0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #320 -: Май 28, 2011, 17:44:28 pm »
Жбрул, не знаех, че може да нямаш коластра. Това сигурно е доста рядко и затова не го казват като вариант. Сигурно са си мислили, че казваш че  няма нищо, защото нямаш кърма още и затова така са настоявали.
Аз също мразя крайностите, но с Ивана бях стигнала до такива от желание да е все най-доброто за бебето.

Боби


  
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #321 -: Май 29, 2011, 15:30:49 pm »
Има ли някоя мама раждала скоро в Окръжна болница Варна?
 Искам да разбера какви са условията там- как изглеждат стаите, хигиената; кои са препоръчаните доктори. Аз бях там преди 10год.- условията бяха ужасни но отношението на персонала много добро. Сега как е?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #322 -: Май 29, 2011, 15:43:30 pm »
snic, има отделна тема специално за раждането в две болници във Варна.
Потърси я в същия подфорум, в който е и тази тема. Последно Vali беше коментирала за раждането си.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #323 -: Май 29, 2011, 21:09:04 pm »
Момичета, понеже чета пишете за МД София,  какво различава "платеното" на 12 етаж от  "безплатното" на 7 ет? За кое плащане говорите, за избор на екип или други суми над тази?

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #324 -: Май 29, 2011, 23:59:54 pm »
Мишле, плаща се за ВИП стая. На 7 етаж престоя е безплатен, освен в една стая, която е ВИП. На 12 етаж всички са ВИП и там се плаща за самата стая, отделно си е избора на екип, ако имаш такъв.

Боби, не знам дали е рядко явление. Аз също нямах коластра веднага. На втория ден вечерта ми дойде коластрата, а след няколко дни си слезе вече кърмата. Не знам дали това има общо с преждевременното раждане. Гърдите си така и не усетих пълни и напрегнати. Цедях се като за световно само и само да поддържам и увеличавам лактацията, докато Габи е в неонатология /стоя там 28 дни/. В крайна сметка постигнах едни посинени гърди, отвращение към цеденето и накрая кърмата ми така или иначе спря. Дали кърмих и 10 дни като си взех малката вкъщи. Да не говорим какъв кошмар беше кърменето, понеже имам доста големи гърди и поза, удобна за кърмене просто няма. Детето се уморяваше много бързо и нищо не сучеше, накрая си дояваше с АМ. Абе кошмар си беше. Много исках да кърмя и голям рев изревах, че не се получи, още повече, че детето ми е недоносено и друго си е кърмичката. Дадох й това, което бях замразила във фризера и дотам бяхме с кърмата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #325 -: Май 30, 2011, 04:10:53 am »
О и на мен ми беше кошмар кърменето и къде с добавяне с АМ къде с мъки успях да кърмя 5 месеца, но никога нямаше достатъчно. Моите гърди също никога не са се чувствали пълни за всичкото това време, ама поне по 1-2 дозички на ден и давах. Следващият път, ако има кърма има - ако не няма да помпам като луда като преди по 40 минути за 50мл. Обаче коластра имаше някаква в болницата, защото като стиснех гърдата и излизаше някаква капка. Наистина не знаех, че може да нямаш коластра, пък след това да си имаш кърма.   

Боби


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #326 -: Май 30, 2011, 10:34:58 am »
Цените в МД преди 7 месеца бяха 40 лв за двойна стая и 70 лв за еденична.
Може би на сайта на МД ще има информация .

На мен доста бързо ми слезе кърмата, имайки предвид че родих със секцио. В събота ме оперираха, в понеделник гърдите ми се издуха. При мен толкова бързо станаха нещата, че и да е имало коластра - аз не я видях.
Спомням си, че отидох да си взема бебето ( за първи път ) и беше без шише в легена. Питах защо, и ми отговориха че явно имам достатъчно кърма. А аз - ми аз не съм кърмила досега  :lol: . Сестрата каза я да ти видя гърдите, разголих се, тя я стисна и О, чудо - бая пръсна. Не знам тя как я стисна, защото аз се опитвах и нищо не се случваше...Но от това което бях чела, как изглежда коластрата - такова нещо не видях. Може и да е имало...не знам.
И аз съм решила, че живот и здраве да имам още деца - няма да си причиня тези драми с цеденето през час. Или ще се случи по-лесно или нищо няма да се случи.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #327 -: Май 30, 2011, 11:29:18 am »
Момичета, колко по-рано преди термина се уговаряте с лекарите, които ще водят раждането( ако те не са ви наблюдаващи по ЖК)? Аз по медицински причини ще съм секцио, но още не съм звъняла, струва ми се че има време, но да не се окаже накрая, че съм закъсняла. Ако има момиче раждало скоро секцио в Тина Киркова с избор на екип, може ли да ми прати на лични горе долу цената, да знам колко да очаквам и да съм подготвена.Благодаря.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #328 -: Май 30, 2011, 15:15:17 pm »
аз се уговирих преди два,три дни
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #329 -: Май 30, 2011, 19:35:06 pm »
Благодаря ви много за информацията. Аз ходя в МД на ЖК при д-р Карамишева. С нея ще изберем като му дойде времето лекар, привърженик на естественото раждане ;) Лятото ще отида в Ден на отворените врати да разгледам, че до сега само 9 етаж познавам, време е да видя и по-приятните отделения  :D

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #330 -: Май 31, 2011, 00:31:55 am »
elis, аз родих в Шейново при д-р Диков.Уговорих се за раждане 10 дни преди секциото.Минах на консултация при него, след това пуснах всичките необходими изследвания и в деня на секциото се явих в болницата.Допълнително пари не съм плащала освен избор на екип 350лв., предродилна консултация 90лв., консултация с анестезиолог 50лв. и неонатолог 50лв..
От болницата не съм очарована, но нали отиваш да раждаш, а не на хотел да си почиваш.А от доктора съм супер доволна.И втори път бих родила в Шейново само заради доктора  :D.Невероятен е.На изчерпване са такива хора.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #331 -: Май 31, 2011, 07:25:53 am »
Благодаря ви много за информацията. Аз ходя в МД на ЖК при д-р Карамишева. С нея ще изберем като му дойде времето лекар, привърженик на естественото раждане ;) Лятото ще отида в Ден на отворените врати да разгледам, че до сега само 9 етаж познавам, време е да видя и по-приятните отделения  :D

Това за ЖК в МД е идея не се бях сетила. Кога е Денят на отворените врати в МД бих искала и аз да отида?
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #332 -: Май 31, 2011, 09:09:51 am »
Благодаря ви много за информацията. Аз ходя в МД на ЖК при д-р Карамишева. С нея ще изберем като му дойде времето лекар, привърженик на естественото раждане ;) Лятото ще отида в Ден на отворените врати да разгледам, че до сега само 9 етаж познавам, време е да видя и по-приятните отделения  :D

Това за ЖК в МД е идея не се бях сетила. Кога е Денят на отворените врати в МД бих искала и аз да отида?
Имаше в сайта няколко дати тази година. Чакай да погледна...
Заповядай :) http://www.maichindom.com/bg/open_doors/

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #333 -: Май 31, 2011, 10:13:09 am »
Благодаря много! Това лято ще бъде времето на "отворените врати" :D
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #334 -: Май 31, 2011, 11:15:38 am »
Благодаря!!!
Аз МД го изключих от раз след като отидох с проблем по спешност и след като разбраха че бебето ми е инвитро ми казаха да си ида в клиниката( преди това ме питаха коя е)-това ми беше достатъчно да си направя заключение за болницата.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #335 -: Май 31, 2011, 12:02:36 pm »
..поста на Елис ме провокира да споделя нещо по този повод.Няма да изпадам в подробности,защото ще бъде преразказ от трето лице и най-вероятно ще стане развален телефон,но доколкото знам има доктор/ доктори / от МД , които са в конфликт с клиника Малинов и като се разбере,че пациентката е оттам, отношението се променя драстично...
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #336 -: Май 31, 2011, 12:19:36 pm »
..поста на Елис ме провокира да споделя нещо по този повод.Няма да изпадам в подробности,защото ще бъде преразказ от трето лице и най-вероятно ще стане развален телефон,но доколкото знам има доктор/ доктори / от МД , които са в конфликт с клиника Малинов и като се разбере,че пациентката е оттам, отношението се променя драстично...

 8O 8O 8O
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #337 -: Май 31, 2011, 12:43:33 pm »
Е по-голямо малоумие не мога да си представя.. 8O

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #338 -: Май 31, 2011, 16:16:46 pm »
В МД наистина има големи ръбове, една съм й сърбала попарата преди години. Чак в персонален конфликт с Малинов не знаех, че са, но като гледам в другите лекарски съсловия какво е, съм склонна и на това да повярвам.

Ако някой ще ходи на отворени врати в МД, аз също се интересувам.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #339 -: Май 31, 2011, 17:11:54 pm »
В МД наистина има големи ръбове, една съм й сърбала попарата преди години. Чак в персонален конфликт с Малинов не знаех, че са, но като гледам в другите лекарски съсловия какво е, съм склонна и на това да повярвам.

Ако някой ще ходи на отворени врати в МД, аз също се интересувам.

Мисля да отида на отворените врати и в МД и в Токуда, така че ако искате може да формираме група. :wink: