0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #40 -: Януари 05, 2011, 19:50:11 pm »
Mira, аз доколкото знам понякога и самата флора на жената е такава, но също така не е задължително да има кръв в тапата, поне за няколко случая знам, при които тапата си е била съвсем прозрачна с белезникав или без цвят. Е само можем да гадаем какво е било...важното е да няма кръв и болки, а ако се появят веднага при док. :wink:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #41 -: Януари 05, 2011, 19:51:31 pm »
за осцилококцинума, можем да го пием, но действието му е изцяло плацебо, така че само от вярата ни в него зависи дали ще ни подейства :). ако видиш, че се разболяваш, дидон, пийни си и 1-2 парацетамола, за да прекъснеш, че разболееш ли се сериозно ще трябва да пиеш по повече.

а по повод на пишкането нощем, не знам дали е възможно, но аз откакто спя с възглавница за бременни, която май вече бях казала е най-великото достижение на човешката цивилизация след контрацепцията и иксито, ставам доста по-рядко - веднъж и то рано сутринта към 5.30 часа. може би е свързано с спозата, в която спим?
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #42 -: Януари 05, 2011, 19:56:55 pm »
абе аз да си го пийна тогава.Хем сладичък,а съм си забранила от днес сладкото...пък ако ме погне и мен ще пия и парацетамола...

Забелязала съм ,че обикновено мен ме хващат тези вируси/скоро разбрах,че са бактериални/при които се повръща и има диария.Там поне не ям един ден и на другия съм здрава.Дано да ми се размине...ИИИИИИ да знаете,че трябва да се пазите от малките болни дечица,колкото и сладки да са...
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #43 -: Януари 05, 2011, 20:10:19 pm »
наскоро разбрах от една мама, че всичко хомеопатично да е имало ефект не трябва да се употребява с нищо с вкус на мента( дъвки, мент.бонбони,паста за зъби),някакви по силни аромати... :?не знам до колко е вярно, но миналата седмица за 2 дена и аз изпих 6 осцилококциума, но не ми помогнаха...може би защото смучих тантум верде 8O
иначе аз се разминах с болки в гърлото за два дена и втора седмица сополи.....макар че слагам капки, но от тях толкова ми се изсушава и носа и устата, че нощем се събуждам,не мога да поема дъх.....носа запушен, устата суха.... :x
общо взето пазете са и бъдете здравички :wink:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #44 -: Януари 05, 2011, 20:11:13 pm »
Привет и от мен.
Леле колко сте писали. Още не мога да ви изчета.
Минавам да се запиша и се връщам назад, за да ви прочета.
Хайде до после. Дано успея да изчета всичко :D.

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #45 -: Януари 05, 2011, 20:27:39 pm »
Леле , Вики, не думай  :?:lol: Рано ми е да раждам 8O От обяд нищо не е текло и нямам и стягания даже.Предполагам , че на теб това ти се е случило, около термин. Колко е голяма тая тапа? Това , което изтече беше колкото орех като обем, но нямаше кръв или нешо такова. :?

Ами термина ми беше за 7 август а  родих на 29 юли  :D
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #46 -: Януари 05, 2011, 20:33:21 pm »
а по повод на пишкането нощем, не знам дали е възможно, но аз откакто спя с възглавница за бременни, която май вече бях казала е най-великото достижение на човешката цивилизация след контрацепцията и иксито, ставам доста по-рядко - веднъж и то рано сутринта към 5.30 часа. може би е свързано с спозата, в която спим?
гледах тези възглавници в сайтове, но много скъпи излизат 8O....50-60 паунда не ми се дават :(, за сега се барикадирах с едни дълги тесни възглавници и тях гушкам нощем, наистина е много по удобно :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #47 -: Януари 05, 2011, 20:55:15 pm »
Честита нова темичка и Нова година  на всички![/color]

Аз май от новата година не съм писала-едвам насмогвам да ви прочета.Вчера влизам тук и гледам нямам лентичка - шашнах се  и викам абе що за поличба  и какво ще си помислят  дружките  :wink:, а то сайта с лентичките нещо  си ...ама се  оправил  :wink:

За моето зацапване  накрая отидох в болница и от няколко дни ми вливат кортмагнезин и мускулно бодат но-шпа .По-рано нямаше смисъл - и д-р Персенска ,и  д-р Михова казаха, че преди 14-15 гс матката не реагира на магнез.препарати и няма да има смисъл. Отшумява и дано  спре .Лекарите тук твърдят, че няма отлепване  или поне не виждат такова .Д-р Михова каза ,че  ако е имало и е малко може и да не го виждат , но понякога изчистването продължава много, много дълго и да не  се притеснявам .Лежа си и така.


marigri , за хомеопатичните и непозволените неща има много статии.Аз доста четох как се приемат .Не че ми помогнаха-настинката ми минава от само себе си май накрая, но ето едно линкче
за хомеопатията

Чудесна идея за втора лентичка  по месеци -ще те последвам :oops:


didon, ей сладур -  не се  тормози за кг , ама защо така бе  душа.То и аз започвам да не харесвам  резултата от кантара тези дни ,че откакто се залежах нещо  трупам ,ама аз в началото бях свалила   кг, та не съм качила толкова спрямо нормалните ми кг.При първия преглед на ЖК ме измериха 58 ,  нормално съм около 59-60 , сега 61  / 173 см/.

За салатите и аз направо съм в чуденка-освен моркови  и зеле, ряпа/ последните избягвам заради газовете /,други сезонни няма.Домати , маруля и краставици са много"полезни " сега.Наблягам на плодове повече.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 21:18:44 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #48 -: Януари 05, 2011, 20:57:35 pm »
Относно нощното пишкане - явно при всеки е различно. Аз ставах по два пъти през първите три месеца, после само по веднъж, а сега с напредването на бременноста - пак по 2 пъти от 8ми месец. - явно зависи къде се е разположило бебето. saraapl радвам се че сте в къщи - дано устискате поне още 2 седмици...моят док също не ми дава да раждам по рано от след седмица -нямало значение колко е едро бебето, а на колко гс е...тъй като нервната с-ма и дробчетата се оформят до края.
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #49 -: Януари 05, 2011, 21:17:11 pm »
eheeee,Нимика,появи се ти...бравос!
Мииии,такава съм си аз... :oops:...притеснителна за някои неща.

Попаднах на темички за възглавниците за бременни.Тези,които ми изглеждат наистина практични,едни дълги,ми се струват скъпи.Дали пък не може да си ушие човек едно цилиндрично калъфче и да си мушне вътре олекотено одеалце/примерно ? :?

Ето ви едно линкче да се сетите за какво говоря
http://www.spelta.biz/mothers_hose.php
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #50 -: Януари 05, 2011, 21:18:33 pm »
 :) Ох леле...и аз не мога да изчета всичко!!!

Маймун   8O как излетя времето...17 ! ама то съвсем скоро !!! Много се развълнувах! Изобщо...голям бум ни чака  :D

Жбрул много ясно че ще си самоуверена...как няма да си ! Нали твоето дете ще гледаш  :wink:
Аз преварявам само водата от чешмата.

Уф...нещо исках и на Дидон да пиша, но забравих!  :oops: :lol:
( аз си купих страхотна възглавница от Айко, 70 лв. беше )
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #51 -: Януари 05, 2011, 21:25:32 pm »
marigri сигурна ли си,че това с запушения нос е от настинката?При мен от извесно време вечер ми се запушва носа и сутрин като се събудя се чувствам ужасно чак устата ми се е напукала :D,а как хъркам чак аз се чувам :lol:Интересно,че през деня ми няма нищо,но и при други бременни мами става така.Нощното пишкане аз го разредих :wink: в началото само където не спях в тоалетната :lol: сега ставам само по веднъж,а по нататък ще видим.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 21:28:31 pm от acq81 »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #52 -: Януари 05, 2011, 21:30:31 pm »
didon, о-не само ти си шашната и притеснителна :lol:
Тук всички сме такива :wink:
Иначе ви следя и чета през телефона.

А ако ви кажа из болницата какви чудеса виждам , чак онемявам - пушещи бременни, тъпчещи се с вафли и пасти ...ама всеки си мисли и решава или по-скоро     не мисли  де...Не се стърпях и реших да дам мнение , ама като е непоискано , получих отговор , че тези дето много се пазят, накрая раждали по-болни деца 8O


Радвам  се , че тук поне срещам и се запознавам с интелигентни и  готини хора!  

За запушения нос из дебелите книги , четох ,че  често е оплакване,съпътстващо бременността.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 21:32:26 pm от nimika »


Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #53 -: Януари 05, 2011, 21:57:11 pm »
marigri сигурна ли си,че това с запушения нос е от настинката?При мен от извесно време вечер ми се запушва носа и сутрин като се събудя се чувствам ужасно чак устата ми се е напукала :D,а как хъркам чак аз се чувам :lol:Интересно,че през деня ми няма нищо,но и при други бременни мами става така.Нощното пишкане аз го разредих :wink: в началото само където не спях в тоалетната :lol: сега ставам само по веднъж,а по нататък ще видим.
предположих че настинка,защото предния ден не прецених времето и бая намръзнах навън,а на следващия ден веднага бях с болки в гърлото :(
иначе и моите устни страшно напукани и сега с тая сухота съвсем,чак до кръв съм стигала от пукнатините :?

дидон това с олекотена завивка в калъф е идея :wink:

нимика...не се ядосвай,има всякви екземпляри....по добре не им обръщай внимание :wink:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #54 -: Януари 05, 2011, 22:00:43 pm »
daaaa,за запушения нос-поради хормоналната промяна в женския организъм по време на бременност,лигавицата се раздувала и предизвиквала секрети.
Моя нос също вечер е запушен.Интересното е , че винаги само едната ноздра се запушва.Винаги остава вратичка за дишане :)

Маригричкаааа,нали...аз ще опитам веднага,че случайно имам под ръка шивашко ателие ;) и веднага ще ви кажа дали е сполучливо
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #55 -: Януари 05, 2011, 22:03:51 pm »
наскоро разбрах от една мама, че всичко хомеопатично да е имало ефект не трябва да се употребява с нищо с вкус на мента( дъвки, мент.бонбони,паста за зъби),някакви по силни аромати... :?не знам до колко е вярно, но миналата седмица за 2 дена и аз изпих 6 осцилококциума, но не ми помогнаха...може би защото смучих тантум верде 8O


За да действа едно хомеопатично лекарство трябва да го е предписал хомеопат след дооооста дълго интервю. Лекарството е лично и след него не трябва да се приема мента във всякакъв вид, избягват се всякакви силни миризми и т.н. На пазара има много нарочени за хомеопатични препарати- всъщност са рестителни извлеци, често комбинирани препарати (класическата хомеопатия лекува с моно препарати), лекарите ги предписват с охота, но не помагат особено, защото е нарушено основното павило при предписването (хомеопатично лекарство, предписано по методите на алопатията)

За болно гърло има поне 100 хомеопрепарата и само хомеопат може да прецени кое е за конкретния човек.
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #56 -: Януари 05, 2011, 22:40:30 pm »
nimika То като не е имало някоя да джитка по коридора с корема и бутилка уиски в ръка - бива ;) Скоро ми разправяха, тук в държавното АГ един циганин как искал да вкара бутилка ракия "за жИната да сЪ почерпела за раждането" и бил много възмутен, че не му разрешили. :lol:

За възглавниците /вече не знам за бременни ли са, за кърмене ли, или и за двете/ така и не си харесах, защото всичките са пълни с разни шумолящи гадории. :? То не са топченца, пшеници и изгъзици, даже някаква с пясък ми предложиха дето тежи повече от мен... Една с нормален пълнеж не намерих - все скърца нещо из вътре, бебетата били обичали, ама аз нали съм дърта магарица вече и не обичам  :lol: Това го казвам, ако ще поръчвате по нета, непременно проверете какъв е пълнежа, за да не се изненадате неприятно при доставката.

Дидон, безгрижно можеш да си направиш такава продълговата възглавница в първото шивашко ателие. Избираш си едно хасе и казваш какъв размер калъфка искаш. И няма нужда да тъпчеш олекотена завивка, просто си купи вата. Вата се продава на метър в повечето магазини за платове, има с различна дебелина, не е скъпа. Даже в повечето тапицерски ателиета могат да ти подарят вата, която им остава като претапицират мебели и без това ги изхвърлят тези парчета... За не повече от 10лв. ще се сдобиеш с такава възглавница.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #57 -: Януари 05, 2011, 23:05:35 pm »
Привет на всички  :D
От днес влизам в трети триместър- леле  8) хем си мисля как ще издържа до края, кога ще почна истинските приготовления, да привърша с работата и пр. Нещо ме наболва реброто -мислех че такива болежки ще се появат към самия край.. и някакви частични стягания, но не мога да разбера от бебо ли са или въпросните контракции. При вас кога започнаха, някой беше написал от края на 7 месец, но възможно ли е и по-рано??
Точно си мислех и аз за тези възглавници, но явно има различни, защото аз виждах веднъж една особено дълга и тежка, не като тези, които Дидон е пуснала и първоночално се бях отказала. Но сега се замислям пак, защото обръщането нощем си е особено упражнение вече - незнам корема ми се струва огромен от сега  8O

violett, надявам се че е от флората, едва ли е тапа, ако не са се появили и контракции след нея..
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #58 -: Януари 05, 2011, 23:07:10 pm »
Аз си купих възглавница за кърмене на Бертони и ми е много удобна.Мекичка е и струва 18 лв. Ето я: http://www.bertoni-bg.com/index.php?go=products&p=detail&productId=411
07.10.2009
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #59 -: Януари 05, 2011, 23:26:43 pm »
Eй ме на и мен  :lol:! Честно, не съм си представяла така феталната морфология. 45 мин гледах как техничката се пули на апарата, очаквах да каже нещо лошо, а тя и дума не продума. Питах, отговор не последва  8O. Накрая почнах да гледам тавана и да си свиркам  :lol:. След 45 мин си отвори устата и разреши на мъжа ми да влезе да ни покажела бебето... Питахме за пола, а тя : "Ми ние за пол не проверяваме"  :D. Мъжо излезе по - нахален и попита за втори, после и за трети път. Онази се подсмихна и каза, че "не била забелязала пенис"  :lol:. Не че това ми е най - интересното за питане, но тя ме отряза на всички въпроси с "радиолог ще ги разчита резултатите, ако има нещо ще се свържат с вас". Та такива ми ти работи. Може би съм си представяла по погрешен начин нещата, може би просто тази беше някъв темерут...
За хомеопатията да се обадя /на всяка манджа мерудия  :lol:/... Според мен с нея не можеш да се излекуваш, когато вече си се разболял. Виж за профилактика и при леки настинки може и да помага.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 23:33:35 pm от elle22 »