0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #160 -: Април 01, 2011, 13:44:55 pm »
Фифа, питай в аптеката, може да ги вземат там. Тук приемат лекарства и термометри обратно, те ги изхвърлят.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #161 -: Април 01, 2011, 13:52:13 pm »
Фифа, питай в аптеката, може да ги вземат там.

Можеш да питаш и личния лекар, като ходите - мисля, че и те събират опасни отпадъци.
Пиши после, тази информация ще е полезна.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #162 -: Април 01, 2011, 14:10:53 pm »
Аз исках да попитам относно чистенето на 9ти, ако някой е по-наясно...
Гледах зоните, в които е нужна помощ и на нас ще са ни най-удобни езерото и камбаните.
Та сега се чудя, къде ще е по-добре да отидем...Да не стане така, че на едното място да има много хора, а на другото малко.
Материали ( ръкавици и чували ) ще взема от общината в "Младост" . Там дали ще дават подобна информация ?
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #163 -: Април 01, 2011, 14:13:26 pm »
Раиса, съмнявам се от община "Младост" да знаят колко човека къде ще почистват.

*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #164 -: Април 01, 2011, 15:11:22 pm »
Ето ме и мен , рядко влизаща в тази тема , но смятам да го променя за в бъдеще. Гледам обсъждате почистването и изхвърлянето на отпадъците разделно , при нас преди също имаше такива контейнери , но незнайно защо вече нямаме,честно казано винаги ми е било интересно -ок примерно ние събираме и изхвърляме разделно , но като дойде колата да събира боклука го изхвърля на едно място,не идват отделни според контейнера и тогава къде му е логиката на всичко?Според мен за да е ефиктивно всичко трябва да има отделни коли ,които да събират боклука според вида.
Прочетох и мненията ви относно майчинството ,за много от нещата съм на същото мнение като вашето въпреки ,че още не съм майка , но имах щастието дълго време да гледам племеницата си , така се научих какво е да гледаш бебе , как то пораства пред очите ти и грижите които се налага да положиш за това, любовта която получаваш от това така невинно същество , дори и без да си направила кой знае какво.Всеки има различна представа за майчинството , различни очаквания и затова и мненията ни се различават ,това си е нещо съвсем нормално.Всеки има различни приоритети,за един е много важно да е ежедневно гримиран и поддържан ,за друг по важно от това да се погрижи за детето си няма , а ако остане време за мама ,тогава ще си отдели малко време.Винаги съм била благодарна ,че мъжът ми ми е помагал много , дори и в най елементарните неща ,защото ме отменяше без да има това задължение, все пак детето не е наше, но това показва че когато имаме и ние няма да е по различно.Не съм по различна от вас , всички които сте минали или сега минавате през този начален период знаете колко грижи изисква едно дете , а като са повече естествено още повече и грижи, на дали на някоя от вас не и е познато готвенето и гладенето до посред нощите и лягайки да започне събуждане на бебока през час два.Не ми тежеше ,въпреки че на моменти ми идваше доста нанагоре , но и този период ми помогна много да осъзная какво ме чака за в бъдеще,без дори да съм изпитала това неупесуемо чувство да съм майка.Трябва и съм сигурна че при всички е така , да сме щастливи и горди от децата си , от семействата си като цяло ,защото това е най важното , нито грима , нито лакът по ноктите ще ни дадат това което ни дават близките.Да понякога се обвиняваме , понякога грешим , но нима има някой безгрешен, важното е че осъзнаваме грешките си и значимостта да си родител.Тук никой не е на състезание за това да покажем кой колко влага в отглеждането на детето си ,защото всеки е различно организиран , за един времето е достатъчно да свърши всичко , а за друг не достига и за най важните неща , но това не го прави лош родител.Май много се поотплеснах във философстване , но постовете които прочетох ми направиха силно впечатление.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #165 -: Април 01, 2011, 15:34:08 pm »
Пламъче, от сърце ти желая в най-скоро време да пишеш по този въпрос, но от гледната точка на Мама  :bighug:
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #166 -: Април 01, 2011, 16:57:31 pm »
Пламък  :bighug: присъединявам се към пожеланията на Мими 26 :)

Джам, Раиска защо наистина не се видите на по бира в Борисовата :lol:

Раиса, предупреждавам те вече официално, в качеството си на модератор - още един постинг от този род и заминаваш на заслужен отдих от сайта. отдиха си го заслужила доста отдавна, но ще ти дам последен шанс.


Джаме, на първи април като пишеш такива неща, може да не се вземе насериозно :lol:
На първи април още никой не е пуснал никаква шега в темата и аз никого не се опитах да излъжа, а вие? тц,тц, тц, аз се засрамвам :)

Айде сега сериозно - утре ще подкрепим с Ники концерта в Борисовата ""Аз обичам човек с аутизъм". НЯкой друг ще ходи ли да се засечем там.
[/url][/url]
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #167 -: Април 01, 2011, 17:04:56 pm »
Plamak, аз също ти пожелавам много скоро да приложиш всички придобити умения относно обгрижването на племенницата!

Ето ме и мен , рядко влизаща в тази тема , но смятам да го променя за в бъдеще. Гледам обсъждате почистването и изхвърлянето на отпадъците разделно , при нас преди също имаше такива контейнери , но незнайно защо вече нямаме,честно казано винаги ми е било интересно -ок примерно ние събираме и изхвърляме разделно , но като дойде колата да събира боклука го изхвърля на едно място,не идват отделни според контейнера и тогава къде му е логиката на всичко?Според мен за да е ефиктивно всичко трябва да има отделни коли ,които да събират боклука според вида.

По този въпрос - преди някоя и друга година, когато въпросните контейнери тепърва навлизаха в ежедневието, бистрихме темата за разделните отпадъци и аз бях споделила абсолютно същото - че виждам как камионите събират на едно различните контейнери. Някои се включиха с обяснението, че след това следва отново разделяне на ръка. Което ми се струва нелогично - едно н ещо да се прави няколко пъти. Ако някой има информацията - да обясни повече каква е технологията.
Затова аз все пак започнах да разделям, купих си специален кош за което и всичко се превърна бързо в навик. И в един момент контейнерите просто изчезнаха. Беше ми любопитно как е другите квартали на София. В Галата, например - квартала ни във Варна, си ги има и то на всяка улица.
« Последна редакция: Април 01, 2011, 17:46:41 pm от tzvetenze »
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #168 -: Април 01, 2011, 17:32:14 pm »
За термометрите не знам, ама да кажа (ако има още хора, които не са разбрали - не съм видяла официална кампания по въпроса, случайно го открих): в Технополис, Техномаркет и Хит (тези със сигурност) има кошчета за изхвърляне на батерии.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #169 -: Април 01, 2011, 17:34:43 pm »
навсякъде, където продават батерии вече са длъжни да имат контейнер за отпадни такива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #170 -: Април 01, 2011, 17:40:25 pm »
Plamak, и от мен стиснати палци, скоро да изпиташ майчинството!  :bighug:

И аз изчетох статията, аз пък не можах да намразя майчинството защото така и не можах да спра да работя, само дето работех от вкъщи, по скоро мразя себе си малко или много и се чувствам лоша майка защото не можех да отделям цялото време за бебетата. Сега пак не мога защото вече не работя от вкъщи и вечер след всичките домакински задължения ми остава 1 час само за децата, от който поне половината преминава в дишане на инхалатора  :(. Чакам да се стопли хубаво и болестите да си отидат...

Цветенце, в Славия си имаме контейнери за разделно, но сега от около седмица изчезна този за хартията и още не са докарали нов. Сега като чета че при вас няма, почвам да се замислям дали ще ни докарат изобщо, а съм събрала една камара хартия...

За батериите, има кампания, дори в градината са залепили плакат с една ябълка с батерия и Ели като го видя и каза, че ябълките нямат батерии, че и обяснявах каква е идеята.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #171 -: Април 01, 2011, 19:26:40 pm »
Раиса, съмнявам се от община "Младост" да знаят колко човека къде ще почистват.

От това което прочетох материали могат да се взимат от определени пунктове. На мен най-познат ми беше адреса на общината, явно са им дали стая да ползват. Дефакто не общината конкретно , а организаторите...просто се чудех как ще се разпределят хората.
Както и да е, ще се види на място  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #172 -: Април 02, 2011, 07:20:45 am »
Пламъче, и аз се включвам към пожеланията на момичетата!
Нека е скоро деня когато ще пишеш тук, а в другата стая ще спи целия ти свят!
Пожелавам ти го от цялото си сърце!

За термометрите нямам идея, ще благодаря ако споделите
имам едни за изхвърляне, батериите събирам и нося в големите магазини!

И аз винаги съм се чудела смисъла какъв е, да събирам отделно,
а после идва камиона и всичко се слага заедно...
(после отиват в завода, гледах филм, там се сортират отново на ръка)
Навика ще го създам, ще науча и децата и...
Имахме такива контейнери...българина(Ганьо) ги запали и изгоряха.
Сега новата фирма сложи отново общи...
Относно почистването другата седмица избрала съм един ъгъл до нас,
който се ползва за паркинг на миряните от съседната църква и не само!
Мъжа ми го плеви и поддържа всяка година сега и ние ще се включим.
Пада се гъба на един комплекс, домуправителя идва да предложи на мъжа ми,
независимо, че си имат градинар, той да посади там чимове с трева,
които те ще му предоставят...незнам дали щеше да се навие, остана само предложението...
Но освен за кош на паркингуващите, апропо контейнера е на три крачки...
Независимо от това намирам редовно в пощенската ни кутия обелки от вафли.
Толкова за почистването...докато не ни стане ежедневие и мисъл,
от най-малката хартийка до строителния отпадък въргалящ се около кофата
изхвърлен тайно нощем, за да не се дадат пари за специален контейнер и фирма!
Аз ще бъда скептична...много още мога да напиша,
защото контейнерите са на метри от вратата ми...
Добре е, че лятото ни няма... :( спестяваме от ухание.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #173 -: Април 02, 2011, 10:13:14 am »
Благодаря за хубавите пожелания момичета, желая ви да си изкарате хубаво почивните дни , да са изпълнени с много положителни емоции и усмивки.Тук времето е мрачно ,но дано не е навсякъде така и има възможност и за разходки.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #174 -: Април 02, 2011, 12:42:31 pm »
Пламък присъединявам се и аз към хубавите пожелания  :).
Цветенце, радвам се, че те чета отново.  :)

Мише подкрепям с две ръце казаното от теб за контейнерите. Срамота е, да не рециклираме и да търпим тази смрад. В Белгия си спомням ми разказваха, че са оставили плик с боклук и не са го взели, като естествено бай Ганъо е натъпкал всичко вътре. Не са го взели, защото този ден са сабирали примерно зелените пликчета, а в тях е трябвало да има примерно хартия, не така гнусния на вид, сбърдящ общ боклук...
В нашия квартал няма контейнери... аз си редя разделно, ама кво от тва си викам...?

Ганка и Jam ме върнаха в деня в който родих моята  девойка. Трябваше да е най-щастливия ден в живота ми, а се превърна в най-големия ми кошмар. За първи път разбрах какво е да дишаш и да не получаваш въздух изобщо. 10 дни това не ме напусна. Когато ми казаха, че е спряла да диша и т.н. сякаш я видях да скача в пропаст. Външния вид ли, не си и спомнях дали беше ден или нощ, кой съм видяла и какво съм казала. Каси ми донесе прекрасни подаръци, а аз дори не помнех какво сме си казали...На 10 ден изкараха малката и ми я дадоха, след като я прегърнах и я взеха да и подменят пелените, тогава сякаш за първи път се видях в огледалото...
Не ме интересува кой колко ще се "ощипе" от думите ми, знам, че който не го е изпитвал и идея няма за какво иде реч. Година след това не можех да се отделя и за секунда от детето си, за първи път я оставих на майка ми почти на годинка.
Това обаче в никакъв случай не ми пречи да си говоря за маникюр и прически, една жена трябва да има самочувствие и да се чувства добре, нали така  :) Не обичам хора, които превръщат в драма тези елементарни неща, но понякога си казвам, че аз не съм добре, а те са си на място и сякаш с удоволствие си налагам да се тюхкам за точно такива неща  :). Jam викаш статията се тълкува и чете по различен начин, ами да, защото сме различни хора и когато някой спомене думата раждане изплуват в главите ни различни неща. Мисля си даже, че повечето от нас дори не са я дочели или са чели между редовете, четат се коментарите и всичко това става на един развален телефон. Признавам си, аз не я дочетох, изобщо не ме грабна. Но да не съдя по себе си за другите нали, може да сте я прочели всички, но да сте решили да коментирате точно тези думи. Така де, човек трябва да се застрахова тук като обвинява някой в нещо  :lol:

Коментарите обаче ми бяха доста полезни, видях много гледни точки и решения на ежедневни проблеми.  :) Трябва да извлечем максимално полезното, дори от нещо безполезно е казал народа  :)

И понеже ме върнахте към ревливия ми период, с който се бях разделила сякаш напоследък, един човек застана преди малко на вратата на офиса и подаде папка с документи на детенце в нужда. Знаете ли, видях детето на снимката  се разревах. Искаше ми се да извадя парички и да му дам, но докато с неудобство си бършех сълзичките се сетих за жената видяла здравото си детенце на подобна снимка в бг мама, сетих се за трите жени които колега беше видял в близко заведение, да плащат от пликчето с помощи и да пляскат звъчно кюфтаци и мезета... направо не знаех как изобщо да реагирам. Моля някой да ми каже, как по точно можем да разберем дали именно това детенце има нужда от лечение. Защото ако наистина пък има, е жалко да го оставим, след като можем да помогнем нали? Изобщо, защо винаги има нещастни паразити, които живеят и смучат от гърба на другия. А този добрия когато има нужда, отново пати, щото не му вярват и го наричат лъжец. Все пак говориме за малко дете с тежка диагноза, всяка паричка и лев са важни...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #175 -: Април 02, 2011, 13:37:17 pm »
Спомням си в родилното що рев изревах, замо защото не можех да държа детето си постоянно...И докато чаках да я взема чувах точно нейния плач и...направо ужас. Ревях и исках да изтичам да си я взема.
А представям си да имаше някакъв проблем, сигурно щях да ходя като обезумяла.
Когато коментирахме статията никой нямаше предвид подобни неща, или когато сам гледаш две, да не говоря три деца. На мен това ми се струва много повече от геройство.

Присъединявам се и аз към хубавите пожелания към Пламък  :)

За хората, които събират пари...
Аз почти винаги давам. Щом така го усещам , значи така трябва да направя. Предпочитам да дам на грешния човек, отколкото да си мисля после - не постъпих ли зле, че не помогнах...ами ако наистина имаха нужда...Също и с просещите деца, знам че им взимат парите но...ако мога купувам нещо... или давам ако имам в мен.
Адски много ме натъжават възрастни хора, които продават цветя/буркани..стари книги. Къса ми се сърцето.
А за хората които се възползват от подобни неща, те просто не осъзнават каква беля си навличат. Техен избор, щом спят спокойно...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #176 -: Април 02, 2011, 13:51:54 pm »
ето и тук сме много различни, аз пък имах една прекрасна бременност- като в мечтите ми, родих без болка, много бързо, с нормално родоразрешение, детето ми беше красиво като Снежанка- бяло, с голяма черна коса, виолетово сини очи, със страхотни мерки, във страхотно състояние- всичко като по учебник
до преди две години, когато се почна моят кошмар- спазмите, болестите, будуванията вечер- дали диша, дали ще успея да стигна навреме до спешното, дали вземам правилното решение за лечението й, урбазони, инхалации ...
явно всеки плаща някаква цена
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #177 -: Април 02, 2011, 15:07:38 pm »
За хората, които събират пари...
Аз почти винаги давам. Щом така го усещам , значи така трябва да направя. Предпочитам да дам на грешния човек, отколкото да си мисля после - не постъпих ли зле, че не помогнах...ами ако наистина имаха нужда...Също и с просещите деца, знам че им взимат парите но...ако мога купувам нещо... или давам ако имам в мен.
Адски много ме натъжават възрастни хора, които продават цветя/буркани..стари книги. Къса ми се сърцето.

Рая сякаш аз съм го писала!
Миналата седмица подминах една баба, продаваше плетени котенца. Така ме е яд, че не спрях да купя едно. Още ме гложди и ако тази седмица я видя женицата ще спра и ще взема едно.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #178 -: Април 02, 2011, 15:40:25 pm »
Само, че аз не говоря за котенце или 2 лв. А не искам голями суми да отиват при мошенници, искам да съм сигурна,че отиват за това, което ги давам. Как обаче бих могла да разбера и не няма да пълне нечия мошенническа гуша...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #179 -: Април 02, 2011, 15:42:12 pm »
Точно това глождене имах предвид  :? Гледай, 1 седмица го помниш...
Аз до ден днешен си спомням, миналата година влизах в руската църква и пред вратата имаше мъж, който просеше...Помислих да му дам, но не реагирах веднага и на излизане вече го нямаше. Поогледах се, но го нямаше, много неприятно ми стана... До ден днешен го помня !
А понеже изобщо не обичам откъснати цветя, на такива възрастни жени само плащам букетчето без да го взема.

Аз говоря точно за такива суми, до 2, 5 лв.
За по-големи не бих дала. Ако събират наистина голяма сума - да се свържат с организация, медия...
« Последна редакция: Април 02, 2011, 15:43:45 pm от Raissa777 »