0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #740 -: Ноември 18, 2011, 21:14:01 pm »
Ники, мерси за "изключението", олекна ми направо  :lol: Защото като ме пита някой как бил с яденето Дани и аз такаааа бодро обяснявам, че е всеяден и безгрижно хапва почти всичко, а то... Считам, че е нормално някои храни да не го кефят особено и затова мисля, че си яде всичко, но веднъж близнах чиста оризова каша и не можах да си представя, че някой ще го яде това без "подобрения", ама ей на - можело.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #741 -: Ноември 18, 2011, 23:20:46 pm »
Натали, снощи замалко да ти напиша едно ЛС, как можа точно попара да напишеш за закуска, че за пореден път ще отключиш "попарената драма" тук... :lol: Поне 5-и път се върти откакто аз се зачетох като бременна, а преди аз да чета - сигурно е било 50. Поне. Отказах се от ЛС, за да не решиш, че не ти взимам въпроса насериозно.


 :bighug:

На ясла ще тръгва от Април месец, до тогава се надявам да сме напаснали храната вече и всичко да е наред.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #742 -: Ноември 18, 2011, 23:28:14 pm »
Надин, виждала съм приятелки да смесват кашите с плодово пюре и минава номерчето :D

Моля ти се, не ми казвай че може и без плодово пюре да се даде оризова каша, или елда...и че има бебе което би я изяло  8O Говоря за чисти каши, не еди какви си зърна и банан, ябълка и пр. А аз си мисля, че детето ми не е капризно на ядене, ако някй каже че дете яде чиста оризова каша без плод в нея - ще размисля по въпроса  :lol:
:):):)
Ами и в нас тримата са към изключенията:) И сега си ядат с удоволствие чиста оризова каша, въпреки, че много рядко вече им се случва да им давам:) За млечна оризова каша говорим нали?
Елдата не я харесаха с нищо смесено и не съм им давала въпреки,че е полезна.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #743 -: Ноември 19, 2011, 00:08:04 am »
....За млечна оризова каша говорим нали? ...

За безмлечна :) Млечната си е деликатес направо  :lol:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #744 -: Ноември 19, 2011, 00:09:49 am »
Хвърлихте ме в тъча направо! Моята дъщеря закусва сутрин попара, кус-кус, каши - видове, кис мляко с бисквити. АМ пие само вечер преди лягане, не повече от 150мл. Отказва го категорично през останалата част от деня. Е, това значи ли, че се храни непълноценно?
До сега наддаваше х300гр на месец. Откакто отказа сутрин млякото и започнахме с попарите, резултата на последната консултация е + 800гр. Ако имаме късмет ще стигнем 9кг на годинка  :lol:

До каква възраст според вас детето трябва да пие АМ и какво количество за денонощие?

Да вметна само, че имам приятелка която осинови дете на 1г2м, което изобщо не пие АМ. Такъв режим са му създали в дома.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #745 -: Ноември 19, 2011, 00:21:19 am »
....За млечна оризова каша говорим нали? ...

За безмлечна :) Млечната си е деликатес направо  :lol:
За безмлечна говорех аз поне... :lol: Тя не, че с плодово пюре става за нещо, ама нейсе.

До каква възраст според вас детето трябва да пие АМ и какво количество за денонощие?

Ами мац, ако питаш според мен лично - до каквато иска и колкото може "трябва" да пие. Ама според капцитетите...те са едни литри и години пиене на АМ - няма искало не искало - то трябвало да пие. :? Лично аз - не се впрягам на тия неща, крайно време е и ти да спреш, предвид добрите резултати при Никол, които споделяш сега.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #746 -: Ноември 19, 2011, 00:26:16 am »
Ами Жбрул незная дали в тази тема четох на скоро, но Фибо спомена нещо от сорта на 900мл за денонощие.  8O

Ами признавам си дори не посмях да публикувам отговор  :lol:

Ако бъркам потребителя моля да ме извини, но това ми се е запечатало в главата.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 00:31:05 am от ileini »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #747 -: Ноември 19, 2011, 10:23:34 am »
 Дали количеството мляко не е в зависимост и от другите течности, които приема детето.
 900мл мляко?!Като добавим и др течности, водичка, чайчета или сокчета, ако пие детето... ми, според мен е нормално да не иска мляко. То така или иначе вече поема важите елементи и от други храни

 Просто разсъждавам...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #748 -: Ноември 19, 2011, 10:33:21 am »
900 мл мляко напънете се вие да изпиете и да ядете, попари, кус кус-и, кисело мляко с бисквити /ей това е такава бомба за стомаха, аз не бих го яла никога, кво остава на дете под годинка да дам/
естествено това е количеството, което детето приема, докато е само на АМ /кърма/- ако приемем, че детето на 5 месеца е само на АМ, то ще има 6 хранения по 150 мл мляко, което с едно просто умножение си прави тъкмо 900 мл
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #749 -: Ноември 19, 2011, 10:58:59 am »
Мини би ли се обосновала? Кое точно е "бомба за стомаха" от изброените храни?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #750 -: Ноември 19, 2011, 11:09:10 am »
Мини, напълно съгласна с теб. Пришки са ми излизали на езика, ей това същото да го обяснявам на разни мами в истерия, даже веднъж на листче писах и смятах милилитри за да "онагледя"...няма кой да слуша. :? "Ама тя била прочела в нета, ама на една приятелка детето как въпреки другите храни си удряло и по кило АМ /което дълбоко ме съмнява/  :lol: И някаква безумна драма става, защо дете на 7-8 месеца, с 2 заместени хранения не пиело И едни 800-900мл АМ отгоре 8O И тези тръшканици при положение, че въпросното дете си е здраво, наддава си чудесно и изобщо няма никакъв проблем за нищо. Но пак казвам и педиатрите на ДК са за бой, защото ги плещят ей такива "норми" колкото да са казали нещо /не всички, но доста от тях/ и майката като се ошашка - вземе, че влезе в БГ-мама, където научава че не било 800-900мл., ами може и 2 литра да е всъщност  :lol: То там съм чела и как 3 месечно "летяло с проходилката" из апартамента...пък както знаем доста мами умеят да четат, но не и да осмислят какво са прочели. Лично аз познавам немалко такива.

Та момичета, като са ви здрави децата, развиват се добре и наддават добре - игнорирайте ги тези "трябва", все едно от кого идват.

ileini, предполагам, че "бомба за стомаха" е количеството изброени храни, не съставът на същите. Да ти кажа честно, не знам дали бих могла и аз да се нахраня стабилно два, или три пъти на ден, че да ударя и 900мл. мляко "за разкош" отгоре, а какво остава за едно бебе. ;)
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 11:12:41 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #751 -: Ноември 19, 2011, 11:10:02 am »
Става въпрос, че е огромно количество... поне аз така го разбрах...
възрастен пие по 1,5л течности на ден... Как бебето ще изпие 900мл и ще яде отделно. Ми няма място в малкото му стомахче, колкото и метаболизма да е на шест
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #752 -: Ноември 19, 2011, 11:17:32 am »
Разрових се назад из темата. Разисквали сме го на стр 32, от отг 622 нататък.
Моя грешка е, не става въпрос за 900, а за 700-750мл. Извинявам се за което.

Колкото до закуската явно аз не съм обяснила правилно. Естествено, че не давам всичко на едно хранене :lol: Чак до толкова не съм изпращяла.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #753 -: Ноември 19, 2011, 11:21:45 am »

Колкото до закуската явно аз не съм обяснила правилно. Естествено, че не давам всичко на едно хранене :lol: Чак до толкова не съм изпращяла.



 Хаха, то и да сме изтрещяли, бебоците няма да ни позволят да ги надвием...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #754 -: Ноември 19, 2011, 14:05:12 pm »
илейни, колко заместени хранения има детето? Ако са поне две, не виждам как ще изпие и 700 мл. На твое място бих предлагала. Като не иска - не иска. След годинката май пиеше сутрин и вечер по около 400-450 мл дневно. 

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #755 -: Ноември 19, 2011, 16:33:56 pm »
Вие може да си се възмущавате, но препоръките са да не се намалява АМ до годинка. Тук не дават такива точни цифри- казват да е между 20 и 32 унции, което е 600-1000мл. Ивана никога не мина 18, но като захраних сме добавяли храни, не сме намалявали млякото.

А какви ящни ги има... в групата на Андреа има едно момченце, което го захранили на 2 месеца(!?). На 3 месеца пиеше по 180мл всеки 2.5 часа плюс ядяло и пюрета.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 16:38:10 pm от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #756 -: Ноември 19, 2011, 16:51:07 pm »
А к'во правим АКО детето е на кърма, ъм- сметнали ли са хамериканците
хич не могат да са ми пример за хранене, предвид масовата физика на живущите в САЩ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #757 -: Ноември 19, 2011, 16:52:02 pm »
От Бърди съм разбрала, че АМ до годинката е 750-800 мл до 1 литър.
От мамата за захранени 500-600 мл до годинката.
Отделно някой каза, че сирене колкото кибритена кутия се равнявало на 150-200 мл мляко.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #758 -: Ноември 19, 2011, 17:11:21 pm »
 ако кърмя и по-натам, си представям да предлагам, а той да си изпива колкото иска...
 Това задължително количество все ми се струва, че е заради задължителното приемане на течности... Всъщност, може би зависи и от възрастта
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 17:13:14 pm от didon »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #759 -: Ноември 19, 2011, 17:17:09 pm »
А к'во правим АКО детето е на кърма, ъм- сметнали ли са хамериканците
хич не могат да са ми пример за хранене, предвид масовата физика на живущите в САЩ


Амииии.. добре. Какво да кажа на това - аз пиша официални препоръки, не собствено мнение. Кой те кара да ги спазваш - ако искаш спазваш, ако искаш не спазваш. Това си е по лична преценка на всяка майка. 

П.П. На кърмените бебета яденето не им се мери и без това. А като гледам и на Бърди препоръките са същите.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 17:33:25 pm от Bobbie »