0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #820 -: Ноември 24, 2011, 13:35:23 pm »
Ники, това мл вода преди да разтворя АМто, нали?
 Благодаря!
Не, крайното количество трябва да е толкова.
И аз я знам тази схема, само че месеците +110. Гледай да не даваш много голямо количество, защото нашата педиатърка казва, че е по-добре да сложиш малко каша или бисквитка(за които вие обаче още сте малки), отколкото да му раздуваш стомахчето. Тя е на принципа, че до годинка не трябва да се надвишава 200мл на едно хранене.


П.С. Абе, хора, едно време нас като са ни гледали, като е нямало такива чаши и всякакви тинтири-минтири, как са ни учели да минаваме от шише на чаша - сигурно дирекшън, ако се научиш-научиш, ако не - ша са давиш и оливаш, докато се научиш :lol:
А, моля моля, въпреки, че аз съм на 100г. :oops: съм си имала такава чашка с твърд накрайник. Спомням си я защото после и сестра ми я ползваше бяха ни я донесли от чужбина на Чико, така че бобеца сме го прокарвали екстра. :lol: :lol:
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 13:41:37 pm от Nataly* »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #821 -: Ноември 24, 2011, 14:10:29 pm »
Ще пробвам с млякото в манджата. Макар че супа и АМ с вкус на банан  :P. Ако е нужно ще сменя и млякото.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #822 -: Ноември 24, 2011, 14:24:56 pm »
Сетих се, че имам и друго питане.
От Януари искам да започна да взимам храна от кухня. И една приятелка ми каза, че в началото трябва да е на млечна кухня, а не на обикновената. Каква е разликата, аз нещо не можах да се ориентирам? :oops: Да не говорим, че в квартала(Х.Димитър) няма обикновена държавна кухня та камоли млечна. :? Ако има запознати майки моля дайте инфо.
Другия вариант е частна кухня с доставката до вкъщи. Спряла съм се на "Хер бебе" някой да има някакви отзиви за храната. Но мисля, че и те нямат млечна кухня.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #823 -: Ноември 24, 2011, 16:24:16 pm »
Дидон, това което са ти написали е така, но си имай предвид че има и изключения и понеже не си наясно колко е пиел до сега, виж дали ще му стигат 150-160мл. и ако не може да увеличиш с 10мл още - ние вечер винаги сме пиели малко повече от другите хранения и му държеше до сутрин обикновено. Гледай на кутията колко е водата.

За чашите четох че от 7 месец може да се пробва и аз взех тази на Авент с дръжките но четох че ако детето не може в началото да се махне клапата. Пробвах да я махна, но ми се струва че не може, поне на моята.. После случайно забелязах една обикновена на Лови с един отвор, подобен на биберон но по-твърд и с нея пие. В началото много се оливат, но не се отказвайте, после се научават бързо.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #824 -: Ноември 24, 2011, 16:37:46 pm »
Ако е Авентската чаша, която аз съм ползвала, се маха клапата - пластмасовото кръгче, което е набучено на едно мъничко остричко  :lol:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #825 -: Ноември 24, 2011, 17:31:22 pm »
Еее, Натали, то чужбинските подаръци ясно, ама не всички са имали достъп до вносни стоки :lol: Все пак си беше още Татово време /аз съм 82 набор/  :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #826 -: Ноември 24, 2011, 21:26:20 pm »
Ни епък пием по 100мл АМ, от вчера вече не сме на кърма. От чаша давах, харесва им, но не съм пробвала тези чаши. Ние имаме на НУК, трябва да пробвам.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #827 -: Ноември 24, 2011, 22:45:27 pm »
 Дискусията с чашите леко  я пропуснах, но сега ще се върна да я проследя, защото се оказа, че на погачата са ни подарили някакво шише на НУК,не знам, преходно е май...
 аз  дадох на Калоян тази вечер 150мл АМ. Изпи си го всичкото. Не съм му давала да цока. Имах явно много малко кърма и той страшно се ядосваше
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #828 -: Ноември 25, 2011, 09:46:02 am »
Сетих се, че имам и друго питане.
Другия вариант е частна кухня с доставката до вкъщи. Спряла съм се на "Хер бебе" някой да има някакви отзиви за храната. Но мисля, че и те нямат млечна кухня.

Племенника ми беше на "Хер Бебе" и бяха много доволни - вкусно, с нормално съдържание, и той си го омиташе. Престанаха само защото успяха да се запишат на държавна кухня, а тя е 3-4 пъти по-евтина :-)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #829 -: Ноември 25, 2011, 13:59:32 pm »
Натали нямаш ли време ти да готвиш? Аз им готвя всеки ден, главно зеленчуци, понякога слагам и месце, жълтък, риба рядко, че не обичат. Но си ядат всичко. А за закуска ядем качамак, кус кус, попара, филийки с кашкавал.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #830 -: Ноември 25, 2011, 15:18:26 pm »
 Ей, сетих се да ви питам, вие като готвите, става въпрос по време на захранването, зеленчуците на пара ли ги приготвяте или си ги варите?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #831 -: Ноември 25, 2011, 15:48:12 pm »
Аз готвех на пара. Бях чела за някои от зелените зеленчуци, като броколи например, че не е добре да се готвят на пара, защото съдържат много нитрати и така остават вътре.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #832 -: Ноември 25, 2011, 18:11:33 pm »
 Чета упътването на оризовата каша и в него пише : приготвяне с преходно мляко. Това АМ ли е? Залепили са превода върху английския и не мога да видя...
 И друго, като започна да захранвам, кашата с вода или с мляко я приготвям, или както я предпочита бебо?
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 18:15:46 pm от didon »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #833 -: Ноември 25, 2011, 18:44:50 pm »
Дидон, аз започнах с вода да я приготвям, и да АМ е преходно мляко.
Започнах да захранвам със зеленчуково пюре - морков, картоф, но дребния е много запечен, не че не ака, но е много сухо със страхотни напъни, иначе по 1-2-3 пъти на ден. Това проблем ли е и има ли начин да регулирам консистенцията?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #834 -: Ноември 25, 2011, 19:13:34 pm »
м-и, въведи тиква, а и слива, круша. Аз съм въвеждала и плод, и зеленчук. Не съм спазвала първо само зеленчуци, а след това плодове.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #835 -: Ноември 25, 2011, 19:25:03 pm »
Това захранване още ми е мъгла, затова и го започнах малко по-рано, че да има време.
Исках първо да свикне с някой храни и така, не да въвеждам паралелно 2-3 то в моето семейство няма алергични, а и сливата и крушата си мисля, че не са алергени но...
Тиквата мисля, че запича като плод или зеленчук я въвеждате при бебетата? И плодовете не се ли въвеждат като второ външно хранене?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #836 -: Ноември 25, 2011, 19:43:16 pm »
М-и, сливата и крушата като разхлабващи ти ги казва Смарайди, ако не греша. А тиквата, доколкото си спомням от прочетеното от д-р Бърди, при децата запича. Ако бъркам, моля за извинение. Ще потърся къде бях го чела, май в схемата му за захранване и пак ще пиша.

П.С. погледнах сега схемата на д-р Бърди - писал е, че тиквата при децата запича. Редактирах се по-горе.
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 19:54:56 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #837 -: Ноември 26, 2011, 17:36:24 pm »
Натали нямаш ли време ти да готвиш? Аз им готвя всеки ден, главно зеленчуци, понякога слагам и месце, жълтък, риба рядко, че не обичат. Но си ядат всичко. А за закуска ядем качамак, кус кус, попара, филийки с кашкавал.
Не е въпрос на време, а на това, че аз не мога да осигуря толкова разнообразно хранене и всеки ден по 3 различни ястия. Още повече като е направено за улеснение не виждам защо да не се възползвам. :D
Пюретата сега му ги правя всичките аз от самото начало и плодови и зеленчукови, варя на пара и пасирам.
Nadine, благодаря за информацията. И аз исках на държавна поради същите съображения, но в квартала няма такава. :?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #838 -: Ноември 26, 2011, 22:01:42 pm »
Натали, а защо 3 различни? Ние например сутрин и следобед ядем кус кус, качамак или каша, понякога филийка с кашкавал. И само на обяд готвено.
Аз също си мислих за кусхя, но ние не ядем доста неща и така рускуваш да изхвърляш. А аз готвя само това, което обичат.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #839 -: Ноември 26, 2011, 22:20:02 pm »
Натали, а защо 3 различни? Ние например сутрин и следобед ядем кус кус, качамак или каша, понякога филийка с кашкавал. И само на обяд готвено.
Аз също си мислих за кусхя, но ние не ядем доста неща и така рускуваш да изхвърляш. А аз готвя само това, което обичат.
Защото са супа, основно и десерт. Ако ги правя аз в колко малки количества трябва да са, за да е различно всеки ден? :wink:
Тя закуската е ясна, но за обяд може да дадеш основното, за следобедна закуска десерта, а вечерта супичката примерно.