0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #800 -: Май 24, 2011, 10:32:31 am »
Марина леко раждане миличка и прекрасна среща с юнаците :) Всичко най-най...
Елена и на теб мила леко раждане :)
На всички останали леки седмици до срещата :)
Аз също не усещах разкритието.Ама беше станало 11 см :):) Е верно че аз си бях за предизвикване ама.. :):)
Лек и приятен празничен ден милички :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #801 -: Май 24, 2011, 10:41:00 am »
Маринче, успех утре! Леко раждане и бързо възстановяване! И мнооооого целувки на малките душички  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #802 -: Май 24, 2011, 11:53:21 am »
Благодаря ви за отговорите  :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #803 -: Май 24, 2011, 11:55:26 am »
Благодаря ви за отговорите  :)

само да ти кажа че мен започнаха да ме гледат след 36 седмица вече през 3/4 дена за всеки случай защото аз така и не усетих силни контракции..Имаше слаби в 32 седмица но отшумяха та след 36 се започна следенето :) леки оставащи седмици мила..Ще минат бързичко :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #804 -: Май 24, 2011, 12:06:00 pm »
Момичета надуха ми се краката, дали е нормално не мога никакви обувки да сложа освен едни маратонки.Може би е от жегата и тежестта аз така си го обяснявам.При вас как е?Има ли някакъв начин за справяне със ситуацията или трябва да родя и тогава да се оправят нещата.Споделете при вас как е или как е било?
Честит празник на всички и лек ден.
На чакащите мами леко раждане и много стиснати палци.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #805 -: Май 24, 2011, 12:22:26 pm »
saraapl, аз вчера цял ден бях с контракции (неболезнени) през 1 час, та се притесних и се вкарах в разни мисли. Вечерта отидох до Токуда за един преглед и очаквах, че освен ехографски преглед ще има и допълнителен преглед някакъв, та затова си зададох въпроса. Увеличиха ми магнерота на 3х2 и дано да устискам поне до 36 седмица.
Малко остава, ама докато мине, ще има да подскачам за щяло и нещяло  :)

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #806 -: Май 24, 2011, 12:44:16 pm »
Момичета надуха ми се краката, дали е нормално не мога никакви обувки да сложа освен едни маратонки.Може би е от жегата и тежестта аз така си го обяснявам.При вас как е?Има ли някакъв начин за справяне със ситуацията или трябва да родя и тогава да се оправят нещата.Споделете при вас как е или как е било?
Честит празник на всички и лек ден.
На чакащите мами леко раждане и много стиснати палци.

и на мен от известно време ми се подуват около глезените- и десния крак повече от левия. Може да е албумин, на мен скоро ще ми пускат изследвания и ще видя дали е от това. Но майка ми ме успокоява 4е и тя е била така но просто е задържала вода. Като родила-всичко се оправило
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #807 -: Май 24, 2011, 13:52:43 pm »

Малко остава, ама докато мине, ще има да подскачам за щяло и нещяло  :)



Аааа ама това е 100% сигурно  :wink: питай патило :) Успех
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #808 -: Май 24, 2011, 14:09:54 pm »
 В деветия месец е твърде вероятно подуването да е от задържането на вода,което е характерно за целия трети триместър.Даже може и ставите да се подуват...
 Все пак ,обаче го сподели с доктора си,особено пък ако има подуване и в горната част на тялото
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #809 -: Май 24, 2011, 14:31:48 pm »
Подуването на краката няма да ви се размине в жегите, особено на тези които са в по-големи седмици, но при трайно подуване е хубаво да си пуснете по една урина, за да се види дали няма албумин.Не разчитайте на Ж.К. да ви пуснат урина. Те го правят обаче как го правят е въпроса. Например мен ме бяха вкарали във филма с албумина, та веднага отърчах в Кандиларов на частно и нямаше нищо. Замърсяват пробите ли, що ли, ама два пъти се пробваха да ми изкарват акъла.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #810 -: Май 24, 2011, 14:35:52 pm »
Момичета, привет и от мен!

Цвете, Маригри, Елена - леко раждане ви желая - да си гушнете бебоците скоро!

Мецани - стискам палци всичко да мине леко - почти не остана!!

Да споделя и аз! Днес се върнах от първи ЕХ - видяхме едно сакче и сърчице!! Много беше трогателно! Много съм щастлива да съм официално най-сетне сред вас :)


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #811 -: Май 24, 2011, 14:42:28 pm »
Относно възглавничката, да за тази първата говорех, но сякаш съм я виждала с бебе на една страна.
Напоследък и тук се твърди, че бебето се оставя по гръб да спи и лежи.
Доскоро, а и някъде все още в родилното ги слагат на една страна.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #812 -: Май 24, 2011, 14:54:43 pm »
все още съм тук. през деня по-не усещам контракции, макар, че кръста ме боли особено много днес, но ще изляза да походя малко да видим дали ще помогне. вечер си имам контракции, но още не са сериозни.

много добре дошли на новодошлите

маригри стискам палци за днес (нали днес е) и ще чакаме темичка в честито.

съжалявам, че ще върна темата, но ако не беше толкова тъжна, случката със свекървата на елле щеше да е хубав виц. как се оправяш с нея въобще не мога да си представя
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #813 -: Май 24, 2011, 15:00:25 pm »
Marigrii още само ден! Не мога да си представя как се чувстваш в момента! Само ден и ще бъдеш мама. Истинска щастлива! Чакаме снимки, момиче! Или май вече няма да те наричаме момиче, а официално ще можеш да празнуваш 8-ми март от догодина :P :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #814 -: Май 24, 2011, 15:48:50 pm »
Мерси момичета за подкрепа и пожелания  :D :wink:
аз се върнах към обяд, взеха ми всички изследвания, измериха тоновете(тая процедура ми се случи за първи път) 8O, ама направо ме умориха...докато запишат тоновете и на двете, от лежането по гръб имах чуство че ще ма смачка моето шкембе  :lol:,после докато станах, направо бях утрамбована в леглото  :lol: :lol:
иначе всичко наред, всеки ми се радваше....а като чуеха близнаци, съвсем се разтапяха..., дано и следващи дни там всички да са толкова любезни  :D, иначе едната колкото беше с мен като ангелче, изведнъж влезе една циганка и си поиска някви обезболяващи.......малееее, това въпросно ангелче изведнъж стана един ревящ зъл лъв  :lol: :lol:, само дето не правеше Рррррррррр....... :lol: :lol:, на две стотинки направи мангалето  :lol:, чак и аз се стреснах  8O
доктора ме видя за мъничко, направи му впечатление, че матката много се отпуснала....то аз като гледам дупето и долната част на корема почти са на едно ниво.. 8O, та ми изписа една ампула Простин, за прибиране на матката по бързо...ама това чудо обиколихме цял град и никъде го няма, иначе струвало към 50лв, ама най голята верига аптеки при нас даже го нямат като артикул, та и без инжекция ще мина.......какво да правя, все ще се прибере тая моя матка  :wink:
сега изпих си разхлабително, хапвам си кисело млекце и общо взето глад до утре, в 7 трябва да сме там, а секцио ще бъде към 8 някъде, та такива рабти при мен  :D

Киара само да сме живи и здрави, утре ще се чуе новината и снимки ще има... :wink: :D
« Последна редакция: Май 24, 2011, 15:51:34 pm от marigri »
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #815 -: Май 24, 2011, 16:18:34 pm »
 Леле,Маригриии,като знам как от самото начало си вървим заедно.Сега ми е супер странно, че утре ще раждаш  8O
 Ще стискам палци за най-най-най лекото секцио  и всичко да е наред. А аз ще си почакам още...настроила съм се чак за юли,ама ще видим как ще ми излезнат сметките...
 Еленкаааа,ти голямо чакане му удари и понеже споделяш за контракциите, сигурно знаеш кога се спира Магнерота?Преди време бях чела ,че накрая се спира ,за да се подготви матката , но не помня кога точно и дали и за  секциото важи
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #816 -: Май 24, 2011, 16:54:30 pm »
Маригри, незабравима среща с юнаците утре. Аз към обяд ще ходя в АГ-то, тъй че ще се ослушвам за новини.
Ели, Цвете и на вас леко раждане!
Чуспи, аз съм с доста подути крака, стават ми само джапанки с каишки, друго не мога да обуя. Белтък в урината изследвах няколко пъти, в различни лаборатории, така че явно е от бременността, като родя ще ми мине, дотогава ще разхождам слонски копитца.
« Последна редакция: Май 24, 2011, 17:00:26 pm от Eille »


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #817 -: Май 24, 2011, 17:20:42 pm »
Честит празник на всички!Леко раждане на всички,които са в очакване.Искам да ви попитам вие сте с повече опит ,кога най-рано мога да се запиша на женска консултация и вие как си изчислихте седмицата,по последна менструация или от деня на пункцията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #818 -: Май 24, 2011, 17:26:33 pm »
emilia_k ако си инвитро, гледаш  деня на пункцията. Единия вариант е да смяташ деня след пункцията за първи ден на 3 г.с., или за по лесно ползваш калкулатор като този:
http://www.ivf.ca/duedate.php

Маригри леко раждане и от мен, сигурно нямаш търпение вече. :D
« Последна редакция: Май 24, 2011, 17:30:24 pm от tranka »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #819 -: Май 24, 2011, 17:35:17 pm »
Маригри, незабравима среща с юнаците утре. Аз към обяд ще ходя в АГ-то, тъй че ще се ослушвам за новини.
Ели, Цвете и на вас леко раждане!
Чуспи, аз съм с доста подути крака, стават ми само джапанки с каишки, друго не мога да обуя. Белтък в урината изследвах няколко пъти, в различни лаборатории, така че явно е от бременността, като родя ще ми мине, дотогава ще разхождам слонски копитца.

Ейлле....ти се ослушвай за новините, ама да знеш че последно реших да бъда на 4 етаж в отделна стая, така че на 2 етаж ще раждам  :wink:
днес бях на 7 етаж при Малена, тя обеща да дойде да ме види по някое време....така че може нея да я подпиташ дали нещо знае  :wink:

мерси за пожелания и ви пожелавам да устискате до желания термин и да имате най прекрасна среща с вашите бебоци  :D
Дидон....кога бяхме новобранки, а ето че дошло времето.....аз още съм в мъгла и не мога да повярвам  :lol: