0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #80 -: Януари 21, 2011, 21:52:23 pm »
Момичета, да не ви секвам ентусиазма, ама помислете дали си струва да се дават толкова много пари (1500-1600 лв.) за една година, защото реално е толкова периода на ползване, ако ще и вълшебна да е количката :wink:
след това ще започнете да търсите компактна, лека, тип чадър количка, която тежи 4-5 кг., защото детето вече е станало 10-12 кг. и е доста тежко с която и да е количка за новородено.
Има достатъчно разходи около едно дете, а за две да не говорим, ще купите много по-полезни неща за тези пари, а и количка за 500-600 лв. ще ви върши същата работа.
Re: Количките-2!
« Отговор #81 -: Януари 21, 2011, 22:09:44 pm »
Момичета, аз съм с Jane Matrix Nomad, стария вариант с по- широкия сенник на зимния кош, пълно легнало положение на летния и мек и страхотен дъждобран.Октомври 2009 я купих 3 в 1 за ок. 1300лв. и само два месеца по-късно разбрах, че съм се охарчила с ок. 300-400 лв. повече от нужното. Не съжалявам, защото Хане са невероятно здрави, маневрени и офроудни колички, широки са и дори и по-големи бебета и дори деца на ок. 3 години се чувстват удобно. Пълното легнало положение, ниско слизащият сенник и широчината я прават много удобна за сън и на по-големите бебета. Синът ми буквално изкара лятото в нея. Тествали сме я и на пясък и не заседна.
НО, гледайте внимателно цените- нормалната цена на Хане 3 в 1 е около 1000лв. През Интернет нещо излизат по-скъпи. Едните от вносителите им са в магазин "Бейби Планет" на бул. "Инж. Иван Иванов" с/у Центъра по хигиена. Другото място, на което са на добри цени и често на промоция, е Бейби Мол-а в Люлин.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Количките-2!
« Отговор #82 -: Януари 21, 2011, 22:52:33 pm »
Момичета, да не ви секвам ентусиазма, ама помислете дали си струва да се дават толкова много пари (1500-1600 лв.) за една година, защото реално е толкова периода на ползване, ако ще и вълшебна да е количката :wink:
след това ще започнете да търсите компактна, лека, тип чадър количка, която тежи 4-5 кг., защото детето вече е станало 10-12 кг. и е доста тежко с която и да е количка за новородено.
Има достатъчно разходи около едно дете, а за две да не говорим, ще купите много по-полезни неща за тези пари, а и количка за 500-600 лв. ще ви върши същата работа.
:good_post:
И в подкрепа на това - Борис се роди средата на ноември. През зимата ползвах количка на приятелка, много скъпа и маневрена, но огромна и тежка. През февруари (беше на 3 месеца) купих Макларън (чадър) с пълно легнало положение. От тогава, вече почти 1 год. тази количка се експлоатира ежедневно. По пясък, сняг, киша, етажи. Супер лека е(4-5кг), много удобна и качествена.
И аз ви съветвам - ако няма откъде да вземете назаем за 2-3 месеца количка с кош за новородено, купете си втора ръка, нещо евтино, с което да изкарате зимата, а после си вземете възможно най-леката количка. Не си струва да се вложат 1500-2000 лв в комбинирана количка с тежко шаси, което детето като стане на 6 мес. да се чудите как да управлявате. Това е моето мнение и моят опит, с които не задължавам никого.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #83 -: Януари 21, 2011, 23:02:43 pm »
Само споделям,4е към днешна дата бутам към 30кг.
Коли4ка 10кг.,дете 15кг.,игра4ки,покупки и др.
Сега се заглеждам по коли4ки не пове4е от 10-12кг без товара :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Количките-2!
« Отговор #84 -: Януари 21, 2011, 23:18:19 pm »
Малко се намесвам в разговора ви :oops:
Аз имам Peg Perego Pliko P3 On track modular, комбинирана с кош за новородено и кошница за кола. Към днешна дата си я бутам с 10 кг. дете и все още не ми натежала. И не забелязвам да му е станала тясна, при все, че го тъпча с космонавта вътре. Коша за новородено ползвах до към м.юни (т.е. до 5-6 месечна възраст). Кошницата за кола смених на 8 месеца, не защото ни беше малка вече, а много ме дразнеше поставянето на детето и опасването с коланите. Купих си столче 9-18 кг.(мислех 9-36, но ме разубедиха). Летния вариант на количката има почти легнало положение, сенника е голям и пада до долу, количката е маневрена - тук Валя мисля, че ще ме подкрепи  :wink:. Единствено не ми допада плата, но не може всичко да е хубаво....по-хубавия плат си има и по-висока (неоправдана, според мен) цена.
Аз за количката се навих, като смятам да я ползвам в перспектива -  с тенденция за второ дете  :wink:, без да купувам друга. Ама ще видим - време до тогава има, нищо не се знае  :lol:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Количките-2!
« Отговор #85 -: Януари 21, 2011, 23:36:11 pm »
Хайде и аз да се "изкажа" да не съм по-назад  :lol:
За мен смисълът на темата е, да се обсъждат техническите параметри на колички и аксесоарите за тях. Поне на мен - това ми беше полезното в тази и подобни на нея теми. Каква сума е "смислено" или не, да се отдели за количка - считам, че е въпрос на индивидуални възможности и няма как да се прецени обективно по такъв критерийй.
Също така, да се сравнява която и да е комбинирана количка /0-3г./ с количка "тип чадър" и на тази база да се определят предимства и недостатъци на едната и другата...извинете, ама е просто нелепо. Това са различен клас колички, имат различна цел и функции все пак, за това са и различни във всичко останало. Със същия успех и смисъл, може да се сравни едно "Ауди А6" примерно - с малка градска кола да кажем "Пежо 106". И двете са автомобили, ама имат различно предназначение, недостатъци и предимства, които не са сравними просто. ;)
И наистина, има значение при избора дори това, дали се купува количката с переспектива за второ дете, както писа Дживотинче.

Успехи в избора - важното е на вас да са ви удобни и на бебето и да ви радват количките, не да съжалявате, че "все пак не взех онази, която така ми харесваше".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #86 -: Януари 22, 2011, 10:01:09 am »
Хайде и аз да се "изкажа" да не съм по-назад  :lol:
За мен смисълът на темата е, да се обсъждат техническите параметри на колички и аксесоарите за тях. Поне на мен - това ми беше полезното в тази и подобни на нея теми. Каква сума е "смислено" или не, да се отдели за количка - считам, че е въпрос на индивидуални възможности и няма как да се прецени обективно по такъв критерийй.
Също така, да се сравнява която и да е комбинирана количка /0-3г./ с количка "тип чадър" и на тази база да се определят предимства и недостатъци на едната и другата...извинете, ама е просто нелепо. Това са различен клас колички, имат различна цел и функции все пак, за това са и различни във всичко останало. Със същия успех и смисъл, може да се сравни едно "Ауди А6" примерно - с малка градска кола да кажем "Пежо 106". И двете са автомобили, ама имат различно предназначение, недостатъци и предимства, които не са сравними просто. ;)
И наистина, има значение при избора дори това, дали се купува количката с переспектива за второ дете, както писа Дживотинче.

Успехи в избора - важното е на вас да са ви удобни и на бебето и да ви радват количките, не да съжалявате, че "все пак не взех онази, която така ми харесваше".
Подкрепям написаното.И аз купих по-скъпа и трансформираща се с идея за второ дете ,но малко се объркаха плановете.Сега се налага да я продам,но нещо не ми върви търговията :wink:.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Количките-2!
« Отговор #87 -: Януари 22, 2011, 10:23:31 am »
Разбира се, всеки си решава според възможностите. Но нещо, което трябва, може би да уточним, е какво означава "тежка количка"? Прави ми впечатление, че има различни мнения по въпроса - Jane Reverse е 10 кг по спецификации. Бобо е 8 в момента. Честно казано, мога да бутам количката с точно 2 пръста на равно. Качването по стълби също не ми е проблем, може би заради големите гуми тежестта не се усеща. Тежи ми качването и свалянето от багажника. На останалите недостатъци се спрях преди. Лично аз още обмислям дали да не си взема лека количка втора ръка, защото тази определено смятам да я ползвам в София още дълго.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #88 -: Януари 22, 2011, 10:48:56 am »
Момичета, аз не съм ви квалифицирала изказванията като "нелепи", нека не правим това и с мнението което ние споделяме от позицията на опита. :wink:
Хубаво е по някога да се вслушваме или поне да се опитаме да прочетем правилно написаното, а не да скачаме веднага. На мен ми е ясно, че всичко знаете и можете, далеч съм от мисълта, че не е така. Само исках да помогна с мнение, защото разходите около детето са доста и е хубаво да ги насочим в правилна посока, а не да се показваме кой каква количка бута.
Жбрул, ще те помоля да положиш усилие да пишеш по сдържано и без квалификации.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #89 -: Януари 22, 2011, 11:04:14 am »
Напълно съм съгласна със Стефи. Аз самата купих количка за 1500 лв. Много си бях доволна от нея, широка, въпреки че беше тежка се буташе с лекота без усилие. Даже не съм купувала друга, ползвахме си я почти две години и е като нова. НО! В момента дори не подозирате колко още разходи по бебетата ви чакат. И въпреки че много си харесвах моята след като родих разбрах че е било неоправдано висок разход. Освен ако не ги ринете парите с лопата де.  :lol:
В тая връзка, ако някой иска на старо триколка CasualPlay S4 да свирка. :wink: Тия дни ще я снимам и ще я кача в Борсата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Количките-2!
« Отговор #90 -: Януари 22, 2011, 11:43:10 am »
Също така, да се сравнява която и да е комбинирана количка /0-3г./ с количка "тип чадър" и на тази база да се определят предимства и недостатъци на едната и другата...извинете, ама е просто нелепо.

не става дума да се сравняват двата типа колички, а да се има предвид, че първият тип количка се ползва най-много до 2 годишна възраст, след което се преминава към втория тип, който се ползва още най-много около година.
та в тази връзка, да си прецени човек дали има смисъл от инвестицията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #91 -: Януари 22, 2011, 11:54:51 am »
 На мен лично ми е много полезна информацията на мамите с опит... И в този ред на мисли да ви питам отново пак нещо,което е коментирано,но все пак...бебето като се роди юли месец за какво повече да се оглеждам според вас:количка със зимен кош или количка тип чадър,да кажем Макларън,която има напълно легнало положение /като и се сваля гръбчето и крачетата не се вирват/ и на която за студено време има много хубаво покривало с цип и по този начин се затваря отвсякъде летния кош...

  Е хайде мамите с Jane,които са ги ползвали вече по година да вземат да ги пуснат за продаване  :lol:  :lol:  :lol:

 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Количките-2!
« Отговор #92 -: Януари 22, 2011, 12:05:10 pm »
В общия случай зимните кошове побират бебетата до около 4тия им месец, т.е ако бебето е юли до декември отдавна няма да се събира, освен всичко друго ще е пооблеченко повече. Така, че варианта зимен кош за мен е перспективен и използваем практично, само ако имате зимно бебе, родено в месеците от октомври нататък.
И за мен сума над 1500 лева просто вече е безмислена, прословутото Стоки, символ на безкраен снобизъм например на мен ми изглежда, все едно на детето са му забили един кол в дупето, ще ме прощавате
аз понеже съм много доволна от една сделка не мога да не споделя, че подсигурихме рижавите любимци на форума със страхотна количка за скромната сума от 200 паунда от търг в Ибей


« Последна редакция: Януари 22, 2011, 12:09:55 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Количките-2!
« Отговор #93 -: Януари 22, 2011, 12:16:21 pm »
Извинете за спама, но не можах да се сдържа.
Количката на лисетата е страшна :D

*
Re: Количките-2!
« Отговор #94 -: Януари 22, 2011, 12:22:27 pm »
На мен лично ми е много полезна информацията на мамите с опит... И в този ред на мисли да ви питам отново пак нещо,което е коментирано,но все пак...бебето като се роди юли месец за какво повече да се оглеждам според вас:количка със зимен кош или количка тип чадър,да кажем Макларън,която има напълно легнало положение /като и се сваля гръбчето и крачетата не се вирват/ и на която за студено време има много хубаво покривало с цип и по този начин се затваря отвсякъде летния кош...

Правилният термин "кош за новородено", а не зимен кош. И си го ползваш във всеки един сезон, ако решиш че такъв ти трябва. Аз си спестих този разход по две причини - столът за кола към количката е затворен и с чувал, а и наистина кошиът за новородено се ползва доста кратко време.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #95 -: Януари 22, 2011, 12:28:00 pm »
Аз използвах коша за новородено 4 месеца. Детето ми се роди през юни и до края на октомври си му беше комфортно вътре. После малко ни окъся  :lol:.
За прословутото Стоки мисля като Мини  :D.
     
*
Re: Количките-2!
« Отговор #96 -: Януари 22, 2011, 12:31:13 pm »
Мини,много добра количка.С този модел можеш да правиш и джогинг  :lol:
  Стокито ми е любима с това високо положение на бебчето.Това,което изцяло ме отблъсква е този "кол" както го нарече Мини, който минава между краката...
 На мъжа ми наример дизайна изобщо не му харесва.Била му щтрауска и несъразмерна.Също каза,че му се струва по-нестабилна като коша е толкова високо.Нали е инженерче  :wink: ще го слушам
 
  И на мен ми се струва,че коша за новородени/благодаря за коригирането/ май-май ще ми дойде излишен.Също все си мисля,че не бих тупнала бебчето в него в летните горещини.Не че ще излизаме в най-горещото,ама то лятото не се диша и вечер понякога

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките-2!
« Отговор #97 -: Януари 22, 2011, 12:35:39 pm »
Мини, тъкмо мислех днес да споделя:)благодаря ти:)

Имате време момичета. Мислете. Тук никой не налага мнение. Първата ни количка беше втора ръка а втората след месеци търсене из всякакви сайтове Мини ми я спечели на търг или по-скоро я договори с продавача:) Другата седмица се надявам да е вече при нас:) Не, че неможех да дам едни 1700-2000 лв. за нова (да е здрав баща им), и то за тройна количка, но...за какво?
Всеки знае себе си и бюджета си. Когато обаче си събирал пари за да ти стигнат за поредната доза инжекции или изследване, нещата придобиват друг смисъл, даже след раждането на дълго мечатните ни деца.
Няма да определям на какво ми прилича да се мрънка непрекъснато против фонда, да се чака финансиране за пореден опит, защото хората са затруднени и малко преди раждане на детето да се дадат 1400 лв. за количка. Прекратих контакта си с тези "познати". Споделям ви го, не за да сравнявам някой с тях а защото все още ми е трудно да приема такъв цинизъм (уж нямаше да определям).

прословутото Стоки, символ на безкраен снобизъм например на мен ми изглежда, все едно на детето са му забили един кол в дупето, ще ме прощавате
И на мен, да ме извинят момичетата на които им е любимо:), или ми напомня на къщата на баба Яга:) Кокоши крак:)
Знаете ли какво ми прави впечетление тук във Варна:),гъзарията е на почит във всяко отношение. И е мода 2010 да сме със Стоки. Ще видим тази година, коя ще е:))))))
Бъдете здрави:)
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 12:44:41 pm от Lisko »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #98 -: Януари 22, 2011, 12:40:15 pm »
Дидон, аз "тупнах" детето си в коша още през юни  :lol:. Не съм усетила да го задушава. То в най-голямата жега в каквото и да го сложиш, все тая.
Лисе, и при нас май е гъзария Стокито. Че в комплект с него върви мама с високи токчета и тоалет за дискотека.
     
Re: Количките-2!
« Отговор #99 -: Януари 22, 2011, 12:45:42 pm »
И на мен ми направи впечатление че вече всяка пета количка във Варна е Стоке!Голяма мода , голямо нещо! Ама на Лиско количката е супер и никой няма да има такава!  :lol: :lol: По темата имам Чиполино -250лв и лятна 130лв ако ми служат вярно още около една година , с чиста съвест мога да ги мятам на боклука после  без да ме е яд .