0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #280 -: Юли 27, 2011, 09:08:34 am »
Мими, Диндин, Джиджи -благодаря!
Най-вероятно ще взема направо млечна каша, защото нямам идея какво АМ да купя. Ползвала съм за дохранване и за много кратко Аптамил Premature и не искам да си спомням какъв ужас причини на стомаха на детето.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #281 -: Юли 27, 2011, 10:28:08 am »
Да се отчета за спанака. Тръгнах с ориз и тиквичка да го давам, пюрето стана изключително рядко, та и картоф сложих, да ви кажа никак не е лошо, изяде го и за още пита. За днес го направих само с ориз и тиквичка и пак и хареса, утре мисля да го забъркам с картоф.
На всякъде чета, че след въведен плод/зеленчук правят почивка, може ли някой да ми каже с 2 думи как става това, ден само на мляко ли е или аз нещо не разбирам.
И още нещо д-р Бърди ме съветва да махна кашата и да давам само плод за следобедна закуска. Има ли някоя мама да дава или да е давала около нашата възраст за мнение, че  не съм много наясно дали ще я засити. Аз до сега съм давала каша с плодово пюре. Педиатърката ни твърди, че плодовете са десерт и няма как да са самостоятелно хранене, било то и следобедна закуска... съвсем ме обърка...

И мен много ме объркваше това, че плод не замествал хранене. Ок, може да не замества основно хранене, но следобедната закуска не е нужно да е толкова засищаща. Мисля си, че щом някакъв плод може да те залъже, когато си възрастен, и да изкараш до вечеря, значи и едно дете ще изкара 3,5 часа с плод (при режима на Бобо горе-долу толкова идва). Той обаче все още вечеря само АМ и затова понякога му правя половин доза каша + плод за следобедна закуска. Наблюдавай си детето и ще видиш огладнява ли след плод и наложително ли е да даваш и каша след обяд.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #282 -: Юли 27, 2011, 13:56:18 pm »
И аз давам плод + мляко за следобедна закуска. Мисля, че засища достатъчно до вечеря :)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #283 -: Юли 27, 2011, 14:56:17 pm »
И Ивана яде плод за следобедна закуска. В градината  е на плодово пюре а събота и недяла у нас е на плод смесен с кисело мляко, а ако е банан например, тогава може и само плода да си яде без млякото - зависи си от количеството.

Боби


  
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #284 -: Август 01, 2011, 11:07:34 am »
Вчера въведох месо- пуйка.Та въпросът ми е след колко време мога да въведа нов вид месо, напр. пиле?
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #285 -: Август 01, 2011, 14:32:56 pm »
Вчера въведох месо- пуйка.Та въпросът ми е след колко време мога да въведа нов вид месо, напр. пиле?


И на нас ни предстои захранване с месо и мен ме интересува отговора  :)
Пауър, колко дни дава пуйката?

И дайте съвет как да приготвям пюрето с чушка. Като сварих картофа, моркова и чушката, предварително нарязани на кубчета, от чушката останаха люспички, които няма как да махна  :? Не можаха и да се пасират, останаха тук таме и ме е страх, че ще се задави с тях.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #286 -: Август 01, 2011, 14:40:44 pm »
И дайте съвет как да приготвям пюрето с чушка. Като сварих картофа, моркова и чушката, предварително нарязани на кубчета, от чушката останаха люспички, които няма как да махна  :? Не можаха и да се пасират, останаха тук таме и ме е страх, че ще се задави с тях.

Прекарай сместа през цедка - така се отделят люспите и влакната от зеленчуци.
Или вари чушката цяла и я обели, преди да пасираш.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #287 -: Август 01, 2011, 16:08:04 pm »
И дайте съвет как да приготвям пюрето с чушка. Като сварих картофа, моркова и чушката, предварително нарязани на кубчета, от чушката останаха люспички, които няма как да махна  :? Не можаха и да се пасират, останаха тук таме и ме е страх, че ще се задави с тях.

Прекарай сместа през цедка - така се отделят люспите и влакната от зеленчуци.
Или вари чушката цяла и я обели, преди да пасираш.

Или я запичаш на тиган и поставяш в найлонова торбичка за 2мин.Като се задуши се бели лесно.
пп На каква възраст сте.Чушка се дава по принцип след 12м...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #288 -: Август 01, 2011, 16:27:25 pm »
Между пилето и пуйката съм направила интервал от 20 дни.
Чушката я варях предварително, белих и тогава добавях към другите продукти.
Ето това знам аз за чушката:
Чушка
- Зелена: 6-7 м. (сред първите храни, но след захранване с 2-3 вида други зеленчуци)
- Червена: 8-10 м. (алерген - заради червения пигмент)
 Аз преди тези 2 вида, дадох бяла чушка - малки жълти чушки, по-сладки от обикновените (казват им върхарчета)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #289 -: Август 01, 2011, 16:51:44 pm »
Аз от 2 дни им давам млечна каша с бисквитка, мн им хареса, купих една на Слънчо и мн ми я ядат. Йоанка е качила за 28 дни само 60 гр. и тр да вкарам малко повече калории. Плода ми казаха да го намаля и да го заместя с каша или каша+плод.
Днес им купих и бисквитки, хрупат си ги и им харесва.

За следобеда направих бисквитки + кърма и добавих малко млчена бисквитена каша.

Ние с попарата сме мн зле, онзи ден им дадох, с вода, никаквъ интерес. Но иначе сухара ей така да си го ядат им харесва.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #290 -: Август 01, 2011, 22:23:24 pm »
Благодаря ви!
Фибо, на 6 месеца сме. Гледам, че по купешките зеленчукови пюрета на етикетите пише, че има чушка + други зеленчуци за над 4 месеца, та затова.
Днес за първи път дадох чушка /зелена/. Досега съм дала картоф, морков и тиква.
Но все още не мога да заместя хранене - иска си цицка детето и това е. Може да е изял цяла порция пюре или каша, но докато не сукне не се успокоява.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #291 -: Август 01, 2011, 23:07:12 pm »

Но все още не мога да заместя хранене - иска си цицка детето и това е. Може да е изял цяла порция пюре или каша, но докато не сукне не се успокоява.


 :lol: Давай му Ив, щом иска детето. Аз уж бях заместила 2 хранения, но сега пак дохранвам с мляко. Променят се децата постоянно. Моята доскоро не искаше да пие мляко, сега пък сме обратно - не иска пюрета. Ами нагаждаме се според ситуацията, неизбежно е.  :D
Чушка - зелена дадох за пръв път преди десетина дни.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #292 -: Август 02, 2011, 11:09:49 am »
Здравейте! И аз искам да се допитам до по - опитните. Как приготвяте ориз (когато не ползвате в пюрето оризова каша) и какви видове и марки ползвате?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #293 -: Август 08, 2011, 17:16:49 pm »
пухчето - нямам идея каква марка ми е оризът, отдавна съм изхвърлила пакета, но до сега съм го правила само със спанак.

Да си пусна и тук въпроса към всички с опит - септември смятаме да ходим в Турция на почивка, Бобо тогава ще е на година и 1 месец. Ще сме в хотел на all inclusive, били сме там, храната е качествена и много разнообразна, но все пак е приготвена за възрастни (т.е. притеснява ме количеството сол най-вече, въпреки че не готвят солено за моя вкус). Закуската сутрин и следобедната закуска не са проблем, тъй като винаги има плодове, кисело мляко, овесени ядки и др. подобни. Но се чудех за обяд и вечеря дали е по-добре да се заредя с бурканчета или да измислям на място какво да приготвя от наличното?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #294 -: Август 08, 2011, 21:34:58 pm »
Камбозола, две неща.
1.Вземи си няколко бурканчета - 4-5.
2. в Турция винаги има храни подходящи за деца. Където и да седнете може да помолите да ви приготвят нещо набързо без много сол. Турците са уникално добри. Ако обядвате във вашия хотел, питайте готвача или шефа на кухнята (обикновено са в ресторанта) кои храни съдържат по-малко сол и са по-леки, тъй като ще давате на дете. Абе направо си го питай още първия ден и ще видите как следващите дни може и да цъфне детско меню.

ааа и трето- да се изкъпеш и за мен в Турция :)
[/url][/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #295 -: Август 08, 2011, 22:43:53 pm »
cambozzola, благодаря ти за отговора. Относно въпроса ти за хотела, аз също работя в хотел и винаги когато сме имали гости с малко бебче с удоволствие сме приготвяли нещо според желанието на родителите. Не мисля, че някой ще възрази да го направи и за вас.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #296 -: Август 09, 2011, 09:32:16 am »
Благодаря за отговорите - хотелът е много голям и обикновено има ужасно много деца (ние затова се и насочваме натам, просто е рай за семейства с дребосъци). Предполагам, че храната е съобразена до голяма степен, но не пречи да ги питам изрично. Иначе, Жаси, понеже има и аква парк към хотела, направо ще се шусна по някоя от пързалките за теб  :wink:

Бурканчета ще взема за всеки случай, най-малкото по пътя ще трябва да имам вариант, но след като ми се обрина от едно бурканче, съм малко по-предпазлива...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #297 -: Август 09, 2011, 09:37:18 am »
камбозола, мисля че в темата на бърди прочетох за въпросното буркане, май беше плодово, ако бъркам, извини ме, но си мисля че от зеленчуковите има по-малко риск, за това вземи няколко зеленчукови за всеки случай, ако яде каши, вземи и една оризова каша с млякото което пие. И ако някой обед или вечеря са неподходящи винаги можеш да му забъркаш каша с АМ. Плодове в хотела ще има предостатъчно. :)
Весело изкарване! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #298 -: Август 09, 2011, 10:16:14 am »
Да, там писах - плодово с овесени ядки беше. Ще взема зеленчукови, мерси много, иначе с кашите също няма проблем (ако можеше, само на каша и диня щеше да живее, сигурна съм)  :D :D :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #299 -: Август 09, 2011, 16:42:50 pm »
Без опит съм, но на твое място по-скоро бих взела изпробвани пюрета от България отколкото да тествам непознати марки от Турция. Пробвай няколко преди да потеглите, за да знаеш, че му понасят.