0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« -: Май 16, 2011, 10:54:02 am »
Здравейте момичета!

Видях, че няма седмична тема и реших аз да я пусна.
Пожелавам на всички хубава и успешна седмица, и здрави дечица!  :)



*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #1 -: Май 16, 2011, 12:46:41 pm »
Слънчева седмица и от нас!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #2 -: Май 16, 2011, 15:39:17 pm »
хубава седмица от нас, ние си отдъхваме в къщи след прекараната варицела.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #3 -: Май 16, 2011, 18:42:29 pm »
Здравейте и хубава седмица и от нас!
Имаме повод да се хвалим - Илияна се смее с глас от днес   :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #4 -: Май 16, 2011, 18:46:12 pm »
Весела, здрава и усмихната седмица и от нас.

Jam и вие ли с тая варицела... на епидемия заприлича...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #5 -: Май 16, 2011, 19:08:56 pm »
Май има нещо такова с тая варицела... Включително моя бременна приятелка на дърти години я изкара. Слава Богу, след 12-та седмица, макар че любезни хора от МД успяха да я паникьосат, макар и само по телефона.

Здрава и успешна седмица!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #6 -: Май 16, 2011, 19:52:15 pm »
Здрава и слънчева седмица  :)

Адито честито, голям смях ще пада вече  :D Аз се научих какво я разсмива Дара и много се забавляваме. Освен физиономии и танци, обича много целувки и "пърдене" на корема  :D Също така има гъдел по корема ! А да, и обича да "лети" - вдигам я високо. Уникален е бебешкия смях !
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #7 -: Май 16, 2011, 20:59:28 pm »
lidia, в групата в ДГ тръгна варицела от началото на април и се точат "като гирлянди", както се изрази учителката - Мартин беше петата жертва. но аз съм доволна, че приключихме с този въпрос.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #8 -: Май 16, 2011, 21:00:34 pm »
Уф, ние не сме, въпреки че имаше някакви шарки из градината. И се чудя кога ил и нас ще ни застигне, ама да го минаваме и това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #9 -: Май 16, 2011, 22:24:21 pm »
Здрава, слънчева и спокойна седмица ви пожелавам:)

*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #10 -: Май 16, 2011, 23:01:52 pm »
Здравейте, дами!
Ние още се броим на дни в тикера и нямаше дори време за запис в темата, но сега успявам... По крайно неприятен начин обаче - имам силно кървене от сърната и 2 дена ще се храним с АМ, та имам организационно време.

Моля за помощ - не знам дали въпросът е за тук, но и не мога да намеря другаде темичка:
Калин засука едва преди седмица. Още от раждането правим опити, но по анатомични причини едва сега успя; досега се цедях с помпа и така ядеше. От началото съм със силиконово зърно, иначе съвсем няма шанс. И въпреки това само за тази една седмица ми видя сметката: от днес вече кървя обилно от пукнатини и на двете зърна, а кърменето и досега беше толкова адски болезнен процес, че ми се прищя да го сменям за секцио, всеки път.
Доки в Токуда препоръча да минем на АМ за 2 дена да се освестя. Но имам много кърма и искам-не искам трябва да се поизцеждам на всеки 3 часа, иначе, освен дето тека като чешмичка, гърдите болят зверски. Затова и имам силни опасения, че то ще е затворен магически кръг, а не лекуване... :(
Някой има ли опит? Ако имаше емотиконче, дето да вие от болка, тук щеше да му е мястото! Тъкмо приключих, отново, да цедя кръв и кърма, защото гърдите ми са подути до пръсване... Не съм мрънкало, ама ми се гади
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #11 -: Май 16, 2011, 23:27:13 pm »
Nadine много ти съчувствам за проблема :( Мога да те посъветвам:
мажи обилно с Лансинох или друг крем за зърна без измиване.
Мажи зърната с кърма и остави да изсъхнат.
Ходи максимално много с открити гърди.
Не допускай задържане на мляко, че става страшно и тази болка ще ти се види нищо, ако запушиш канал или направиш мастит.
Ако има кръв - по-добре хвърляй кърмата.

Явно имате проблем със захапката.Бебето трябва да налапа максимално много от ареолата и зърното. Може би са му твърди гърдите и атова захава така. Изцеждай по малко мляко докато поомекнат и тогава давай да суче. Ползвай силиконовите зърна. Аз ги махнах чак към 4-5 месец, когато човечето знаеше какво да прави и не му беше трудно.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #12 -: Май 17, 2011, 00:11:29 am »
Надин, има цяла отделна тема за кърменето.
Много ти съчувствам...аз имах големи проблеми с рагадите  :( Спряха да ми стават рани чак на 3тия месец.
При мен бебето не отказваше нито гърда нито шише, та поне от моят опит аз не съм съгласна със схващането, че детето свикне ли с шише край на сученето.
Моят съвет се покрива с на Жаси + да си "пазиш" млякото, в смисъл да не допуснеш кърмата да намалее, да се цедиш редовно. Пази си гърдите, т.е. използвай най-щадящият метод - недей да кърмиш докато не ти минат хубаво. После започни с опитите плавно, днес 2 пъти, утре 3 пъти и така. Като усетиш че пак става зле - само цедене.
С течение на времето бебето започва да суче по-добре и по-лесно . Просто трябва да мине...ако запазиш лактацията с времето кърменето ще се получи.
Успех !  :D   
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #13 -: Май 17, 2011, 06:56:00 am »
спокойни дни и много усмивки за всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #14 -: Май 17, 2011, 07:57:17 am »
Спокойна, здрава и  :sunshine: ва седмица!

Болните да оздравяват, само усмихнати деца и майки!
Ние имахме едни чудесни 15тина дни на село.
Направих една генерална репетиция по събиране на багажи
преди голямото преселение на Юг юни месец!

:flower: Пими, да ти е жива и здрава рожденничката!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #15 -: Май 17, 2011, 08:25:00 am »
Здрава седмица и от нас!
Мише, добре дошла, донесе слънцето отново тук  :D
Свате, как са снахите?
Надин, освен всичко, което са ти казали, пробвай да цедиш на ръка, а не с помпа - така няма да тормозиш зърната. В началото ползвах помпа аз, но ми посиняваше местото около зърната от вакуума и почнах на ръка. Родих се - нито ме болеше, изцеждах се хубаво, защото усещах кои канали са пълни. Цеди се, за да не направиш мастит, а ако кърмата ти е чиста т.е. без кръв можеш да я замразиш.
Снощи в яслата ми казаха, че в една от групите и при нас има шарка. Казаха да ги следя, макар че групите не са контактни.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #16 -: Май 17, 2011, 08:49:47 am »
Здрава седмица и от нас.
Вчера удариме едно яко скитане, че ми писна стоенето в къщи и кратките разходки в махалата само. Дъжд ни валя 2-3 пъти, слънце ни пече .... абе шантава работа. Но на детето майка му не е у ред и дъжда изобщо не я спря  :lol:.
Джаме, да се възстановявате бързо от шарката. Мен много ме притеснява тази переспектива, не защото се страхувам за детето, а защото баща ѝ не е карал ни една шарка. Пък на дърти години .... не минава лесно май. Иначе аз съм курназ - всички шарки съм изкарала до 2 клас.
И да се похваля, след като преди две седмици се жалвах, че не иска да мие зъби, сега на всяко миене на ръце мием и зъби. Драпа си за четката и я дъвче. Даже позволява и аз да потъркам. Колко измиваме не знам, но мисля, че свикването също е важно.
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #17 -: Май 17, 2011, 09:10:00 am »
Хубава, слънчева и здрава седмица и от нашата банда :D

Мен вчера пък ме сюрпризираха в ДГ на Деси, че едно детенце ималко стрептокок, т.е. разболяло се и задължително всички през гърлен секрет. Та, тази сутрин и двете под ножа, защото ако едната има няма как да се размине и другата :lol:
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #18 -: Май 17, 2011, 09:24:21 am »
Здравейте и от нас, тъкмо поскиторихме вчера и времето е едно да не смееш да идеш малко по-далече и подухва гадничко. На болните да оздравяват бързо, аз май също съм понастинала. Пеше и аз съм карала само една Рубиола и ме е шубе от шарки, ама какво да правя, ако трябва ще дерзаем двамата.
Мими, ако не и е показал някой как да цеди на ръка не знам дали ще се справи-на мен ми се наложи да се науча т.е. акушерката ме научи от зор, понеже нямах помпа при мен като ми дойде кърмата и положението беше натопорчено, ако не беше тази жена не знам как щях да изкарам ноща.
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #19 -: Май 17, 2011, 10:30:03 am »
Здравейте момичета :)

Наистина много двулично това време. Хем жега, хем духа! И ние обикаляме по цял ден, та ни вали и ни грее. Но, важното е беби да е навън и да се наспива.
Днес захраних дребната и с тиква. Май и хареса повече от броколите, хехе :)

Надин, ако имаш други притеснения за кърменето, питай :)
Аз май сега след 7 месеца кърмене ще се изложа. Опитва се да ме наболва дясната гърда, та започнах да слагам компреси.

Бързо оправяне на болните дребосъци!