0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #80 -: Май 28, 2011, 13:16:21 pm »
Здравейте мамчета,аз да попитам-моя юнак след сън веднага иска да яде,дори и да е спал само половин час,а преди това се е нахранил и понеже реве и аз все давам,така не му ли презорвам стомахчето :?ние сме изцяло на АМ и понякога на ден по 1 път пълним памперса,а на следващите дни-на всяка смяна,това води ли се запек :?понеже се гърчи и мъчи докато се изходи/а може и от коликите да се мъчи/оххх кога ли ще почне да казва къде го боли :oops:

Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #81 -: Май 28, 2011, 13:52:21 pm »
Със Симеон имахме строг режим на 3 часа кърмене, така си дойде от родилното. Втория месец отказа едното нощно хранене и пак си наддаваше над кило на месец.
С Борис е различно - понякога яде на всеки 2 часа, понякога, ако сме навън, има пауза от 4-4,5 часа. За налагане на режим при него не мога и да помисля - вече си показа овнешкия характер :lol: Вчера дадохме първа доза Ротарикс - след премеждията с батко му бях убедена, че ни е нужна и тази ваксина. Хубавото е, че тук част от сумата се реинбурсира от държавата, както и на всички други лекарства, изписвани по рецепта.
Ние сме по същия начин- първия месец строго на 3 часа си ядеше, както беше в родилния дом (което за мен доказва че този режим не е случаен и затова не е непостижим дори на кърмене) а втория -от 2 до 4ч. но предимно според времето от денонощието. Дано се оправите лесно с баткото, аз лично не мога да споделя опит.

Благодаря, Мишанта и Инке Тинке, с цеденето ми е много неприятно, но ще трябва пак да пробвам. А иначе периода е май като по учебник при нас, увеличих добавката, но вчера вече не беше толкова лаком и нетърпелив. Може и кърмата междувременно да се е увеличила, защото усетих гърдите си малко по-напрегнати сутринта. Аз така или иначе първо го оставям да суче, пък после дохранвам, така че кърмата се стимулира, но и не съм от тези майки който се чувстват виновни за това, че дават добавка.
Номерът с наваксаното изакване го направи отново, едва почистих след това  :oops: Ако някой е ползвал колийф и го е спрял, може ли да ми каже забелязал ли е някаква промяна в акането? Според мен има логика да е от това.. според книжката ми не е диария, защото не е често :?

За бански незнам, но е днес ще вадя летни дрешки без крачоли и гащеризончета с презрамки, смятам че не ни е рано  :D може би с чорапки все пак  8)
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #82 -: Май 28, 2011, 14:03:17 pm »
topsi, според мен го прехранваш. Вероятно мрънка, защото има колики, акато даваш мляко през половин час става още по-зле. Пробвай да го храниш поне през 2 часа. Включи капки против колики. Няма опастност от запек, това че един ден ака само един път, а друг повече.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #83 -: Май 28, 2011, 16:31:07 pm »
Сиа, не знам дали трябва да сменяш временно педиатъра, но мога да дам препоръка за такъв в Бургас. Д-р Маргарита Димитрова. Не работи със ЗК, обаче, приема само на частно. Ако имаш интерес, пиши ми на лични, ще ти дам телефон. Много добър педиатър е, "изгледала" е много познати деца, родителите са много доволни. Тя ми е варианта за по-спешни случаи, настинки и т.н. Дано по-рядко се налага да ползвам услугите й все пак де :wink:. Личната я ползвам само за консултации и ваксини :? Бях писала в предната тема за нея :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #84 -: Май 28, 2011, 22:38:37 pm »
В края на седмицата включване и от мен.
Парси, и от мен много стиснати палци.
При нас... първото обръщане... за жалост завърши на пода. Детето - нищо и няма, аз - още съм в истерия, вече осем дни  :oops: Не мога да си го простя, пустата ми глупост. Добре, че нищо и няма.
Падна на теракота от пововалника монтиран върху пералнята (поради липса на място), предполагам можете да си представите какво изживях, тя се изплаши след 2 минути се успокои и започна да ми се хили и да се закача, на мен ми трябваха около 2 часа да спра да рева. Та по този повод минахме на смесено хранене.
На последната консултация от миналата седмица стана ясно, че сме с удвоено от раждането тегло и пораснали с общо 11 см.
Да ви питам на какво мнение сте относно варианта с деца на море, при положение, че детето ще е на 7 месеца, аз много се колебая?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #85 -: Май 29, 2011, 02:01:40 am »
Здравейте мамчета,аз да попитам-моя юнак след сън веднага иска да яде,дори и да е спал само половин час,а преди това се е нахранил и понеже реве и аз все давам,така не му ли презорвам стомахчето :?ние сме изцяло на АМ и понякога на ден по 1 път пълним памперса,а на следващите дни-на всяка смяна,това води ли се запек :?понеже се гърчи и мъчи докато се изходи/а може и от коликите да се мъчи/оххх кога ли ще почне да казва къде го боли :oops:

щом сте на АМ, ще храниш през 2.5 - 3 часа. няма да даваш храна всеки път като ревне! бебетата не реват само от глад. не може да му товариш постоянно стомахчето с храна. и няма запек, щом ака всеки ден.

питайте и педиатрите, те са затова!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #86 -: Май 29, 2011, 04:56:27 am »
Да ви питам на какво мнение сте относно варианта с деца на море, при положение, че детето ще е на 7 месеца, аз много се колебая?

:) Чела съм, че децата знаят как да падат. От височко е тропнала и на твърдо, добре че нищо й няма  :) но...от тук нататък ни чака стрес, свързан с падания и подобни. Като се разшават повече става чудо. ( а аз с нетърпение чакам Дара да проходи  :lol: )

За морето - можеш да чуеш всякакви мнения. Според мен всяка майка си усеща детето и всичко свързано с него. Ако мислиш, че няма да се чувстваш комфортно и ще ти е притеснено - по - добре не ходете.
Аз, в момента строим вила и не знам дали ще имаме финанси за море...Иначе - тръгвам още утре ! Джапанките в сака и билет за влака  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #87 -: Май 29, 2011, 08:28:39 am »
Аз както винаги нямам време да се обърна. И днес на работа...изобщо, закъсахме го здраво  :lol: Обаче от вчера гледам и се мая, Е-коли в краставица  8O. Пък и смъртоносни за 5 човека. Толкова удивена не съм била никога.

Моника отиде с баба си на Козлодуй, бяха на зарята и беше страшно очарована. Много се притесняваше от гърмежа, но след това искаше отново заря  :) Това ще е тема номер 1 тази вечер, когато се прибере и я нагушкам здраво. Цели 2 дни не съм я мачкала, поставих рекорд  :lol:.
В понеделник, ще отиде на първото и зелено училище. От градината организират автобус, който ще ги качи на Витоша за няколко часа да се разходят и ще ги върне следобяд за закуска. Тя е особено горда от факта, че ще ходи сама на зелено училище, за разлика от майка и, която страда за бебето си  :lol: Еех беше едно пухкаво топче, а онзи ден когато я помолих да дойде да си прибере играчките, каза, че ще дойде след малко, за да го обсъдим представете си  :lol:
С баща и прихнахме да се смеем, а тя се разсърди, че не я приемаме на сериозно. Направо го закъсахме  :lol: Поне все още е изключително галъовна и можем да се гушкаме и целуваме с часове  :). Когато вече и това отмине, ще имам нужда от един отрезвяващ шамар, защото със сигурност няма да го преживея  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #88 -: Май 29, 2011, 10:03:41 am »
Момичета, имате ли идея какво може да става с един адски неспокоен бебчо на 1 месец? От вчера е в ужасно състояние - само се върти, плаче постоянно, независимо дали го гушкаш или не. Не иска да си яде цялото количество храна, а 3 минути след като е стиснал устни е изрично е отказал гърда/бутилка, пак си дъвче пръстите и вие. Сменени памперси, само една лека пижамка му облякох, масажи, 3 вида капки срещу колики, кърма, АМ, чай, вода - нищо не помага. А дори и като колики не изглеждат нещата - не се гърчи и присвива по познатия начин, просто си плаче много силно и неуспокоимо. Биберони и без това не признава, та и това отпада. Не иска/не може да заспи, и така с часове; цялото друане, люлеене, пеене и разнасяне не помага: пищи неудържимо. Навън обаче, на разходка в парка, е като ангелче на Микеланджело - спи като пън. Температура няма, няма нищо видно, за което да звъня на педиатър. Но дори и сега, когато, теоретично, е заспал (след цяла нощ забавления поред за мен и за татко му) - в шезлонга с вибрацията, в легото нямаме шанс - пак не е изобщо спокоен: въртене, сумтене, мръщене, леки опити за плач насън и за дъвчене на ръкави (а няма как да е гладен, преди само 1.5 часа омете 140 мл. кърма!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #89 -: Май 29, 2011, 17:14:18 pm »
Еех беше едно пухкаво топче, а онзи ден когато я помолих да дойде да си прибере играчките, каза, че ще дойде след малко, за да го обсъдим представете си  :lol:

 :D :D :D

днес едно бивше пухкаво топче на около 6 годинки в градинката сериозно и отговорно ми заяви "Много моля да не спорите с мен!", когато се опитах да й опонирам, че моят син не е ущипал малката й братовчедка... попиках се от смях...

Лиде, много си смела!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #90 -: Май 29, 2011, 18:18:39 pm »
Еех беше едно пухкаво топче, а онзи ден когато я помолих да дойде да си прибере играчките, каза, че ще дойде след малко, за да го обсъдим представете си  :lol:

 :D :D :D

днес едно бивше пухкаво топче на около 6 годинки в градинката сериозно и отговорно ми заяви "Много моля да не спорите с мен!", когато се опитах да й опонирам, че моят син не е ущипал малката й братовчедка... попиках се от смях...

Лиде, много си смела!

 :lol: В уникална възраст са. С голямо удоволствие им се наслаждавам в момента  :)
Ако съм смела, защото я пускам на зелено училище, вярвай ми, умирам от страх. Този работен ден ще е особено дълъг  :lol: А телефона на госпожата прегрял... :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #91 -: Май 29, 2011, 22:02:44 pm »
Надин, да имам идея чак какво му става - не. Но имам твърде пресен спомен, как Дани правеше същото през целия си втори месец живот, беше ни се "поспрял тока" с баща му :lol: Нямаше плътен сън, все за нещо ревеше - кога до "посиняване", кога по-леко и ако го сложиш да спи в леглото - все едно на таралеж го слагаш - оцъкля се и писъци до небето. И аз сменях памперси "профилактично", температура мерих, чай, вода, разнасяне, даже съм го пробличала да не би нещо да не му е удобно, да му стяга...абе всичко каквото се сетихме. Нъцки. Киселееше си нон стоп :( Навън обаче спеше, ама ние хванахме едно студено, дъждовно време в този период и нямаше как по цял ден да трамбовам с количката навън, че аз щях да се разболея накрая.

Това, което чувствително подобри положението, макар и да не го оправи напълно - беше смяната на АМ, започнах да давам само "Колийф" и "Биогайя" /другите капки ги зарязах/. Спането се осъществяваше единствено в автоматичната люлка и то не само да го приспи, ами да го люлее непрекъснато. Що батерии изкупихме - не е истина, ама поне имаше по няколко часа мир така  :lol: Друг вариант за спане възможен, беше да го гушна и при мен на спалнята, от което аз почти не спях от шубе да не го натисна и задуша, другаде да легне сам - не искаше, реееев.

Та мога само да ти кажа - наблюдавай го и ако е склонен да мълчи в шезлонга, оставяй го там. Може и АМ да смениш, ако имаш съмнения че му влошава коликите, пробвай няколко дни да не смесваш капки, а давай от определен вид, гледай как реагира и остави тези с които се чувства най-спокоен. Разбира се - тези неща ги казвам на "общо основание", всяко дете си е особено, знаеш :)

Дано по-скоро на Калин му се върне доброто настроение!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!