0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките-2!
« Отговор #100 -: Януари 22, 2011, 12:48:44 pm »
По темата имам Чиполино -250лв и лятна 130лв ако ми служат вярно още около една година , с чиста съвест мога да ги мятам на боклука после  без да ме е яд .
Ей с това съм много съгласна. И не видях на Емо да му е неудобно, или на майка му:))))))

*
Re: Количките-2!
« Отговор #101 -: Януари 22, 2011, 12:49:09 pm »
StefiZ Не съм искала да "квалифицирам" никого, писах че е "нелепо" да се сравняват несравними неща, а не че някое от момичетата тук е "нелепо". Но взимам предвид забележката и се извинявам, ако някой е приел този израз, като лична квалификация към себе си. Не съм имала предвид това.
Споделеният опит на мамите е ценен, поне на мен ми беше от полза. Но полезната информация се отнася наистина до техническите характеристики на който и да е продукт - има ли той това, което е нужно на майката, нужно ли й е това, което тя сега мисли, че й трябва, еди коя си "екстра" на количката дали в следващ момент не се оказва неудобсто...такива неща. Цената на количката - просто не влиза в тази "графа" и не определя "смислеността" на покупката. Изключвам случаите, в които нещо по-скъпо се купува само от "гъзария", но не мисля че точно тук пък някой се е засилил да пазарува с подобен мотив. :wink:
И за да не стане пак недоразумение - давам пример. Ако майката Х държи нейната количка да има еди какви си характеристики и те са й важни по ред причини, но в даден ценови клас - количките просто нямат някое, или няколко от нещата - съвсем "смислено" е въпросната майка да избира продук от "следващия" ценови клас да кажем. В крайна сметка - удобството не е нещо маловажно при такъв избор, че да се купува "кофти" и неудобен за някого персонално продукт, понеже "по принцип" нямало смисъл да се дават пари за количка над еди каква си сума. За това подчертах, че не цената е водещият критерий, по който трябва да се избира, ами други неща. Надявам се, че сега е по-ясно какво и защо казвам.

Хубави и практични съвети за избор, даде Камбозола в предишната тема:

Като цяло, мисля, че, когато се избира количка, трябва да си отговориш на следните въпроси (не знам дали списъкът е изчерпателен, но беше достатъчен за мен):
1. До колко пари мога да отделя?
2. Какви са тротоарите, където живея? Необходима ли ми е "оф-роуд" количка или не? - за мен, щом си в София, отговорът задължително е ДА!
3. 3 или 4 колела? Имайте предвид, че триколките като цяло са по-големи, съответно трябва да се вземат предвид размерите на багажник и асансьор.
4. Размери на количката, съобразени, както казах, с размерите на багажник и асансьор. (сгъната, разгъната, с различните кошове, ако има такива)
5. Ще ми се налага ли да качвам много стълби (пред входа, живея на 2 етаж и няма асансьор, други обстоятелства) - ако ми се налага, трябва да помисля за количка с големи гуми, не много тежка, която лесно да качвам без чужда помощ.
6. Какви други очаквания имам към количката? - представете си как се приготвяте и излизате с бебето на разходка, обмислете всички стъпки, които трябва да извършите и си запишете въпросите. Ако имате 2 асансьора в блока, например, помислете дали количката може да влезе и в двата. Ако не може, как ще се справите с тази ситуация и т.н.
7. В you tube има много клипчета, които показват как се сгъват количките, както и всякакви други неща, които могат да ви интересуват - прегледайте ги внимателно, особено, ако се чудите между 2-3 модела. Също, задължително отидете да видите на живо, да бутнете, да пипнете Wink


На мен лично, този "списък" ми беше много полезен, за да взема окончателно решение. Дано е полезен и за вас. Както е видно и от него - въпросът с цената се свежда единствено до това "колко мога да си позволя да дам?" т.е. всеки избира според своите си възможности и така е нормално.

не става дума да се сравняват двата типа колички, а да се има предвид, че първият тип количка се ползва най-много до 2 годишна възраст, след което се преминава към втория тип, който се ползва още най-много около година.
та в тази връзка, да си прецени човек дали има смисъл от инвестицията.

jam Схващм ти мисълта. :D За количките "тип чадър" обаче е редно, да се отбележи и нещо друго. Като цяло те са евтини. Ако не се целим в марака и за 20-30 евро ги има намятани в едни кошници по бебешките магазини "из Европата", могат да се вземат и през нета естествено. Както казваш, те стават "неизбежна нужда" /в общия случай/, коагто детето мине 2 годишна възраст. Има и доста деца, които след тази възраст и с въже не можеш да вържеш в количка, та може и изобщо да не опреш до такава. Та в този ред на мисли, удобната и функционалан количка за новородено бебе е нещото, което трябва да се избира внимателно и не "на компромис", понеже нея щеш не щеш ще я ползваш и то не малко време, а за другата - не е много ясно. Иначе за всички бебешки и детски стоки, тръгнем ли да избираме в посока "колко време максимум ще ползваме нещо"...накрая излиза, че всяка цена е висока и е безсмислено да се плати. Това е естествено личното ми мнение, с което никого не ангажирам.

Успех в избора на всички! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #102 -: Януари 22, 2011, 12:53:38 pm »
Много дълъг пост, нямам време да го изчета, за това само ще кажа, че никъде не съм ги сравнявала двата типа колички, напротив ясно съм написала, че се ползват една след друга, след определена възраст на детето. Разбира се не е задължително, но в 80% от случаите се купува лека количка, тип чадър.
Re: Количките-2!
« Отговор #103 -: Януари 22, 2011, 12:57:34 pm »
Nadine видях, че количката, която си харесала е с кош Matrix. Моята е Jane Nomad, но също със зимен кош Matrix, който и на мен ми изглеждаше малък. Искам да те успокоя, че спокойно ще събираш бебето си в него  :) Андрей е зимно бебе и го пъхах вътре опакован с дебелите дрешки, космонавта, че и одеало отгоре  :) Така че няма за какво да се тревожиш. Спокойно щеше да си стои до 6м. в него, аз на 5м. навършени- т.е. Юни месец- го преместих в летния кош, просто защото му беше много горещо на гръбчето и се изпотяваше, иначе съвсем спокойно можеше да си стои още 1 м. в него.
И искам да кажа, за който го интересува, че съм изключително доволна от количката  :) Невероятно маневрена, лесно се бута, минава отвсякъде и през всякакви терени, а варианта за след 6м. е много широк и на детето му е доста комфортно в него  :D Надявам се да съм помогнала на някой  :) Продължаваме да я ползваме и Анди си се събира спокойно в нея, даже и с космонавт и одеало .Тук мнението ми изцяло се припокрива  с това на Inke Tinke  :D За цената- нашата я взехме за 890лв.
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 13:04:43 pm от veselyshko »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #104 -: Януари 22, 2011, 13:06:32 pm »
Nadine видях, че количката, която си харесала е с кош Matrix. Моята е Jane Nomad, но също със зимен кош Matrix, който и на мен ми изглеждаше малък. Искам да те успокоя, че спокойно ще събираш бебето си в него  :) Андрей е зимно бебе и го пъхах вътре опакован с дебелите дрешки, космонавта, че и одеало отгоре  :) Така че няма за какво да се тревожиш. Спокойно щеше да си стои до 6м. в него, аз на 5м. навършени- т.е. Юни месец- го преместих в летния кош, просто защото му беше много горещо на гръбчето и се изпотяваше, иначе съвсем спокойно можеше да си стои още 1 м. в него.
И искам да кажа, за който го интересува, че съм изключително доволна от количката  :) Невероятно маневрена, лесно се бута, минава отвсякъде и през всякакви терени, а варианта за след 6м. е много широк и на детето му е доста комфортно в него  :D Надявам се да съм помогнала на някой  :)

 Този кош Matrix някой да е чувал дали е съвместим с някоя друга марка количка.На мен ми се струва ,както споменах по-горе , страхотна идеята коша за новородено/както аз му казвам зимен,чула съм го отнякъде така/  да става за кош за кола пак за новородено.Търсиш място на една вещ по-малко.При пътуване същото положение,пък и в крайна сметка ако в жегата не ми се иска да го слагам в коша за новородено,поне в колата ще ми върши работа


 Я кажете ,че малко се обърках в точните модели... na Jane Carrera май също има такъв комбиниран/така да го нарека/ кош за новородено.
 Питам,защото съм намерила една втора употреба за 600лв.Как ви звучи?
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 13:14:54 pm от didon »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките-2!
« Отговор #105 -: Януари 22, 2011, 13:46:39 pm »
Мини,много добра количка.С този модел можеш да правиш и джогинг  :lol:

:):):) Дидон, можеш, можеш, ама колко сили са ти останали да можеш:))))))))
По принцип Baby Jogger имат серия за джогинг (и тази е от същата серия:) ), дефакто си я ползват и с това предназначение но извън БГ:))))
*
Re: Количките-2!
« Отговор #106 -: Януари 22, 2011, 13:57:52 pm »
Мини,много добра количка.С този модел можеш да правиш и джогинг  :lol:

:):):) Дидон, можеш, можеш, ама колко сили са ти останали да можеш:))))))))
По принцип Baby Jogger имат серия за джогинг (и тази е от същата серия:) ), дефакто си я ползват и с това предназначение но извън БГ:))))


хаха,колко ли сили са ти останали наистина...
*
Re: Количките-2!
« Отговор #107 -: Януари 22, 2011, 14:19:26 pm »
Лис, то и Спидито се води подходяща за джогинг. Мъжът ми понякога кара ролери с нея. Но ако имах 3 броя и всяко по 10 кила плюс количка, трябва да съм минимум тежкоатлет, че да мога и джогинг да правя с нея.

Аз съм казвала може би, че също имам Спиди (по препоръка на мини. Мини, благодаря ти!). Купих и кош за новородено, защото не помня къде четох, че трябвало да лежи на равно детето (не че за двата часа дневно в макси козито щеше да му стане нещо, но така реших). Е, в коша се събираше до 4-тия месец. Дори се чудех защо реве това дете, уж му харесваше да се разхожда. А то му станало тясно с дебелото яке. В един момент обаче се сетих, че мога да си купя и по-лека и по-малка количка, за да ми се събира в багажника по-лесно. И така се сдобих с фит на бейбимун (също препоръчана от съфорумка). Не е лоша, но с малките гуми на строшените софийски улици, направо ми се взе здравето. А и ако човек е висок, не е удобна, защото дръжката не може да се регулира. Преди няколко месеца видях, че новият модел е с по-хубава дръжка - една цяла, а не две и вероятно е и по-нависоко.
Преди да родя си мислех, че ще изкарам с една количка, но после се убедих, че не е толкова удобно.

Аз имам тази - можеше и макси козито да се слага на нея, когато ходехме на лекар.



Новият модел:


За цените - спидито с коша от май тойс за 400 евро, макси козито от ибей, втора ръка - за 60 евро, а фит-а за около 130 евро.

Имам въпрос към тези, които имат Спиди - миналата зима две от гумите ми се прецакаха от солта, която хвърлят тук. Тази зима гледам, че една пак е тръгнала натам. Просто шевовете на гумата се разяждат от тази сол. Имали ли сте такъв проблем?
Миналата година писах на май тойс и те след известно мрънкане ми пратиха нови гуми, но тази ще трябва да си купя. :lol:

Re: Количките-2!
« Отговор #108 -: Януари 22, 2011, 14:38:10 pm »
Ако нямаш 1300лв., няма да ги дадеш.Най-масовата количка , която виждам е на "МАГ" и  е за около 150 лв. В началото ми изглеждаше направо паянтова,но с времето сумаси ти и бебета си пораснаха в нея без проблем.Избирането на екстри е въпрос на възможности...Всички ако можеха биха си купили каквото им е на душа, но като не могат? Ами и с тези колички, с които могат да си позволят, бебетата си се возят и растат....Аз се изръсих толкова пари за количка, защото след нещастието което преживях по време на бременността ми и цялото стискане на зъби, реших,че имам право да се "почерпя" количката, която ми е на сърце...Друг въпрос,че ни натовариха с ок. 300 лв.- за това още скърцам със зъби от яд.
А за "Стоке"-то- ми то това е моден подиум за бебета ,бе, то не е количка- то е направено, за да се показва! :D А как хубаво се клатушка при най-малката бабуна!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #109 -: Януари 22, 2011, 14:38:54 pm »
Моята лятна или тип чадър е на Нео нато, не е s много малки гуми и е перфектна, изгледа вече две деца и още толкова може, не е мръднала, но е стар модел от преди 4г. и едва ли ги има вече.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Количките-2!
« Отговор #110 -: Януари 22, 2011, 15:07:00 pm »
А за "Стоке"-то- ми то това е моден подиум за бебета ,бе, то не е количка- то е направено, за да се показва! :D А как хубаво се клатушка при най-малката бабуна!

точно!

JBrul, и аз ти схващам мисълта, но техническите параметри, които са нужни за удобството на майката и бебето в една количка, не винаги са пряко свързани с цената. влязох случайно в тази тема, защото отдавна не ме вълнува, но се главозамаях от цените, които се дискутират. преди 5 години вироглаво си купих една от доста скъпите колички на пазара (за което бях доста критикувана) и тя струваше 650 лв! сега гледам, че 1500 за нищо ги нямат вече. не може да ме убеди никой, че това ценово превъзходство е пряко свързано със същото по размер качествено превъзходство. мисля, че производители и вносители дружно изцеждат естествения и разбираем стремеж на младите бъдещи майки (най-вече за първи път) да осигурят най-доброто за детето си.
а иначе, параметрите са ясни - възможно най-лека количка, най-бързо и лесно сгъване, да ти влиза в колата и в асансьора, да има напълно легнало положение, удобно да се пере тапицерията, да има голям багажник, добри спирачки, 4-колела за мен е по-добре, като е хубаво да се въртят всичките, а да се застопоряват по избор предни или задни (тоест, гледате да е маневрена и лесно да преминава над малки издигнати препятствия).
тва е. и много много колички го имат това. моята пег перего венеция беше такава и съм си много доволна от нея. а и мойто дете я ползва почти до 2.5 години. после взех назаем една тип чадърче за още половин година за инцидентно ползване.
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 15:14:01 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Количките-2!
« Отговор #111 -: Януари 22, 2011, 15:23:29 pm »
Лиско, количката е страхотна  :D
поне с тези гуми няма да имаш никакви препятствия, като неравности...бордюри или три натежали лисичета в нея,защото имаше за тризнаци много летни модели с малки колелета,тип чадър количка....но 3 деца не знам как се возят в нея и дали е устойчива, тази ми изглежда супер стабилна :wink:
 честито и със здраве да се возите :D!

искам да попитам, тези колички тип Макларън ми се виждат теснички....като порасне бебето и зимата като е навлечено, да не му е тясно в нея...смисъл после да не се наложи да търся по широка.. :lol:
*
Re: Количките-2!
« Отговор #112 -: Януари 22, 2011, 16:28:29 pm »
а иначе, параметрите са ясни - възможно най-лека количка, най-бързо и лесно сгъване, да ти влиза в колата и в асансьора, да има напълно легнало положение, удобно да се пере тапицерията, да има голям багажник, добри спирачки, 4-колела за мен е по-добре, като е хубаво да се въртят всичките, а да се застопоряват по избор предни или задни (тоест, гледате да е маневрена и лесно да преминава над малки издигнати препятствия).

Анджък!  :D  С едно уточнение само за големия багажник - не винаги е необходим на всяка майка, защото нуждата от употребата му зависи - от навиците за пазаруване на същата. В смисъл, че ако тя по принцип пазарува с автомобил, за седмицата, или  за месеца направо - багажникът й е нужен за бебешките неща, нейните и "две марули за салатата довечера". Т.е. пак е индивидуално решение, според личните нужди и ако не й е крайно необходим голям - няма нужда да се отказва от избран модел само заради това. Ако й трябва наистина - тогава да гледа за друг "чешит".

Иначе за цените...при някои марки, наистина има брутални разлики между цифрите, на които се продават в БГ и цената, която имат в други държави. Има и производители обаче, при които цената в БГ е абсолютно идентична на тази, която е в целия ЕС - казвам го, защото съм го проверявала лично за определени марки колички. Та наистина преди да се купи е добре да се огледат цени навсякъде и тогава да се реши какво и откъде.

Иначе за така коментираната по-горе "снобарска" Stokke, /която е норвежка марка/... Наистина ли считате, че норвежците са някакви малоумници и ги друсат "мутрафонски БГ комплекси", че да правят тази количка и да плащат за нея тази цена, наред с доста други европейци от държави с по-висок от нашия стандарт? Аз много се съмнявам лично, че за разлика от нашата държава където много пари има не винаги този, който ги заслужава - хората в "по-бели страни" ще цакат такава сума за някой боклук от пуста гъзария, пък тя количката ще е "крива", неудобна и с всички там възможни "дефекти". Разлика в заплатите както се казва. Това, че тази е скъпа за нас, или примерно тези: http://www.bugaboo.com/home, често са по-скъпи и от Stokke - не ги прави кофти колички, само заради цената им. И ако някой все пак ги купува и у нас - това не го прави автоматично идиот, който просто се гъзарее. Ако вие купите за 500лв., а друг може да си позволи максимум 200лв. за количка и купи нея - това вас прави ли ви "кисели гъзарки"? И вие можете да изкарате с тази за 200 все пак, но си купувте това което можете и ви харесва в крайна сметка ;)
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 16:31:35 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #113 -: Януари 22, 2011, 16:41:00 pm »
Жбрул, ако си мислиш че големия багажник на количката се ползва, за да си носи зальоханата майка домакиня киселото мляко и краставиците си в грешка.
И голям багажни може далеч да не ти стигне, когато детето е достатъчно голямо да си играе с кофички за пясък, например, камиончета, или да се цапа /представи си излизала съм с три комплекта дрехи допълнително/
Но понеже ти си капацитет по всичко, можеш спокойно да махнеш с ръка и да не четеш, това го пиша за другите.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките-2!
« Отговор #114 -: Януари 22, 2011, 16:47:03 pm »
Лиско, количката е страхотна  :D
поне с тези гуми няма да имаш никакви препятствия, като неравности...бордюри или три натежали лисичета в нея,защото имаше за тризнаци много летни модели с малки колелета,тип чадър количка....но 3 деца не знам как се возят в нея и дали е устойчива, тази ми изглежда супер стабилна :wink:
 честито и със здраве да се возите :D!


Маригри, Нефертити, която за съжаление пише рядко тук беше с тризнашка количка на  O'baby от самото раждане на децата им (тризнаци). Колкото пъти съм я питала, винаги беше много доволна, дори ако не бях намерила тази щях да купувам като нейната.
Май понякога това, кето изглежда на снимките не е така:))))
Иначе, и аз се надявам новата ни да е добра:) Но каквато и да е е с 10 кг по-лека от сегашната.
Влакчето, което имаме сега, комплектовано със всичко е 28 кг. и три деца по 10 кг., грубо ги слагам и чантата и багаж..:) 70 кг. си ги бутам без проблем:))))))))))))
признавам си, понякога тежи:)
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 17:21:27 pm от Lisko »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Количките-2!
« Отговор #115 -: Януари 22, 2011, 16:47:38 pm »
JBrul, то багажника много лесно се пълни, ще видиш :) пег перегото ми имаше бая големшък багажник, и макар че пазарувам с кола веднъж седмично, редовно при разходките багажника се тътреше почти до земята. това при по-отраснало детенце, разбира се. една торба играчки за пясък, топката, "бутачката", шишето с вода, кърпички, памперси, дрешка за преобличане, плодове, на мама чантата, един хляб, плодове и зеленчуци от пазара за ежедневната консумация и уйде коня в реката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #116 -: Януари 22, 2011, 16:51:08 pm »
Пък аз непрекъснато си нося дъждобран в количката, както и кофичките и топката и толкова. За другите неща си имам чанта. Няма как да се съберат отдолу.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #117 -: Януари 22, 2011, 16:57:07 pm »
Благодаря, Веселушко, голямо си ми успокоение :-)

*
Re: Количките-2!
« Отговор #118 -: Януари 22, 2011, 16:57:56 pm »
Жбрул, ако си мислиш че големия багажник на количката се ползва, за да си носи зальоханата майка домакиня киселото мляко и краставиците си в грешка.
И голям багажни може далеч да не ти стигне, когато детето е достатъчно голямо да си играе с кофички за пясък, например, камиончета, или да се цапа /представи си излизала съм с три комплекта дрехи допълнително/
Но понеже ти си капацитет по всичко, можеш спокойно да махнеш с ръка и да не четеш, това го пиша за другите.

Никъде не казвам, че е излишен голям багажник, а че не е единствена причина да се откажеш от избора си, ако количката не е близка до пазарска количка по този показател. На детето нещата - не само в багажника могат да се носят, има си и раници и и мрежи допълнителни и каквито щеш аксесоари, ако ти трябват за кофички, лопатки и дрешки. И това, че не съм гледала свое дете още, не значи, че не съм гледала други та "през плет да не съм виждала" за какво става дума.
Както съм виждала да се купуват и тъпи, недудобни колички, само заради единия багажник голям и после майката си чука главата, като не й трябва чак такъв "обем".
И да, масово количките с огромен багажник се ползват от майки, които не шофират и ги ползват и като пазарска количка. Апропо - прочети една инструкция за експлоатация на производител /на коя да е марка количка/ какво препоръчват там по въпроса ;) Обикновено започват с: "количката е предназанчена да вози детето ви, не да пазарувате с нея".

Иначе - нищо против голям багажник нямам, ако не забелязваш. Естествено че колкото повече обем - толкова по-добре, когато не е за сметка на други важни показатели обаче.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #119 -: Януари 22, 2011, 17:07:45 pm »
 Оффф,аз например се сещам основно за багажника,когато тръгнем да пътуваме някъде.На разходка в София по-не си представям да ми се налага да ползвам и кола и количка.Ако отиваме до доктор,може би ще отидем само с колата...Имаме късмет,че метрото минава точно до нас.С него ще се предвижваме лесно до парка,центъра и т.н
  Обаче виж,като отиваме на почивка ще е страшно.И багажника на А4ката няма да ни стигне.Освен всичко покрай бебончо,живот и здраве като се появи, ние и двамата сме с хобита,с които свързваме основно пътешествията си.Ако сме решили да летим трябва да съберем и две огромни раници с парапланери.Зима ли е ще имаме сноубордове,обувки ,шейна за бебончо и т.н.
  Така,че ако и вие сте като нас и това трябва да предвидите.Пазара е последна грижа :).Може и само таткото да го прави без целия антураж