0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #100 -: Май 20, 2011, 10:59:30 am »
Благодаря !
Това с нара веднага ще го пробвам, на пазара има !  :)

Ех, ама какви сте цицииии...не давате на дечицата ни уйски, ни ракия...ни цигарка, пък даже и зрънчо ! Ужас, горките деца.

А, по този повод се сетих нещо. Баща ми преди години чел (някъде...) че ако на малко дете дадеш да пуши - ще се отврати и никога няма да пипне. Дали са ми на мен ( била съм на около 4 г. ) аз разбира се веднага съм се опитала  :) Сестра ми, като видяла моето задавяне е отказала да пробва.
Е, подобно нещо не действа.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #101 -: Май 20, 2011, 12:56:27 pm »
На мен темата със захранването още ни е малко далеч, но събирам инфо от сега..
Вече сме на 40 дни,  :D И като се сетя, че доскоро се подигравах на мами дето говорят в множествено число а ето какво се получава сега :lol:
Навих се на правим въпросната "погача" -е така за повода, но без връзване на пари и подобни измишльотини. Вие правили ли сте този ритуал?
С прегледа около 40 дни след раждане нищо не свърших -нито където раждах, нито от ЖК можаха да ме вместят за тази седмица, докато бабата е тук  :( голям наплив, голямо чудо :? Искаше ми се за мое спокойствие да видя всичко ли е ок, но ще мисля по-натам да ида евентуално.. :?
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #102 -: Май 20, 2011, 14:15:17 pm »


Раиса, продвай с лечебна хумана както ти казаха, но не трябва да се дава повече от седмица. И ако имаш от къде да намериш нар, сваряваш коричка, колкото 5ст. в 1 чаша на чай и дай на малката. Запича много бързо.



Да се включа за лечебната хумана. Д-р Мангъров ми каза, че това е пълноценно мляко и няма проблем да се дава продължително време. Специално съм говорила на тази тема с него. Когато трябва да се включи млякото на детето/което си пие по принцип/ след това малко от него се смесва с лечебната хумана и се дава постепенно все повече и повече докато напълно измести лечебната хумана.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #103 -: Май 20, 2011, 22:43:11 pm »


Раиса, продвай с лечебна хумана както ти казаха, но не трябва да се дава повече от седмица. И ако имаш от къде да намериш нар, сваряваш коричка, колкото 5ст. в 1 чаша на чай и дай на малката. Запича много бързо.

Да се включа за лечебната хумана. Д-р Мангъров ми каза, че това е пълноценно мляко и няма проблем да се дава продължително време. Специално съм говорила на тази тема с него. Когато трябва да се включи млякото на детето/което си пие по принцип/ след това малко от него се смесва с лечебната хумана и се дава постепенно все повече и повече докато напълно измести лечебната хумана.
Абсолютно изпитано и проверено - действа. Иначе, за деца над годинка и свикнали на чай - чай от листа от мушмула. Безотказно е.
На мен темата със захранването още ни е малко далеч, но събирам инфо от сега..
Вече сме на 40 дни,  :D И като се сетя, че доскоро се подигравах на мами дето говорят в множествено число а ето какво се получава сега :lol:
Навих се на правим въпросната "погача" -е така за повода, но без връзване на пари и подобни измишльотини. Вие правили ли сте този ритуал?
С прегледа около 40 дни след раждане нищо не свърших -нито където раждах, нито от ЖК можаха да ме вместят за тази седмица, докато бабата е тук  :( голям наплив, голямо чудо :? Искаше ми се за мое спокойствие да видя всичко ли е ок, но ще мисля по-натам да ида евентуално.. :?
За говоренето в множествено число, аз вече за групата на сина ми казвам "моите деца", щото съм в родителския актив и съм паталогичен случай. За погачата - аз таквиз неща не правих. От нашата църква в квартала ми обясни отчето, че това е езически ритуал, вместо него се чете на 40 тия ден от раждането на детето специална молитва за майката и детето. Понеже аз съм християнка, детето ми също в последствие е кръстено, избрах този религиозен ритуал, а не "погача". Иначе да събереш  на почерпка роднини и приятели и да им покажеш бебето е достатъчен повод да го направиш, без да го рамкираш като специален ритуал.
« Последна редакция: Май 20, 2011, 22:52:47 pm от lady_11 »
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #104 -: Май 20, 2011, 23:06:13 pm »
Аз правих и чиста молитва и погача и ритуал.
Ама погачата я направих за да се съберем по женски по-скоро и беше много весело :lol:
[/url][/url]
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #105 -: Май 20, 2011, 23:06:28 pm »
Сами аз правих погача и връзване имаше и парички... Още стои върху един шкаф питката и се чудя кво да я правя   :oops:. На мен също ми каза свещеника, че е езически ритуал, ама късно, всичко вече беше планирано  :lol: А за подготовката мн ми помогна тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43919.0  :D
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #106 -: Май 20, 2011, 23:37:13 pm »
Навих се на правим въпросната "погача" -е така за повода, но без връзване на пари и подобни измишльотини. Вие правили ли сте този ритуал?
Аз ходих  в църквата да ни четат молитвата. После вкъщи бяхме само аз с Вяра и двете баби. Почерпихме се със сокче, сладкижи и питка с мед, нямаше никакъв ритуал. Така се стекоха обстоятелствата, а много исках да се съберем повечко хора и да направа нещо като бебешко парти. Алекс беше в Болница все още на 40 дни и исках сега да направа, но живи и здрави да сме само.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #107 -: Май 21, 2011, 00:10:02 am »
Живи и здрави, това е най-важното!

Аз правих погача, но за мен беше по-скоро заради празненството  :) Реших да е в ресторант, защото вкъщи не мога да събера толкова хора, а и не исках да принасям и отнасям. Беше много весело !
Но за да е доволна родата, бяха спазени почти всички ритуали, както и най-неприятния за мен - да си тръгнем преди смрачаване  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #108 -: Май 21, 2011, 06:49:55 am »
Привет и от нас!
Хубав ден е днес св.св. Елена и Контанитин.
Честит празник на всички които го считат свой!

Сами аз ходих на чиста молитва и с двамата на 40 ден,
но събиране "Питка" правихме когато станаха на по 3 месеца.
За да избягаме грипния, зимен период и все пак да не са съвсем малки!
Второто се получи събиране по женски, като Жаси писа,
с много хубаво и весело настроение. Имаше питка и кърпа с парички.
Като помолих всички да сложат по едно метално левче, само за да се спази обичая.
Аз винаги съм спазвала ритуалите така, както съм ги усещала,
където нещо не ми харесва, не се прави и това е!
Апропо и до сега Калининото вързопче си седи на най-горния шкаф на кухнята!


Момичета от София, ако сте имали сходен проблем
препоръчайте ми невролог, болките в ръцете и пръстите ми
се завърнаха с пълна сила и без да съм бременна...
През деня се понася, но нощем е ужасно и среща с лекар е неотложна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #109 -: Май 21, 2011, 07:17:06 am »
Привет и от нас!
Момичета от София, ако сте имали сходен проблем
препоръчайте ми невролог, болките в ръцете и пръстите ми
се завърнаха с пълна сила и без да съм бременна...
През деня се понася, но нощем е ужасно и среща с лекар е неотложна![/size]

Сещам се за доктор Клисурски - Клиника по Неврология в ИСУЛ.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #110 -: Май 21, 2011, 07:23:09 am »
Благодаря  :flower: Лейди!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #111 -: Май 21, 2011, 09:07:24 am »
Мише, дано се оправиш бързо!
Аз не правих такива работи, но се случи, че на 40 ден бяхме на среща на бандата на Шаро. Ей това, ако мога да го направя ритуал, ще съм на седмото небе  :lol: Освен ако имам друго дете пак да се пробвам да ги събера  :lol:
Ние утре отлитаме в южна посока - отиваме за 4-5 дни до Малко Търново. Сватята или Лидия, ако ще ходят, да се обаждат  :D
От вчера си мисля още нещо да пиша, но забравих... Старост - нерадост, уж ЕГН-то е все същото, пък...  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #112 -: Май 21, 2011, 09:13:09 am »
свате, няма да е тия дни
за към то Петрова нива събора е по-вероятно
поздрави на търновчани
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #113 -: Май 21, 2011, 09:19:29 am »
свате, няма да е тия дни
за към то Петрова нива събора е по-вероятно
поздрави на търновчани

То тогава и ние може да ходим пак, че гледам пролет и есен да отидем да видим баба.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #114 -: Май 21, 2011, 09:55:29 am »
Мише, а сигурна ли си че невролог ти трябва ?
Аз съм имала проблеми с пръстите, но не знам дали е същото. За моя случай ми казаха, че се нарича "акушерска ръка" .
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #115 -: Май 21, 2011, 10:03:07 am »
Хубави почивни дни на всички ви:)

Ние след малко отиваме с децата на вилата да ровят в градинките и да бягат по тревата, че цяла седмица само по терасите крещят на комшиите:)))))
Дано е хубаво времето и 4-те дни, че да съберат малко слънчице а майка им да си оплеви градинките и да си засадя цветята.
И бари е там разбира се и лудоста им ще е пълна:)

Мише, дано по-скоро решиш проблема с ръцете:(

Мими, на вас лек път. За приятен знам, че ще е:)
*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #116 -: Май 21, 2011, 13:32:36 pm »
Включвам се, за да ви пожелая приятни почивни дни!  :) При нас времето е супер и малчо вече беше на разходка с колело с тати. Много обича да се вози, а мен ме е страх от колите по улицата, но баща му уж много внимава.
Следобяд сме на имен ден на едно наборче Косьо, а аз ще сляза след малко до центъра, за да му купя подарък.

Честит имен ден на всички дечица и родителите им, които празнуват!

*
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #117 -: Май 21, 2011, 13:53:28 pm »
Весели и слънчеви почивни дни на всички!
Мише,аз имах преди известно време проблем с пръстите,но на краката.Подуваха ми се при ставичките и не можех да стъпя.Пратиха ме на ревматолог  в Св.Иван Рилски до детската педиатрия.Мислеха че е ревматоиден артрит,но слава богу се оказа че не е ревматоиден-просто някакъв артрит :lol:.Отмина слава богу макар,че казват може да се появи след седмица,година или никога.Успех и на теб!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #118 -: Май 21, 2011, 14:04:10 pm »
Райса, написах невролог, защото на такъв ме изпрати
д-р Владимиров при първата бременност, но нямах подобрение,
то и медикаментозно лечение тогава нямаше как да стане!
После ме болеше споредично до втората бременност
когато пак се засили, но сега е нетърпимо!
Но Парси е права, за артрит не се бях замислила.
Преоръка от личната не търся, защото е педиатър + малко мъгла!
А аз съм дваж по мъгла от нея, че търпя и на моменти
губя чувствителност в пръстите...за бой съм с две думи!

Лек път на всички който ще се разнообразят през тези няколко почивни дни,
аз бях изгубила календарната последователност, за мишата компания всеки ден почивен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла майска седмица - 16-22.05.2011
« Отговор #119 -: Май 21, 2011, 14:11:40 pm »
аз бях един месец на Аулин, болката от зъбите беше неудържима, колкото и да търпях, особено следобед ставаше ад
Зъболекаря така и не откриваше причина, накрая ме посъветва да започна антибиотик, да не би да е възпалителен процес
в крайна сметка се оказа, че имам артрит на челюстната става  :o за първи път чувам за такова нещо
бях на Афламил 10 дена курс, сега мога да кажа, че се поуспокоиха нещата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит