0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #40 -: Май 26, 2011, 19:48:19 pm »
Върнах се от преглед.Направиха ми снимка и наистина се оказа,че имам някакво образувание 1см.,което обаче не успя да види с този ехограф от балканската война какво е точно.Та във вторник съм на преглед с по модерна техника, с която както ми обясни щяло да  се види въпросния кръвопоток на това образувание и да се каже какво е вече.Рапорт даден-рапорт приет :).Хубава вечер момичета!

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #41 -: Май 26, 2011, 20:05:14 pm »
Parsi, имаш моите стиснати палци да се окаже, че няма място за тревога!

Жаси, ти също!
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #42 -: Май 26, 2011, 20:38:53 pm »
Жаси,Парси стискам палци всичко да е наред!
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #43 -: Май 26, 2011, 21:16:50 pm »
Сами, моето бебе е на АМ от самото начало почти и допреди окло три седмици си беше с 8 хранения за 24 часа. От седмица някъде, вече са около 5 на денонощие и казвам "около", просто защото денонощието не е 25 часа  :lol:
За бебе, което е кърмено - казали са ти кърмещите мами. За възраст 40 дни и 8 хранения не са "горна граница" като брой хранения на кърма. Дори само на АМ да минеш, с толкова малко бебе пак ще храниш на три часа поне и то още доста време.

Аз лично съм против "налагането на режими" на детето, то когато е готово - само си увеличава интервалите, търси си по-голямо количество мляко и пр. Тези дни даже се ядосвах с мъжа ми, понеже негови приятели му бяха напълнили главата с прословутото даване на вода на бебето, когато иска да яде през нощта и така щял да се откаже и пр. Чували сте го това всички предполагам. Отрязах го категорично, а и не виждам особена разлика като ме събуди малкия, дали ще се кокоря да го наливам с вода, или ще го нахраня.  :lol: А и си представих за миг, как бих се чувствала ако съм гладна и някой вместо да ми даде да хапна - вземе да ме налива с вода, няма да ми е много приятно.  :?

Та Сами, води се по детето си, давай му това от което се нуждае когато се нуждае. Разбирам, че за теб е уморително, изпитах го на гърба си, в комбинация с колики и киселеене на общо основание на малкия, много бях капнала физически, но - това е положението. Да сме родители - не е само да ги скиприм малките с готини дрешки и да ги возим като кукли в количката. Още месец и ще имаш едни 5-6 часа за спане плътно и ще ти е доста по-комфортно.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #44 -: Май 26, 2011, 21:31:20 pm »
Парси, късмет и успех ти желая. Всичко да отмине по най-успешният и лек начин.


Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #45 -: Май 26, 2011, 22:25:13 pm »
Момичета, съжалявам, но не сте ме разбрали - проблемът не е в броя хранения и въпросът ми не беше за това. Май не съм била ясна и се е получило развален телефон след поста на камбозолка. Броя хранения за втори месец (някъде бях чела като правило за втори месец да се мине на 6) го споменах за сравнение, че детето само съкрати едното хранене и си беше Ок, аз не съм насила го държала гладен за да постигна бройка моля, моля. Но след няколко дни изведнъж започна на всеки два часа да си иска, да яде ръце и да реве, ако малко се забавя, дори и след като съм дала и добавката - което е напълно достатъчно количество според това което съм чела поне.. Знам че по-малко от 2 часа е прекалено и гледам също да му претоварваме коремчето. Та въпросът е общо взето дали в кърмата е проблемът или повишена нужда на детето по някаква причина. Броя хранения не смятам че трябва да увелича, съвсем достатъчно е 7 хранения смесени -кърма и АМ ( да не забрявяме че има и нощна пауза, която засега сам си прави понякога 5-6 часа), но явно количеството ще трябва да увелича на добавката. Днес говорих с педиатърката и тя това ме посъветва (пошегува се че овните били такива -ненаситни  :wink:). А от друга страна суче активно, виждам че преглъща и гърдите ми особено от вчера са пълни - незнам какво става  :?
Общо взето се получи като при Сикссенс, чийто въпрос е съвсем резонен и обикновенно постепенно бебетата започват да ядат на по-големи интревали по-големи количества. Но естествено ако количеството не е достатъчно и интервалът се скъсява -поне при мен това е проблемът. Та се питах просто имали ли сте такива периоди на повишени нужди , макар че не всички бебта имат такъв апетит  :wink: На всичко отгоре не беше акал повече от 24ч., което за нашия посерко е невиждано и мислехме че е от глад, но днес беше се изходил с наваксване- такова омазване не бях виждала  :oops:

Жаси, чай давам по малко -10-20мл. засега, но се запитах дали водата за майката не е проблемът -май не се сещам да пия често.. :? Вие по колко течности пиете?
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #46 -: Май 26, 2011, 22:43:10 pm »
Сами,има понякога скокове в растежа на бебетата, когато им е нужна повече храна. Не бързай да увеличаваш добавката- давай му да суче, когато иска- кърмата би трябвало да се регулира съобразно нуждите му.
Освен това някъде на тази възраст всички започват да си хапят ръцете- не е непременно знак, че не му достига храна.
Парси, отново стиснати палци за добри резултати!
Вени, успех в избора на най-подходящия лекар и при самата процедура!
« Последна редакция: Май 26, 2011, 22:49:56 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #47 -: Май 26, 2011, 22:44:46 pm »
Парси, дано всичко е наред.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #48 -: Май 27, 2011, 00:24:28 am »
Успех Парси !

Моята мома вода Не пие. От самото начало си е така.
Сега с мъка може да пийне малко и то по-скоро ако е гладна и се излъже.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #49 -: Май 27, 2011, 06:26:22 am »
Парси, дано е нещо незначително. Хубаво е, че си отговорна към себе си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #50 -: Май 27, 2011, 06:58:01 am »
Парси, :hug2: късмет и стиснати палци от мен!

Сами, аз те съветвам да направиш пробно кърмене или вместо да суче
изцеди и виж количеството кърма, вярно е, че бебето суче повече, но ще е ориентир.
Митака беше с добавка и колкото и да се старах, кърмих три и половина месеца!
Цедене, добавки, сукане...постепенно кърмата ми намаля и съвсем спря!
Този ми съвет не означава, че и при теб ще е така, но дори и това да е
не бива да има драми, у дома имам две деца едното кърмено три месеца, другото почти година!
Еднакво се усмихват  :P :P

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #51 -: Май 27, 2011, 08:31:11 am »
 :hug2: Още веднъж ви благодаря за подкрепата.

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #52 -: Май 27, 2011, 09:49:57 am »
Сиксенс, аз не бих се притеснила на твое място. Бебетата не са роботи. Имат си те дни и дни.

Вода НЕ давам. Така само се напълва стомаха. Кърма/АМ са достатъчно.

Това което съм чела от консултантки по кърмене е че кърмачетата сучат колкото искат и колкото пъти искат през денонощието. Пробното кърме е заблуждава само.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #53 -: Май 27, 2011, 09:59:25 am »
не бива да има драми, у дома имам две деца едното кърмено три месеца, другото почти година!
Еднакво се усмихват  :P

 osi_9
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #54 -: Май 27, 2011, 13:17:24 pm »
Със Симеон имахме строг режим на 3 часа кърмене, така си дойде от родилното. Втория месец отказа едното нощно хранене и пак си наддаваше над кило на месец.
С Борис е различно - понякога яде на всеки 2 часа, понякога, ако сме навън, има пауза от 4-4,5 часа. За налагане на режим при него не мога и да помисля - вече си показа овнешкия характер :lol: Вчера дадохме първа доза Ротарикс - след премеждията с батко му бях убедена, че ни е нужна и тази ваксина. Хубавото е, че тук част от сумата се реинбурсира от държавата, както и на всички други лекарства, изписвани по рецепта.
Имам проблем с баткото, обаче :( Вкъщи не се забелязва толкова, но в детската градина положението е зле - отказва да се облича сам, да яде сам, плаче за всяко дребно нещо, все си мисли, че някой иска да му навреди, не иска да играе с другите деца, седи тъжен и самичък. Учителките ми казаха, че има моменти, в които плаче много силно, сякаш нещо го боли, но видимо няма причина. На забележки реагира или с плач, или с отрицание. Напоследък най-често чувам "не" и "няма".
Към бебето се държи добре - целува го, говори му, даже песнички му измисля. Към мен е поохладнял, но в приемливи граници.
Знам, че тази промяна е заради бебето, но не знам как да му помогна. Опитвам се да намирам време само за мен и него и да правим същите неща като преди. Колебая се и дали да го праят в България за два месеца при баба му. От една страна тя ще му помогне с говора, защото е логопед, а и ще се откъсне от компютъра - зад блока има детска площадка с много деца, а тук ще е само с мен. От друга страна се притеснявам дали няма да си помисли, че го отпращаме, за да останем с бебето... Аз най-вероятно няма да мога да пътувам скоро, защото имаме проблем с документите на бебето.
Ще се радвам на коментар и на съвети от личен опит...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #55 -: Май 27, 2011, 13:47:46 pm »
Здравейте!
За първи път се включвам в темата  :)
Но въпросът за бебетата и батковците и мен ме вълнуваше и притесняваше, когато забременях. Започнахме с предварителна подготовка и разговори. Имаше и въпроси, кого ще обичам повече и други подобни. Разликата между двамата е по-голяма - 10 г. и това донякъде помогна баткото да свикне по-бързо с "новата придобивка".
Ultra, това, което направих аз беше не само да му отделям повече време, а да го включа активно в гледането на бебето. Още от първите седмици го карах да ми помага за разни неща - като да ми подаде памперс, да му донесе биберона или да остане при него няколко минутки докато се къпя или съм в тоалетната. Така мисля, че не се усеща някакво разделяне и мама прекарва времето си и с двамата едновременно. А така също му показвам, че му имам доверие, че трябва да е отговорен и да бъде пример за братчето си.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #56 -: Май 27, 2011, 13:53:01 pm »
ultra, не съм сигурна, че промяната в Симеон се дължи изцяло на бебето. да, то е най-очевадната причина, но е възможно да има и друго нещо. да се чувства самотен, изолиран от другите деца, просто да минава през фаза на повишена чувствителност...
ние нямаме второ бебе, но това не ни е опазило от периодите на "искам да съм тъжен, лош и всичко да е черно"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #57 -: Май 27, 2011, 14:02:58 pm »
И аз мисля като Джам. По-скоро е някакъв период, отколкото да е обвързана изцяло с бебето промяната.
Александра без да има бебе в къщи е почнала да се тръшка за всичко и е открила плача като мощно оръжие. Още повече че тя веднага като се разплача започва и една задушаваща кашлица по посиняване. Не искам и няма с лекота й излизат от устата.
А пък за охладняването към теб съм чела, че има ревност от бебето, защото то поглъща твоето внимание и някак голямо дете се чувства изоставено. Всичките подаръци са за бебето, цялото внимание на мама също. Приказки от сорта: Не викай, за да не го събудиш, трябва да са придружени от задължителното уточнение, че ако се събуди бебето ще трябва да се занимаваш с него, вместо това време да отделиш на Мони. Ама дали работи в действителност. osi_10
Вярвам че ще се намерите вашия начин скоро :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #58 -: Май 27, 2011, 14:41:25 pm »
Ани, аз също смятам, че е период и у нас има едно момче в същия!
Физическата умора изобщо не ме притеснява, но проявата на характер във
всякакви вариации и ситуации ме натоварва страшно, говоря, говоря...
Гледа ме свъсено македонеца му с македонец и пак така си я кара!
Калина има "вина" за това дотолкова, че когато сме навън и някой и обърне
внимание той се хвърля да я пази буквално като тигър с всичките прилежащи
ръмженета и гледане лошо, а тя се закача с децата и става още по-зле!
Това с пазенето е поръчение от баща му, но анимал продължението ми идва в повече.

Може да поговориш с Мони отдалече относно пътуване да видиш какво мисли
и ще усетиш как ще бъде най-добре! :hug2:

Момичета 100пъти преинсталирах скайпа и не, и не...
Дайте чалъм и съвет  :balk_63:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Май си отива, да помислим за море :) 23.05-29.05.11г
« Отговор #59 -: Май 27, 2011, 14:43:34 pm »
В подкрепа на горните два поста да кажа и аз, че не е задължително да е само и единствено заради бебето. Нашето "бебе" вече е на 2.2г., Деси никога не е проявявала ревност, напротив, прие бебето повече от добре и връзката им към момента е много силна. Но от известно време, може би 1-2 м. и при нея се забелязва промяна, може би не толкова силно изразена като при Мони, но и тя започна да реве ако нещо не стане на нейната, да тропа с крак и крещи, което преди не правеше. И то ако аз и баща й не й угодим, а не сестра й. Нищо свързано с Елена не е предизвиквало проблем в нея, напротив, много спокойно и философски приема целия терор, който дребното зло й причинява :lol:
Със сигурност има връзка и с бебето, т.е. появата му е засилила тези му чувства. Категоричен съвет не мога да дам, още повече че при нас разликата е по-малка, но всячески се опитвай да бъдеш с него, но не само с него, а тримата заедно, включвай го във всичко което правиш с бебето - смяна на памперси, къпане, разходки, игри (да му дрънчи с дрънкалки, да вдига шум, с някоя играчка :wink:). Не му прави забележки от рода тихо, че ще събудиш бебето, без значение поради каква причина, просто не му прави забележки. Бебето и да се събуди не е голям проблем за него, но за Мони всяка забележка се помни. А относно 2м. при баба аз не бих го изпратила. Когато Ели се роди, свекърва ми искаше да вземе Деси за 1-2 седмици, категорично отказах, напротив спрях я от ДГ и 4-та заедно се отглеждахме в къщи 2 седмици, след това останахме 3-те още месец заедно и чак тогава я пуснах отново на ДГ.