0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #360 -: Август 29, 2011, 09:57:33 am »
Аз искам да се похваля,започнахме с прословутото захранване с морков,вчера се справи добре на 2лъжички,днес ще видим на 4 как ще е.

Искам да попитам имам и оризова безмлечна каша,нея след колко време мога да дам,че вечерно време се събужда да яде,а четох че може да се слага във вечерното мляко за по продължителен сън,ако не съм сбъркала нещо,че от колкова четене главата ми е каша.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #361 -: Август 29, 2011, 12:17:49 pm »
Искам да попитам имам и оризова безмлечна каша,нея след колко време мога да дам,че вечерно време се събужда да яде,а четох че може да се слага във вечерното мляко за по продължителен сън,ако не съм сбъркала нещо,че от колкова четене главата ми е каша.

Я, това е интересно. Живо ме интересува дали е вярно, че моята дребосъчка все още се събужда по 1-2 пъти на вечер да яде и вече се чудя какво да измисля, за да разредя нощните хранения. Проблемът не е толкова в това, че ме буди по 100 пъти /макар че вече ми идва множко :oops:/, а в това, че върви едричка и се притеснявам, че продължава да яде нощем. Каши по принцип не давам, именно по тази причина, следобедното хранене се състои само от плодово пюре, изкарва до вечеря без проблем, но после вечеря още един-два пъти до сутринта  :lol: :lol: :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #362 -: Август 29, 2011, 12:19:16 pm »
Слагай по 2-3 мерителни лъжички безмлечна оризова каша в последното хранене.
А може и да е от тези бебета, които си искат нощно хранене.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #363 -: Август 29, 2011, 12:24:48 pm »
Искам да попитам имам и оризова безмлечна каша,нея след колко време мога да дам,че вечерно време се събужда да яде,а четох че може да се слага във вечерното мляко за по продължителен сън,ако не съм сбъркала нещо,че от колкова четене главата ми е каша.

Я, това е интересно. Живо ме интересува дали е вярно
Сигурно си зависи от детето, но при нас всичко това беше без резултат.
Будиха си се до година и 8м по няколко пъти, а тогава дори вечеряха стабилна храна. Знаех, че не са гладни, давах вода, но те си искаха млякото. Сигурна съм, че си искаха мляко, защото говореха вече (да не каже някой, откъде знам че това са искали  :lol: )
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #364 -: Август 29, 2011, 13:39:11 pm »
Хихихи, млякото си е мляко  :lol: И аз пробвах няколко пъти с вода, ама не стана мойта работа :lol:
Допускам, че може и да е от децата, които си искат нощно хранене, но понеже малко преди да започнат да никнат зъбите, имаше един период от около 10-ина дни, в който сама спря да яде нощем. Хапваше и заспиваше към 22:00-22:30 и се будеше сутрин към 6-7 чак. И аз тъъъъкмо се зарадвах и хоп, почнаха тия ми ти зъби и край! От време на време се излъгва да не се буди, ама е рядко. Примерно, яла е към 20:00 часа, към 20:30 заспива и после евентуално в 12-1-2 се буди /всеки път различно/, яде и вече следващото хранене го прави чак към 10 часа, иначе си се събужда в 7, де, но не търси да яде. Но това са по-скоро епизодични случаи  :? Обикновено на 4 часа си търси млякото и това е, а иначе денем прави по-големи паузи. В общи линии има 5-6 храненеия в денонощието. Имам съмнения, че това нощно ядене е от зъбите, вече има 2, скоро чакам да излязат и горните два.
Неприятното е, че върви малко едра, не е дебела, но си е едра, тя до миналия месец ми наддаваше с по 1400 гр на месец  8O , а има лека мускулна хипотония и рехабилитаторката казва, че пухкавостта й леееко допринася, та затова ми е дерта с това ядене. Иначе си е добре, бързо се поддава на рехабилтацията, подвижна е доста, но все пак.... Абе изтрещявам явно вече  :lol: :lol: :lol: Нали съм маниачка на тема хранене и тегло и ми е голям дерт да не ми затлъстее детето  :oops: Извинете, че ви занимавам с мойте глупости  :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #365 -: Август 29, 2011, 13:43:33 pm »
Аз не виждам от мляко как ще затлъстее. За мен затлъстяването е при неправилно захранване и хранене след това, но не и от хранене с мляко. И моите бяха пухкави, но докато проходиха. Ела ги виж сега, не спират да ядат, а едва качиха кило за 1 година.
Мое мнение!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #366 -: Август 29, 2011, 13:59:07 pm »
О, определено като проходи, ще се нормализират нещата. Със захранването съм много внимателна, именно поради описаната от теб причина. Ще се жалват и от мене майките по градинките, колко съм лоша, че не давам на детето зрънчо и подобни  :lol: :lol: :lol: Но съм решила, докато зависи от мен, боклуци детето ми няма да яде. Ще се постарая да възпитам у нея правилни хранителни навици и отношение към храната. Дали ще се получи, вече, е друг въпрос  :wink:
И аз си мислех, че от мляко не може да затлъстее едно бебе, ама се случи така, че видях на живо, че може  :? Сигурно има и други причини в този случай, за който говоря, ама си се постреснах, да си призная :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #367 -: Август 29, 2011, 14:13:10 pm »
всичко е до натура, госпожи... не се заблуждавайте. едни затлъстяват и без мляко, други лочат денонощно и пак са кльощави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #368 -: Август 29, 2011, 14:26:33 pm »
Аз искам да питам- като се дава суров банан,прибавя ли се нещо към него или само се намачква?
07.10.2009
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #369 -: Август 29, 2011, 14:42:29 pm »
Само намачквах.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #370 -: Август 29, 2011, 14:48:17 pm »
Мерси,Камбозола!
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #371 -: Август 29, 2011, 16:31:56 pm »
Здравейте, подкрепям мнението на Jam , че всичко е до натура, защото Елица лочеше денонощно мляко и пак си остана кльощава, а сега второто Калина е почти само на кърма и си наддава стабилно.
Досега съм  я захранила малката само със зеленчук /след навършване на 6 месеца/, та въпросът ми е сега какво да дам- месно пюре, каша или плод? Ами жълтъкт кога се дава сега или по-късно?
Боже, как всичко се забравя, а не беше толкова отдавна...

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #372 -: Август 29, 2011, 21:07:45 pm »
От какво се прави зрънчото, че викате че са боклуци? Не е ли от нещо зърнено? Тук има едни такива пак като някакъв вид зрънчо са, на Гербер са и не знам да са вредни. Аз не ги давам, но по друго причини- защото се учи да се тъпче с подобни храни и после не иска да си яде яденето.



  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #373 -: Август 29, 2011, 22:11:55 pm »
Девойки,мога ли да давам мед вече на Митака?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #374 -: Август 29, 2011, 22:26:10 pm »
можеш, аз на Ели на 1.6 г. дадох, на Деси на 2 г. :)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #375 -: Август 30, 2011, 13:07:48 pm »
topsi аз слагах ориз от много рано в кърмата, по една малка лъжичка, защото иначе набъбва и им беше трудно да пият. От 3-4 месец някъде, защото сме седмаци и вървяхме по-малки. Нощното го махнахмепреди месец, на 10 реални месеца след като ги захраних вече.

 

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #376 -: Август 30, 2011, 13:38:35 pm »
имам спомен, че и аз по едно време слагах малко оризова каша във вечерното мляко - опитвайки се да прекратя нощното пиене на мляко. изобщо не помогна това. детето си искаше млякото не защото е гладно, а от някакъв си негов навик. слагах каша, давах допълнително ядене на вечеря, но той пак си се будеше да пие мляко нощем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #377 -: Август 30, 2011, 14:12:03 pm »
А пробвали ли сте да откажете хранене нощем, при положение че е хапнало добре преди лягане и наддава добре? Някои педиатри препоръчват след 3-4 месеца че няма нужда от нощно хранене и трябва да се остави детето или само вода да му се предложи. След малко рев за 3-4 дни отвиквали, но дали е така и дали е лесно не знам..
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #378 -: Август 30, 2011, 14:37:38 pm »
А пробвали ли сте да откажете хранене нощем, при положение че е хапнало добре преди лягане и наддава добре? Някои педиатри препоръчват след 3-4 месеца че няма нужда от нощно хранене и трябва да се остави детето или само вода да му се предложи. След малко рев за 3-4 дни отвиквали, но дали е така и дали е лесно не знам..
...може и да има такива деца...
...а и има ли смисъл да си оставяш детето да реве посреднощ? аз мисля, че не е нужно никому, особено ако са повече от едно, става дуо веднага. Накрая се получава разбит сън при децата, изнервени родители, а ако единия ходи на работа - горко му...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #379 -: Август 30, 2011, 16:37:28 pm »
А пробвали ли сте да откажете хранене нощем, при положение че е хапнало добре преди лягане и наддава добре? Някои педиатри препоръчват след 3-4 месеца че няма нужда от нощно хранене и трябва да се остави детето или само вода да му се предложи. След малко рев за 3-4 дни отвиквали, но дали е така и дали е лесно не знам..
Ивана отказа нощното хранене на около 4-5 месеца точно за 2 дена. Първият път пи няколко глътки вода, а вторият нищо и от тогава престана да се буди. Чак се ядосах, че не съм опитала по-рано, кой знае колко нощни ставания е можело да си спестя. Обаче не те съветвам да го оставяш да реве - дай водичка. Пробваш и ако се приеме добре, ако ли не - даваш храна и проваш пак след около 1-2 седмици. Няма да го държиш детето гладно, я. Също, ако не стане може да изместваш часът малко по малко. Аз измествах хранения с по 10тина минути на нощ и така за около седмица стана с един час по-късно. Това беше, когато опитвах да останем с едно нощно хранене и страхотно проработи - сляхме ги двете в едно. Така детето свиква да не яде толква често без да е седяло гладно и да си го тормозила да реве от глад посред нощ. Така че смятам, че има начини да се привикне детето и без тормоз да ревяло 3-4 нощи. Андреа сега от няколко дена ми е на едно хранене на нощ и до 1 месец смятам и него да го махаме, дано да стане.
 Аз лично съм много против да се водя по детето за всичко. Не казвам насила да се променя нещо, но има начин да се приучава, само търпение да имаш. По мое мнение веднага щом има капацитета да поеме достатъчно, че да не огладнява, би трябвало да се отучи от нощното хранене. За всички е по-добре, включително и за детето, което има непрекъснат сън. Това е мое мнение и честно казано не знам какво казват сега новата школа педиатри по въпроса.  
« Последна редакция: Август 30, 2011, 16:48:50 pm от Bobbie »