0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #80 -: Януари 06, 2011, 11:25:59 am »
За тапата - моята приятелка изкара 7 дена с паднала тапа.
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #81 -: Януари 06, 2011, 12:04:38 pm »
mira_mimi има и други лаборатории разбира се, но там пък работят с такова "качество", че по-достоверни резултати ще получа, ако си гледам на карти  :lol: Като цяло обаче, във всичките се взима кръв до 10ч. Тази в която по принцип ходя, се намира в една частна болница и по-конкретно в прилежащата й поликлиника и "много умно" - за да стигнеш до манипулационната, минаваш покрай всички кабинети и чакащи болни, че чаааак в дъното е въпросната стаичка. За лаборантката там съм забелязала, че не си мие ръцете, само си слага ръкавици.
Като отида на преглед, ако Док. прецени че спешно му трябват тези изследвания, ще си ги пусна в лабораторията на тяхната клиника. Все пак това не са хормони и пр., че да има супер голямо значение по кое време ми взимат кръв за тях. Сега пък за капак, хепатитът и в Пловдив плъзна :x Егати каръщината! Ама не, нямало епидемия според ХЕИ /или как се казваха сега/. По 50 човека на ден приемат в болницата, ама карай - нищо нямало. Сладури.  :?

Я разказвайте подробно за тези тапи, че да знам, ако ме споходи и мен какво е...аз до болницата имам 45мин. път поне. Виждала съм как изглежда такава тапа, ама само на котката  :lol:, едва ли при нас е точно същото нещо.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #82 -: Януари 06, 2011, 12:09:16 pm »
Да се разпиша набързо и аз. Отивам да си говоря с док за раждането и дано успея да го навия за секцио, че само като си помисля за другото и... 8O
После трябва да мина през ЖК за поредния болничен.

И съм много щастлива, за това което казаха снощи по новините за избор на екип. Трябваше да им сложат таван отдавна. Сега избора на екип в МД е 650лв. Влезе ли в сила новата наредба не трябва да е повече от 350лв. Дано само да мине бързо в държавен вестник, че да мога да се възползвам. :wink:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #83 -: Януари 06, 2011, 12:12:30 pm »

И съм много щастлива, за това което казаха снощи по новините за избор на екип. Трябваше да им сложат таван отдавна. Сега избора на екип в МД е 650лв. Влезе ли в сила новата наредба не трябва да е повече от 350лв. Дано само да мине бързо в държавен вестник, че да мога да се възползвам. :wink:


Вчера това коментирахме с моя доктор, който ми каза че няма да се забави прилагането на новите тарифи и до седмица може би ще ги сменят  yahoo_33

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #84 -: Януари 06, 2011, 13:33:42 pm »
Привет момичета !Тая Иси,как ни изненада-браво!Започва се бума на бебешорчета :lol:!
За тази "тапа" и аз не съм много информирана,освен че е като ЦС с кървави жилки :ask:
Йоани,Сарич как сте милички?Сега кой ще ни оправя списъка :lol: :ask:

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #85 -: Януари 06, 2011, 14:16:32 pm »
Натали, какво те притеснява за нормалното раждане? Упойката и оксито ли?

Видях, че Мънки е родила. Ако може някой да ми изпрати телефона й да й честитя лично, ще съм му благодарна :)
[/url][/url]
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #86 -: Януари 06, 2011, 14:17:59 pm »
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #87 -: Януари 06, 2011, 14:47:48 pm »
Прочетох го и ме побиха тръпки.Дано има повече такива доктори и все по-нови методи на лечение.
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #88 -: Януари 06, 2011, 14:53:28 pm »
Здравейте момичета. Запис в новата тема, не успях да прочета какво сте писали.
Имам огромен зор, помагайте. Вдигам температура, АГ-то не е в София, личната не отговаря и направо съм пред паника, идея нямам какво да правя. Давайте съвети, докато успея да се свържа с лекар. Пих парацетамол и съм до тук със знанията.

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #89 -: Януари 06, 2011, 15:02:35 pm »
Мисля че Парацетамола ще ти свали температурата,колко е тя?Каква може да е причината за вдигането и?
Аз свалих моята само с един парацетамол.
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #90 -: Януари 06, 2011, 15:07:51 pm »
Мисля че Парацетамола ще ти свали температурата,колко е тя?Каква може да е причината за вдигането и?
Аз свалих моята само с един парацетамол.
Беше 37.8, преди 30 мин, пих парацетамол, сега пак я премерих и вече е 38.1
Направо ще откача

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #91 -: Януари 06, 2011, 15:14:35 pm »
Не откачай! Освен температурата нещо друго, което да не ти е наред има ли? Парацетамол можеш да вземеш до 3-4 на ден и има известно време преди да подейства след прием. Разгледай в нета, къде около теб има читави болници със спешни центрове - гледаш такива, в които минава много народ и лекарите се предполага, че са с опит. Ако до няколко часа не се свържеш с някой от твоите лекари, или внезапно ти стане мнооого зле и Т се вдигне твърде много - иди да те прегледат на друго място. Всеки кадърен JP знае какво може да ти предпише като лечение и медикаменти, като си бременна и какво не. Ако има съмнения - ще се консултира с колега АГ-специалист.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #92 -: Януари 06, 2011, 15:17:02 pm »
Jbrul, единственото друго е кашлицата, която лекуваме от 1 седмица, явно някой вирус. Мисля да паля колата и да тичам до близката поликлиника.
Много благодаря за отговорите.

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #93 -: Януари 06, 2011, 15:22:44 pm »
Ами сигурно е вирус в този сезон, само не се паникьосвай сега ;) Запали си колата, карай внимателно, отиди да те прегледат и си пий предписаните лекарства. Ако имаш съмнения за диагноза и лечение и на второ място отиди да те прегледат.

П.П. Все си "прехапвам езика" по тези въпроси, за да не провокирам някой тъп и излишен спор, ама този път ще си го кажа  :lol:
Както по-компетентните от мен по въпроса писаха - хомеопатията служи предимно за превенция и профилактика, не за лечение на вече възникнало заболяване, особено пък остро. Също така "хомеопатичните продукти" по аптеките, не са това, което ще ви даде лекар с такава специалност. Специалистът-хомеопат предписва ИНДИВИДУАЛНИ продукти, специално за вас, съобразени лично с вашия организъм и здравословен статус и си има редица правила за прием на такива продукти и те не са тези, които в аптеката ви продават като "хомеопатични" най-често.

При симптоми на настинка, или грип, да се бълбукаме с чай, мед, лимони и пр. - бива 2-3 дни максимум. Не мине ли за това време - се търси поне консултация с лекар, който е компетентен да прецени дали е наистина безобидно, или се нуждаете от някакви по-сериозни от чая медикаменти. Ако чаят беше панацея - в болниците с него щяха да ни лекуват ;) Разбирам страха, да се пият всякакви лекарства при бременност, но пък не мислете лекарите за чак такива идиоти, които ще ви натъпчат с хапове, без оглед дали има риск за бебето ви. Лекарят може да прецени съотношението полза/риск от даден препарат, конкретно във вашето състояние. Това ние не го можем по обясними причини. Едни сополи може да са "няма нищо", може да са и симптом за нещо доста сериозно и като не се вземат мерки овреме, още в начална фаза на дадено заболяване, от желание да си спестите капки за нос, парацетамол и сироп за кашлица, най-накрая може да стигнете до АБ и болница. Кое е за предпочитане?

Мнението ми не е меродвано и нямам подобни пртенции. Просто напомням, че периодът на бременност е най-малко подходящият за самодиагностика, самолечение и "ослушване дано се размине" с "народна медицина". Имате ли някакви болестни симптоми 2-3 дни или повече - търсете лекар, пуснете изследвания, по-добре без нужда да е, отколкото като я втасате вече с температурите и яките болежки - тогава да се търси чак компетентна помощ. Като се разболеем наистина хубавичко - лекарите нямат друг избор освен "тежката артилерия", която всички искаме да избегнем и от много мерак, сами се докарваме до нея няй-често.

Хайде да сте здрави и умната!  :D
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 15:43:03 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #94 -: Януари 06, 2011, 15:37:10 pm »
aditoo ако искаш отиди до Окръжна, щом си с вирус. Кашлицата силна ли е? Кръчното как ти? След температура 38 е редно да те погледне АГ+интернист за кашлицата. И по-добре викни такси, не карай колата в това състояние.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #95 -: Януари 06, 2011, 16:11:43 pm »
Adito, както и Жбрули е писала, изстреляй се на лекар - някъде, дето да можеш да им имаш доверие, че ще те прегледат (и особено преслушат). наистина по-читавите от тях знаят какво лекарство да предпишат. И веднага след това, ако можеш, в най-близката специализирана АГ клиника, дори да не е твоята, за второ мнение. Не се притеснявай, аз и антибиотик си пих като добро дете - има и безвредни (или поне вредите са по-малко от ползите, сега и за в бъдеще).
Или можеш да звъннеш по телефона за консултация и в някоя от кллиниките за репродуктивна медицина, ако нямаш подръка при теб. Правила съм го, склонни са да помогнат колкото могат по телефона.
Успех!
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #96 -: Януари 06, 2011, 16:36:02 pm »
Адито,момичетата са ти дали достатъчно съвети,наистина не стой у дома с висока Т.Колкото и да се опитваме да не пием хапове,все пак е по-добре лекарство отколкото  висока Т-ще чакам да пишеш как си  :crossfingers:

Такаа време е за актуализиране на списъчето :D
Списъче горещо. Пристигамеееее

Bebo 79 - 02.01.2011
melani-10.01.2011
Smaraidi - 21.01.2011
Lindsey-25.01.2011 планово секцио
yoanna- 26.01.2011
saraapl - 28/29.01.2011
Клеопатра - остават 21 дни.
Altea - термин 03.02.2011 - най вероятно постъпване в болница за планово секцио на 21.01.2011.
Bebino - 25 дни.
Zayak3 - 33 дни.
Deni_15 - 36 дни.


Чакащи на опашката за горещия списък 

krem2003- 07-02-2011
Aditoo - 09.02.2011
Violett - 10.02.2011
Moniks_s - 21.02.2011
Power-21.02.2011



« Последна редакция: Януари 06, 2011, 18:27:35 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #97 -: Януари 06, 2011, 16:55:18 pm »
Видях с лекарка ми, до утре само парацетамол и бабешкия оцет. Утре пак съм при нея да видим каква е хавата.
Много ви благодаря за съветите!  :bighug:

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #98 -: Януари 06, 2011, 17:00:24 pm »
Натали, какво те притеснява за нормалното раждане? Упойката и оксито ли?

Ами, Вени, какво... то на страха очите са големи. 8O  :oops:

Говорих с док и той каза, че също е за секцио. " Била съм финна мацка и нямало смисъл да ме мъчат".
...бях финна преди да стана кита, който съм сега. :oops:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #99 -: Януари 06, 2011, 17:21:42 pm »
 аз досега не съм чула лекар да откаже секцио :) успех, натали,

адито, дано се оправиш скоро.