0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ще ви постна само един цитат от другата тема

Цитат
А си мисля, че факт като този няма да спре вълната от желаещи да се въведат съществени промени, дори с цената на жертви

Аз останах вече тотално без думи.
И им казах - на тоз ентусиазъм би завидял чеченец-камикадзе...
нана, много ме радват твоите сравнения :) :lol: Сега ще ги прекръстя от сектанти на камикадзета :lol:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Неасистираното домашно раждане в Българ&#
« Отговор #102 -: Май 10, 2011, 23:45:33 pm »
Ще ви постна само един цитат от другата тема

Цитат
А си мисля, че факт като този няма да спре вълната от желаещи да се въведат съществени промени, дори с цената на жертви

Аз останах вече тотално без думи.
И им казах - на тоз ентусиазъм би завидял чеченец-камикадзе...

Е за такива просто нямам думи. Значи те всъщност не смятат, че е по-безопасно за бебето, а напротив- ясно им е, че ще има жертви. Е такъв човек си е направо за затвора.

Аз не съм ходила в друг форум, но ходих на сайта на Родилница и там имаше видео с интервю с една такава майка, която си родила в къщи. Зарежи другото, което наговори, но имаше наглостта да каже, че по принцип жените, които избирали този вид раждане били високообразовани ( щото тя видиш ли била икономист т.е. да разбираме много образована ).  Не знам дали има подобна статистика, но и без статистика мога да каже, че може и така да е. Често образованието пречи на глупаците. Ако някой приравнява образование с интелект жестоко е сбъркал. В живота си съм срещала един куп образовани идиоти, които си мислят, че понеже имат тапия и всикчо знаят. Те такива дори са по-опасни, защото една простичка неграмотна жена, няма как да прочете тези малоумщини и да реши да ражда в къщи. На нея и казват отивай в болницата и тя отива. Обаче госпожа икономиста решава, че може да стане акушер по интернета.
Няма лошо да се информираш, но трябва да си знаеш лимитите.  Като тръгне да става нещо и няма на близо кой да извади бебето спешно, то ти каквото и да разбираш няма ефект, защото то може да си умре докато ти си наясно какво се случва и нищо не можеш да направиш.


Къде е този друг форум, в който пишат тези приятелки?
« Последна редакция: Май 10, 2011, 23:47:35 pm от Bobbie »


  
*
Не прочетох интелигентен пост, не видях интелигентно интервю, освен жени , които не предлагаха нищо конструктивно и конкретно, освен да мрънкат от системата и грубо отношение - без конкретики, без имена, ей така по принцип само, всъщчност не вярвам, че може да има интелигентен човек, който да разсъждава по този начин и да поема  такъв риск на база четене във форум и изгледани филми в ютуб. И в момента, вместо да се почувстват засрамени те се държат арогантно и нагло на фона на една реална трагедия. На тях име беше обяснявано в стотици теми за рисковете от неасистираното раждане, с примери, с научни факти - е няма никой. Жените със здрав разум се отказаха да се занимават с тях, а те се подвизават спокойно и необезпокоявано из форумите, за съжаление вече и в жълтеникавите предавания на телевизиите, а то повечето вече са такива като гледам. Правят напук на кого и с цената на какво? Тези хора наистина наистина са напълно сбъркани.
« Последна редакция: Май 11, 2011, 00:10:44 am от cygnus »
*
А да си дойдем на думата - "не било в тиквите, ми в кратуните"  :?
Тия сега какво, обявили са "партизанска война" на официалната медицина и на всички български болници и един вид живеят в "личната си ивица Газа" - щяло да има жертви. И има жертви за съжаление. Едно мъртво бебе, не е в състояние да спре вълната на малоумие, нито да накара малоумните да стоплят, че промените за които УЖ приритват - не се постигат по този начин. Та сега става кристално ясно, че не е "за доброто на бебето" цялата работа, ми заради ината на безмозъчната му майка. И баща де. Понеже за такива глупости са нужни комплект идиоти.

Скоро някоя от тях може и да си върже колан с експлозиви и да се взриви в някое родилно отделение "в знак на протест". То от фанатици - всичко може да се очаква.

Напълно права е Боби за "дипломите и тъпаците". Тази с диплома по ветиринарна медицина, ако не беше тъпачка и щом държи да ражда като крава - бивало да е наясно поне с рисковете за кравата и теленцето й при раждане. О, извинете те и кравите раждат под надзор на ветеринар и при нужда им се оказва помощ. Тези искат да са бетер кравите, че и някой да им ръкопляска за това.  8O


И понеже знам, че същите четат тук. Госпожи, ако наистина искате да променяте нещо, а не си угаждате на инатите и глупостта... Организирайте се, уредете си среща с министъра на здравеопазването, с депутати споделящи вашите възгледи /когато и ако уточните какви са те точно/ и които биха лобирали за вашите искания, напънете се /не до наакване в домашната вана/, ами за действителна промяна на нещата, които не одобрявате. Не да обяснявате как ще убивате бебета в името на вашия "бунт", понеже сте били имали право да ги убивате, тъй като те си били ваши и вие си решавате, пък отговорността била ваша...

Коя от вас с името и подписа си отдолу поема отговорността за мъртвото бебе на "колежката" ви, като сте тооолкова отговорни? Да не съм пропуснала случайно списъка с поемащите отговорност по недоглеждане...
« Последна редакция: Май 11, 2011, 02:00:34 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боже, тази кукувица е преносила цели 20 дена! Вижте тук статията в Монитор за този случай ( и да не обвиняват тук, че са сложени инициалите на жената, защото във вестника и има цялото име) http://www.monitor.bg/article?id=290779
Аз няма да се учудя, ако детето е било мъртво, а не е починало при раждането.
Е вече и на мен не ми е толкова жал за тази. То пък бива нехайство, бива безотговорност, ама това пък вече прекрачва всякакви граници. Всеки е наясно, че плацентата старее и в един момент не може да поддържа бременността.


Б.


  
Искам интервю с майката на убитото бебе, в което тя казва, че не съжалява за  избора си и отново би го направила. Само това искам, за да се убедя, че тия са абсолютно луди.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)

И понеже знам, че същите четат тук. Госпожи, ако наистина искате да променяте нещо, а не си угаждате на инатите и глупостта... Организирайте се, уредете си среща с министъра на здравеопазването, с депутати споделящи вашите възгледи /когато и ако уточните какви са те точно/ и които биха лобирали за вашите искания, напънете се /не до наакване в домашната вана/, ами за действителна промяна на нещата, които не одобрявате. Не да обяснявате как ще убивате бебета в името на вашия "бунт", понеже сте били имали право да ги убивате, тъй като те си били ваши и вие си решавате, пък отговорността била ваша...

Коя от вас с името и подписа си отдолу поема отговорността за мъртвото бебе на "колежката" ви, като сте тооолкова отговорни? Да не съм пропуснала случайно списъка с поемащите отговорност по недоглеждане...

И се напънете ако пък толкова много искате да си раждате у вас да узаконите това и да имат право да присъстват медицински и подготвени лица, а не с лека ръка да убивате. Започнете от начало стъпка по стъпка като в една цивилизована страна, макар да сме далече от такава точно заради групи като вас. И когато един човек е сгрешил и след грешката си няма смелост да се извини, а напротив, заявява, че ще продължи да убива...и доживотен затвор ви е малко. Заслужавате това, което причинявате на едно бебе отнемайки му живота .
Четете и все ми е тая дали съм хиена или каквото си изберете.

Изобщо не ми е жал за жената на която се е случило. Не мисля, че е "проста" или с промит мозък. Действала си е напълно съзнателно и много, ама много се надявам да понесе отговорност за действията си.
Ми те и ромките раждат у тях си и на сметището за да са близо до природата. Не, че са искали да убият и захвърлят децата си. Просто са недоволни от обслужването в болниците.
Жбрул, когато няколко пъти попитах дали поемат отговорност, ми беше отговорено "Ти поемаш ли отговорност ако родя в болница и бебето ми е мъртво. Дай се телефона, за да ти звънне мъжът ми да поемеш отговорност".
Големият въпрос е наказуема ли е такава пропаганда, каквато те извършват и майката подлежи ли на наказателна отговорност?
[/url][/url]
*
Ми някой юрист дано се включи, и на мен ми е много интересно дали се счита за убийство това, защото за мен си е такова от всякъде :(
Цитат
Опитвам да не чета в другия форум Жаси от чиста проба егоизъм в момента. Опитвам се да си обясня, защо не ми мина през ум и не ми беше важно, колко игли ще проникнат в гръбнака ми и дали ще ми срежат корема и матката, някак не бях съсредоточена в тези подробности, когато очаквах Дани. Помня само, как се ослушвах дали ще чуя бебешки плач и дали неонатолозите ще ми кажат - добре е бебето, здраво е, чудесно е. Не исках естествено раждане, никога не съм го крила, но ако обстоятелствата бяха наложили така да се появи бебето ми на бял свят - щях да го приема, да го преживея /хубаво, лошо/ и да се радвам на бебето си само да е живо и здраво и аз покрай него. Наясно съм, че и всички момичета в този форум, дори незабременелите още не се фиксират в това КАК ще родят точно, а ДАЛИ ще родят изобщо и дали те и децата им ще са добре накрая.

 :good_post:
откакто разбрах за случката чета и не мога да повярвам , че може да се случват подобни неща. И съм потресена от всичката информация която намерих в нета от типа "промиване на мозъци".
припомням си момента на моето раждане- моят избор "секцио" и нямам нито един отрицателен спомен . Нито от раждането, нито от болницата, нито от отношението. За мен най-важното беше да ми е живо и здраво детето. И от момента на така дългоочакваното ми забременяване най-важното за мен беше детето. Нейният живот е по-важен от моят!!!!
Не съм практикуващ юрист, само завършил, но ето какво знам (по памет): според НК не се наказва жена, която е умъртвила бебето си по време или веднага след раждането. Това, което се взима предвид в случая, е специфичното емоционално състояние на родилката. В конкретния казус обаче (тук вече по-знаещите колеги ми е интересно как ще коментират) за мен е проблемен моментът "планиране". Осъзнаването на рисковете (тъй като жената е с вид медицинско образование) и въпреки това - поемането им.

Според мен именно на този член от НК "лежат" сектантките и затова се чувстват свободни да вършат простотии.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Искам интервю с майката на убитото бебе, в което тя казва, че не съжалява за  избора си и отново би го направила. Само това искам, за да се убедя, че тия са абсолютно луди.

Нищо чудно да чуем, че детето е "имало мисия", че "така е избрало", че отношението в болниците е принудило майката да избере този начин и тя не е имала избор въобще.

На конкретния ми въпрос в бг-мама какво ще направят на практика, ако детето им тръгне да се ражда и се души в пъпната връв, най-близкото до отговор беше, че в домашни условия това не можело да се случи, защото тогава действали по-висши сили.
Да, те някои вече коментираха, че така е било писано. Но щом са готови на жертви за каузата... Сигурна съм обаче, че както на приказки са много ербап и философски приемат, че целта оправдава средствата, така всяка в себе си се надява, че точно на нея няма да й се случи. Готови са да жертват чуждите бебета, това е истината.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Неасистираното домашно раждане в Българ&#
« Отговор #115 -: Май 11, 2011, 10:24:57 am »
Идеоложките са готови да жертват чуждите бебета, да, но по-страшното е, че последователките им очевидно са готови да жертват собствените си рожби. Не мога да повярвам, че тези претендиращи да са високообразовани и интелигентни жени (двете нямат нищо общо, както стана ясно) не осъзнават рисковете, които поемат, а щом ги осъзнават и въпреки това рискуват живота на бебетата си... егати фанатичния екстремизъм!

Чета темата от началото и тези думи не ми излизат от главата:
Цитат
"...Радостта от здравото бебе не може напълно да компенсира болката от операцията. Дано по-малко майки изпитат разочарованието, с което трябва да се боря всеки ден..."

Що за завършен егоист трябва да си за да кажеш такова нещо?
Когато се наложи моето нормално раждане да премине в цезарово сечение, най-малко ми пукаше за болката от операцията. За Бога, не ми пукаше дали ще ми отворят корема или ще ми отрежат някой крайник - молех се само бебето да е добре!
« Последна редакция: Май 11, 2011, 10:33:26 am от Tarja »
         Equally Destructive
На мен пък не ми излиза от главата, че домашно раждане ще има "независимо от жертвите".
Според статията в 24 часа момиченцето е било напълно здраво, починало е от задушаване, защото не е издържало 12 часовото раждане:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=886503
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Неасистираното домашно раждане в Българ&#
« Отговор #117 -: Май 11, 2011, 10:43:33 am »
Tarja, това ме втрещи и мен и то много. Що за завършен егоист, не, егоцентрик трябва да си, за да поставиш своята болка над радоста от живо и здраво бебе? Както може би някои от вас помнят при мен имаше усложнения, но единственото което помня от болницата е как с часове гледах или гушках бебата. И благодарях на всичко на света, че я има. Е, било ме боляло, имала съм някоя друга система .... това е незначителна подробност. Но явно за тези .... бебетата се намират под път и над път. Една, две жертви - голямо важно. Нали ще са си начесали крастата и ще са родили - "естествено" като ..... и аз не знам като какво. Дори приматите помагат на посестримите си да раждат. Дори слоновете. Прабабите ни също не са раждали неасистирано. Но тези по-католици от папата искат да се изкарат.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Много се зачетох от вчера, взех че попрочетох нещо и в родилницата. Е няма такива побъркани хора  8O 8O 8O
Прочетох три раждания, описани най-подробно и трите завършваха успешно, но децата на косъм според мен , защото и трите се раждаха с омотана пъпна връв. Не знам какво ги е спасило просто. И не знам как след като видиш моравата глава на почти задушеното си бебе може да казваш че си спокоен и доволен от постъпката си. Едната разказваше как след раждането бебето дишало тежко, заради засъхналата слуз по дихателните му пътища, но скоро след това се оправило. Пълни ненормалници  8O 8O 8O Не само са за съд. Тия всичките в тоя форум трябва да ги издирят и да им отнемат родителските права!!! Ами ако това дете беше получило възпаление от същите тия слузи и секрети, ами ако това с моравата главичка не беше проплакало :?
Що за идиот трябва да си че да жертваш по такъв начин живота на детето си? Че и да се блъскаш в гърдите от гордост след това :?
Но ми направи впечатление, че в две от трите описани раждания има и трети човек, при едното беше със сигурност акушерка, която дори по едно време предлагаше да отидат в болница, но след това прибегнаха до според мен отживялата вече техника с вакуума :( Ужас ужас!!! Нямам думи вече  8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
*
аз умувам над това изказване и не мога да го проумея, особено второто изречение:

промяната се случва и ще продължава да се случва, въпреки тях, защото в България вече не живеят само хора с промити мозъци, хора, които не могат да направят свободен избор, понеже не са виждали и чували за друго. Този тъжен случай е част от промяната и доказва, че тя се случва със сигурност, така както се е случила и в белите държави.