0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #860 -: Ноември 29, 2011, 10:16:16 am »
Ники  :balk_47:
     
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #861 -: Ноември 29, 2011, 14:30:22 pm »
Ползвам частна кухня, защото не мога се доредя до държавната. Едва ли родил се и да чакаме вече ред, нещо като с градините.
Доволна съм, защото яде. В началото му беше трудно с парченцата, пасирах, а после се оказа, че зор му било фидето. Сега си няма проблем.
Не се виждам в кухнята да готвя по три манджички всеки ден. А и доскоро нямах кухня  :D. Предпочитам вместо да готвя да почета книга, да се погрижа и за духовната храна  :D.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #862 -: Ноември 29, 2011, 14:34:28 pm »
Всеки е различен човек,с различно мислене и съответно-различно мнение.Аз например имах огромното желание да готвя,но нямах необходимото време и след като видях "хранителното" съдържание на яденето в държавната детска кухня/визирам само нашата/ се прехвърлих на частна.Бях доволна,но взимах само 4-5 месеца.В момента в който малчо продъвка почнах да си му давам от нашето без някои подправки.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #863 -: Ноември 29, 2011, 21:08:47 pm »
Smaraidi какво има да готвиш 3 пъти на ден? Аз това не разбирам. Десерт се прави за 2-3 мин - кус кус, качамак, каша, кисел...не отнема време.
Но явно всеки си има приоритети. Моите освен готвеното за тях, често хапват и от нашата манджа.

Всеки сам си решава. За това има избор, не е и скъп, така че.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #864 -: Ноември 29, 2011, 21:51:55 pm »
Аз не разбирам в тази тема конкретно, защо се налага "някой да разбира, или да не разбира друг". Не само по последния въпрос, който коментираме, ами по всички... Защото от ей това "разбиране" - тръгват всички конфликти тук и там... :?

Някой пита как точно се прави попара /примерно/ - отговор на въпроса може да няма ни един, ама 10 мнения защо "аз не давам попара",разсъждения "ама какво получавало детето от попарата", кръстосан разпит "а ти защо питаш за попара сега, детето ти е твърде малко за да яде попара..." и какво ли не от вида - има в изобилие.

Сега за кухнята - същото. Една потребителка иска мнение за конкретна детска кухня...бреййй чудо! Ама защо не готвела тя, ама защо кухня, ама едната така правела, ама другата иначе правела, ама кое на кого било и не било приоритет чак.

И като си наплюл и упрекнал някого индиректно, че май не се старае за детето си достатъчно, понеже храни от бурканче, записва на кухня, или нещо трето - оп някакво мазно измъкване накрая с : "мое мнение", "не искам никого да обидя"...при все, че идеята на целия ти пост до този момент е точно да внушиш обратното. Точно по тази причина е написан и постът на Сикс и е съвсем на място в случая.

Това, че правим нещата различно - не означава, че едните ги правят по-добре/по-зле от другите майки, а просто че за постигане на една крайна цел - има не само един начин. Всеки си знае най-добре детето /децата/, битието, възможностите - физически, финансови и всякакви, че да си даваме една на друга оценки и наклони коя какво правела "правилно" и "неправилно" - редовен филм в тази тема, през 2 страници максимум. Също така - основна причина да не питам тук почти нищо. Не защото няма кой да ми бъде полезен по същество, а защото за да доживея да прочета конкретен отговор на въпроса си - ще трябва преди това да изчета три страници самооценки и оценки за мен самата като майка, преди да дочакам отговор по същество.
И не, няма нищо общо описаната ситуация с редовното "оправдание" на разни потребителки, че като си попитал нещо публично - трябва да си готов да чуеш всякакви отговори. ;) Това е едно "измъкване по тъча"  :wink:

Като съм попитала дали някой е ползвал "кухнята Х" - съм готова да прочета 1000 мнения ЗА и ПРОТИВ качеството на храната в "кухнята Х". Така - да. Но да чета 1000 разсъждения по въпроса, ама защо на кухня, ама защо аз не готвя, пък да ми се прави от някой си сметка на МОЕТО време и приоритети - много да ме извинявате нали. Но най-често - става точно това и всички го знаем. И този откровен спам сега - си го позволявам, точно защото и на мен ми дотегна тази тема да бъде вместо полезна и информативна - поле за самоизтъкване на едни и място, в което други "сглупили" да попитат нещо - вместо да получат информация - да пишат 10 "оправдателни" поста защо били попитали всъщност... :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #865 -: Ноември 29, 2011, 21:52:39 pm »
Моля, спрете вече по темата с готвенето и кухните. Изчерпа се...
А и думата приоритет вече много ме дразни. Не говорете колкото да ви мине времето.

Не ми навирайте в носа как детето ми не ми е приоритет, защото няма да му готвя пък било то и за 2-3 минути. Всеки си знае и хората избрали кухнята не са длъжни да се оправдават пред готвещите.
Николина, в кухнята дават супа, основно и десерт. Това имат предвид момичетата с готвенето на 3 ЯСТИЯ дневно.

Хубава вечер!

Jbrul, писали сме заедно. Подкрепям това, което си написала :D
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 21:57:09 pm от Ники »

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #866 -: Ноември 29, 2011, 21:52:56 pm »
8O Боже, попитах за попарата, разрази се луд спор ЗА и ПРОТИВ?!
Попитах за кухнята същата работа. 8O  Аз ли съм спец в раздорите или просто никой не може да отговаря точно и ясно по зададения въпрос, без да се обяснява защо някой е взел даденото решение.


Smaraidi какво има да готвиш 3 пъти на ден? Аз това не разбирам. Десерт се прави за 2-3 мин - кус кус, качамак, каша, кисел...не отнема време.
 

Николина, извинявай, но не съм съгласна. Това, което си изредила дори не са десерти. :? Истинския десерт отнема малко повече от "2-3мин". :wink:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #867 -: Ноември 29, 2011, 22:07:38 pm »
Въпроса на Натали беше простичък - Имате ли мнение за кухня Хер бебе?


Боже, даже не знаех че дебатите са тръгнали от този въпрос  :lol:... аз лично отговорих на постинг поне страница след него  :wink:, но сега се върнах и търпеливо изчетох всичко. Присъединявам се към противниците на "размаханите показалци" и предлагам да си отворим тема "Аз съм по - добра майка от вас, защото...", за да не спамим полезни теми като тази.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #868 -: Ноември 29, 2011, 22:23:31 pm »
Аз това същото го казах преди няколко дни но ето пак.

Ако може пак да попитам - от кога въведохте глутена и с какво е за предпочитане ?
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 22:25:51 pm от sami123 »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #869 -: Ноември 29, 2011, 22:29:24 pm »
Въведох го около 6-ия месец чрез ечемичена каша. Сега като се поразрових забелязах, че го дават за най - добре между 6 и 8 месеца.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #870 -: Ноември 29, 2011, 22:42:39 pm »
Аз това същото го казах преди няколко дни но ето пак.

Ако може пак да попитам - от кога въведохте глутена и с какво е за предпочитане ?

Аз го въведох на 8м и 10 дни, с бисквитка "плазмон-биберон" натрошена в плодово пюре.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #871 -: Ноември 29, 2011, 23:33:20 pm »
Въведох глутена на 8м.и 9д. каша с овес.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #872 -: Ноември 30, 2011, 05:56:34 am »
Аз това същото го казах преди няколко дни но ето пак.

Ако може пак да попитам - от кога въведохте глутена и с какво е за предпочитане ?
Аз го въведох дни преди да стане на 6 месеца. Не мисля, че има значение с какво - аз дадох пшеничена каша.
 

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #873 -: Ноември 30, 2011, 08:44:40 am »
Глутен въведох около 8 м с овес и аз.
И за кухнята Хер Бебе да кажа - моето дете нещо не я хареса, при все, че на мен ми изглеждаха добре ястията. Хубавото е, че не е като държавната, може човек да пробва няколко дни, после пак и така. Ние пробвахме и други кухни, най-накрая се оказа, че детето определено предпочита държавната кухня   :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #874 -: Ноември 30, 2011, 10:47:58 am »
Мерси за отговорите. Спомням нещо че било добре първо да е овес, но тогава още не ме интересуваше, а сега като търсих не намерих нищо конкретно в нета. Но едва ли е от такова значение - по-важно е да оцеля момента, че явно наближава. А след глутена вече почти всичко може да яде като голям човек  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #875 -: Ноември 30, 2011, 10:57:28 am »
Мерси за отговорите. Спомням нещо че било добре първо да е овес, но тогава още не ме интересуваше, а сега като търсих не намерих нищо конкретно в нета. Но едва ли е от такова значение - по-важно е да оцеля момента, че явно наближава. А след глутена вече почти всичко може да яде като голям човек  :wink:
Ами момента е след 5 и преди 7 месеца, така че давай, вие сте вече над 7 месеца. При бебета под 4 месеца се увеличава 5 пъти риска за глутенова непоносимост, между 5 и 6 месеца е най-нисък и след 7 месеца пак се увеличава, ама не толкова, колкото при по-ранното захранване.   Така че можеш да захранваш, защото като цяло е по-добре да не се прекалява с чакането специално за глутена. http://celiacdisease.about.com/od/raisingaglutenfreechild/a/Breastfeeding.htm


  
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #876 -: Ноември 30, 2011, 11:19:40 am »
момичета и аз да попитам нещо,моите бебоци вече втора седмица от както започнах захранването не искат да ядат пюретата. Започнах с морков,дадох и картов,тиква и пащьрнак и всичкото го плщят. За две седмици немога да достигна и до половин пюре от малките на хип. Дайте сьвет как да продьлжа,какво да пробвам да им дам,мога ли да спра зеленчуковите и да започна плодови?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #877 -: Ноември 30, 2011, 14:38:39 pm »
Николина, ти имаше 2 бавачки, нали? Аз нямам ни една. Ти си готви на децата, аз ще му давам от кухнята, мир да е  :).

Глутен въведох на 9 месеца с овесена каша. После набутах останалите глутенови с кашата 7 зърна на Милупа.

Фифоняк, щом не искат остави ги десетина дена само на мляко и пробвай пак.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #878 -: Ноември 30, 2011, 14:42:35 pm »
Фифоняк,можеш :) МОжеш и да ги смесваш - картеф/ябълка например.Но децата са малки,нормално е да не са влюбени в пюрето.Имай търпение,ще стане.Още - половин бурканче е ок,даже и 4л са ок.Дай им време на децата.Дохранвай с АМ.Още една идея ще ти дам - пробвай първо с АМ/кърма.Дай по-малко от обикновенното и дохрани с пюре.Пробвай,виж какво ще се получи...дерзай :wink:

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #879 -: Ноември 30, 2011, 17:01:17 pm »
fifonqk и моите не искаха много да ядат. Смесвах с кърма, защото АМ не давах по това време, голяма борба беше. Но ние вече бяхме яли някои каши и аз смесвах с каша и кърма и лека по лека стана. А и Йоана прояде много по-късно, давах 2-3 л. пюре и после кърма. Когато стана готова и започна сама да си иска.

Smaraidi извинявам се, ако нещо съм те засегнала, както и някой от останалите, не съмискала да се заяждам...аз просто се чудех какви десерти дават. То явно не съм мн на "ти" с десертите...добре че е баба им, малко да ме обогати на тази тема.

Майките при нас харесват най-много Ян Бибиян.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...