0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #40 -: Май 17, 2011, 18:16:24 pm »
Азиатците имат проблем с преработването на алкохола, не на млякото :)

И аз така знам :) И скандинавците също имат проблем с преработката на алкохола ;)

Днес пак се разходихме на дъжда. Разни "услужливи" баби и дядовци ми дадохда акъл как да си гледам детето  :lol: Голям смях падна. Ние българите си закусваме с "акъл" май всеки ден :) НМо като оставим това, доста хора ми предлагаха помощ за количката, вкл. и деца. Много се зарадвах. Не са толкова лоши и невъзпитани младежите май :)

А пък Никол осъществи първата си свалка. Като загледа един тийнейджър в тролея и като му се захили - гледа и не спира. Момчето се засрами много горкото ;)

Май трети зъб и тръгва на моята дъщеря. Много е подут венеца горния и е киселааа. Освен, когато се хилеще на момчето, през другото време рева.  :lol:
« Последна редакция: Май 17, 2011, 18:18:35 pm от Раши »


*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #41 -: Май 17, 2011, 20:53:01 pm »
Лелеее, с тази варицела ме шашнахте яко... оказа се, че и около нас върлува, а аз не съм карала ни една шарка  :?
Днес вече напълно си окомплектувахме количката, имаме чадър и дъждобран. В магазина ни подариха местно пюре (не, че яде друго освен кърма) и ми стана интересно нормално ли е да е желирано?
Аз ефекта на прясното мляко в жегите го открих при поредното унищожаване на хладилника, докато бях още с корем и сега ако няма мляко съм буквално в абстиненция  :lol:
Голям майтап е при нас, детето гледа ТВ и ако го спреш... няма такива викове, поне предпочита новини, а на турските сериали се мръщи  :lol:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #42 -: Май 17, 2011, 21:25:40 pm »
Както казах не съм сигурна в нищо от това което писах. Освен, че прясното мляко утолява жаждата. А ако му добавите и ментичка..... :lol: Абе изобщо ... колкото не обичам кисело, толкова обичам прясното. А за калориите ... пак по-добре от току-що издоено овче.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #43 -: Май 17, 2011, 21:37:16 pm »
Азиатците имат проблем с преработването на алкохола, не на млякото :)
И аз така знам :) И скандинавците също имат проблем с преработката на алкохола ;)
А защо?
Защо пък азиатците и скандинавците?Нямат тлъстинки ли?

Раши, важно е да не се връзваш :) А Никол си е мацка, много ясно, че ще сваля батковци :lol: Ще ти гледам сеира през пубертета, усещам аз :)
За варицела не коментирам, но пак има вълна на вирусен ларингит, да знаете. Около нас две деца болни, едното племенника и Ники имаше много тесен контакт с него. Сега се притеснявам за него. Днес кашляше, после спря.
[/url][/url]
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #44 -: Май 17, 2011, 22:13:53 pm »
Ами, Вени, няма общо с тлъстинките. Нямат ензим, който преработва алкохола. А защо не зная ...


Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #45 -: Май 18, 2011, 08:45:14 am »
Това, че някои хора имат непоносимост към млякото е безспорен факт, никой не казва обратното. Смятам обаче, че е пълна глупост да се твърди, че човек над 3 годишна възраст не трябва да употребява мляко въ-об-ще. Ако този ензим изчезваше на 3 годинки, щяхме да си говорим как имаме познати, дето пият мляко и нямат проблеми и да се дивим над този факт...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #46 -: Май 18, 2011, 14:21:24 pm »
Приятна и здрава седмица ви пожелавам в средата й!
Ние боледуваме вече втора седмица- първо аз - направих най-тежката си синузитна криза в живота си- 6 дена бях без обоняние и вкус, после малчо- ангина, тежка хрема, вече и кашлица и за капак му никнат поне 4 зъба наведнъж, и сега и таткото се разхремави!
Да ви се оплача, вчера ме нападнаха ято продавачки от магазините под блока да дават на детето ядки, чипс и прочее. Като писнах да не му дават нищо, ме нахокаха, че било момче и ТРЯБВАЛО да му се даде и му набутаха една бисквита! Добре,че той не я яде!
Аман вече от такива изпълнения- непрекъснато дебна кой откъде ще му пробута някой боклук. Идват със шумкащи пликчета, той се заинтригува и после като не му дам реве по 15 мин., а "доброжелателите" ме гледат обвинително!
Вие как се справяте с подобни ситуации?
Вече започнах да лъжа, че има алергия и е опасно за него- толкова често някой посяга да го "почерпи"!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #47 -: Май 18, 2011, 14:37:50 pm »
Инке,що ще лъжеш.На право им кажи че твоето дете такива неща не яде и да не му дават.Точка!
Оздравявайте бързо! :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #48 -: Май 18, 2011, 14:44:59 pm »
Инке, бързо да оздравяване и възстановяване на цялата фамилия!

Оххх, мислех си дали да споделя какво ми се случи днес,
но написаното от теб ме провокира някак си!
Аз не обичам да им дават каквото и да било без да ме питат,
както аз самата винаги питам родител, ако дете пожелае солета,
защото аз друго не нося!Та...
Почти всеки ден ходим в едно магазинче до нас за солетки
и други дребни неща за вкъщи!Момичетата на касата и момчетата
който обслужват ни познават и все закачат Митака, знаят какво му взимам!
И понякога дори с поглед се разбираме дали днес е деня за Барни или само солетки,
съответно давам черна торбичка за да сложат без той да види,
ако има нещо за което не е сега момента.
Та днес пред мен един дядо, вече минал през касата като видя Митака
се върна и поиска едно малко шоколадче, и в мига в който се опитах да допусна,
че е за него той вече го държеше в ръцете си сияещ!
Ох груба бях, казах му че е трябвало да ме попита преди това
и че как да му обясня на детето, че от непознати не се взима нищо!
Извини ми се, и така усмихнат си тръгна!
После продавачката ми каза, че е постоянен клиент и винаги прави така...
Много кофти ми стана, но мисля че съм права, може този малък жест
да е порив по изгубено дете, недай Боже!Или човека просто е самотен
и така прави, но аз прибрах шоколада и много говорих после ...
Обясних му на Митака, че независимо колко мил е този човек,
аз решавам дали той трябва да приеме и преди да посегне трябва да ме попита!
Защото от усмивката, милия тон до чудовищата има само една крачка
и дано никога, никога не се сучва онова от което се страхуваме!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #49 -: Май 18, 2011, 14:45:14 pm »
Гадно е това с черпенето. Но не лъжа, просто казвам, че не давам и ..... явно гледам лошо :lol:.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #50 -: Май 18, 2011, 16:16:20 pm »
Стана ми мъчно за възрастния човек...но ти си права де. Стана ми мъчно че е искал да направи мил жест, пък той - крайно неподходящ...
Все по-рядко виждам усмихнати хора, склонни да ти помогнат, да се зарадват на детето ти и т.н.

Сетих се за една прясна случка. Отворили са руски магазин в Младост, страшно съм доволна !   :) Та, пазаруваме, аз мъжа и бебето. Там по-голямата част от персонала са руснаци и как си личи !!! Всички са усмихнати, любезни...
На касата една жена от персонала се приближи, направо сияеше, попита дали може да вземе детето ( аз я носех на ръце ) - дадох я. Радост, смях... Касиеркатата,доста младо момиче, и тя само в детето гледаше...едва дочака да маркира всичко за да я поиска и тя.
Толкова мило ми стана...бяха много непринудени.
Аз никога не бих си помислила да гушна чуждо дете, пък камо ли да попитам може ли ! Стана ми тъжно ...как сме се изкривили. Ако някой се загледа в детето се почва " пу пу срали го кокошките, измии му очите, хвърли 3 пъти вода...и ръцете измии че пипа, някой да не го урочаса...! " и чудо на чудесата.

Веднъж в една поликлиниката майка с 2 деца, едното в ръцете й другото ходи (1-2 годишно някъде ). Видях че връзките му са се развързали и като мина поркай мен клекнах да му ги завържа, да не падне...то и така едва креташе  :) Майката веднага скочи към мен..явно тя да ги върже...или да види какво правя ли, знам ли...все пак бебето беше в ръцете й. Както и да е ...стана ми неудобно.
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #51 -: Май 18, 2011, 16:30:33 pm »
Ех, да, Раиска, овълчили сме се, за съжаление!

Те и на моето дето малко се опитват да дават солети :)

Никол днес си тресна кратуната в масата. Стори ми се леко. Дано няма проблеми!
« Последна редакция: Май 18, 2011, 17:05:57 pm от Раши »


*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #52 -: Май 18, 2011, 16:31:08 pm »
Мише, права си, много си права, но все пак не трябва на хората, които са останали хора да им "кършим" хатъра. Миналата седмица в Била, мъжа ми ходи с малките за мляко и дал предимство на млад мъж с инвалидна количка. Човека отказал, в момента пуснали другата каса и минал там да си плати. На изхода мъжа ми се замотал нарочно, за да види дали ще има нужда човека от помощ на ескалатора. Той си слязъл и ги изчакал долу, попитал го дали може да даде на малките бонбонки. Моя си пристигна с насълзени очи... Няма как на такъв човек да обясниш че не даваме такива работи и т.н., важен е самия жест, че въпреки това, което преживява е останал Човек...
После естествено майка им яде шоколади, бонбони  :lol: Те още будалета и се радват на солети и бисквити само, знаят че шоколадите и другите работи са лекарство за мама   :oops:
А иначе приказката "Момченца са, гледат, дай да си опита, да не стане нещо" отбивам с "Те и баща си гледат да пие ракия и от нея ли да им дам" и се вижда насреща само  8O
« Последна редакция: Май 18, 2011, 16:53:14 pm от mimi26 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #53 -: Май 18, 2011, 16:32:57 pm »
изключително рядко са настоявали пред мен за почерпки - сигурно гледам много лошо.
а се е налагало да пазя детето стриктно заради АБКМ. учудва ме огромната липса на хигиенни навици у възрастните хора - трябваше да убеждавам една любезна баба защо не е редно да черпи детето със солети, при положение, че играе на пясъка и ръцете му са мръсни. не ме разбра, сигурна съм...

Раиса, къде е руския магазин в Младост и какво продават в него?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #54 -: Май 18, 2011, 16:33:52 pm »
Те още будалета и се радват на солети и бисквити само, знаят че шоколадите и другите работи са лекарство за мама  :?

Мими, ти си страшен тарикат! ще се запиша на курс при тебе, може ли? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #55 -: Май 18, 2011, 16:52:14 pm »
Те още будалета и се радват на солети и бисквити само, знаят че шоколадите и другите работи са лекарство за мама

Мими, ти си страшен тарикат! ще се запиша на курс при тебе, може ли? :)
Може естествено  :lol:
Знаеш ли колко смешно ми стана като ме набараха с лъжицата и буркана с течен шоколад  :lol: репликата беше:"Мамо ти болна? И ядеш лекарство?" Викам им:"Болна съм, мамо, от лакомия"  :lol:
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #56 -: Май 18, 2011, 17:08:12 pm »
Знаеш ли колко смешно ми стана като ме набараха с лъжицата и буркана с течен шоколад  :lol: репликата беше:"Мамо ти болна? И ядеш лекарство?" Викам им:"Болна съм, мамо, от лакомия"  :lol:

Ха ха ха :)


Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #57 -: Май 18, 2011, 17:12:49 pm »
На мен не ми се е случвало да го черпят, може би защото излизам само с няколко майки, на моя акъл, и никоя от тях не би пробутала нещо на детето ми, без да ме попита. Не съм много на мнение, че са се овълчили хората - аз, специално, съм с впечатление, че повечето са адски отзивчиви и готови да ми отстъпят място, да ми направят път, радват се на дребния, понякога толкова много, че не знам как да реагирам. На опашки са ме пускали, дори са настоявали да мина, ако кажа, че не е проблем да изчакам. Но мисля, че всеки, който се опитва да направи мил жест, трябва да го съгласува по някакъв начин с родителя - именно заради това, което мишанта казва. Не може днес да вземеш шоколадче от чичкото в магазина, а утре да не взимаш от чичкото на улицата... Сложно е да обясниш всички условности на едно дете.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #58 -: Май 18, 2011, 17:25:48 pm »
Подхванали сте темата с помощта ха чуждите хора... Офф ние сме малки още и засега не приемаме лакомства..обаче има нещо което не ми харесва .. Дали българското в мен си казва думата не знам..Обаче ме дразни факта че постоянно гледат бебчето и започват да искат да го пипат и да го гушкат.Той си е много сладичък,хубав е малкия ми(не само защото си е мое).. и много често да не кажа всеки ден поне по 2/3 пъти по улиците хората постоянно шушукат и искат да го пипат.Даже изобщо без срам започват да ме спират и ей така питат колко е голям,как се казва.. Знам че не е хубаво това което пиша обаче ме е страх и мен.Не заради уроки или други неща..Просто страха(колкото и да звучи смешно!!!)в мен надделява.Не знам как да обясня какво чувствам..Не обичам такива глезотии и особено с малкото ми дете.Греша ли в мнението си  :?
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #59 -: Май 18, 2011, 17:46:33 pm »
saraapl, не се наемам да отговарям на въпроса ти, но трудно ще промениш отношението на околните там, където си. В Испания децата са постоянно обожавани, целувани и прегъщани от малки и големи, свои и чужди, и задължително са в центъра на вниманието.
Освен да свикваш, друг изход не виждам. :D