0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #20 -: Януари 16, 2011, 19:54:34 pm »
Даааа, Лори, супер, и аз си бях харесала Слалома... Ама в комплект с Бийтъла ми мога да го ползвам само ако го вържа отзад за теглича :-) Пустия му нестандартен багажник (и какво ли не още), вече мога книга със съвети да напиша: "Baby and the Beetle" :-)
Ще померя аз още малко, по съвет и на Жбрули, щото и на мен ми мина през акъла че няма нужда да уплътнявам горкия наследник като великденско яйце в памук, и после отивам да си я купя - не мога да устоя на лилаво и зелено и туй то :-) А и коша-столче може да се монтира (като столче) и на предната седалка, което за мен е силно ОК. А наследника - на диета, няма отсега да ми става тлъстьо, че и него не знам как ще вдигам :-)

Re: Количките-2!
« Отговор #21 -: Януари 16, 2011, 21:17:17 pm »
Вали...ако имаш в предвид Зоопер Танго за близнаци,аз я гледах в хиполенда....много е лекичка, сеника супер голям и просто нямаш нужда от чадър, в комплекта имаше и чувал и дъждобран и покривало за слънчеви лъчи.....абе всичко ми хареса общо взето, само тези двойни колела малко ма смущават....а и никакво отзиви не намерих за нея  :?
Re: Количките-2!
« Отговор #22 -: Януари 17, 2011, 09:41:03 am »
Мислех си днес аз, то голямо избиране на столчета и системи пада и накрая като писне това бебе в столчето и не ще да седи - голЕма файда от избирането ще има, усещам го просто... Няма да мине номера: "Не реви бе мамо, мама ти купи такова яко столче, във форума казаха, че е супер,а ти пищиш сега...".  :lol:

Споко, това няма да ти се размине. Особено пък в задръстване и по светофарите. Ма те като цяло си реват бебетата. Това им е работата.  :lol: Моята дъщеря като спреше колата се дереше за световно. Как да й обясня, че е червен светофара.  :D Като тръгнем и спираше. Предполагам повечето бебета са така.
Същата история е и у наше село. На светофари е кошмар. Малко трикове, които помагат за по-спокойното ни возене (за съжаление, имат ефект от определена възраст натам).
- играчки в колата, за да има с какво да се занимава, докато се вози;
- огледало за обратно виждане (закача се на задната седалка и можеш да си наблюдаваш детето в огледалото за обратно виждане) - с уговорката да НЕ СЕ РАЗСЕЙВАТЕ! Помага, защото и бебето ти вижда очите и знае къде си - мисля, че му намалява тревожността и реве по-малко;
- добър набор от детски песнички (репертоар, който вие да изпълнявате, може и диск, който да пускате в колата) - Бобо специално предпочита моя нежен глас  :lol:

Въобще, играчките са много основен елемент - когато детето започне да се заглежда и заиграва, си подсигурявайте винаги играчки - за количката, когато отивате на гости, въобще навсякъде. Това  може да ви осигури безценни мигове на спокойствие ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Количките-2!
« Отговор #23 -: Януари 17, 2011, 12:56:33 pm »
Пускам отделно въпрос - моля по-опитните мами да споделят положителните си впечатления от някоя лека лятна количка, имам предвид най-компактните, дето се сгъват тип "чадър" и тежат 5-6 кг. Иска ми се да взема една такава за пътувания.

Мерси много!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #24 -: Януари 17, 2011, 13:02:17 pm »
Вали...ако имаш в предвид Зоопер Танго за близнаци,аз я гледах в хиполенда....много е лекичка, сеника супер голям и просто нямаш нужда от чадър, в комплекта имаше и чувал и дъждобран и покривало за слънчеви лъчи.....абе всичко ми хареса общо взето, само тези двойни колела малко ма смущават....а и никакво отзиви не намерих за нея  :?
Да,за нея иде ре4 :wink:
А за двойните колела,незнам :?
Но,който и да питам напоследък не се оплаква от тях и взех да се замислям и аз.
А на тази ми хареса вси4ко-килограми,цвят,конструкция и цена разбира се :lol: :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Количките-2!
« Отговор #25 -: Януари 17, 2011, 13:31:17 pm »
Камбозола,аз имам лятна Пег Перего Ариа-тежи точно 5 кг,няма такава лека количка и е супер за офроудски изпълнения,които не липсват по улиците.Но не отговаря на изискването ти за сгъване тип чадър.http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2010/Pliko+Miniето я почти същата,но друг модел или http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3425&cat=107.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 13:43:45 pm от TINI78 »

Re: Количките-2!
« Отговор #26 -: Януари 17, 2011, 15:18:27 pm »
Мерси, Тини! Сгъването не е топ приоритет, въпросът е да е компактна, защото целта ми е да я ползвам главно при пътувания - да не заема много място в самолет или багажник. Jane-то, с което съм, е супер количка за офроудските улици, триколка, с големи гуми, но е доста обемна, дори сгъната (особено с летния кош).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Количките-2!
« Отговор #27 -: Януари 17, 2011, 16:11:22 pm »
Вали...ако имаш в предвид Зоопер Танго за близнаци,аз я гледах в хиполенда....много е лекичка, сеника супер голям и просто нямаш нужда от чадър, в комплекта имаше и чувал и дъждобран и покривало за слънчеви лъчи.....абе всичко ми хареса общо взето, само тези двойни колела малко ма смущават....а и никакво отзиви не намерих за нея  :?
Да,за нея иде ре4 :wink:
А за двойните колела,незнам :?
Но,който и да питам напоследък не се оплаква от тях и взех да се замислям и аз.
А на тази ми хареса вси4ко-килограми,цвят,конструкция и цена разбира се :lol: :lol:
Вали....на живо много хубава изглеждаше и материя беше хубава, абе никакви косури не намерих по нея и ни много се замислихме за нея, особено съпруга ми много я хареса, а пак цената е супер направо...., иначе аз още лукова глава си мечтая за АБЦ влакче  :oops: :lol:

*
Re: Количките-2!
« Отговор #28 -: Януари 17, 2011, 22:15:28 pm »
Мерси, Тини! Сгъването не е топ приоритет, въпросът е да е компактна, защото целта ми е да я ползвам главно при пътувания - да не заема много място в самолет или багажник. Jane-то, с което съм, е супер количка за офроудските улици, триколка, с големи гуми, но е доста обемна, дори сгъната (особено с летния кош).
Тогава гледай да е сгъване тип чадър.Имам комбинирана  количка на Кангару-Компакт,която се сгъва чадър, тежи 8 кг и ми заема доста по-малко място в багажника.Абе разгледай,ако намериш кг+сгъвване да пасне-супер!

Re: Количките-2!
« Отговор #29 -: Януари 18, 2011, 00:02:48 am »
Моята беше такава:
MACLAREN QUEST SPORT SILVER GRAY
Много маневрена и лесна за управление. Сгъването е тип чадър.
Може би тук е мястото да отбележа за момичетата,
които са предубедени за малките колела, че не съм имала никакъв проблем.
Нито ми събират кал затова че са двойни, както някой беше казал преди време.
Управлявала съм я с една ръка, а с другата си ям сладоледа  :lol:
И другата ми количка не беше от тежките, но всеки, който е ползвал лятна
количка ще разбере какво имам предвид.
Разликата между двете ми колички беше 3 килограма,но когато возех Мартин все едно бяха доста повече :) Каквато и количка да изберете, гледайте килограмите
като начало....защото бебето расте и започва да тежи все повече и повече, а ако и самата количка по принцип е тежка, така сами се натоварвате.
« Последна редакция: Януари 18, 2011, 00:24:09 am от Black_rose »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките-2!
« Отговор #30 -: Януари 18, 2011, 00:13:28 am »
Пускам отделно въпрос - моля по-опитните мами да споделят положителните си впечатления от някоя лека лятна количка, имам предвид най-компактните, дето се сгъват тип "чадър" и тежат 5-6 кг. Иска ми се да взема една такава за пътувания.

Мерси много!

cambozzola, аз ползвам CHICCO-CT 0.6 Virtual .
Слагам отзад подобна на тази Мрежа за количка !
Много е лека и маневрена, доволна съм!

Добавям Cosatto - Лятна количка Hula Tomatoe две приятелки имат,
не са се оплаквали, много добре се държат!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Количките-2!
« Отговор #31 -: Януари 18, 2011, 08:48:02 am »
Много благодаря, ще разгледам предложенията, ще побутам и ще видим!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #32 -: Януари 18, 2011, 11:59:28 am »
 :) тази Томатоу- много симпатична количка...
  Хей,Розичка,не те бях засичала по темите :).една моя приятелка има количката на Макларън,мисля същия модел,който си показала,само че в други цветове.Мислиш ли,че ще може да става за новородено много лятно бебче?Тя ми каза,че нейната имала пълно легнало положение.Страниците са от по-плътен плат и има едно калъфче,което е с цип и обикаля крачетата.Май спомена и за бейби порт.Твоята такава ли е какво е твоето мнение,ще стане ли за новородено?
 
Re: Количките-2!
« Отговор #33 -: Януари 19, 2011, 08:51:16 am »
Мен вече ма ухапа друга муха  :lol:, сега почвам да мисля да гледам по леките колички от към кг......че аз дето ги гледах, те все по 18-19 кг, което хич не малко........сега си харесах този модел http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/manufacturers_id/73/products_id/2855 ако някой я виждал на живо или има някви отзиви, единствено ма притеснява да не много тясна :?
иначе на Зоопер Танго.....всичко ни допадна, но сгъването на количка не ни устройва и не ми харесва, че има един зимен чувал цял.....а не всяко по отделно.. :?

моя багажник малък и като гледах какво сгъване при по големи колички, много хард идва за моя багажник......... :?, аз така или иначе все ще трябва да пътувам към морската градина или центъра, тук в квартала много не става за разходки.... :(
а в морската поне си е хубава настилка......не както да вървиш по улици, бордюри и други препятствия....... :?
*
Re: Количките-2!
« Отговор #34 -: Януари 19, 2011, 09:53:35 am »
Момичета, за мен ще е ценно вашето мнение относно тези две колички :
X-LANDER ХТ
http://www.x-lander.bg/detailsScrollers.php?model=xT
и
Quinny Speedi
http://kasida.bg/quinny-bebeshka-kolichka-speedi-fudge-132-7223.html
Благодаря! :)
Re: Количките-2!
« Отговор #35 -: Януари 19, 2011, 10:17:13 am »
Аз съм за Куинито приятелка имаше такава просто тикането не се усеща,преодоляване на неравности  и високи бордюри също е много леко  :wink:
*
Re: Количките-2!
« Отговор #36 -: Януари 19, 2011, 10:56:08 am »
Аз бутам Спиди  :). Още преди да забременея бях я избрала. Върви изключително лесно по всякакви терени. Скоро пресичах улица с павета. До мен вървяха още две колички, едната Stoke, а другата не запомних. Еми голямо нагласяне се нагласяха докато захапят паважа. Количката е широка и удобна за детето ми.

За близнашките колички, карала съм TFK-то на Ледена луна, е няма толкова маневрена и удобна количка  :). В "борсата" мисля Оле продава нейната. Ако чаках близнаци не бих се замислила  :D.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 11:02:17 am от dani_ j »
     
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #37 -: Януари 19, 2011, 11:16:16 am »
Аз от Спиди не съм чула някоя майка да се е оплакала, ама за близнаци няма.
marigri, аз си направих труда да изчета всичките теми за близнашки колички в бг-мамма и от косато имаше много недоволни, като натежали децата, ставала неуправляема.
Ние може да вземем и две колички - една по стабилна и една от типа на Макларан, защото асансьора ни е малък и по принцип голямата количка ще стои в колата. Пък и ако трябва набързо и за малко да излезна, ще ползвам леката количка.


Re: Количките-2!
« Отговор #38 -: Януари 19, 2011, 11:26:47 am »
Ейлле....то аз нещо да си харесам, все излиза нещо нередно....то не става за новородени, то не знам какво си...... :?

ТФК я гледах.....ама много голяма ни идва за багажника.....иначе ми харсва модела :?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #39 -: Януари 19, 2011, 12:12:33 pm »
Ейлле....то аз нещо да си харесам, все излиза нещо нередно....то не става за новородени, то не знам какво си...... :?

ТФК я гледах.....ама много голяма ни идва за багажника.....иначе ми харсва модела :?
Май е време да смените колата :lol:
Ние сме тръгнали на там :wink:,но да видим кога
Аз засега се ориентирам към коли4ка  до към  500-700лв.
И като се има в предвид къде живея /Колхозния/ трябва и да носи на паваж,дупки,кал и др.


Д-р Стаменов,обичаме ви!