0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета! Не искам да казвам добър вечер, че нещо от няколко часа не ми е добра.
Регистрирах се специално заради тази тема. Иначе съм стар потребител в БГ-мамма.

Но от 17 часа днес, когато разбрах за този случай, не мога място да си намеря от яд.

За мен това раждане е равносилно на убийство. Непредумишлено, предумишлено - кой както иска да го квалифицира по състава на Наказателния кодекс. Тези жени - особено пък такива като МиленаТ, които си позволяват да агитират и промиват мозъци на бременни, носят още по-голяма вина за случилото се. С утежняващи обстоятелства, че не изпитват и грам вина, срам и тежест в плитките си мозъци за това, което де факто причиняват.
И искам само един въпрос да задам аз на тези толкова естествени женици - като прокламирате, пените се и плюете съвремието, като сте обърнали поглед назад - знаете ли каква е била смъртността сред родилки и новородени тогава? Не знаете. Или знаете, но премълчавате, защото истината не ви изнася на концепцийката.

Абсурдно, нелепо, отвратително и гнусно е подобно поведение.
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Рядко ми се случва да загубя ума и дума, но това.....направо не знам откъде да я захвана. Ще взема да се въздържа засега, че...

П.С. Миленче, айде мойто момиче, бегом към гората и не се връщай, че ако те докопам, бедна ти фантазията!
osi_4 може ли и аз :lol:

Сега сериозно обръщение.
Мисля, че както имаше различни кампании - Анти аборт кампании, негласната кампания против раждането в болница, мисля, че трябва да започне кампания и против сектантките по отношение на бременност и раждане под надслов "Осъзнаваш ли рисковете".

Нана, тяхното поведение е като това на сектантите с ваксините. Колко от тях знаят какво причинява неслагането на ваксина. Виждали са снимки на дете с детски паралич, но мълчат, защото не им изнася. Поне производителите на ваксини са задължени да опишат какви са рисковете, а тези ...казват ли?Не, мълчат, защото така им изнася! Това също за мен е равносилно на осакатяване.
« Последна редакция: Май 09, 2011, 23:42:04 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Аз също се регистрирах само заради тази тема, заради това безобразие! Първо искам да изкажа съболезнованията си на роднините на роденото мъртво бебе - нека почива в мир! А на майката - .... на "майката" мога единствено да пожелая да съумее да живее някак с мисълта, че е убила детето си!
Познавам тази жена - въпреки, че е лекар, възгледите и за раждането подхождат на селянка от Сусурлево от 18 век(извинете жители на това селище)!!!
Не разбирам защо трябва да се отричат постиженията на медицината от векове!!!
И смятам, че такива родители трябва да бъдат съдени!
Единствената ми надежда е, че този много, много тъжен случай на престъпно отношение, ще влее маааалко акъл на решилите да раждат по този начин съвременни жени!
И ще го разказвам всеки ден - може би това ще успее да спаси човешки живот!
Не само родителите - тези, които са убедили тази "майка" да ражда вкъщи - и те трябва да отговорят.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Много е тъжна тази история и направо тръпки ме побиват като си предствя майката, която е отишла в болницата с мъртвото бебе на ръце. На мен лично ми е жал за тази майка. Аз съм убедена, че тя  е направила това, което е сметнала, че е най-доброто за детето си. А изходът е такъв, заради грешният избор, който е направила и невежеството и ( нейно и на тези, от които се учи на подобни простотии). Представям си какво и е сега, при това положение. Колкото и невежа да е, колкото и да не е права, тази жена си е обичала бебето и не е искала това да се случи. Вместо да се търси наказателна отговорност, трябва да се  да се променят законите най-после така, че  и тези хора да имат възможността да родят безопасно, като се регламентира кой и при какви обстоятелства може да асистира при раждане. Все пак ако тази жена е убедена, че нещо лошо ще се случи, ако отиде в болница, то тя няма да отиде и то по абсолютно същите подбуди, по които ние с вас ще отидем. Тя е майка, която е искала най-доброто за бебето си. Стига сте го слагали в кавички, защото не сте прави. Това, че е  проста няма нищо общо с чувствата, които има.

Б.


  
*
Позволявам си да цитирам едно мнение от коментарите в dir-a

Цитат
Вина носят групата около нея. Един човек да сгреши - добре, но да има група, със симпатичен сайт, с медийни изяви - тук вината няма как да се размие. Тези хора са чували всички "против" и въпреки това подкрепят такива решения. Виновни са те! Жената, семейството й, близките й и бебето са жертви, те все пак са вярвали, че са в сигурни ръце. Как са повярвали, кой ги е убедил?

Така мисля и аз! Не нападайте момичето, то самото се е подвело, жалко и тъжно е всичко това, но има хора изписали стотици мнения през последните години в интернет пространството за да агитират за домашно раждане и против намеса на лекарите и да размътват главите на бъдещите майки. На тях трябва да се потърси отговорност!
« Последна редакция: Май 10, 2011, 11:00:21 am от cygnus »
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Ако поради лекарска грешка настъпи смъртта на бебето лекарят, който я е допуснал, носи наказателна отговорност за действията си.
Не е ли редно при тези обстоятелства майката да поеме тази отговорност - в правен аспект?


*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Позволявам си да цитирам едно мнение от коментарите в dir-a

Цитат
Жената ще живее с присъдата си, независимо какво коментираме тук. Самоцелно и жестоко е да сме груби конкретно по неин адрес.
Вина носят групата около нея. Един човек да сгреши - добре, но да има група, със симпатичен сайт, с медийни изяви - тук вината няма как да се размие. Тези хора са чували всички "против" и въпреки това подкрепят такива решения. Виновни са те! Жената, семейството й, близките й и бебето са жертви, те все пак са вярвали, че са в сигурни ръце. Как са повярвали, кой ги е убедил?

Така мисля и аз! Не нападайте момичето, то самото се е подвело, жалко и тъжно е всичко това, но има хора изписали стотици мнения през последните години в интернет пространството за да агитират за домашно раждане и против намеса на лекарите и да размътват главите на бъдещите майки. На тях трябва да се потърси отговорност!


А, не, не съм съгласна.
Искала е да поеме пълната отговорност - и ако всичко беше минало добре сега щеше да се кичи с медали и да ходи да поучава другите.
Сега следва да поеме отговорността, към която толкова силно се е стремила.


Ако поради лекарска грешка настъпи смъртта на бебето лекарят, който я е допуснал, носи наказателна отговорност за действията си.
Не е ли редно при тези обстоятелства майката да поеме тази отговорност - в правен аспект?


Кати, абсолютно съм съгласна. Трябва да си поеме отговорността за безотговорното решение. Да не говорим, че е ветеринарен лекар - човек с медицинска специалност, макар и за животни. Много добре е била наясно с рисковете от подобно раждане. Не мога да я приема за жертва - жертва е това 4200-грамово момиченце, на което не му бе даден шанс за живот.
*
Много е тъжна тази история и направо тръпки ме побиват като си предствя майката, която е отишла в болницата с мъртвото бебе на ръце. На мен лично ми е жал за тази майка. Аз съм убедена, че тя  е направила това, което е сметнала, че е най-доброто за детето си. ....

Съгласна съм, на никого не мога да пожелая такова нещо - ако ще да е най-заблуденият човек на света.

Но не съм съгласна, че не е имала избор да получи добра грижа в болница. Поне сега наистина имаме избор - и на лекари, и на болници. Съмнявам се, че не е успяла да намери екип, на който би се доверила или болница, в която отношението да я устройва.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Знаете ли, не разбирам някой хора. Отиваш там за да родиш, не да те милват и да те гушкат. Претенциите и лигавщините нямат край. То вана с вода, пък неудобно и било, пък не могла да ходи, пък природно трябвало да и е. Това не е извинете избор на маникюр. Лекарите груби били, еми те израждат по 20 на ден, представете си всяка с лигавщините и претенциите. Има правила, хората носят отговорност. Казват, правиш го. Жал ми е за жената, не искам и да знам какво и е в момента, но страшно много се ядосвам. Разбирам манията да си различен, да направиш деня в който прегърнеш детето си уникален и незаменим, ама айде малко с акъла си...Трябва да се мисли преди подобна трагедия, не след нея...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
На мен ми е трудно да обвинявам майката, мъката й е достатъчно обвинение към нея.
Ако тези жени са сериозни, би трябвало да се борят за законово раждане в дома, с акушерка, неонатолог, така както в е Англия. Другото е подтик за убойство както видяхме.
Не спирам да мисля за детенцето. Събирало е силички 9 месеца, имало е желание за живот, очаквало е мама да го накърми като се роди...а какво е станало.
[/url][/url]
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Много писахме,много коментирахме..Въпроса сега е дали тази жена след като веднъж е родила у дома,естествено..дори и с фатален край..Би ли повторила? Какво е в главата й..чувства ли вина? Ако тя си има своя теория че естественото е по-добро въпреки всичко-това ме навежда на мисълта че отново би направила същото..
ПС: извинете не съм чела всичко по темата но първото дете на тази жена в болница ли е раждано? пише ли
*
Да Сари,в болница и не е останала доволна от обслужването....Наистина е жалко и едва ли е искала такъв изход,но трябва да се замислят малко преди да се решат на подобно раждане.А и доколкото разбрах от тв-то домашното раждане е забранено тук!
Попаднах на това в нета е направо съм втрещена 8O
http://homebirth.beinsa.info/video.htm
« Последна редакция: Май 10, 2011, 11:51:37 am от moniks_s »

ама ви почнахте да защитавате тази майка, защо??? аз лично и грам не видях някакво раскаяние.....тя продължава да твърди че си има лични причини и нежелание да ражда в болница, не чух да съжали за постъпката си и що си мисля, че ако пак забременее пак ще го направи по този естествен начин........смърта на това детенце не ги е стреснала, говоря за тази секта......те си на мнение, че по същия начин то можело и да почине и в болница, те грам не искат да признаят, че не са прави ..............
а това , че утишла в болница с вече мъртвото детенце.....щом жената е с медицинско образование, пределно и било ясно че вече няма да го съжевят.........просто да констатира смърта му........

изобщо не я съжалявам, ама хич......това най безрасъдна постъпка, оставете нея......ама да рискува с живота на невино същество, как да да я съжаля..........при условии, че в БГ няма закон за асистирано раждане в къщи.....защо го правят, те сами идват на този риск и най лошото, че рискуват с живота на собственото си дете............

възмутена съм...........
« Последна редакция: Май 10, 2011, 10:12:07 am от marigri »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Хич не я съжалявам!!! Бяс ме натиска като чуя за такива патици, решили да са близо до природата :( Като иска да е близо, защо не иде в гората, да се върне в първобитната ера, да живее без ток и вода. Това са едни псевдо природолюбители, които освен че са неграмотни, се опитват да заблуждават и останалите. Трябва да й се търси отговорност и то съдебна, да й се отнемат родителските права, защото това е напълно осъзнато действие. Като е искала да поема риск за собственото си здраве - ок, но да рискува така безотговорно живота на детето си  :?
И тази МиленаТ, на каква се прави да пропагандира анти ваксини, анти медицина и не знам си какво. Нека погледне статистиката - средната продължителност на живота миналия и по-миналия век и нека погледне продължителността сега. Сигурно се е увеличила благодарение на изцяло природосъобразния начин на живот на хората и на факта, че не са ползвали ваксини.

Бяс, бяс ме натиска като ги чета такива!!! Няма и да влизам в родилницата, че ако се регистрирам, такива ще ги напиша там....

Раждах в болница, исках да родя естествено, но се получиха усложнения, които за щастие хванахме точно на време, загубиха се тоновете на малката, направихме спешно секцио, което й спаси живота смея да твърдя, защото беше увъртяна в пъпна връв като кълбо. Но това разбрахме благодарение на монитор за следене на контракциите и тоновете на плода, без него кой щеше да разбере и да вземе мерки?
Предстои ми второ раждане, вярно че е твърде рано, но от сега съм се замислила как ще раждам и все повече клоня към плановото секцио, точно поради горните причини, не бих могла да си представя да преживея същото като с Кате. Истината е, че тогава по време на раждането бях много спокойна и сигурна, но ако трябва пак да го преживея съм далеч от мисълта, че ще съм толкова спокойна.

Но да, избрали са, нека майката живее с вината си цял живот, ако изобщо има достатъчно мозък да проумее глупостта си!
Не я оправдавам - обвинявам я, виновна е и тя и ненормалния съпруг, оставил я да експериментира.
Извинявам се за грубия тон, но съм много възмутена и бясна направо!!! :( :(
Не можеш да се регистрираш, забранен е достъпа. Но в съседния форум за Раждане у дома правят на г*з и коприва всеки, който им казва, че са ненормални.
[/url][/url]
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Не можеш да се регистрираш, забранен е достъпа. Но в съседния форум за Раждане у дома правят на г*з и коприва всеки, който им казва, че са ненормални.
Е то ясно, че няма да паднат по гръб, те са го направили, и дълго време след този случай ще го правят. Това е все едно алкохолик веднага да признае за проблема си. Ще отричат до последно и сигурно ще има още много такива случаи за най-голямо мое съжаление. :( :(
Но се надявам все повече хора да осъзнаят истината и да четат компетентна информация, а не профански глупости.
*
най-интересното е ,че те се явяват по медиите и дори пропагандират подобни неща,била раждала с главата надолу и още  куп глупости.....и четейки им разказите във техния сайт под тях коментарите на бъдещите майка са ,че и те смятали да "пробват"у дома..изчитайки поредния разказ колко мило и свидно било да си родиш в банята и как в болниците ги били унижавали...то и на мен ми бърбори глупости лекарката ,колко съм била наддала и т.н,но това не значи ,че следващия път ще си родя у дома та никой нищо да не ми говори...та били против окситоцина и т.нАбе темата топърва ще се нищи в медиите и ще се наслушаме на глупости

По медиите е силно казано. Появяват се в определени предавания, чиито водещи също не са кой знае колко умни, че да оценят това, което правят.
Съжалявам да го напиша - но е факт.

Вени - те няма да се осъзнаят, това е факт. Очаквам въпросната майка да опита отново да ражда вкъщи. Както и още редица като нея. Нали са бозайници, милите...