми изкараха акъла и ми съкратиха животеца с няколко годинки, опряхме пак до добрата стара столица :? И сега - всеки месец дотам и обратно, за разнообразие :lol: Не знам защо така тоя нашия Бургас е такава трагедия откъм медицинско обслужване, ама не се издържа вече :x
Вие каква ще я търсите в София? Дано всичко е ок.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #52 -: Юли 20, 2011, 21:16:24 pm »
По кофти повод се разхождате до София Злати, ама пък минавате през Стара Загора, което мен ме радва. :D А и както си говорихме - само ходенето и нервите ще ви останат от тези пътувания, няколко бели косъма в повече и в крайна сметка - здраво щастливо дете, което е най-важното.

Където и да се ходи по доктори - важното е да се връщате с желания резултат, майната му на пътя. Това на всички го казвам. Май ще се захлажда най-после....
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #53 -: Юли 20, 2011, 23:10:10 pm »
И при нас заваля, но това може само да ме радва. Изторомози се детето по цял ден затворено вкъщи. Утре да не кроя много планове, но от сутринта сме навън.

Жбрул сега зацепвам коя е годеницата от фейса - Габиии! :lol: Ами... честито. Аз продължавам с търсенето на зет  :lol:

Раши тази вечер видях и на моята Никол червена точка в оченцето  :( Дано до утре се е разнесла въпреки че мн ме съмнява. Доста наситено е. Даже се зачудих да не си е бръкнала с нещо в окото, но не е давала признаци, че се е наранила.
Дано не ми се налага да ходя по лекари, че то и при нас едни сепциалисти...
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #54 -: Юли 20, 2011, 23:17:10 pm »
Лис, много ми е мъчно, че трябва да минеш през толкова трудности. Стискам палци нещата да приключат възможно най-скоро и безболезнено!

Мише, да взимаш веднага мерки, че тези деца искат силна и здрава майка!

Аз днес нещо съм крива. Дали времето, дали, че много неща се изискват от мен в този момент, дали защото се замислям за нова процедура ... Кой знае?! Ама сега ще побърборя с Пешек и слънцето пак ще вземе да изгрее, пък било то и 22 часа.

Спокойна нощ, момичета!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #55 -: Юли 21, 2011, 01:49:42 am »
ileini - "бързо сгряваш"  :lol:  За твоята кукла - зетьове не виждам защо ще търсиш, по-скоро си търси дебела сопа че да ги разгонваш.

Дано всички деца са здрави и проблемите са безобидни. За "по-големичките деца" с проблеми - също го казвам ;), ама вие сте непослушни майки ейййй, имате дертове и с години не взимате мерки за тях, я да се стягате! Болният родител е голям шок за детето си, дори нещо леко да не му е наред - малките си изкарват акъла, не го забравяйте. Отделно, че собственото здраве е важно само по себе си.

Късмет на всички боледуващи и скоро да ви няма НИЩО! :D

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #56 -: Юли 21, 2011, 06:25:38 am »
Аз не мога да разбера как в големи градове като Бургас например, няма специалисит за каквото на човек му дойде през ума.
Днес пък чета във вестника, че в Благоевград отказали да прегладат ранено от полилей детенце, защото хируга не бил детски хирург и налкрая след скандал от родителите ги пратили за София - за Пирогов. Ами това е срамота, да не говорим, че би трябвало да е незкаонно лекар да откаже помощ, дори и да не е на работа. Как няма да прегледаш детето, ами ще го пращаш на такова растояние за един преглед. Побеснявам само като си помисля.  Вижте историята - много възмутително http://www.monitor.bg/article?id=299932


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #57 -: Юли 21, 2011, 09:35:29 am »
Добро утро. Хладно утро :lol:.
Лиси, само страха и притесненията да ти останат за спомен. Да се оправя малката ни адашка. И никакви полети за теб, не забравай - ти си лисица не чайса.
Мише, вземай мерки овреме бе чадо. Ако трябва по-рано отиди, но .... ръцете са важно нещо. То всичко в човека е важно де.
Свате, друг път по-рано свиркай бе, ще ти повдигна духа. Я на каква маймуна направих снаха ти вчера. Това за отмъщение, понеже тя предния ден мен ме направи на маймуна. Цял ден крива, мрънкава .... абе да я погледнеш и почва да хленчи. Вчера пък беше много гушкава, което за нея е необичайно. Сега единствения ни проблем е че се буди преди баща ѝ да тръгне на работа и съответно изпращането му е страшна трагедия. Дано е период това.
Лек ден.
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 09:38:11 am от Pesheck »
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #58 -: Юли 21, 2011, 10:38:01 am »
Какви са тези болести, какво е това чудо, няма оттърване, едно след друго :(
И при нас, за съжаление, нещата не са добре. Проблемите на Ели пак са на дневен ред и този път май няма да ни се размине, та много съм се вързала и нямам желание за нищо, дори не ми се говори, безсилна съм, тежко ми е, дори не ми се плаче... :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #59 -: Юли 21, 2011, 11:22:19 am »
Стефи кураж. Трябва да сме силни, заради тях.

Боби да ти кажа, в България има сециалисти. Но има два вида такива. Едните са добри лекари с голямо сърце и душа, които не забравят каква е професията им и които преди всичко са хора.  Другия вид има няколко под вида. Мисля обаче да не пиша за втория вид... За да не попаднеш на мекотело от втория вид, когато вече си се опарил, мисля хората ще пропътуват и Варна-София за да им бият дори елементарната ваксина... То това е от патене и огромен страх, не от прищевки!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #60 -: Юли 21, 2011, 14:35:38 pm »
Стефи, кураж и сила!
Ако е крайно решението и няма друг изход ...с вас сме!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #61 -: Юли 21, 2011, 14:49:53 pm »
Боби, по повод цитирания от теб случай... Да, възмутително е, но за този и подобни случаи вината не е на самите лекари, ами е в сбърканата ни здравна система. На лечебните заведения се налагат някакви безумни правила, спуснати "от горе" от разни чиновници нямащи хабер как функционира едно отделение, камо ли цяла болница и поставят медицинския персонал в стойка "партер" най-често.

Или си виновен, че си отказал спешна помощ на някого, защото по закон - спешна помощ трябва да получи всеки, независимо осигурен ли е, откъде е, на каква възраст е и така. Като я окажеш тази спешна помощ /защото това е твой лекарски дълг все пак, а и законът те задължава/ на неосигурено лице примерно, направените разходи са за сметка на болницата. И какво става? Идва прекия ти начланик и ти трие сол, че си генерирал разходи за бюджета на здравното заведение и ти се оказваш виновен все едно как ще постъпиш. В случая с това бебе, ако дежурният хирург му беше оказал помощ и недай си Боже нещо не е наред после с детето - той става уязвим, защото: лекувал е дете, без да е специалист в областта, лекувал е дете пък болницата изобщо няма такова отделение и договор с НЗОК за подобни неща и съответно направените разходи няма да бъдат заплатени, болницата става уязвима, ако нещо се случи с бебето...и от сорта чудесии. И ако той все пак се беше намесил и бебето е зле накрая, щеше пък да има вой до Бога, че им се доскръндзило да осигурят линейка и да транспортират детето до София, където да получи адекватно лечение от съответните специалисти и някой импровизирал и му навредил с това...
Ни така, ни иначе е.

Никого не оправдавам в случая. Просто по стечение на обстоятелствата, знам как функционира системата към момента, защо се стига до такива ситуации и, че не винаги в тях вината е в лекарите и "ниския им морал" и от вида, въпреки че и такива случаи има доста. Ние като пациенти се сблъскваме с абсурдното ни здравеопазване в лицето на лекаря, от когото очакваме помощ и естествено за недобрите грижи - упрекваме него, тъй като той ни е пред очите просто. Майка ми всеки ден бива навиквана и упреквана в какви ли не грехове от роднините на пациенти, които отказва да приеме в отделението си, просто защото НЯМА ПРАВОТО да ги приеме. Колкото и търпеливо да им обяснява защо не може /а не да не иска/ да ги приеме - афектираните хора й крещят, питат я дали си спомня Хипократовата клетва, пожелават й тя и роднините й да са на тяхно място някой ден...адски е неприятно. И ако същите хора ги срещнещ - ще ти кажат, че "една лекарка им е отказала помощ", въпреки, че нещата изобщо не са така всъщност.  :?

Нито хората са виновни за реакциите си, нито лекарите в ситуацията на майка ми са виновни, че не могат да помогнат и да искат...истинският проблем е в онези лъскавите сгради, където едни хора клатят баджак на климатиците цял ден и ни събират пари за здравни осигуровки и тях напълно ги устройва конфликта "лекари-пациенти", пък те да са си скатани някъде в страни и никой да не им търси сметка за абсурдите, които причиняват. И то не от вчера. :x


Стефи, на вас късмет и много сила пожелавам! Дано скоро се разсеят черните облаци над главата ти.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #62 -: Юли 21, 2011, 15:03:49 pm »
Verdi, сега ми се обадиха с информацията за вас! КЪСМЕТ
Клиника Медикус Алфа - доц. Илиева  - тук
Адрес и координати - тук
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #63 -: Юли 21, 2011, 15:11:16 pm »
Стеф,не съм наясно с вашата ситуация,но щом е болест,все е гадория!!! :x Надявам се и стискам палци всичко да премине по най-безобиден начин,ако може  с минмум интервенции и ходене при специалисти!! :bighug:
Jbrul/това как се чете на бълтарски-Джейбрул ли??? :ask:/. Много си права за ситуацията! Почти всеки ден споря с познати и приятели относно глупавата система на здравеопазване в БГ.А имам много приятели лекари и ги виждам как страдат от това и те самите.Има поне 3 инстанции ,администратори,над главите им ,които ги дебнат само за бюрократични нарушения и ги глобяват.То да здравераздаваш ли или да трепериш над формулярите. Лошото е ,че с тази цялостна икономическа ситуация у нас от 20 години просто не им е изгодно да се променя солидарната система! Но все пак можеше да се направят добри реформи в тази насока-например,не мога да ги разбера,защо все още само НЗОК е единствена?? Не можеше ли да се пуснат и частни здравни фондове?? :(Тогава и пазара и конкуренцията и всичко ,щеше да е насечено към по-добро обслужване и по-качествено.
Абеее,направо не ми се говориииии! osi_13 :bonk:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #64 -: Юли 21, 2011, 15:16:49 pm »
Стефи, ако нещо можем да помогнем - насреща сме!

И моята щерка се обзаведе с цистит, та сме на антибиотици :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #65 -: Юли 21, 2011, 15:40:04 pm »
ra40, Жбрул се чете на кирилица, но на латиница няма друг начин за изписване, освен с J :D

За частните фондове и мен отдавна ме е яд, че не ги пускат /освен тази измишлярщина с допълнителното здравно осигуряване/. Няма и как да ги пуснат при сегашното положение и всеки да може да си избира свободно между НЗОК и произволен частен фонд, защото както се сещаш - никой няма да даде и една стотинка на НЗОК тогава и всичките братя роми и другите неосигурени лица - увисват ;)
Прав си за формулярите, майка ми отдавна се шегува кисело, че оръдието на труда й е станал химикалът, пък уж е учила за лекар, не за писар... Отделно, че за една пропусната, или неправелно поставена запетая в бумажките, НЗОК не плаща цяла пътека. Отделно че ако плати - плаща не реалната стойност на извършената дейност, а колкото те си искат и им оттърва. Иначе тръбят по всички медии как пациентите имали право на това и онова, ама пропускат да кажат, че не плащат целия масраф и не са виновни лекарите, че като им дават 60 лв. за да те обгрижат - те няма как да го направят все едно са дали 600лв. за теб. Изкарва се, че те просто ей така щото са зли и мърляви - не се погрижили за теб в Окръжна така, както ще се погрижат в "Токуда" примерно... Много е осрана /извинете за израза/ ситуацията и като гледам - скоро няма да стане по-добре. Спасяване по единично, както правим в момента ще е положението още дъъъълги години. За съжаление.  :?

Гане, много неприятно. Дано мине скоро!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #66 -: Юли 21, 2011, 17:11:48 pm »
Здравейте :)

Мишанке, оздравявай бързо! :)

Стефи, бъди силна! С теб сме и Бог да е с вас! Ако можем с нещо да помогнем? 


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #67 -: Юли 21, 2011, 17:45:59 pm »
Бумащината в медицината е още по-голяма в САЩ. ВЪобще не е български патент това.


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #68 -: Юли 22, 2011, 00:02:43 am »
Охххх, Стефи, надявах се да не прочета това от теб :( Дано се оправи Ели и нещата се решат по най-добрия и щадящ детето начин. С вас сме!!!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #69 -: Юли 22, 2011, 01:15:59 am »
Стефи, ти си толкова силна жена! Желая ти да вземете най-доброто решение и скоро всичко да е зад гърба ви.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #70 -: Юли 22, 2011, 07:38:51 am »
Стеф, кураж и от нас да вземете правилното решение без негативни последици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #71 -: Юли 22, 2011, 09:07:43 am »
Стефи, дано всичко се развие но най-добрия за Ели начин. И на вас ви останат за спомен само притесненията. Както казваше баба ми - то ако било лесно на нас ли щеше да се падне. Ама защо пък трябва да е трудно да му се не знай.
Успех!
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #72 -: Юли 22, 2011, 09:14:36 am »
Благодаря за подкрепата, момичета, лошото е че не знам кое е правилното в слуая, а само ако знаех, наистина щеше да е по-лесно :)
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #73 -: Юли 22, 2011, 09:27:58 am »
Стефи, имаш много стиснати палци и от нас! :bighug:
*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #74 -: Юли 22, 2011, 10:56:22 am »
Стефи незная какъв е проблема при малката, но имаш стиснати палчета и от нас!
Кога ще има седмична само с положителни постове!?  :(

Аз водих малката на очен. Според лекаря си е наранила с нокът роговицата докато си търка очичките  :( Изписа ни два вида капки и след седмица на контролен.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #75 -: Юли 22, 2011, 11:04:16 am »
Привет и от мен.
Стефи и аз не съм в час с проблема, но искрано ти пожелавам да се реши по най-добрия възможен начин. Дано скоро всичко се оправи и тези моменти да останат един лош спомен. Много стиснати палчета.

*
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #76 -: Юли 22, 2011, 12:35:20 pm »
Стефи, сигурна съм че ще вземете правилно решение. Успех!

Тази седмица Боби е добре, а аз вчера дори успях да си тръгна на време от работа, да го взема от градина и да се разходим само двамата. Като едно време, много е хубаво.
Кога ли ще успея като Лидия да завия на грешната страна...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица за ваканция (17.07-24.07.2011)
« Отговор #77 -: Юли 24, 2011, 07:21:50 am »
Кроки, за цяла година завих цели три пъти, защото теглих една на всичко и реших, че детето ми е по-важно от всичко. И знаеш ли, те могли да се оправят и без мен  :lol:
Плюс това, в нашата фирма работниците са с работно време, идва в 8, тръгва си в 4. Аз вчера пристигнах в 6 сутринта и си тръгнах 7 вечерта, като си взех да посмятам и в нас, докато почивам. И викат, ти си си добре...
Мони я пратих с родителите ми за риба, вчера и звъннах да я чуя, каза че няма време да се занимава с мен, много е заета. Двама дядовци (на няма и 50 години  :lol: ако могат така да се нарекат) и две баби (по-млади и от тях) ловят риба и и дават рибките, а тя тича и ги слага в пликчето. Докато ми обясни и каза чао, защото дядо и хванал риба.  :lol: Поне на детето му е забавно  :lol:
Сега съм и обещала коте, след морето (ако ходим, защото колата ни е в сервиз) за да не избяга, докато ни няма.
Миналата седмица я заведох в университета, паркирах я до студентите и писа 2 часа азбуката без да мръдне  :lol:. Сега не иска и да чуе като и кажа, ела да ходиш с мен  :lol: Какви ли ученици ще сме  :oops:

Напоследък си отидоха много мои близки и познати,, сърцето ми се къса... Гледам да не си оставям свободно време, за да не мисля... Много ми липсват.

Пожелавам ви здраве и усмивки. Много хубави емоции и приятни почивки  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0