0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вени, намери в нета координатите на д-р Божидар Славчев. Иди при него поне за консултация. Прекрасен хирург е (малко дръпнат на моменти :wink:, ама ти не му се връзвай)

Успех
В очакване ....
*
Вени, дано се развият нещата по-възможно най-добрия начин!
Наистина потърси мнение и на други места.
Как се е получило това - тази разкъсна шийка не е ли била зашита след раждането?
Мислих, че е зашита. Много ясно си спомням при напъна с който се роди главата как акушерката казва "Разкъсва се в ляво много силно". После мислих че е шита, но се оказва, че не е.
Ще чуя и мнението на д-р Колева, тя е завеждаща Патологията в Тина Киркова. Иска ми се освен онколог и акушер-гинеколог да си каже мнението. Онколога гледа мен да ме отърве и да не стане по-страшно. Доколкото разбрах ще се реже до здраво, а пластиката на влагалището е много важна.
Ох, ужас, толкова малко ме дели да махна с ръка и да оставя нещата. Обаче Ники има нужда от майка на първо място
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Вени, а имаш ли генотипизиране на щамовете?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Нямам. Доц. Златков каза, че не виждат смисъл да го правят. ОИт онкото пък казаха, че първо ще изследваме за всички щамове HPV и после конизацио.Те по презумция предполагат ЧПВ.
[/url][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Вени, не съм прочела цялата история на твоя, затова само ще ти скицирам какво мисля за алгоритъма на диагностиката и рисковете на терапията.

Първо трябва да се направи колпоскопия с прицелна биопсия, това предполагам вече си го напарвила. Много важна е работата на патоанатома - да е с опит в оценка на биопсии от маточна шийка, да е съвестен в преглеждането на всички биопсични материали и от повече участъци. При нас биопсиите ги оценява националният консултант по патоанатомия и според мен един от най-добрите специалисти в своята област, ако искаш, ще ти дам негови координати за повторна консултация.

Второто нещо, което е добре да се направи, е генотипизиране на ЧПВ, ние го правим или с онкопрофилактичната цитонамазка по метода ThinPrep или самостоятелно.

И трето, без да те плаша, в България има много неприятна практика да се прави ампутация на маточната шийка, вместо да се прилагат по-съвременните методи на органосъхраняващо премахване само на увредения участък. Това от онкологична гледна точка може да е правилно, защото няма шийка - няма проблем, но от страна на репродуктивното здраве е безобразие! Затова внимателно избери специалист, който ще внимава не само за онкологичния риск, но и ще мисли за твоята следваща бременност.

Пожелавам ти да се справиш с това по най-благоприятния за тебе начин и ще ти съдействам с каквото мога. 



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Нещо ми е изчезнал поста...
Но и аз това исках да кажа - за Божидар Славчев.
Вени, успех мила !
Мели, благодаря за включването :)
Патоанатома е на онкоболница и двамата лекари казаха, че не се съмняват в работата му. Д-р Алексиев, ако ти е познат.Биопсията беше от три места.
Цитонамазката показва 2ра група, друго самостоятелно изследване на ЧПВ не съм правила.
Много ме притесни мисленето "По-важно е ти да си жива, за следваща бременност не мисли сега". Не че не са прави, но...
Затова искам да чуя мнението на д-р Колева, доколкото разбирам тя прави такива операции и пластики.

Мели, има ли шанс без операция? Някак много ме е страх от една пластика на влагалището.
[/url][/url]
Вени, много съжалявам да прочета за проблемите ти. Ако искаш, ще ти дам на лични телефон в кабинета на Славчев- мисля,че трябва да се консултираш с него.
Jbrul, ако твоята позната има нужда от добър детски нефролог, препоръчвам с две ръце д-р Лилова от Токуда.
Jam, значи накрая това измъдриха от общината- да цвъкнат църквата върху градинката! Оригиналния план е за пространството зад "Хит" и бившия "Метроком", но Диков иска там да прави спортна зала и да измести центъра на Младост. Преди 4-5 години, когато се обсъждаше ОУП, на събранието за Младост точно за това стана голям скандал. Там има намесени мръсни "инвеститорски" интереси. Тогава, между другото, Диков се закле,че до 2009 ще са започнати парк "Въртопо" и Източен парк- м/у Младост и Горубляне. Който живее в Младост добре знае колко това се случи. Аз съм ЗА протест и съм готова да дойда с малкия!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Inke-Tinke,

следи темата в бг-мама, към която съм дала линк. майките се уговарят за среща на 5 юни от 10:30 до кортовете на 81-во училище. вероятно ще има репортери от БТВ, ако се организираме за протест, Lennyh е говорила с репортер от "Тази сутрин". между другото, Lennyh е сред учредителите на Зачатие :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Вени, дано всичко се развие по възможно най-добрия начин за теб!
Имаш и моята подкрепа!Късмет в откриването на точния лекар!

Ани, мога да предположа как тегли към дом, майка и родина,
но ако прецениш, че средата там където си или ще бъдете е добра за вас
и учиището на Мони ще му отвори нови хоризонти, аз не бих се върнала!
А това което описваш за порядките в Естония звучи космически далече от тук...

Джам, дано спасите това място...

Raissa777 , дано всичко с детенцето е наред.
Споменахте д-р Дурмишев младши, горещо препоръчвам.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Вени, много съжалявам да прочета за резултатите ти. Пожелавам ти да намериш най-добрия лекар, който да разреши проблема по най-безболезнения начин и за теб и за една евентуална бъдеща бременност. Наистина потърси още едно мнение. В контекста на това, което е написала Мели за онко-хирурзите, наистина внимавай с тях. Те имат навика първо да режат и после да правят всичко останало. Преди години си открих една бучка на гърдата и си изкарах акъла, разбира се. Отивам на мамолог, тя казва, че няма страшно, киста е, получила се вероятно заради стимулации и че ще я оправим много бързо, изтегляйки  със спринцовка. За всеки случай обаче ме прати на консултация с онко хирург. Въпросното светило веднага каза, да го режем, за да нямаме проблеми. Какво ще си губим времето с други методи 8O. Аз се уплаших още повече и понеже въобще не бях склонна да ме реже ей така, отидох за трето мнение при лекаря, който ми беше правил лапароскопията. Та, накрая той ми предписа едно гелче и с мазане за около 20 дни, всичко се оправи. С това искам да кажа, че винаги има лекари, които ще предложат възможно най-щадящия за теб метод на лечение. Стискам ти палци.
<br />[link=http:
*
Вeни,късмет и от мен!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Много ме притесни мисленето "По-важно е ти да си жива, за следваща бременност не мисли сега". Не че не са прави, но...

Вени, това е така, разбира се, никой няма да седне да прави глупости, ако знае, че застрашава живота си. Но нещата все пак не са само черни и бели, има и нюанси. Ако се налага операция, то би било добре при нея да се подходи щадящо и да се мисли дали има възможност да се съхрани маточната шийка предвид годините ти и желанието ти за следваща бременност. Т.е. обемът на операцията да е на принципа на минималната достатъчност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Много ме притесни мисленето "По-важно е ти да си жива, за следваща бременност не мисли сега". Не че не са прави, но...

Вени, това е така, разбира се, никой няма да седне да прави глупости, ако знае, че застрашава живота си. Но нещата все пак не са само черни и бели, има и нюанси. Ако се налага операция, то би било добре при нея да се подходи щадящо и да се мисли дали има възможност да се съхрани маточната шийка предвид годините ти и желанието ти за следваща бременност. Т.е. обемът на операцията да е на принципа на минималната достатъчност.

Мерси Мели :)
Мисля да говоря с д-р Колева, по-късно и с д-р Славчев за възможността до септември да лекуваме инфекцията с глобули и септември да повторя цитонамазката и биопсията преди да се подлагам на каквато и да било оперативна намеса, включваща изрязване на която и да било част. Ако някой лекар каже, че може да направи ЛИИП ще съм много хепи, а пластиката на шийката и влагалището ще оставя за по-нататък.
Но второ бебе дай Боже, ще бъде родено със секцио.
Дотук с естествените ми опити.
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Вени, ако ще изчакваш, е добре да направиш генотипизиране - ако се окаже някой от по-нискорисковите щамове си чакай, ако не, вероятно ще е добре да побързаш с лечението. Мели ти е описала каква е последователността при лечение на раничка, при теб не е спазена. Аз съм се лекувала преди години при същите имена, които ти цитираш и да - такава им е практиката, не смятат, че е задължително да се разбере какъв е щама, гледат само PAP, а това са съвсем различни изследвания. Мога да го сравня с гинеколозите, които с просто око преценяват от какво е причинено течението ти и ти назначават лечение.
Моята раничка е много отдавна - над 15 години. С нищо не е третирана, дори по едно време беше трудно откриваема. По време на втората ми бременност се активира отново. бях учудена, че заедно с микробиологията ми направиха и генотипизиране, дори спорих с тукашната гинеколожка за процедурата. Откриха ми какъв е щама и ме пратиха на колпоскопия, там локализираха раничката и понеже все още бях бременна, отложиха лечението за по-късно. В понеделник съм отново на преглед и ще знам какво ще ми предложат. Ще повторим и генотипизирането и ако се потвърди резултата, ще се наложи да побързам с лечението.
Та, не подценявай това изследване и си го направи. Ако не знаеш къде и как - разходи се до Пловдив ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Вени, много късмет (у нас това е май най-важно) и успешен изход!

Жбрули, те вече са ти писали, но и аз мога да дам глас за д-р Лилова от Токуда (племенника ми и майка му, в комплект и поотделно).

*
Вени, на една мама от форума, след тежко раждане се оказа, че има доста проблеми. Не мога да ти кажа с подробности какво точно е било, но си спомням, че прави няколко операции, пластики и процедури. След като забременя втория път, роди секцио.
*
Вени, миличка, много съжалявам! Много ми стана мъчно, че трябва да минеш и през това. Дано нещата се развият възможно най-благоприятно за теб. Ще ти стискам палци. Ако мога да помогна с нещо казвай. А ако второто и третото ти раждане са секцио, не го мисли, не е страшно. :)


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Вени, дано всичко приключи възможно най-добре.

Ние приключихме сагата с подстригването на момчетата:) То взе, че им и хареса. След като се събудиха с мокри от пот глави, реших, че няма какво да чакам да ги заведа или снаха ми да ги подстриже.
Е, личи си, че аз съм им фризьорката:)
Има ли детски "безопасен" гел?:) И ако няма, опасен ли е гела за тях? Утре сме на рожден ден и мисля да ги направя малко на таралежи:)

Ани, и на теб пожелавам успешно и безболезнено лечение.