0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета,здравейте сега откривам тази чудесна темичка ,ще пусна част от снимки дело на моето хоби ако,някой иска рецепта или обяснение,кое как се прави съм насреща  :D
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 17:45:33 pm от mini »
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #1 -: Януари 25, 2011, 09:12:28 am »
ето още малко
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #2 -: Януари 25, 2011, 10:00:40 am »
ВАЛЕРИЯ ,направо ме застреля!Пускай и рецепти!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #3 -: Януари 25, 2011, 10:06:47 am »
торта №1 с портокаловото цвете
Продукти

за блата

5 яйца
120 гр.захар
80 гр.брашно
60 гр.течно масло
лимонова кора
1 ванилия
2 с.л.какао

за крема

1 литър прясно мляко
4 жълтъка
8 с.л.брашно
12 с.л.захар
1 ванилия
лимонова кора
100 гр.черен шоколад
100 гр.бял шоколад
100 мл.течна сметана

за сиропиране

1 каф.ч.вода,смесена с 3 с.л.портокалов ликъор

Приготвяне

  Разбийте на сняг белтъците.Прибавете захарта и бийте да пълното и стопяване.Сложете жълтъците,след това маслото и накрая пресятото брашно,ванилията и лимоновата кора.Разделете тестото на две части и оцветете едната с 2 с.л.какао,разтворено в малко гореща вода.

  1. Покрийте дъното на правоъгълна тава с хартия за печене.Изсипете бялото тесто в едната половина на тавата,а кафявото в другата,както е показано на снимката.Загладете и изпечете блата в предварително загрята на 170*фурна.

  2. След като блатът изстине го нарежете по дължина на 4 ленти.

  В тенджерка смесете брашното и захарта за крема.Добавете малко прясно мляко и разбъркайте за да се получи гладка каша.Сложете жълтъците,ванилията,лимоновата кора и разредете с останалото мляко.Сварете крема до сгъстяване.След като се свари го разделете на две части.В едната сложете белият шоколад,а в другата - черния.Бъркайте докато се стопи шоколада.Оставете кремовете напълно да се охладят.Разбийте сметаната на сняг и я прибавете по равно към двата крема.

  3. Сиропирайте лентите от блата.Намажете ги с кремовете,като върху бялата част мажете тъмен крем,а върху кафявата - бял.

  4. В средата на тортена чиния завийте една лента на охлюв.След това залепете около нея втората,като редувате цветовете по ваше желание,в зависимост каква шарка искате да получите.Наредете по същият начин и останалите ленти,както е показано на снимката.

  5. Загладете тортата с останалият крем и я украсете по ваше желание
 

--------------------------------------------------------------------------------
Рецептите не са мои взимани са от нета .

 
 
Ще пускам всеки ден по-малко ,че нямам много време
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 10:09:18 am от валерия »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #4 -: Януари 25, 2011, 16:13:15 pm »
Валерия :balk_63:, аз съм респектирана, БРАВО!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #5 -: Януари 25, 2011, 16:34:42 pm »
И аз и аз! Тази тортичка ще я пробвам!
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #6 -: Януари 25, 2011, 17:25:35 pm »
Валирия, имаш ли някоя рецепта с готови блатове, че аз нямам нерви да пека.
Най-обичам торта от бисквити и мюсли, тя става бързичко :lol:
[/url][/url]
*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #7 -: Януари 25, 2011, 18:57:02 pm »
DariD, благодаря ти за поясненията!
Валерия, ако всичкото това изобилие е твое дело - мисля, че трябва да отвориш специална тема и там да даваш рецептите и обясненията им.  :wink: На млади години и аз имах такова хоби.  :( Много съм впечатлена от тортата-цвете и тази с багера.  :lol: Ще чакам рецептите с нетърпение!

Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #8 -: Януари 25, 2011, 19:33:51 pm »
А тези фунийки трудно ли се правят?
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #9 -: Януари 26, 2011, 05:57:28 am »
Каква хубава темичка!
Валерия, много си талантлива!
Цигу, направих ти спагетите, само че спестих най - важното - рибката... След няколко месеца ще я пробвам рецептата в оригинал  :lol:.
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #10 -: Януари 26, 2011, 09:00:00 am »
Здравейте  момичета благодаря за високите оценки ,отговарям подред
jasmin_veni  тортата със оранжевите големи рози е правена с готови платки,крема е кайсиен крем йогурт без варене и отгоре е настърган шоколад (бързо,лесно,вкусно  :D)
du6ka  давам подробно за торта кактус,която е много ефектна моята свекърва е почитател на кактусите и беше много впечатлена от подаръка си  :D.

Необходими продукти:

две рула шоколадови "7 дейс"
голяма коф. заквасена сметана - 400гр.
коф. течен шоколад - 300гр.
1 пак. желатин (разтваря се в чаша за кафе!!!! )
5-6 бисквити
1 банан (може и без него)

1. Нарязвате рулата на кръгчета около 1, 5 см. дебели и ги нареждате на дъното на кръгла купа.Може да сложите фолио на дъното на купата за по-лесно обръщане.


2. Разбивате сметаната с течния шоколад и разтворения желатин (внимавайте да не се пресече). Може да сложите повече или по-малко шоколад по ваш вкус. Изсипвате половината смес  в купата и отгоре нарязвате един банан.


3. Досипвате останалата смес.



4. Бисквитите ги натопете леко  в мляко или сироп, или сладък сок и ги нареждате върху крема. След обръщане на сладкиша те се явяват като дъно.


5. Оставяте го за 2-3ч. поне в хладилника и го обръщате. Резултата е отгоре  Бон Апети!!

Аз направих две такива и съединих.Пръста е от кукиси със бял и кафяв шоколад.Покрива се със маслен крем по-принцип,но моята свекърва не яде масло ,за това е покрита със сметана.Със шприц звездообразен правим малки цветчета по цялата торта  и на върха им слагаме много тънко фиде ,което след време омеква и вкуса му става ,като на кадаиф.
Бон Апети !!!
*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #11 -: Януари 26, 2011, 10:57:40 am »
Леле, Валерия - перфектно - шапка ти свалям! И аз съм добър сладкар и кулинар, ама ти си направо за собствена сладкарница!  :wink: Идея за бизнес! Благодаря ти много за рецептата, непременно ще я опитам и ще пиша, ако възникнат въпроси. Съпругът ми се шашна от багера!  :D

Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #12 -: Януари 26, 2011, 11:09:02 am »
Багера беше подарък за моя мъж , тъй като отговаря за почистването на пътищата през зимата,това беше напомняне да изкарват багерите и снегорините  :D.
Много благодаря за комплиментите  :oops: вече се занимавам с бизнес,но зимата няма работа и мога да се развихря с тортите пък и да помогна на семейния бюджет,който покрай тези процедури никога не стига,но започнах да се замислям за смяна на попрището вече .Сега обаче вече ще почивам защото сме в процедура ,така че ще ви покажа и последната за сега торта пък дано да не правя торти поне 9 месеца  :D
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #13 -: Януари 26, 2011, 14:19:08 pm »
Направо златни ръце имаш Валерия  :wink:
a  може ли рецептата на тази прелест! :oops:

« Последна редакция: Януари 26, 2011, 14:20:39 pm от Виктория »
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #14 -: Януари 26, 2011, 15:51:45 pm »
Виктория,това е шарлота ,но  си дадох тетрадката на една приятелка да си препише това онова щом я взема веднага ще пусна рецептата ,за нея и за фунийките .Рецептите са събирани от свекърва ми и всички неща стават със вкуса от детството ни  :D
*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #15 -: Януари 26, 2011, 16:54:41 pm »
Виктория,това е шарлота ,но  си дадох тетрадката на една приятелка да си препише това онова щом я взема веднага ще пусна рецептата ,за нея и за фунийките .Рецептите са събирани от свекърва ми и всички неща стават със вкуса от детството ни  :D
Като каза "вкуса от детството ни", си спомних как навремето домашно си приготвяхме торти, нямаше такова изобилие по магазините, даже и блатовете си правехме сами... Липсват ми онези мигове! Поздравления за чудесата, които твориш, невероятни са, а за вкуса не ми се мисли... :)))
*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #16 -: Януари 26, 2011, 18:45:30 pm »
Имам следния въпрос: Как се правят зрънца от карамел, да речем с диаметър 3-5 мм, които не са чиста захар, а са хрупкави и трошливи? Предполагам се добавя нещо -  масло, брашно...

Открих една тортичка, която се продава в ИКЕА, на щанда с шведски хранителни стоки след касите. Казва се Almondy Tarta и е най-вкусното нещо, което съм опитвала от години насам. Откакто я открих, мира нямам.
Има 2-3 тънки блата от смлени бадеми, захар и разбити белтъци, крем от жълтъци, сметана и масло, и заливка от шоколад, карамел и масло.



Намерих рецепти тип "обратно инженерство", но не ми се струват достоверни, защото липсва карамелът.
*
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #17 -: Януари 26, 2011, 19:14:51 pm »
Момичета, имам едно питане, ама то по-скоро модератор трябва май да ми отговори? Виждам, че напоследък интереса към тази тема се засили, а и то е нормално зимно време.  :wink: Не знам дали е удачно да пишем в темата и да си коментираме рецептите  или да е само за рецепти, а да си отворим нова?

Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #18 -: Януари 26, 2011, 19:19:02 pm »
Момичета, имам едно питане, ама то по-скоро модератор трябва май да ми отговори? Виждам, че напоследък интереса към тази тема се засили, а и то е нормално зимно време.  :wink: Не знам дали е удачно да пишем в темата и да си коментираме рецептите  или да е само за рецепти, а да си отворим нова?
то4но това предложих в седми4ната тема но никой не ми отговори  :?
Торти- рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #19 -: Януари 26, 2011, 20:37:33 pm »
Ааа, какво точно е шарлота?
Аз направих чийзкейк по тази рецепта:
http://mikiblue.com/2008/02/13/cheesecake-2/

още стяга :)
[/url][/url]