0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #60 -: Май 27, 2011, 14:55:12 pm »
Мише, не е у теб повредата в скайпа, от онзи ден е много нестабилен. Изчакай ден-два, ако не ти е спешен и пробвай пак. Скоро ги купиха Майкрософт, време му беше за бъгчета...

Ани, абе може и да е комбинация от ревност + негова си фаза на отрицание. За Александра и Митака не ме учудва, защото са връстници с Димана и у дома е същата картинка. Вчера се заинати за нещо на вземане от градината, после се разбрахме, но тя продължи да плаче с обяснението "Плаче ми се, бе, мамо". С батко й почакахме спокойно, тя се наплака за 5-10 мин и после си беше нов човек. Обаче Мони е малко по-голям и при него би трябвало да е малко по-лека вече тази фаза. Това с помощта за бебето и после хвалене пред тате и по телефона на роднините е много работещо. Хем прекарва време с теб, хем се чувства полезен и забелязан. За пращането в Бг не мога да се наема със съвет - ако скучае сега, ще е добре за него да иде малко при баба. А и за теб ще е по-лесно. Но може би трябва да му го "продадеш" - сега при баба колко деца има, как й е нужен помощник, как искала да го води някъде. Ако реши, че това е интересно и иска да иде, прати го. Ако пък не иска да се дели от теб, да си остане. Няма ли вариант баба да дойде да ви помогне?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #61 -: Май 27, 2011, 15:10:47 pm »
http://heartbeat.skype.com/2011/05/problems_signing_into_skype_an.html
ето инструкции за справяне с проблема. Следвайки стъпките, трябва да се открие този файл shared.xml и да се изтрие. След това тръгва без проблеми.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #62 -: Май 27, 2011, 15:18:58 pm »
Ултра, според мен има връзка с появата на бебето. При нас има разлика от 1,10 месеца и баткото се промени коренно. Почти бяхме свалили памперса и той винаги си казваше, но от появата на бебето започна да си върши и той работата отново в памперса и да му мием дупето и на него..От усмихнато бебе се превърна в непрекъснато ревящо за почти всичко. Опитвам се да му обръщам повече внимание, но в момента е на етап тормоз на малкия, блъскане, бутане, удряне.. При вас разликата е по-голяма. Но по този повод ще дам пример с една приятелка, на която синът и е колкото моя батко, а има голяма дъщеря, която беше на 10г. Тя сподели с мен, че дъщеря и започнала да иска и тя да се къпе като малкия-в легена от майка си  :lol:... Явно елемента на ревност си го има и отделянето на баткото няма да е решение, а той ще се натъжи още повече от появата на бебето. Моят големия син от време на време казва: "Ти си МОЯ мама! Моя!"
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #63 -: Май 27, 2011, 15:31:22 pm »
ultra, не съм сигурна, че промяната в Симеон се дължи изцяло на бебето. да, то е най-очевадната причина, но е възможно да има и друго нещо. да се чувства самотен, изолиран от другите деца, просто да минава през фаза на повишена чувствителност...
ние нямаме второ бебе, но това не ни е опазило от периодите на "искам да съм тъжен, лош и всичко да е черно"...
И при нас има такива периоди. Положението с градината се подобри чувствително, откакто започна да говори повече и по-разбираемо. Явно преди много я е измъчвал факта, че другите деца там не я разбират и си стоеше по-изолирана, по-близко до учителките, не се качваше сама по стълбите, не играеше с децата, често са я хранели, макар че сигурно от 2 години може сама да си яде и т.н. Сега вече си играела повече с децата, говори на учителките и се радва, че я разбират и ходи по-спокойна.
<br />[link=http:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #64 -: Май 27, 2011, 15:49:19 pm »
Смарайди, благодаря :wink: Аз не се притеснявам никак, просто ми е странно, но се досетих, че е някакъв период. Не съм си и помисляла, че бебето е робот :lol: Но мислех, че промените биха били във възходящ ред, така да се каже, а не в низходящ :lol: Както и да е. Явно само нашите бебета със Сами ги правят тия номера :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #65 -: Май 27, 2011, 16:18:14 pm »
http://heartbeat.skype.com/2011/05/problems_signing_into_skype_an.html
ето инструкции за справяне с проблема. Следвайки стъпките, трябва да се открие този файл shared.xml и да се изтрие. След това тръгва без проблеми.


Здрава да си  :sunshine:, приятел в нужда се познава
и на блондинка по :phone: звъни!  :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #66 -: Май 27, 2011, 17:03:17 pm »
Смарайди, благодаря :wink: Аз не се притеснявам никак, просто ми е странно, но се досетих, че е някакъв период. Не съм си и помисляла, че бебето е робот :lol: Но мислех, че промените биха били във възходящ ред, така да се каже, а не в низходящ :lol: Както и да е. Явно само нашите бебета със Сами ги правят тия номера :wink:

А не не и моето си показва характера от време на време..както си спря около седмица храненията през нощта сам-сега става по 3 пъти и то суква по 5 минути..Ама мир да има :)
Сега имам една чуденка.. Благодаря предварително..
Та вие които сте изцяло кърмили как разбирате че кърмата ви е добре и че не намалява например..Искам да кажа че моята в началото беше по-гъста,сега не е така.Цедя се за да преценя.Тук няма как да искам да ми направят някакъв тест за кърмата-едва ли се прави..
Аз мисля да захранвам от другия месец че скоро на детска ще го давам
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #67 -: Май 27, 2011, 17:18:03 pm »
сараапл, не съм проверявала по никакъв начин дали ми е достатъчно кърмата. Гърдите ми дори не се напълваха вече от един момент натам, чувствах ги спокойни и отпуснати. Много рядко сутрин понапращяваха. Цеденето така и не го усвоих, в много, ама много редки случаи съм изцеждала по 100-тина мл от двете гърди. Познавах дали всичко е ок, защото Бобо си ядеше нормално, понякога зачестяваше (в т. нар. кризи на растежа) и хапваше на 2 часа, но общо взето поддържаше интервали от по 2,5-3 часа и сам пускаше гърдата като се нахрани. Следях дали пълни памперсите редовно (а той го правеше) - напишканите ми беше трудно, но се ориентирах по нааканите. И така. За захранването нищо не мога да ти кажа - аз захраних на 6 месеца.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #68 -: Май 27, 2011, 17:22:16 pm »
saraapl,Ан-Мари е само на кърма. За мен показателите, че всичко е наред са, че бебето наддава, жизнено е, не плаче, пълни памперсите. Доколкото знам, кърмата се променя с времето спрямо нуждите на бебето. Може би затова ти се струва по-различна. Аз не знам колко яде Ан-Мари, не се цедя, но има периоди ( предполагам скокове в растежа), в които суче по-често. Тогава ям жито,пия повече течности и нещата се норализират за ден-два.
Според мен излишно се притесняваш.
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #69 -: Май 27, 2011, 18:44:01 pm »
Ultra, аз ще се присъединя към някои от по-горните съвети - да включваш Мони в обгрижването на бебето (макар да има теории, които не го препоръчват, но при нас имаше положителен ефект) и също смятам, че за момента е по-добре да се въздържиш от забележки, дори и поднесени по начин, по който не би трябвало да го засягаш. Аз гледах Мончето да е част от всичко - то нямаше и как иначе де, по стечение на обстоятелствата тя тръгна на градина повече от година след раждането на бебето, вместо планираното тръгване преди раждането му, но връщайки лентата назад аз виждам само ползи от това. Всичко й обяснявах - сега бебето суче, ела да го видиш колко е спокойно, сега се напъва, сега плаче, защото е гладно и пр. После обяснявах на татко й, баби и дядовци колко много ми помага. За лятото в България, не знам, аз също бих имала твоите притеснения - той е по-голям вече, ако поговориш с него и го попиташ дали иска да отиде при баба, да играе с децата?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #70 -: Май 28, 2011, 00:06:06 am »
Аз ни в клин ни в ръкав от това което обсъждате...но да се похваля
- на Дара днес й беше първият плаж  :D Даже я топнах в басейна, защото е с минерална вода и е топла. Голяма веселба !

Само тези памперси - бански...нищо не става ! Те само за цвят, че има нещо сложено...Та един съвет за тези без опит - топвайте бебето вев водата след като е акало  :lol:
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #71 -: Май 28, 2011, 08:15:31 am »
Раиска, мерси за съвета, не знам с моя акльо как ще се оправим тогава...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #72 -: Май 28, 2011, 08:34:41 am »
абе за цвят, ама ти си й слагай- момиче е най-вече
аз моите деца на обществен басейн например не ги водя, от както са тръгнали на плаж винаги са облечени с бански
не намирам никак привлекателно голо дете по плажовете, не зная защо толкова държат хората да се "изпичала кожичката"  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #73 -: Май 28, 2011, 09:15:56 am »
Ааа, момиче, момче, не ме интересува - като си спомня колко ми беше унизително да ми свалят банския за тая "кожичка"  :lol: :lol: :lol: Другото, което мразех неимоверно, беше, че трябва да се напека, преди да вляза в морето  :x
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #74 -: Май 28, 2011, 09:19:21 am »
Ааа, момиче, момче, не ме интересува - като си спомня колко ми беше унизително да ми свалят банския за тая "кожичка"  :lol: :lol: :lol: Другото, което мразех неимоверно, беше, че трябва да се напека, преди да вляза в морето  :x

Все едно аз съм го писала :lol: И много си мразя снимките на които съм голичка на плажа! Ники вече си има бански :D А това с "напечи се добре и тогава влизаш" ме вбесяваше. И до днес като видя някоя баба така да говори се ядосвам. На всичкото отгоре после бързаха да ме вадят от морето, а аз можех и цял ден да си кисна :)
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #75 -: Май 28, 2011, 09:26:23 am »
И аз не обичам да гледам разголени деца.
Дария освен с памперса беше и с бански, че и с горнище  :lol:
Басейна съвсем скоро беше открит и няма много хора, та водата е много чиста...иначе аз не влизам в обществени басейни, пък къде детето.

А за памперса бански - понеже няма как, не е чак толкова стегнат и влиза вода в него...та ако има съдържание веднага го разводнява и става красота ! Добре че всичко ни се случи на излизане и не успя да стане беля.

Бях с една приятелка, детето й е на 4 - не излезе от водата ! Викам си, ей това е ! С такава майка си рахат  :lol:
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #76 -: Май 28, 2011, 09:38:41 am »
Искам да попитам запознатите - Александра ще гостува един месец на баба си в Бургас, че градината почива юли месец, пък майка й и баща й не. Трябва ли някакви постъпки да правя за временен избор на педиатър или само здравната й книжка е достатъчна ако стане нещо? И евентуално читав педиатър в града, ако има такъв (предвид коментарите, които съм чела тук).
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #77 -: Май 28, 2011, 09:52:12 am »
Sia, аз съм ползвала педиатър в поликлиниката при престоите ни във Варна и не съм заплащала нищо - въведоха си данните от здравната книжка.
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #78 -: Май 28, 2011, 11:44:06 am »
Ей, Раиска, къпете ли се вече :) Никол живот и здраве юли ще я водим на басейн, пък да видим.

Тя днес едвам едвам изяде едно бурканче ябълка. Голяма мъка сме с това захранване. Заради зъбите ли, заради що ли, не иска да яде и това е. Ако трябва ще я оставя няколко дни само на кърма. Иначе я мажа с Пансорал, та дано облекчава. Поне спря да ми вдига температури, че това беше по-неприятно.

Хубав ден, момичета! :)


Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #79 -: Май 28, 2011, 12:26:46 pm »
Ааа, момиче, момче, не ме интересува - като си спомня колко ми беше унизително да ми свалят банския за тая "кожичка"  :lol: :lol: :lol: Другото, което мразех неимоверно, беше, че трябва да се напека, преди да вляза в морето  :x

Все едно аз съм го писала :lol: И много си мразя снимките на които съм голичка на плажа! Ники вече си има бански :D А това с "напечи се добре и тогава влизаш" ме вбесяваше. И до днес като видя някоя баба така да говори се ядосвам. На всичкото отгоре после бързаха да ме вадят от морето, а аз можех и цял ден да си кисна :)

 :lol: И на мен така ми казваха "поне половин час се напечи и тогава ще влизаш" мислех, че съм само аз така... :D
За голите дечица съм на същото мнение, няма да го държа гол, с памперс като е бебе, а после ще му слагам бански.