0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Добро утро от нас. Искам да ви пожелая здрава, весела и усмихната седмичка.
Дават го слънчево и лятно време. Ние ще приготвяме басейна вече и ще се настройваме за почивки. Изпитите са ми след две седмици и след това мисля малко да отдъхна на някой самотен остров  :lol:
Снощи съседа пиян на мутика както се вика мина с колата и ми удари буса. Баша му почина от рак преди 2-3 месеца, майка му работи при нас и финансово изобщо не са добре. Не викнах кат, въпреки, че като изпадна от колата и започна да ми лази в цветята ми потекоха сълзи от нерви. Сега го чакам да изтрезнее и да се появи, за да го видя какво ще прави с колата. Има каско, но за назидание мисля да го оставя да си поеме разходите. Жал ми е за жената, мног ми е жал. Ще я побъркат.

Ние с Моника се готвим да отидем на фризиор, обаче никъде не ни щат, все абитуриентки имали. Няма човек къде да се подстриже значи  :lol:. Сега звъннах на комшииката и направо си и обявих, да идва вечерта с ножицата, защото ако не дойде аз ще отида  :lol: Айде с кичурите ще изчакам до другата седмица. Така де, с китките и ние разцъфтяхме  :lol: 
« Последна редакция: Май 23, 2011, 10:42:47 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #1 -: Май 23, 2011, 11:35:30 am »
Здравейте и от мен. И аз да ви пожелая една хубава, слънчева и усмихната седмица. Надявам се приемате нови попълнения :wink:?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #2 -: Май 23, 2011, 11:43:36 am »
Здравейте и от мен. И аз да ви пожелая една хубава, слънчева и усмихната седмица. Надявам се приемате нови попълнения :wink:?

Радваме се на всяко ново попълнение и се молим ежедневно да има все повече и повече  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #3 -: Май 23, 2011, 16:01:53 pm »
Привет и от нас!И ние го мислим вече това море,направо нямаме търпение да идва 21.06-тогава отиваме :).
Туци,добре дошла! :)

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #4 -: Май 23, 2011, 18:27:02 pm »
Здравейте дами! :)

Здрасти Туци :)
Май всички са навън днес. Няма движение по темата. :)


*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #5 -: Май 23, 2011, 18:35:58 pm »
Привет и от мен, след 2 седмици в странство, една седмица без интернет и телефон у дома и с две болни последователно деца с по 39.6, болен мъж със симптоми за нов аденом (слава Богу няма)... Сега всичко почват лека полека да се нормализират нещата, дано успявам да се вписвам поне веднъж седмично.
Неприятно ми е да прочета за болести - Мише, Мини оправяйте се бързо, дано да не е сериозно. Парси, дано и при теб всичко е наред!  :crossfingers: :bighug:  Мише, аз нали съм с дискови хернии, и преди 8 години в Горна Баня в клиниката ходих, обаче убий ме не мога да се сетя как се казваше лекаря, Георгиев ми се върти, но не съм сигурна.  :oops:

Лидия, стискам палци за изпитите - възхищавам ти се!

Туци,добре дошла!

Приятна и слънчева седмица на всички и се надявам само хубави неща да чета тук! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #6 -: Май 23, 2011, 20:04:02 pm »
Здравейте и от нас  :D Хубава седмица на всички, бъдете здрави!
При нас подготовката покрай смяната на квартирата върви с пълна пара - мъж ми с помагачи в новата правят шпакловки, боядисва се, лепят тапети. На пръв поглед се виждаше, че ще има много работа, но в крайна сметка се оказа, че работата е 10 пъти повече, понеже там не е живяно от години, не е поддържано, всичко се рони, пада, изгнило е /последен 9 етаж/, ужас ...
Аз у дома от една страна прибирам багаж, от друга с детето, от трета с домакинска работа, лудницата е пълна  
Вчера какво се случи, щях да получа инфаркт ... то с думи не може да се опише ...
Оставих Диляна за малко сама в стаята, в проходилката, за да отида да разбъркам яденето на котлона. Нашата се добрала до една драцена, хем бях сложила табуретки за преграда, откъснала листо и явно е отхапала. Като започна да се дави, да кашля, да й се повдига ... наведох я напред, тупнах гръбчето .. тя започна да реве с всички сили .. направо в чудо се видях. Звъня на мъжа ми, звъня на Бърза помощ. Буца е заседнала в гърлото ми сякаш, едва успявам да обясня ситуацията. Отсреща ми казват, че щом ревяла е добре, да давам вода повече. След малко детето повърна нещо като пяна ... дадох вода и сякаш се пооправи. Звъннах на мъжа ми, че е добре, но той каза, че идва, искал да я види. Пристигна след няколко минути, бял като платно ...
Звъннах на личната, за всеки случайда я питам, не вдигна телефона. Звъннах на Мими, тя ме успокои, каза да давам вода и нещо, което да я разхлаби. Мимозке  :bighug:
После що рев изревах и колко се самообвинявах ... уж все внимавам ...

Лиде, успех!

Добре дошла, Туци!
« Последна редакция: Май 23, 2011, 20:05:53 pm от Eли:) »
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #7 -: Май 23, 2011, 20:26:31 pm »
Вчера какво се случи, щях да получа инфаркт ... то с думи не може да се опише ...
Оставих Диляна за малко сама в стаята, в проходилката, за да отида да разбъркам яденето на котлона. Нашата се добрала до една драцена, хем бях сложила табуретки за преграда, откъснала листо и явно е отхапала. Като започна да се дави, да кашля, да й се повдига ... наведох я напред, тупнах гръбчето .. тя започна да реве с всички сили .. направо в чудо се видях. После що рев изревах и колко се самообвинявах ... уж все внимавам ...

Някои бебета явно са по-шавливи и любопитни. :D

Аз съм била на шест или седем месеца, уж не съм могла да лазя и майка ми ме оставила на огромна спалня, за да вземе нещо за преобличане от съседната стая. За секунди съм пролазила до другия край на леглото и съм лепнала десница върху маслен радиатор Смядовец. Едва ми спасили ръката с лекарства и компреси със смрадлика, но до днес си нося видими белези за спомен от пътешествието.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #8 -: Май 23, 2011, 22:22:07 pm »
Ели, доста ще са подобните случаи. Въоръжи се с търпение.  :)
Племенника ми в един период всяка седмица беше в Пирогов. Аз лично не бих издържала психически. Последния път се хвърли от кухненския плот на теракота, защото бил Батман и летял. Майка му е била в стаята, с гръб за около минута...Отнесе 7 шева.

Има отровни цветя нали знаеш. Качи ги някъде на високо.

Цигу, баба ми е заляла чичо ми с вряла вода като дете, защото е носела тенджерката и той се е блъснал в нея...Белезите и сега са огромни по врата и гърба му. И сега настръхвам като го видя. Дано не се случва на никой.

Мини на братовчет ми жена му е с артрит. Имам идея за какво иде реч. Лекувайте се, това е кошмарно заболяване..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #9 -: Май 23, 2011, 22:28:03 pm »
Слънчева и здрава седмица от нас !

Бели е ясно че ще се случват...моля се само да ни сполетяват само малките !

Покрай тези зъбки Дара е страшно кисел лимон...а имам толкова да чета, идва Юни...изпити ме чакат. Само като си помисля и лошичко ми става  :lol:

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #10 -: Май 23, 2011, 22:59:24 pm »
Цигу, слава Богу, че са спасили ръката.

Та да си призная и аз съм била от шавливите и любопитни бебета  :lol: Сега от щерка си се оплаквам, ама да не мислите майка й е била кротка  :lol: Една зодия сме двете, луди глави сме  :lol:
И аз имам белег от една от белите си  :wink: - на лицето, от бръснач ... Била съм мисля на годинка и нещо - две, докопала съм кутията с нещата за бръснене на баща ми и съм взела бръснача. Извикала съм "Мамо, ля, ля, Ени пай баля"  :lol: - /ей това изречение никога няма да го забравя  :lol:/, и за секунди докато тя дойде  съм показала как тати се бръсне ..  :oops: И този белег вече 30 години ми напомня белята  :lol:

Ели, доста ще са подобните случаи. Въоръжи се с търпение.  :)
Племенника ми в един период всяка седмица беше в Пирогов. Аз лично не бих издържала психически. Последния път се хвърли от кухненския плот на теракота, защото бил Батман и летял. Майка му е била в стаята, с гръб за около минута...Отнесе 7 шева.

Има отровни цветя нали знаеш. Качи ги някъде на високо.


Божееее, ужас ..

Лиде, знам за отровните цветя, нямам такива вече. С много цветя се разделих, имах към 80 саксии и сандъчета, сега са  наполовина, повечето са балконски. Нямам място, а и вече време, за да ги гледам, искат много грижи.


А баба ми е разправяла една случка с чичо ми като малък. Отишла да простира пране навън, било зима. Чичо ми я издебнал и излязъл на снега, паднал и си намокрил дупето. И за да не му се кара баба, решил да седне върху печката на дърва, за да се изсуши ... И хем ревал от болка, хем баба пак му се карала.
« Последна редакция: Май 23, 2011, 23:02:05 pm от Eли:) »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #11 -: Май 23, 2011, 23:11:36 pm »
Ели, момиченце целуна печката, за да я превърне в принц...оригинални са просто...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #12 -: Май 23, 2011, 23:19:54 pm »
С цветята и ние имаме един лош спомен-Ива беше на годинка и си играеше е стаята.В един момент започна на пищи и да се дави,да не може да диша нормално.Започвам да давам вода уж да се успокои а тя започва да реше още повече.Последва посещение в спешното и преглед на детето да не е погълнало нещо-няма всичко е наред.Когато се прибрахме аз започвам да оглеждам мястото където е играла и виждам,че е наръбала меча-едно доста грозно цвете с дълги и остри листа.Съответно и аз леко отхапвам и устатата ми пламна на момента,всякаш игли имах в гърлото,пия вода и става още по-зле.Представям си как се чувствало детето,а аз го карах да пие вода,ужас!

Нашите премеждия в спешното започнаха на около 11 месеца със срязана ръка,пукната вежда-и в двата случая бях на сантиметри от нея.То като ще стане-ще стане!
За последно бяхме миналата седмица със спукана глава-последва шев и писъци.Вече сме добре!Дано повече да не стъпваме там!
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #13 -: Май 23, 2011, 23:26:46 pm »
Като сте почнали да говорите са такива случки и аз да се включа. Имам сестра и разликата ни е година и пет месеца. Майка ни оставила да спим и излязла за малко от стаята. Леглата на мен и сестра ми са били едно до друго и аз съм видяла нещо в нейното и съм се преметнала през решетките при сестра ми. Майка ми влиза и като видяла че леглото ми е празно се стреснала, а аз с една усмивка съм се показала от леглото на сестра ми. И добре че съм се насочила към празното пространство, а не съм паднала върху нея.
Друга случка пак с мен - станала е зимата след като са ме изкъпали и аз съм си се подмотвала голичка. Застанала съм зад вратата на стаята и баща ми като отворил вратата съответно ме бутнал без да иска. Обаче това не е всичко - за да е още по-весело печката е била точно там и аз съм си седнала на нея. Макар че е била изключена не съм се разминала с решетка по дупето, все пак е работила до известно време и още не е истинала.
Сега се смеем, но на майка ми никак не й е било смешно. Ужким толкова много се внимава когато има бебче или малко дете, но никога не можеш да предотвратиш такива ситуации. Дано само са единични случай.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #14 -: Май 24, 2011, 08:54:46 am »
Аз пък да разкажа за прединфарктното си състояние когато Мишо беше на 3г.Оставих го да спи следобяд на нашата спалня и отидох да готвя.Връщам се детето го няма.Претърсих цялята къща и двор-няма.В един момент се оказва че той паднал от леглото и заспал под него :lol:.Сега се смеем на тази случка но тогава щях да пукна.

Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #15 -: Май 24, 2011, 17:06:53 pm »
Здравейте и честит празник  :)
Туци, ние сме почти еднакви мъници  :wink:
Нашето бебешко парти -погача мина благополучно. Малко се бях притеснила, че се събраха повече хора а у нас не е много широко, а и посрещане, сервиране, изпращане на всички.. но добре беше. Бяхме наредили като на шведска маса да си взимат и да се настаняват където сварят, но бабите такова нещо не разбират и особено свекървата се настаниха около масата и развалиха организацията. Най-интересното беше, че малкото беше в най-доброто си настроение до сега (то като няма колики е друго) и като че ли разбра, че той е център на вниманието- усмихваше се почти на всички и сякаш позираше за снимките  8O :lol: Не можах да повярвам на очите си  :lol: Целия ден не е плакал, беше много спокоен, през нощта също, но на другия ден - съвсем различно.. колики ли, глад ли -от всичко май :?
Сега не мога да разбера дали не е криза около 40 ден, но започна да реве за ядене постоянно. А тъкмо се радвах, че неусетно минахме на 6 кратно хранене за два-три дни, а сега и 7 са ни малко  :o Дали да не увелича добавката пак, явно само с кърма трудна работа??
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #16 -: Май 24, 2011, 17:24:44 pm »
Здравейте момичета :)

Сами, така става на погачите обикновено, хехе ;)

Моята Никол имаше температура през нощта. Явно е от горните зъби, че са се показали. Дадохме и Панадол и за 20 минути свалихме температурата и това ме навежда на мисълта, че не е вирус или настинка. Отказва да яде и пюретата от няколко дни. Утре сме на доктор и ще видим какво ще каже. Дано всичко е само от зъбките. 

Лека вечер на всички!


*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #17 -: Май 25, 2011, 08:11:08 am »
Тя седмицата преполвена, но искам да ви пожелая здраве и слънце!
Мише, Мини, Парси - здравословните проблеми и притеснения да остават зад вас!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #18 -: Май 25, 2011, 09:47:35 am »
Здравейте...За жалост за нас седмицата започна зле и сега май по-зле стана..Аз с хрема 3 дена,мъжа ми..Пазехме се обаче бебко нещо много сополи има и покашля по малко.. Та днес сме на доктор защото в носа не се виждат сополки а той хърка сякаш е пълен..И едно разтройство има.. Ужас ви казвам!
Лек ден на всички и живи и здрави !
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #19 -: Май 25, 2011, 22:22:34 pm »
Да ви пожелая на всички хубава седмица! Да сте много здрави и вие, и децата! И много слънце и усмивки ви желая!  :)