0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #20 -: Май 25, 2011, 22:40:47 pm »
Спокойни и слънчеви дни до края на седмицата ви пожелавам:)

Моля, кажете ми как успявахте да подстрижете децата си без истеричен рев и писъци:)
Миналата година нямахме този проблем, понеже бяха малки, но сега е ужас:) Алекс и Дани в главите започват да приличат на Тарзан а и колкото и да ми харесват с дълги косички искам да им спестя винаги изпотени глави.
Никол дава без проблем да и правят всичко но нея няма и какво да и поостригваме.:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #21 -: Май 25, 2011, 23:43:05 pm »
Моля, кажете ми как успявахте да подстрижете децата си без истеричен рев и писъци:)

аз лично си спестих това преживяване до навършването на 2 г. на младежа. :) после отидохме на фризьор, където му връчиха една пръскалка с вода и срещу цената на добре измитото с пръскане огледало, получихме безпроблемно подстригване :)
след 1 година вече и пръскалка не трябваше.

а, освен това седеше в мене...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #22 -: Май 25, 2011, 23:54:10 pm »
Ох Лисооо, аз от зор да го подстрижа такъв ръб го направих детето :oops: Той рева докато го подстригвах, аз ревах като видях резултата, затова - на фризьор. Направих си детето с прическа на нацист :oops: Най-лошото е че правихме снимки за документи.

Малко Офф. Правих биопсия заради раничка на шийката на матката. Резултата от биопсията ми е горе-долу, но се налага лека оперативна интервенция (нещо като конизация, но по-леко изрязване). Моля ако някой знае добър лекар, който да извърши манипулацията да сподели.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #23 -: Май 26, 2011, 00:04:42 am »
Малко Офф. Правих биопсия заради раничка на шийката на матката. Резултата от биопсията ми е горе-долу, но се налага лека оперативна интервенция (нещо като конизация, но по-леко изрязване). Моля ако някой знае добър лекар, който да извърши манипулацията да сподели.

Божидар Славчев се води най-добрият.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #24 -: Май 26, 2011, 00:08:36 am »
Лис, давам му да разцъква телефона, той седи в мен, а баща му действа с машинката. И така два пъти досега. С леки фалове от страна на фризьорите (стана една дупка, защото баща му реши, че много къса щяла да дойде косата и сменихме приставката), ама какво да се прави - не ги умеем много тези работи.  :lol: Другия път съм се зарекла да го водя на фризьор.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #25 -: Май 26, 2011, 08:59:49 am »
Лиско, и ние с машинката у дома го подстригваме. Единия се прави на маймуна, а другия действа. Има забележки винаги, но след седмица, две всичко е наред  :lol:
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #26 -: Май 26, 2011, 09:03:25 am »
На Митко му се дава сешоара и докато бръмчи с него,му отива косицата :D.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #27 -: Май 26, 2011, 09:53:17 am »
Ехей, имате си вие драми с прическите, а :) Готино! Моята мацка още няма коса, ама хич!

Вени, на Ники прическата си му е супер! За какви нацисти говориш :)
Аз имам правено конизацио с литотриптерна нишка от доц. Златков. Направено е толкова добре, че Дяволов дори не видя, че ми липсва част от шийката. Но, сега Златков е шеф на МД, та не знам дали работи като лекар изобщо. Твоят гинеколог не те ли насочи към някого?


Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #28 -: Май 26, 2011, 10:01:59 am »
sami, мисля, че вече го обсъждахме това, но ти продължаваш да очакваш някакъв друг отговор. Пак ще го кажа, пък, ако искаш, го разбери - бебетата, които се кърмят, се хранят средно между 8 и 12 пъти на денонощие (това не съм си го измислила аз, цитирам ти "Препоръки за храненето на кърмачета", издадени от Министерство на Здравеопазването, Национален център по опазване на общественото здраве и Национален план за действие "Храни и хранене" 2005-2010). Детето ти е на 40 дни. Не разбирам, наистина не мога да схвана, защо, по дяволите, се опитваш да му намалиш храненията? Комфортът ти е важен, но бебето ти е по-важно, според мен. Ако кърменето ти създава такъв дискомфорт и ти е неприятно, просто мини на АМ - няма проблем. Но не дръж детето гладно от зор да спазва някакъв твой режим, който - на всичкото отгоре - е странен. А е странен, защото, ако храниш детето на прословутите 3 часа, пак ще се получат 8 хранения за денонощие, а не 6. Много вероятно е да си държиш детето гладно с тоя зор, разбираш ли?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #29 -: Май 26, 2011, 10:02:36 am »
Антон преди дни го заведох за първи път на фризьор, преди това го постригвахме у дома с машинката. Общо взето същия рев и дърпане и на двете места. С какво ли не го забавляваха и отвличаха вниманието му във фризьорския салон - докато не излезе от там, не спря да се дере. Обаче няма как да му го спестя, много коса, зимата как да е, но стопли ли се времето, главата му е мокра от пот.
Със Симона никога не съм имала проблеми, стоеше си мирно и кротко от съвсем мъничка.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #30 -: Май 26, 2011, 10:18:12 am »


Моля, кажете ми как успявахте да подстрижете децата си без истеричен рев и писъци:)
Мия не пищеше, но предвид, че не дава да я реша, вкъщи подстригвам само бретон. За първи път я водих на фризьор на 1 година. Седеше в мен, през цялото време се въртеше неистово и гледаше във всевъзможни посоки, но фризьрката ни е като магьосник -подстригва страхотно добре и много бързо :D. То това си беше своеобразен тест за уменията й -да се справи с толкова трудна клиентка :lol:. Чак не ми се вярваше колко добре я беше подстригала въпреки постоянното шаване. Сега вече са приятелки двете и Мия ходи с удоволствие. Пак седи в мен, но е доста по-изпълнителна и спокойна.
<br />[link=http:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #31 -: Май 26, 2011, 10:19:15 am »
sami, мисля, че вече го обсъждахме това, но ти продължаваш да очакваш някакъв друг отговор. Пак ще го кажа, пък, ако искаш, го разбери - бебетата, които се кърмят, се хранят средно между 8 и 12 пъти на денонощие (това не съм си го измислила аз, цитирам ти "Препоръки за храненето на кърмачета", издадени от Министерство на Здравеопазването, Национален център по опазване на общественото здраве и Национален план за действие "Храни и хранене" 2005-2010). Детето ти е на 40 дни. Не разбирам, наистина не мога да схвана, защо, по дяволите, се опитваш да му намалиш храненията? Комфортът ти е важен, но бебето ти е по-важно, според мен. Ако кърменето ти създава такъв дискомфорт и ти е неприятно, просто мини на АМ - няма проблем. Но не дръж детето гладно от зор да спазва някакъв твой режим, който - на всичкото отгоре - е странен. А е странен, защото, ако храниш детето на прословутите 3 часа, пак ще се получат 8 хранения за денонощие, а не 6. Много вероятно е да си държиш детето гладно с тоя зор, разбираш ли?

Сами наистина какви са тези 6 хранения за бебе което няма и 2 месеца..Ние и сега се храним по доста пъти на ден-когато иска господинчото..Тези дни е малко хремав и е намалил с едно две храненията но като цяло си прави 8/9..
А за какъв комфорт можем да говорим при положение че детето реве та се къса.. По добре спокойно и по-често хранено ,отколкото ревящо и гърчещо се .. И все пак ти си знаеш-ти си му майка :) Успех и дано премине кризата ви
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #32 -: Май 26, 2011, 11:03:25 am »
Сами на първо време се успокой. Давай му да се кърми колкото иска, но да са минали поне 2 часа от последното ядене, че ще му докараш колики.
Опитай на първо време да не даваш добавка, щом сте я намалили, а да кърмиш по-често. Не си слагай на сърце тези 3 часа режим, хич не действат. Остави бебето да те води. За справка - Ники имаше и по 10 кърмения в денонощие.
Режимът им се променя, не може винаги да е едно и също, а и съставът на самата кърма се променя. Храниш ли се пълноценно?
И още - водичка даваш ли? Да не си запълва с нея коремчето и после не може да суче?

Раши, Лис, благодаря за отговорите. Препоръча ми доц. Златков но наистина не знам дали още се занимава с това или е за изключителни случаи. Дадоха ми телефона и на лекарка от онкологията, а там имам и познат (анестезиолог :D), та ще помисля.
[/url][/url]
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #33 -: Май 26, 2011, 11:53:16 am »
jasmin_veni,Тюфекчиева ти препоръчвам има частен кабинет на Витошка,но не знам точно номера иначе оперира и работи също като Славчев в МД,колежка прави конизация при нея и е страшно доволна свърши си работата както трябва,аз съм оперирана от Славчев,но не го пропоръчвам по други причини.
« Последна редакция: Май 26, 2011, 11:55:47 am от asi73 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #34 -: Май 26, 2011, 14:17:24 pm »
Ние сме облагодетелствани със съседка и моя близка приятелка - фризьор. Опитах се веднъж да я заведа в салона до нас, но Моника направо си го прие лично. Отказа категорично да даде друг да я подстригва. Иначе пръскалката върши чудеса  :)

Аз следобяд отивам на тържество. Моята кукла ходи на народни танци и днес ще ни танцуват  :) Липсават ми много народните танци, но не ми остава време и за тях. Иначе бих се записала и аз, с най-голямо удоволствие за спорт и развлечение.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #35 -: Май 26, 2011, 14:41:22 pm »
:)Благодаря много за идеите:)
Снаха ми е фризьор и въпреки, че я познават и я приемат не като чужд човек, само като видят машинката или ножицата и се започва с писъците:) Мислех си да опитам като заспят - първите им 15-20 мин. обикновено мога да правя каквото искам с тях и не усещат нищо:)Та и това е вариант ако идеите, които ми давате не проработят:)
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #36 -: Май 26, 2011, 15:29:09 pm »
Моля, кажете ми как успявахте да подстрижете децата си без истеричен рев и писъци:)
Миналата година нямахме този проблем, понеже бяха малки, но сега е ужас:) Алекс и Дани в главите започват да приличат на Тарзан а и колкото и да ми харесват с дълги косички искам да им спестя винаги изпотени глави.
Никол дава без проблем да и правят всичко но нея няма и какво да и поостригваме.:)

Аз като подстригах баткото преди 2 седмици беше страшно реване и дране! Просто комшиите  не знам какво са си помислили, но беше ужас! Миналата година не съм имала такъв проблем с баткото. Малкият не разбра какво се случва и си седя сравнително кротко на стола. Аз се справям доста бързо с ножицата и машинката, въпреки че не съм фризьор, но баткото ме притесни с крясъците и реването, но въпреки това се получи ок-няма дупки по главата :lol:.
« Последна редакция: Май 26, 2011, 15:34:10 pm от Tutto_bene »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #37 -: Май 26, 2011, 15:56:14 pm »
Докато сколасам и седмицата мина,
при нас тези две седмици са поводи през ден.
Калина става сутрин и отива на проверка
дали надписа Честит Рожден Ден е поставен,
а Митака се сърди като няма торта  :lol:

Лисе, ние до 3 г на Митака бяхме на схемата един постригва всички цирк!
Сега зимата ходи на фризьор, лятото аз или баща му с машинката!
Леко да мине и перфектен фейс на групата:)))

Жаси, когото и да избереш късмет!

Парси, какво стана, мисля те!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #38 -: Май 26, 2011, 16:36:48 pm »
Мише,тъкмо тръгвам за преглед :).Ще пиша после задължително.Благодаря...

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #39 -: Май 26, 2011, 17:05:34 pm »
Момичета, здравейте! Хубави оставащи дни от седмицата ви пожелавам:)

Имам едно може би глупаво въпросче, но ще попитам все пак :lol: Нормално ли е след като детето само си е разредило храненията и са станали на по-голям интервал, изведнъж отново да ги увеличи и да скъси времето? Габи е на почти 5 месеца. От самото начало беше на 7-8 хранения, през 3 часа. Изцяло на АМ е, водех се само по нея, когато огладнее - давам. Не съм я мъчила зорлен в някакъв режим, но тя си го имаше изграден, явно от престоя в болницата /28 дни/. Преди почти 2 месеца започна сама да разрежда храненията и станаха на 4 часа, а понякога дори на 4,5 - 5 часа. Вечер също се будеше да яде. От известно време вече не се буди нощем, хапва и заспива към 22-22:30 и се събужда чак сутрин в 6, 7 или дори 8 е имала случаи. Храненията станаха 4 8O Допреди 2 седмици нямаше проблеми. Обаче от тогава започна през два часа да мрънка и реве. В началото мислех, че може да са колики, понеже се свива като при колики. Тя до 3 месец почти нямаше, но като влезе в 4-ия вечер започна да реве като заклана, милата, от болка. И сега е същия рев и свиване и реших, че при нас започват по-късно коликите. Давам й чай от копър /вода така и не иска да пие, едвам я излъгвам с 10-ина грама и после плюе и се мръщи/ и се успокоява и всичко е ок. Но от няколко дни тя изпива по 100-150 гр чай наведнъж, при положение, че преди 2 часа е яла :? Светнах се, че може пък да е гладна и й дадох мляко на следващия път. Изпи си го като едното нищо. И вече на 3 часа, че даже и на 2,5 си го търси. Дали защото вече спи цяла вечер и денем иска по-често да хапва? Не ми пречи да я храня по-често, просто ми стана странно, понеже си мислех, че с времето бебетата разреждат храненията, а не обратно :lol:
Извинете за дългия пост :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!