0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата...(9.05-15.05)
« -: Май 09, 2011, 09:03:30 am »
Добро утро!Пожелавам повече слънчеви дни тази седмица и здрави дечица!
Ние почнахме подготвянето на документи за ясла септември.Онзи ден отидох с 3 документа,а то трябвало 300 :oops:,та сега ще се поправям :).

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #1 -: Май 09, 2011, 09:54:32 am »
Весела седмица на всички,да са здрави децата и щастливи майките!

 Ние изкарахме много хубав Гергьовден -  всички мъже в семейството (моето,на нашите и на свекърите) имаха имен ден. :lol:
Сега само треперя тази седмица да сме здрави ,че от другата заминаваме на море в Гърция.То дано и времето да ни е хубаво,че като гледам студа тук...
 Днес попаднах на това :http://www.vgb.bg/disney/ и смятам да ги съберем. :)
<br />
*
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #2 -: Май 09, 2011, 09:58:07 am »
Зори,да са ти живи и здрави именниците на патерица!
Благодаря за информацията относно книжките,страхотна идея от която и аз ще се възползвам :).

Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #3 -: Май 09, 2011, 11:25:45 am »
Здравейте и от мен!
Имам молба към мамите, които са ползвали услугите на бавачка - можете ли да ми пратите примерен договор, ако сте сключвали такъв? Ще ми се да подготвя нещо, но ще ми е далеч по-лесно, ако имам някакъв примерен документ, а нищо не можах да намеря из нета.
Много благодаря, весела и здрава седмица желая!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #4 -: Май 09, 2011, 11:30:24 am »
Здравейте и хубава седмица на всички!
Съвсем скоро въпроса с бавачката ще застане на дневен ред и при нас. Освен за договора се чудя, дали е уместно да поискаме да си направи и някои медицински изследвания (готови сме ние да ги поемем като сума), като хепатит, туберкулоза и т.н.?
« Последна редакция: Май 09, 2011, 11:37:40 am от Tarja »
         Equally Destructive
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #5 -: Май 09, 2011, 11:38:41 am »
Tarja, в такъв случай ще си позволя веднага да ти дам съвет ;) Първо пробвах да търся през detegledachki.com, чинно си платих 30 лв. за контактите на 5 потенциални детегледачки, които, според търсенето, което зададох, отговаряха на критериите. Всъщност обаче се оказа, че 3 от тях не търсят работа на пълен работен ден, едната не притежаваше вече мобилният, който беше оставила, а петата можеше да започне не от 1-ви април, както беше посочено, а от 1-ви юли...  :? В крайна сметка пуснах обява в бг-мама и получих много отговори.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #6 -: Май 09, 2011, 11:40:53 am »
Здравейте хубава седмица.
Имам въпрос към мамите на момиченца кога продупчихте ушите.
*
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #7 -: Май 09, 2011, 11:49:22 am »
Cambozzola, никак не съм в час за какви суми се говори за бавачка. На час ли се плаща или на месец, ако си стигала дотам да говорите за суми. Искам горе-долу да се ориентирам дали мога да си го позволя. Благодаря предварително.
*
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #8 -: Май 09, 2011, 12:11:07 pm »
Здравейте и от нас! Вече ще се включвам и аз в темата с нашите радости и тревоги.
Пожелавам усмихната седмица на всички!


*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #9 -: Май 09, 2011, 12:20:08 pm »
Cambozzola, благодаря за съвета - ценен е и ще го имам предвид  :)
         Equally Destructive
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #10 -: Май 09, 2011, 12:53:58 pm »
Ами, ако търсиш бавачка за цял работен ден (обикновено това означава 10-11 часа, а не 8, защото все пак ти трябва такава преди да излезеш за работа, докато се върнеш) цените започват от 600 лв. на месец. Вече в зависимост от квалификации и лични изисквания на бавачката, може да чуеш и по-високи цени, примерно 700-750 лв. На час вече нещата са по-различни, там вече говорите за цена на час, но не съм наясно кое е нормално и кое - не.
На обявите отговарят повече жени над 40 г. по мои наблюдения, също и доста пенсионерки. Хубаво е да отбележите квартала, за който става въпрос (живо ги интересува), работното време, по-специфични изисквания, ако имате. Аз лично търсех младо момиче и харесах и трите жени, с които се видях. Някак си не можех да си представя някоя баба да разхожда Бобо приведена по цял ден (в момента е на етап ходене, хванат за нечии ръце). Също много важно за мен е да си играе с него и да се занимават, а не да зяпа телевизия нон стоп. В допълнение - ще си работя от вкъщи, така че беше важно и жената да ми е симпатична и на мен. Внимателно наблюдавах и коя от кандидатките ще му стане най-симпатична. Друго важно е да се подсигурите, че кандидатките няма да си намерят друга работа, докато вие си организирате срещи и мислите коя да изберете - едната, която отхвърлих, ми обяви, че много се радвала, защото вече си намерила друга работа (това, при все, че се срещнахме в петък и й бях казала, че в неделя ще й звънна за резултата - обадих се на обяд).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #11 -: Май 09, 2011, 13:00:20 pm »
Здравейте и от нас :)
Ако мога да съм полезна с нещо тук при нас(Испания)бавачките се намират не много лесно..Искам да кажа че тези които наистина да ти вършат работа :) Аз няма да се възползвам от бавачки,малкия ще тръгва на детска градина на 01.09.
Иначе за половин ден горе долу и то без да се грижи за къщата(защото има и бавачки с такава опция) взимат към 300 евро.Това за БГ си е много естествено..Но искам да кажа само че са доста добре платени професии..А за изследванията задължително се правят.Но тук има и фирми които се занимават само с това-вие казвате какво искате и те ви го предлагат като кадри.Има и много момчета(като аниматори)..С много добри впечатления съм останала от тях.Даже в детската градина(в БГ май е ясла за тази възраст)има 2/3 момчета с медицинска квалификация.Все пак става дума за деца под 1 година.
Много дълго стана.. Извинете :) Лек ден и дано намерите решение на всичко :)
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #12 -: Май 09, 2011, 13:06:26 pm »
Да, аз търсех само бавачка, без домакински задължения - не знам дали другото би се отразило на цената.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #13 -: Май 09, 2011, 13:17:59 pm »
Ох, не знам, моята работа е специфична, на смени и с щураво раб. време. Не знам дали някой би се навил така да работи, тъй като има и нощем...Питах ориентировъчно, да си направя поне някаква сметка, ама май не излиза никак. Ще го мъдрим понататък.
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #14 -: Май 09, 2011, 13:21:21 pm »
Акушерката, с която се виждах, ми каза, че е гледала деца и по този начин - с оставане нощем. Варианти има, очевидно някои жени търсят по-нестандартно работно време.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #15 -: Май 09, 2011, 14:29:08 pm »
Здравейте и хубава седмица на всички!
Съвсем скоро въпроса с бавачката ще застане на дневен ред и при нас. Освен за договора се чудя, дали е уместно да поискаме да си направи и някои медицински изследвания (готови сме ние да ги поемем като сума), като хепатит, туберкулоза и т.н.?

Хубава седмица ви пожелаваме :)
Мога да ти препоръчам бавачка. Две приятелки на по 25 - едната гледа детенце вече 2 години, другата доскоро гледаше детенце с проблем, сега си завършва образованието и отново ще е свободна, ако искаш млад човек. За тези две приятелки мога да гарантирам, че слушат родителските показания, не вършат нищо на своя глава и четат много книжки на децата. На тях и Ники мога да оставя спокойно :)
Мисля, че и може да се договорите за цената :)
[/url][/url]
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #16 -: Май 09, 2011, 14:43:14 pm »
Благодаря  :D Тези дни (надявам се) трябва да се срещна с шефката си да говорим за връщането ми на работа. Във фирмата станаха някои промени във връзка с които аз поставих условия за връщането ми, та затова в момента нямам яснота кога и дали  :? ще продължа работа там. Та, като дойде момента ще се радвам да ме свържеш с твоите хора, ако още са на линия :)
         Equally Destructive
*
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #17 -: Май 09, 2011, 15:29:48 pm »
Здрава седмица на всички!

Аз също ползвах услугите на детегледачка, намерена през форума на бг мама.
Извадих невероятен късмет с това момиче, имаше и други кандидати, които харесах, имаше разбира се и големи недоразумения.
Договор не сме подписвали, даде ми личната си карта, чиито данни си преписах. Cambozzola, помня съм засичала в бг мамата да се дискутира въпроса за договорите, имаше някаква такава тема.
Наистина има хора, които търсят точно нестандартно работно време - нашият случай е такъв, не сме били с фиксиран ден и час, а всякас седмица се уговаряхме за следващата според моите ангажименти и нейното свободно време. Просто напишете възможно  най-подробно вашите изисквания.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #18 -: Май 09, 2011, 16:36:48 pm »
Здрава, усмихната и щастлива седмица!
Ние оставаме и тази на село, времето не е много с нас,
но е разнообразие за всички мишоци...
С нас е племенницата ми тя е на възрастта на Митака,
вече съм спокойна мога и с три!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...(9.05-15.05)
« Отговор #19 -: Май 09, 2011, 18:34:21 pm »
Здравейте момичета,

Успешна седмица и от мен!

Мише, щом можеш да се справиш и с трима, ти пожелавам скоро още едно :)