0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #100 -: Януари 06, 2011, 17:28:22 pm »
аз досега не съм чула лекар да откаже секцио :) успех, натали,

адито, дано се оправиш скоро.

Моята израждаща лекарка е против секцио без медицински причини.

Натали, няма да те убеждавам за естествено - ти и твоя лекар решавате това. И верно на страха очите са големи - мен ако ми кажат коремна операция съм избягала по-бързо от Спиди Гонзалес :lol:
[/url][/url]
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #101 -: Януари 06, 2011, 17:35:47 pm »
Ади,дано се оправиш по-скоро!Пиши дали се подобряваш!
Монка,то май и аз съм за този списък ,като гледам ти си там пък двете сме с една дата на термина  :lol: :lol: :lol:
07.10.2009
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #102 -: Януари 06, 2011, 17:43:13 pm »
Здравейте!
Имам 2 различни мнения от ендокринолози.От доста време пия бромокриптин. След прочетеното и консултациите с док пак съм раздвоена- спира ли се или не след установена бременност?! Катя Тодорова казва НЕ, местната ендокриноложка -ДА. По обясненията ЗАЩО и двете ми звучат убедително. И кое все пак е правилното.Някой сблъсквал си се е с подобна ситуация?
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #103 -: Януари 06, 2011, 18:07:30 pm »
Ади, дано се оправиш скоро! Монка,   - слагаме те отговорник на списъчето  :wink: - аз горее долу съм добре - лежа почти през цялото време и се схващам отвсякъде, но при мен не остана - надявам се до 10-тина дни да се гушкаме с бебчо. Натали, не се настройвай от сега за вида раждане...поне това е моят съвет- имаш още време да решиш кое е най доброто за тебе  :bighug: и мен много ме е страх от нормалното раждане, но мисля да се доверя на лекаря си...
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #104 -: Януари 06, 2011, 18:25:40 pm »
Пауърче браво ,браво на една датичка  сме значи  :lol:Готово душко :lol:
Йоани пази бебка и така,не остана дет се вика :lol:
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 18:28:42 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #105 -: Януари 06, 2011, 20:40:14 pm »
Натали в България, освен всичко което е кофти, поне можем сами да си избираме как да раждаме. ;) Като искаш и си решила да е секцио - никой няма да ти откаже, спокойно. Пък и в крайна сметка - не всяка жена може, или успява да роди естествено, секцио - можем всички.

Адито лекувай се, пази се и да кажеш утре как е положението и какво казва лекрката ти. Засега не изглежда да е нещо супер притеснително, ако се съди по реакцията й, ако се почувстваш по-добре до утре /дано/, все пак не се отказвай от повторно посещение. За по-сигурно.

На мен от вчера много взе да ми пада кръвното :? Не е нещо нетипично за мен, само че обичайните ми методи да го вдигам с кофергамин, или поне силни кафета, червено вино и пр. не са актуални при сегашното положение. Наливам се с много вода и дори ядох шоколад /което хич не обичам/, ама няма особена файда. Нещо друго да се сещате за вдигане на кръвното /освен мъжа ми да ме ядоса де/?  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #106 -: Януари 06, 2011, 21:09:38 pm »
Жбрули, много айрянче със сол, в моя случай :-)
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #107 -: Януари 06, 2011, 21:13:15 pm »
жбрул, айран със сол? а, тя надин го е писала. и хапване - нещо по-стабилно.
ако ти е много гадно шоколад да ядеш, а ти стане много зле за бързо вдигане на захарта - натурален сок от портокал. пък и едно кафе можеш да изпиеш или два-три чая. до 200 мг кофеин са ок, нали?
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #108 -: Януари 06, 2011, 21:30:01 pm »
Мерси момичета. Сега ще си забъркам айрянче със сол. Иначе си ям повече от стабилно, за днес пих и две дълги кафета и 3 фреша портокал. Или портокаловият сок трябва да е някоя химия от кутия с повечко захар?

Айде отивам да забъркам две млека в каната.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #109 -: Януари 06, 2011, 22:16:11 pm »
Жбрули, много айрянче със сол, в моя случай :-)


същото
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #110 -: Януари 06, 2011, 22:35:21 pm »
Здравейте момичета, виждам има новини тук - Мънки май имаше други планове, но бебока си имаше своя план  :) в коя седмица беше?

Да ви питам за пръв път ми се случва -днес почти цял ден едно стягане, ту частично, ту изцяло, сякаш нещо ме опъва и стяга отвътре  :o Какво е това -да не са подготвителните контракции, не е ли рано за тях?? А и много начесто ми се стори.. 8O

Натали, то на страха очите са големи, и аз така мислех в началото, но сега ми е по-страшно секциото. А то че лекар няма да откаже секцио е ясно - те обикновено предпочитат, въпреки че вече започват да са в крак с желанията на повечето родилки за изцяло естествено раждане.
В тази връзка много е полезно курсовете за раждането и този месец 14/01 в ЦУМ ще има лекция за нормалното раждане и обезболяване, а на 28/01 "За и против цезарово сечение по желание". Смятам, че ще бъде много полезно за повечето от нас -поне едната от двете лекции. Аз лично ще се опитам да отида на тази за нормалното раждане..
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #111 -: Януари 06, 2011, 22:46:00 pm »
Добро утро!
Аз тази нощ спах с импровизираната възглавничка.Еееее,не че съм я шила нощеска.Просто навих на рулце одеалцето ,което имах предвид и си го подредих от едната страна.Много е добре,когато го гушнеш ,се чуствах сякаш съм си легнала по коремче,толкова стабилна ,но в същото време не бях.А пък като се завъртя на другата страна и се подпра на нея,сякаш съм по гръб,но отново не съм точно по гръб.

Дидон, в твоите седмици въобще не усещах да имам корем, да не говорим за спане с възглавница  :) Сега обаче, даже последната седмица на всяко обръщане се будя.. незнам как ще е нататък.. но това да ни е  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #112 -: Януари 06, 2011, 22:58:12 pm »
хихи,Сами,да аз съм с голяяяям корем.Явно мъж,стърчащ напред :))))
Я кажи за курсовете,знаеш ли от колко часа.Хайде да ходим.Тамън ще се запознаем :)
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #113 -: Януари 06, 2011, 23:29:57 pm »
Хихи и аз не усещам да имам корем, а скоро наистина няма да имам... :lol: Даже в просъница се усетих, че се засилвам да си спя по корем и честно казано на мен не ми беше неудобно, ама на дребния не му хареса и ми би шутовете набързо... Подпирам се с играчката с която по принцип си спя  :oops: и за която казах на майка ми: "ееее това специално няма да го дам на бебето", а тя: "оооо ще дадеш, ще дадеш и още как, само да го поиска". Сигурно е права жената, все пак вече има дете и ги разбира тези неща  :D Като гледам така, май от "бременна възглавница" няма да имам и нужда. За щастие, че както все не си харесвам...

Мацки с тоя айрян кръвното ми пак си е ниско, ама ми замина една ролка тоалетна хартия вече. Ще си го допия обаче, хубав ми се получи на вкус.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #114 -: Януари 06, 2011, 23:51:44 pm »
Жбрул,късмет имаш,че не ти пречи корема.Аз също често се засилвам да си легна отгоре му,но веднага ме коригират отвътре,пък и аз се събуждам-голямо въртене пада :D.Моето кръвно също е ниско,но айрян със сол помага,също и лимон-от лимона направо ми отива всичката кръв  в главата.

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #115 -: Януари 06, 2011, 23:59:09 pm »
сами, кажи от колко часа, че и аз може да мога на 14ти, ако е по-рано следобеда
жбрул, няма значение за сока от портокал, в самия плод си има захар. дано се оправиш скоро
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #116 -: Януари 07, 2011, 07:46:10 am »
сами, кажи от колко часа, че и аз може да мога на 14ти, ако е по-рано следобеда
жбрул, няма значение за сока от портокал, в самия плод си има захар. дано се оправиш скоро
Ето линк към списание 9 месеца. Там има график на училището :)
 http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=202


*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #117 -: Януари 07, 2011, 08:48:37 am »
аз се поизгубих малко, но ето ме отново в редиците :)
добре сме, чакаме другата седмица да ми дадат 45 дневния болничен и да говорим за раждането. което при мен заради големината на бебето и това че е седалищно от 5 месец ми казват че сигурно ще е секцио. а аз всеки ден и говоря на бебка да вземе да се завърти и да си излезе нормално. с метърпение чакам да се видя с док, да каже какво ще правим че хемоглобина и желязото са ми паднали, а и почнах да усещам едно втвърдяване на корема, а се чудех как ще разпозная какво е контракция :)

честит имен ден на всички.
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #118 -: Януари 07, 2011, 09:17:24 am »
Здравейте!
Имам 2 различни мнения от ендокринолози.От доста време пия бромокриптин. След прочетеното и консултациите с док пак съм раздвоена- спира ли се или не след установена бременност?! Катя Тодорова казва НЕ, местната ендокриноложка -ДА. По обясненията ЗАЩО и двете ми звучат убедително. И кое все пак е правилното.Някой сблъсквал си се е с подобна ситуация?

Аз съм в подобна ситуация. Имам микроаденом и заради него имам назначено лечение с бромо. Ендото каза да го пия до 8месец, но едната ми АГ държи да отида при един професор в МД, според който не е необходимо да се пие по време на бременност  :?
Другата седмица ще запиша час и ще ида да видя той какво ще ми каже.
Той пролактина така или иначе се качва през тези месеци...

Ех, на колко много момичета им предстои скоро среща с бебчетата  :bighug:

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #119 -: Януари 07, 2011, 09:54:56 am »
Добро ви утро!

какво ще правим че хемоглобина и желязото са ми паднали, а и почнах да усещам едно втвърдяване на корема, а се чудех как ще разпозная какво е контракция :)

И аз се чудех как ще разпозная какво е контракция, ама като ми опря до дупето - много бързичко разбрах :lol: Друг въпрос е, че не ми се искаше да вярвам, че е това и търсех разни други обяснения, но в крайна сметка осъзнаваш как контракциите не приличат на нищо друго, което ти се е случвало преди. Та не се тревожи - няма да ги пропуснеш.
За хемоглобина не са ли ти изписали нещо, примерно ферофолгама?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!