0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #20 -: Май 17, 2011, 10:47:21 am »
Колкото обичам броколи, толкова са ми гадни на бебешко пюре... Както и карфиолът. Смесвам ги със сварен и пасиран сладък картоф и така се приемат добре, но иначе - абсурд. Защо са толкова противни тия пюрета, не знам.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #21 -: Май 17, 2011, 11:19:56 am »
Аз си ги правех пюретата, почти не съм давала готови. Рядко когато сме пътували или сме били на почивка. А и тя не ги искаше много..
Броколи слагах малко и понеже Моника мразеше пасирано, нарязвах на много ситничко. И сега и правя задушени зеленчуци, като там слагам пак малко броколи на ситно, зеленчукова супа и т.н.
Педиатърката ме убеждаваше, че като има ягода и пише 5месеца, алергизиращата съставка била премахната. Обаче си мисля, кой ли ще чисти мъхчетата на ягодата? Плюс това мисля, че контрола не е достатъчен и има сериозни пропуски и не само в България. Така, че за мен важи едно правило: Ръка да пипне, око да види! Аз да си го сготвя за да съм сигурна какво се яде. Е за чистотата на продуктите на 100% не мога да съм сигурна, но поне знам, че няма консерванти, няма оцветители, ароматизатори и т.н. Супичката за едно бебче става за 20 минутки. Залче месце сварено и замразено предварително, морковче, картофче, тиквичка и т.н. фиденце...
Познати например за бебета и деца взимаха Маги чашка и т.н. за да стане бързичко...това не смея да го коментирам...

Искам да попитам дали някой е чувал. Преди два дни една позната ми каза нещо новичко за прясното мляко. Било полезно до 3 годинки. След това организмът не можел да го разгражда.  8O за мен това е нов "лаф" но знае ли човек?

Стефи, преди все си викахме, пазете детето, да не хване от нас някой вирус. Сега като я видя болна и викам, пазете се, Моника носи нов градински вирус...Още бях с варицела и си остана в къщи с кашлица и хрема. Само с противоалергични се оправи и олинт за 1-2 дни, а аз още съм в белези и едвам вървя...  :lol:
Там държат много топло и са 25 в две малки стаи...люпилник..

Пими, видях снимките на Ивето от рождения ден във Фейсбука. Много красива госпожица  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #22 -: Май 17, 2011, 11:28:59 am »
момичета от Варна,
някой може ли да ми даде някакъв телефон за връзка с църквата Св.Св. Константин и Елена в Дружба, пардон в курорта Св.Св. Константин и Елена :wink:?
Благодаря предварително. :)

Благодаря, намерих си. :lol:
« Последна редакция: Май 17, 2011, 12:08:59 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #23 -: Май 17, 2011, 11:35:59 am »
Благодаря, дано се сбъднат пожеланията за бързо закоравяване. Утре ще пробвам пак с кърменето и ще видим резултата. Цеденето и сега е задължително, но на ръка наистина не успявам; боли и от помпата, но не е толкова зле, колкото от сученето.

В последните дни ни подгони и друг проблем: Кай е решил, че му е позволено да яде когато и колкото си поиска. Хубавия ни режим (през 3 часа) изведнъж отиде на кино. Тази сутрин например пищя от глад в 10, а омете едва 1/3 от млякото и заспа като пън, не можех да му отворя устата дори насила; и ето сега мрънчи пак... Ако сме на кърмене, това значи да ме дъвче нон-стоп, целодневно. А на каквато и храна да сме - разходките стават мисия невъзможна... Да не говорим, че Колийф-а, който най-много му помага за коликите, изисква да се разтвори 30 мин преди ядене - няма как да стане, ако яде когато си поиска, щото тогава 30 мин ще пиши като драно коте... Имате ли опит с "дисциплинирането" на такива малюрковци? 
« Последна редакция: Май 17, 2011, 11:41:21 am от Nadine »
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #24 -: Май 17, 2011, 12:01:24 pm »
Момичета от Варна,
някой може ли да ми даде някакъв телефон за връзка с църквата Св.Св. Константин и Елена в Дружба, пардон в курорта Св.Св. Константин и Елена :wink:?
Благодаря предварително. :)

Това е сайта има телефони за контакт http://varnamonastery.bg/index.html
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #25 -: Май 17, 2011, 12:02:45 pm »
Nadin сигурна ли си че е глад. Може да реве от колики и да се успокоява със сучене...
Давай засега с шишенце за да видиш колко е хапнал и прецени колко време пауза да му направиш...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #26 -: Май 17, 2011, 12:05:27 pm »
Лиде, така е, децата се разболяват по-бързо, но и се оправят лесно. Февруари и двете хванаха последната вълна на грипа, ами мина им за 3 дни, а аз след това лекувах синузит 20 дни с 2 АБ. Да подчертая, че за първи път ми се случва такова чудо, дори и като дете не съм карала.
Надявам се да се преборят с бацила ако са го пипнали, защото е опасен, не е хубаво да се влачи, удря в ставите и в почти всички органи :?
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #27 -: Май 17, 2011, 12:08:31 pm »
Ангелина,
много ти благодаря. :)

да пожелая на всички болни да оздравяват, в т.ч. и на моите, защото от месец и половина се влачат и двамата. ... изгълтаха антибиотика, но без резултат. ... Утре пак на изследвания.  :(

Що ли ми беше Михаела да тръгва на градина?  Такива здрави деца си имах и си вкарах сама белята!  :x

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #28 -: Май 17, 2011, 12:10:04 pm »
Nadine, това не е ли криза на растежа ? Има такава към 3-тата седмица. Хранителните нужди се увеличават и бебето исака да суче нон стоп за един два дена. Целта е да се увеличи и регулира лактацията според нуждите на бебето. Аз имах такива периоди, на 3, 6 седмици, сега и на 3 месеца имало още един. Виси на гърда, да, но после пак си влиза в някакъв режим, не се притеснявай. Ако е такава криза, минава за един два дена.
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #29 -: Май 17, 2011, 12:20:55 pm »
Уфф, благодаря Лори, дано да е това. Горкият мъник, много екзистенциални кризи му се събраха на тази сериозна възраст :-)

Но не са болки от колики, ясно се различават - не се гърчим, но пък се опитваме да ядем от всичко, което ни мине пред очите - пръсти на мама, татко и своите, лигавник, ръкава на пижамата... :-) А дано се кротне, за да го изведа навън - там много му харесва, прави се на спящата красавица с часове... За което улиците и парковите алеи в СФ спомагат серизоно де - друго щеше да е ако бяхме с едни гладки настилки, като в цивилизованите държави! Ще взема да пиша на кметството благодарствено писмо - какво са едни амортисьори и гуми (за кола и количка) на фона на безплатното друсане в идеалния център  :wink:
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #30 -: Май 17, 2011, 12:25:16 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Що ли ми беше Михаела да тръгва на градина?  Такива здрави деца си имах и си вкарах сама белята!  :x
постоянно си задавам този въпрос, но всички ми казват, че е въпрос на време и израстване. Дано се включат опитните мами и да потвърдят, че и аз почти съм се отказала вече от детските заведения.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #31 -: Май 17, 2011, 13:40:13 pm »
Относно ДГ и боледуването - вярно е, че всяко дете си е индивидуално, но също така е истина, че ако ги пуснете директно в 1-ви клас и тогава имат повече контакти с деца пак ще е на 90% същото като в ДГ. Пак ще боледува, ще свиква трудно, ще има проблеми от едно или друго естество. Аз също много се чудех за пусти ДГ. Дъщеря ми сутрин мрънка, но пък вечер е винаги супер щастлива и ентусиазирана от наученото и направеното. Тя пък ми боледуваше през 4-5 месеца до 2,5 г., сега да чукна на дърво освен хрема с лека кашлица от градината друго не е "носила".
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #32 -: Май 17, 2011, 13:47:59 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Що ли ми беше Михаела да тръгва на градина?  Такива здрави деца си имах и си вкарах сама белята!  :x
постоянно си задавам този въпрос, но всички ми казват, че е въпрос на време и израстване. Дано се включат опитните мами и да потвърдят, че и аз почти съм се отказала вече от детските заведения.

потвърждаваме, midge :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #33 -: Май 17, 2011, 14:49:25 pm »
Nadine, e те тия дни в подфорума за Храненето, в темата Въпроси и отговори по храненето, нищихме точно темата с режимите, кърменето и малките бебета, както и е ли възможно и въобще смисъл има ли в това да се опитваш да "дисциплинираш" толкова малко бебе. Иди да почетеш, ако ти е интересно, да не се повтаряме тук. Разбира се, при теб има някои особености, като обективната ти невъзможност да кърмиш в момента, но ще видиш кое ще ти е полезно от споделения опит.

Лиде, това с млякото, дето е полезно до 3 годинки, е от репертоара на любимата ми д-р Мария Папазова, със здравната рубрика в предаването на Гала. Тя ги твърди тези неща с изумителна сигурност. На мен лично ми е трудно да повярвам, че на третия рожден ден на човека един ензим просто изчезва от организма и млякото престава да бъде преработвано. Но... знае ли човек.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #34 -: Май 17, 2011, 15:39:59 pm »
Лиде, това с млякото, дето е полезно до 3 годинки, е от репертоара на любимата ми д-р Мария Папазова, със здравната рубрика в предаването на Гала. Тя ги твърди тези неща с изумителна сигурност. На мен лично ми е трудно да повярвам, че на третия рожден ден на човека един ензим просто изчезва от организма и млякото престава да бъде преработвано. Но... знае ли човек.
Аха, сега поне знам от къде идва въпросното твърдение за млякото  :lol:
Аз ежедневно пия мляко и консумирам млечни продукти. Затова се зачудих..
Сега разбирам защо моята приятелка каза, че не помни от къде го е чула   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #35 -: Май 17, 2011, 15:53:40 pm »
Въй, интересно аз като консумирам мляко от как се помня и не съм го спира, а в последно време и с литри го пия, как го преработвам :? Еййй, тва простотията е опасна работа...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #36 -: Май 17, 2011, 16:57:03 pm »
Тя работата става малко - не било компютри, а компоти  :lol:. Мисля, че ензима отговарящ за прератването на млякото зависи от генотипа на индивида. Чувала/чела съм, че азиатците имат такъв проблем. Но не съм 100% сигурна и в това де, щото японците уж умни хора и уж мрът за кисело мляко. Пък нашите родопски баби и дядовци все ни ги дават като пример за дълголетие, а те все се хвалят по колко мляко консумират.
Иначе за себе си открих, че освен студената вода, лятото най ми утолява жаждата именно прясното мляко от хладилника. Ако ще се мре поне няма да е от жажда :wink:.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #37 -: Май 17, 2011, 17:37:18 pm »
Пешек, става дума за прясното мляко, не за млякото въобще.

много хора не понасят прясно мляко, факт. аз лично нямам проблем. и наистина страхотно утолява жажда студеното прясно мляко. малък проблем само - яко калорично е :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #38 -: Май 17, 2011, 17:56:06 pm »
Азиатците имат проблем с преработването на алкохола, не на млякото :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #39 -: Май 17, 2011, 18:09:54 pm »
привет момичета  :)
ето точно това щях да кажа като Джам въпреки че тази тема я чепкахме в предишна седмична тема твърде много  :wink: аз пак мога да потвърдя, че това за прясното мляко и консумация от възрастни съм го чела и чувала от преди предаването на Гала и мой познат след множество изследвания накрая му забраниха прясното мляко и гастро проблемите му спряха.
Надин, добре дошла в тази тема  :) Напълно ти съчувствам за кърменето, дано заздравеят раните бързо. За режима, както Камбозола е казала тук коментирахме-  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39587.980 и аз като теб се чудех как да действам и сменихме не един и два варианта с храненето. Сега сме малко по-организирани, но понякога правим 4,5 пауза, когато спи и понякога 2 ч. но почти по едно и също време на деня. Като че ли и коликите (страх ме е да кажа) малко намаляха и се предимно 6-8ч. сутрин, та дано и при вас стане така.. или по-добре всъщност  :D За колийф мъжът ми все казваше че уравнението е много сложно- хем 30 мин по-рано, хем да не е повече от 50градуса и после изтива напълно. Ние никога почти не чакаме толкова, но според мен пак е добре. Аз също съм на смесено хранене, но предимно кърмене.
« Последна редакция: Май 17, 2011, 19:03:11 pm от sami123 »