0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #40 -: Август 05, 2011, 23:20:26 pm »
Здравей Мели,
Ето какво се случи преди време с  мен:
От 20 годишна имам проблеми с раничка на маточна шийка , течения , няколко вагинални инфекции, но по същество. Правя си цитонамазка или когато ми поискат или колкото мога на 6 месеца , но преди време след преглед и колпоскопия , докторката ми, вече 6 година не съм я сменяла беше категорична че съм за биопсия въпреки че по висока група от 1 или 2 на цитонамазка не съм била.  :?
Направих и биопсията и ето какво излезе- само да ти уточня че тогава съм била на 24.  :oops:
И така резултата колкото го разчитам:
"реепитализираща под формата HC M1 еctopia colli uteri, с непролинентна койлоцитоза, биз дисплазия".

И така оказва се че съм носител на ЧПВ как обаче все още не мога да заразя тъй като имам един партньор  и до тези ми години сме се пазили , изобщо не съм наясно .
ДНк типизация вискорискови типове отрицателни до един, нямам инфекция и от тук препоръкатае на 6 месеца колпоскопия и цитонамазка. И така предсоти ми  3та биопсия на маточна шийка.
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #41 -: Август 15, 2011, 19:01:40 pm »
Здравейте, д-р Мели.
Малко история- в момента съм 30 г.с., с близнаци, чрез стимулация на овулацията с клостилбегит, в 16 г.с. лежах за задържане заради "силно изразени контракции", които контролирам и сега с магнерич и гинипрал, нямам симптоми за прееклампсия до сега, нямам и някакви много фрапиращи оплаквания.
Миналата седмица бях на контролния преглед - ЖК. Докторката каза че общо погледнато децата са добре, развиват се "съразмерно" /мисля че тази дума използва/- ставаше дума че еднакво се развиват. Озадачи ме обаче коментара й, че десния близнак изостава в гестационното си развитие с около 2 седмици. 8O Така и не успях да я разпитам за какво иде реч, защото ми прилоша на кушетката, а после се отплеснахме с други теми.
Възможно ли е това разминаване "съразмерно" и "изоставане в г.с."? Или аз не съм разбрала нещо? И какво точно е това изоставане? Допустимо ли е и до какви граници? Благодаря за обърнатото внимание, и се извинявам ако съм написала някаква простотия, може и аз да не съм разбрала както трябва, защото както казах ми беше зле.
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #42 -: Август 25, 2011, 12:02:38 pm »
Здравей Мели,
Ето какво се случи преди време с  мен:
От 20 годишна имам проблеми с раничка на маточна шийка , течения , няколко вагинални инфекции, но по същество. Правя си цитонамазка или когато ми поискат или колкото мога на 6 месеца , но преди време след преглед и колпоскопия , докторката ми, вече 6 година не съм я сменяла беше категорична че съм за биопсия въпреки че по висока група от 1 или 2 на цитонамазка не съм била.  :?
Направих и биопсията и ето какво излезе- само да ти уточня че тогава съм била на 24.  :oops:
И така резултата колкото го разчитам:
"реепитализираща под формата HC M1 еctopia colli uteri, с непролинентна койлоцитоза, биз дисплазия".

И така оказва се че съм носител на ЧПВ как обаче все още не мога да заразя тъй като имам един партньор  и до тези ми години сме се пазили , изобщо не съм наясно .
ДНк типизация вискорискови типове отрицателни до един, нямам инфекция и от тук препоръкатае на 6 месеца колпоскопия и цитонамазка. И така предсоти ми  3та биопсия на маточна шийка.

Не разбирам съвсем написаното, но ако нямаш ЧПВ при генотипизирането, значи не си носител на ЧПВ. Ако и цитонамазката е в границите на нормата, не става ясно кое налага поредна биопсия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #43 -: Август 25, 2011, 12:09:19 pm »
Здравейте, д-р Мели.
Малко история- в момента съм 30 г.с., с близнаци, чрез стимулация на овулацията с клостилбегит, в 16 г.с. лежах за задържане заради "силно изразени контракции", които контролирам и сега с магнерич и гинипрал, нямам симптоми за прееклампсия до сега, нямам и някакви много фрапиращи оплаквания.
Миналата седмица бях на контролния преглед - ЖК. Докторката каза че общо погледнато децата са добре, развиват се "съразмерно" /мисля че тази дума използва/- ставаше дума че еднакво се развиват. Озадачи ме обаче коментара й, че десния близнак изостава в гестационното си развитие с около 2 седмици. 8O Така и не успях да я разпитам за какво иде реч, защото ми прилоша на кушетката, а после се отплеснахме с други теми.
Възможно ли е това разминаване "съразмерно" и "изоставане в г.с."? Или аз не съм разбрала нещо? И какво точно е това изоставане? Допустимо ли е и до какви граници? Благодаря за обърнатото внимание, и се извинявам ако съм написала някаква простотия, може и аз да не съм разбрала както трябва, защото както казах ми беше зле.


Съразмерно означава, че всички части на тялото са в еднакви референтни граници, това е по-добрият варинат. Терминът се отнася за всеки близнак поотделно. Често при близнаци има разлика в определената чрез ултразвукови измервания гестационна седмица. С други думи, единият близнак по ултразвукови маркери /ръце, крака, глава .../ е 30-та г.с., а вторият - 28 г.с. Не знам дали стана ясно.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #44 -: Август 28, 2011, 17:39:16 pm »
Здравейте д-р Мели,
може би ще задам много глупав въпрос ,за което се извинявам предварително.
От април месец посещавам клиника по репродуктивна медицина,като дотук има само завишен ЛХ,тестостерон и ДХЕА.Имам и аденом на хипофизата,като от 1 год. и малко приемам Бромокриптин/Достинекс.Спермограма - ок,идеална даже.Тръби - проходими ,според хидротубация.Стана очевидно обаче,че трудно пукам фоликулите,дори и с Прегнил или Овитрел.Това беше предисторията.. :oops:
Миналият месец направихме 3-та инсеминация и аз лично не разбрах какво се случи..
Имах 3 фоликула ,като в деня на инсеминацията имаше и преглед и доктрката каза,че не е много сигурна какво се слува с фоликулите ,направи инсеминацията и ме извика след 2 дни,след 2 дни отново не беше убедена какво се случва с фоликулите(сложиха 10 000 еди. 52 часа преди инсеминацията) и пусна Е,ЛХ и Прогестерон.След това получих обаждане : Прогестерона е 54 , няма смисъл да реинсеминираме и няма шанс инсеминацията да е успешна.
През този месец (юли) обаче мерих и БТ - като според мен имаше двуфазност.Въпросът ми е може ли да има двуфазна графика,2 дни след инсе-прогестерона да е в реф.стойности за лутеална фаза и в същото време - докторката да запише ,че фоликулите са лутеинизирали.Нали прогестерона се покачва ,ако жълтото тяло функционира,след като фоликула се е пукнал?Графиката ли ме лъже или просто аз не мога да си обясня някои неща?
Много се извинявам за дългия пост :oops: :oops: и предварително благодаря
« Последна редакция: Август 28, 2011, 17:50:03 pm от jolie16 »


Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #45 -: Август 28, 2011, 19:28:28 pm »
здравей д-р мели  :), имам някои безпокойства  :?,
имаме един опит икси по къс протокол от април, завършил без трансфер  :(, причина – не настъпи оплождане, причината за неоплождането казаха – случайност или некачествени сперматозоиди  :(,
предлага се за следващ опит при наличие на достатъчно яйцеклетки да се пробват паралелно с донор,
след това ни бяха назначени цитогенетични изследвания - кариотип 46, ХХ и кариотип 46, ХY, без системни бройни и структурни аномалии  :). понеже не ни назначиха други изследвания реших да попитам и теб какво ще ни препоръчаш? нужно ли е още нещо да проверим, много ни е страх нещата да не се повторят  :?

имам и още един въпрос  :ask:. имаме замразен материал от мецан /беше с олигоспермия, азооспермия, на последната спермограма пише – астенозооспермия/, платили сме до средата на октомври. въпреки, че за опита е имало живи в еякулата, смятаме да имаме нещо във фризера за застраховка. 
добре ли ще е да направим магнитна сепарация на сперматозоиди и да замразим нов материал - при наличие на такъв? или е възможно да се направи такава сепарация при размразяване?

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #46 -: Август 30, 2011, 16:24:18 pm »
Здравейте д-р Мели,
може би ще задам много глупав въпрос ,за което се извинявам предварително.
От април месец посещавам клиника по репродуктивна медицина,като дотук има само завишен ЛХ,тестостерон и ДХЕА.Имам и аденом на хипофизата,като от 1 год. и малко приемам Бромокриптин/Достинекс.Спермограма - ок,идеална даже.Тръби - проходими ,според хидротубация.Стана очевидно обаче,че трудно пукам фоликулите,дори и с Прегнил или Овитрел.Това беше предисторията.. :oops:
Миналият месец направихме 3-та инсеминация и аз лично не разбрах какво се случи..
Имах 3 фоликула ,като в деня на инсеминацията имаше и преглед и доктрката каза,че не е много сигурна какво се слува с фоликулите ,направи инсеминацията и ме извика след 2 дни,след 2 дни отново не беше убедена какво се случва с фоликулите(сложиха 10 000 еди. 52 часа преди инсеминацията) и пусна Е,ЛХ и Прогестерон.След това получих обаждане : Прогестерона е 54 , няма смисъл да реинсеминираме и няма шанс инсеминацията да е успешна.
През този месец (юли) обаче мерих и БТ - като според мен имаше двуфазност.Въпросът ми е може ли да има двуфазна графика,2 дни след инсе-прогестерона да е в реф.стойности за лутеална фаза и в същото време - докторката да запише ,че фоликулите са лутеинизирали.Нали прогестерона се покачва ,ако жълтото тяло функционира,след като фоликула се е пукнал?Графиката ли ме лъже или просто аз не мога да си обясня някои неща?
Много се извинявам за дългия пост :oops: :oops: и предварително благодаря

Наистина понякога е трудно да се прецени дали е имало овулация или фоликулът е лутеинизиръл /без да има овулация/. Но и в двата случая той се превръща в жълто тяло, а това е жлеза, която произвежда прогестерон. Високото ниво на прогестерон е причина да се появява двуфазна базална температура, т.е. методът на базалната температура е много хубав, но при някои жени е неприложим /показва фалшиво положителен резултат/ или с ограничено приложение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #47 -: Август 30, 2011, 22:18:09 pm »
Много благодаря за бързия отговор.
С няколко думи,ако правилно съм разбрала - жена с ЛУФ синдром , няма смисъл да мери БТ..
Лека вечер и отново много благодаря!


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #48 -: Август 31, 2011, 22:05:23 pm »
Точно така.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #49 -: Септември 23, 2011, 18:34:56 pm »
Здравейте,д-р Мели!
На 19.05.11. ми направиха абразио(кухо яйце) в 9г.с.Преди два дни си направих тест за бременност и се оказа положителен.Сега съм 5 или 6 г.с.Бременноста не е потвърдена от гинеколог,защото са почивни дни и няма къде да отида сега.Изчаквам до понеделник.Но...пак имам проблем,отново се появи кафявото зацапване и направо изпаднах в ужас като го видях.Имам леки болки в корема,дори утре и други ден трябва да съм на работа и няма как да лежа и да си почивам.Дайте ми съвет!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #50 -: Септември 23, 2011, 18:46:14 pm »
Всяко кървене по време на бременност би трябвало да се смята за заплашващ аборт и да се търси консултация с лекар. След като бременността не е потвърдена, в съображение влиза и опасността от извънматочна бременност. Ходенето на работа с кървене не е добър вариант. Желателно е да се направи консултация с акушер-гинеколог, ултразвуков преглед, да се проследят нивата на ЧХГ и евентуално да се помисил за престой в болници или поне за болничен, както и да се проведе лечение при нужда.

Относно почивните дни - всички лаборатории и болници имат дежурен персонал. Отиди на преглед, това е най-добрият съвет, който мога да ти дам.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #51 -: Септември 24, 2011, 00:10:29 am »
Д-р Мели,
Безкрайно ще съм ти благодарна за още една консултация  :wink:
И така, дано успея да бъда кратка:
МЦ август 8 август, след последен 3ти прием на Ясмин контрацептиви , назначени ми за 3 месеца. През целият цикъл нямах нито болки нито зацапвания, предполагаема овулация около 15 ден на МЦ , иначе казано 22-23 август. С моя приятел имахме с..с контакт именно в тези дни, очаквах следавщцикъл около 4-5 септември,но..
Нямах никакви признаци нито за цикъл и за бременност , поради закъснението пуснах кървен тест който беше положителен макар и със стойност 7,6 което съответстваше на 4 г.с. Опитахме ес отново да правих с..с на 7-8 септември и на 8-ми вече имах кървене , като преди това имах съвсем леко зацапване, да с  ПКЯ съм, но възможно ли е да съм била бременна, макар и уринните тестове да бяха отрицателни   :?
И дали по някакъв начин с..с в този етап е оказал влияние и е предизвикал изхвърляне на бременност с Мц в много ранна седмица!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #52 -: Октомври 20, 2011, 19:31:35 pm »
Не търси вината в себе си, при здрава, жизнеспособна бременност сексуалният контакт на такъв ранен етап не може да е причина за аборт.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #53 -: Октомври 21, 2011, 08:57:17 am »
Привет, Мели!
Имам въпрос от името на приятелка :D

Има раничка на шийката, която докторката и не е третирала.
В събота е трябвало да дойде цикъл, но само е зацапало и е спряло. До момента нормален цикъл няма.
Бременност също няма.
Дали зацапването може да е причинено от раничката?

Предварително ти благодаря!

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2011, 22:07:13 pm »
Здравей Мели,
и аз имам въпрос от името на приятелка  :D

"Немога да забременея от 3 години след раждането на първото ми дете. След преглед на видеозон ми поставиха диагнозата: увеличена матка и полип в нея, затова се налага кюретаж с пълна упойка.Менструацията ми започва с обилно кръвотечение със съсиреци, а след това е много слабо и продължава 7-8 дни."

Приятелка ми от малък град и се доверява на един д-р от В.Търново.....аз се опитвам да я разубедя да прави тая процедура или поне да направи консултация при друг д-р,но в случая този бил от най-добрите във Търново......уж и не смее да отиде при някой друг и съвсем да я объркат.
Въпроса ми дали от една такава интервенция може да си навлече още повече проблеми, дали този полип наистина може да е пречка да забременее отново, а и д-ра не сигурен дали е полип или нещо не било изчистено в матката от раждането(секцио) или бременност която спряла да се развива  8O
До сега през тези години я гледал на коремен видеозон и всичко било ок, последния път я гледа вагинално и изведнъж излязоха тези работи........ 8O

Много се притеснявам за нея и не искам да изпати, за това моля за мнението ви.

Благодаря.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #55 -: Октомври 25, 2011, 10:50:01 am »
Привет, Мели!
Имам въпрос от името на приятелка :D

Има раничка на шийката, която докторката и не е третирала.
В събота е трябвало да дойде цикъл, но само е зацапало и е спряло. До момента нормален цикъл няма.
Бременност също няма.
Дали зацапването може да е причинено от раничката?

Предварително ти благодаря!

Ники, едва ли е от "раничката". Това всъщност е преходът между еднослойния епитал на цервикалния канал в многослойния на маточната шийка. Както устните ни са червени на фона на бялата кожа на лицето, защото са покрити с по-тънък епител от този на кожата. Този преход не кърви, ако кърви, вече е доста сериозно положението, а щом лекарят не е предприел следващи стъпки  /напр. колпоскопия и биопсия/, значи не е бил притеснен. Т.е. мога да подозирам, че зацапването не е от шийката.

Знаеш как се процедира в такива случаи - тест за ЧХГ в кръвта, ако е положителен, да се повтори след 2-3 дни и да се направи ултразвуков преглед. Ако е отрицателен, пак преглед и да се търсят други /напр. хормонални/ причини за липсата на цикъл.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #56 -: Октомври 25, 2011, 10:54:07 am »
Здравей Мели,
и аз имам въпрос от името на приятелка  :D

"Немога да забременея от 3 години след раждането на първото ми дете. След преглед на видеозон ми поставиха диагнозата: увеличена матка и полип в нея, затова се налага кюретаж с пълна упойка.Менструацията ми започва с обилно кръвотечение със съсиреци, а след това е много слабо и продължава 7-8 дни."

Приятелка ми от малък град и се доверява на един д-р от В.Търново.....аз се опитвам да я разубедя да прави тая процедура или поне да направи консултация при друг д-р,но в случая този бил от най-добрите във Търново......уж и не смее да отиде при някой друг и съвсем да я объркат.
Въпроса ми дали от една такава интервенция може да си навлече още повече проблеми, дали този полип наистина може да е пречка да забременее отново, а и д-ра не сигурен дали е полип или нещо не било изчистено в матката от раждането(секцио) или бременност която спряла да се развива  8O
До сега през тези години я гледал на коремен видеозон и всичко било ок, последния път я гледа вагинално и изведнъж излязоха тези работи........ 8O

Много се притеснявам за нея и не искам да изпати, за това моля за мнението ви.

Благодаря.

Маригри, съвременният начин е хистероскопия с прицелна биопсия. При абразиото се работи на сляпо, т.е. не се вижда какво се кюретира, не е сигурно дали проблемният участък ще попадне при патохистолога за анализ и т.н. При хистероскопията първо се оглежда маточната кухина с оптика и след това се резецира, съотвенто изследва, само този участък, който е проблемен.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #57 -: Октомври 25, 2011, 17:32:02 pm »
Мели, благодаря :D

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #58 -: Октомври 25, 2011, 22:33:23 pm »
Мели благодаря,
поне успях да убедя прителката ми да не бърза, а всичко много хубаво да обмисли, все пак това абразио на сляпо хич не ми звучи добре  :?
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #59 -: Октомври 29, 2011, 17:01:56 pm »
Здравейте Мели,

Дано успеете да помогнете и на мен с компетентен съвет. Имала съм множество гинекологични оплаквания, но за съжаление малко категорични диагнози и съответно лечение.
1998 - Конизацио на раничка на шийката.
От 1996-97 г. досега прекалено продължителен менструален цикъл около 9-10 дни. Първите 3 - 4 дни слабо зацапване, след това изключително силно кръвотечение за 2-3 дни и последните дни постепенно  намаляване и спиране. Цикълът ми винаги е бил много редовен на около 28-29 дни.
През годините, обикновено по 2-3 пъти годишно съм имала и зацапвания,продължаващи от 1-2 дни до 14 -15 дни извън менструация, имах и 2-3 силни кръвотечения без установена причина. Правила съм множество хормонални изследвания, винаги са били в норма с изключение на  тестостерон на горна граница.Били са ми изписвани противозачатъчни и прогестерон за нормализиране на цикъла, но след прекратяване на приема веднага съм се връщала на гореописаната продължителност.Един-единствен лекар имаше съмнения за СПКЯ. Не се потвърди от никой друг.
През 2006 започнах да правя по-усилени опити за забременяване.През 2008 на цветна снимка се установи запушена една тръба и проходима втора.
Горе-долу веднага след резултата от цветната снимка започнах да се лекувам при д-р Стаменов. Отново хормоните ми бяха в норма. В началото на 2009 пак имах нерегулярни слаби кръвотечения и тогава се установи наличие на полип. Тъй като не направих оперативната хистероскопия в клиниката по стерилитет, след това имах и втора диагностична там, която потвърди,че всичко е ОК.
Забременях 2 месеца по-късно, през юни 2009 от първа стимулирана инсеминация.
Имах слабо кръвотечение в 6 г.с., след това силен кръвоизлив в 12 г.с., като мислех,че съм направила аборт. Кръвотечението продължи до края на 15 г.с. Направиха ми серклаж в 17 г.с., тъй като конизираната шийка беше много скъсена. Не съм имала други проблеми с бременността. Детето се развиваше много добре за гестационната си възраст. За съжаление родих много преждевременно - в 28 г.с.,по естествен път, като серклажът не беше свален преди раждането и имах разкъсвания на шийката. Прекарах много тежка инфекция, причинителят се оказа ешерихия коли. След възстановяването от инфекцията не съм имала особени гинекологични оплаквания с изключение на това, че дългият ми цикъл със зацапване продължи да бъде такъв и след раждането. От някоко месеца насам обаче отново имам кръвотечение по средата на цикъл и/или зацапване по около 5-6 преди менструацията. На ехографски преглед не бе установено нищо обезпокоително. Извинявам се за ужасно дългият пост, но исках максимално точно да опиша проблемите.
Какви излседвания според вас трябва да си направя и евентуално към кого мога да се насоча в София? Не смятам да имам повече деца, така че не бих искла да натоварвам и без това препълнените добри клиники по стерилитет. Аз лично винаги съм имала някакви съмнения за ендометриоза, но никой досега не ме е насочвал към нея и никой не ми е предлагал извършване на лапароскопия. В същото време винаги съм посещавала утвърдени гинеколози от Майчин дом и Шейново, като изключим проблема със стерилитета,за който ми помогна много екипа на клиника Малинов.  Благодаря!