0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #40 -: Декември 29, 2010, 21:30:14 pm »
Ние нашата я подарихме на кумчо Вънчо в зоологическата градина. Потърси я един два пъти на заспиване и не се сети повече за нея. Виж като се появи Мила пак почна да пита и да си я търси, но и ние обяснявахме, че е батко и не му трябва и не се сеща съвсем вече :D Иначе като питаше, от време на време казваме, че чайката я е взела от кумчо Вънчо и я е отнесла в морето и там е потънала.
За чуждите езици - сега учат лесно и попиват бързо. Но при нас е малко по-различно, понеже сме в двуезична среда. Аз много се притеснявах да не замажем българския заради немския, но сега вече ги разделя. Вярно родовете не оправя все още, но и това ще изгладим :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #41 -: Декември 29, 2010, 21:49:25 pm »
Мармотче, а кой ти беше най-лесния начин за връзване и в кой Димана се чувстваше най-добре?


"Кръстосано отпред с лента отгоре", удобен е за зимата, подпира и главичката, закътано е на детето. Но пък има деца, които задължително искат да гледат напред и за тях няма да е удобен. Ето от тук се учих на начините на връзване http://www.zilana.com/6instruct-shal.html.

Пробвах и другите начини, както и слинг с халки от приятелка, но не бяха така удобни за Димана. Много зависи от теб и детето, пробвай, ще си намерите вашия най-добър начин.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #42 -: Декември 29, 2010, 22:18:14 pm »
Мдам,на мен този ми беше пробен, когато реших да купя плат.Надявам се бързо да се науча.
Ще пиша после :DДамо да изсъхне, че досега го прах :lol:
[/url][/url]
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #43 -: Декември 29, 2010, 22:26:24 pm »
И ние сме вече болни. Баткото беше на 23 на НГ парти и от 2 дни започнахме със сумтене на носа нощно време и вече сме отново с капки за нос. На всичкото отгоре снощи повърна-мислех си, че се задави с по-голямо парче ябълка. Днес си яде номално, но без особен апетит и вечерта му давах филия и той и нея я повърна. Не съм убедена, че не повърна нарочно, но определено се стича секрет от носа, който може да е причина за това.
Бибата я отказахме малко по-трудно. Търсихме си я 2 дни и плакахме, но с това приключи.
Желая на всички болни бързо оздравяване, а на останалите весело посрещане на Нова година!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #44 -: Декември 29, 2010, 23:33:13 pm »
Бързо оздравяване на болните деца и родители.

Ние влезнахме в черна серия, нон стоп някой е болен, като главния преносител на вирусите естествено е Дара от ДГ. Бебето за сега се държи, до кога, не е ясно.

jasmin_veni, малко раничко ми се струва, на 7 месеца да го учиш на значението на думата НЕ, а и да очакваш, че ще те разбере и послуша :D. Поне в Спок доколкото си спомням, пишеше, че е безмислено да се казва на прохождащото дете на 1год., 1 год. и половина НЕ, просто го отсраняваш от  забраненото място :). И обезопасяваш максимално...


В тази връзка, дъщеря ми, която е абсолютен инат, има моменти в които ме изкарва извън кожата ми. Говоря й нещо, /че трябва да направи или пък да престане да го прави/, гледа ме като биче на червено и продължава, все едно, че на нея не се говори. Колкото стената ме чува, толкова и тя. Такъв тъпигьос :D не съм виждала.
Имате ли такива прояви? Как се справяте? На моменти ми идва да и извия врата. :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #45 -: Декември 30, 2010, 00:23:04 am »

Ние влезнахме в черна серия, нон стоп някой е болен, като главния преносител на вирусите естествено е Дара от ДГ. Бебето за сега се държи, до кога, не е ясно.

Майка ми онзи ден беше с хрема и кашлица и с такова усърдие избягваше Моника да не я зарази. Съшност лекичко и подсушнах, че не ние заразяваме нея, а тя нас. Преди две седмици ни натръшка всичките с разстройство и повръщане, сега с хрема и кашлица. Тя подкихне и се оправи а ние се редим след нея две седмици  :lol:

Албена, за кожата ясна работата. И аз си троша зъбите от стискане, в някои дни е направо невъзможна. Как се справям, ми според ситуацията. Веднъж съм по строга, друг път правя повече компромиси. Гледам да не ми се качва много на главата и да има респект. Засега успявам, ще видим нататъка..

Туто, има вирус с повръщане, който Моника изкара точно така.. повърна два пъти и това беше. Разбрах, че е вирус, защото цялата група в градината се изреди в рамките на 2-3 седмици. Може и при вас да се е случило точно това.  :)

Аа с шаловете, шапка ви свалям. Имам чувтсвото, че ще се вържем на възел и задушим и съм далеч от мисълта да се омотвам в 3 метра плат.  :lol: Аз имам някаква фобия, все ми трябва пространство и повече кислород. Мразя задушни помещения, тъмни пердета, блузи с голями стегнати яки, разни омотващи и стегнати дрехи. В нас винаги свети във всички стаи, няма пердета и щори и лятото е отворено на всякъде за да влиза въздух. Работят компютър, лаптоп, телевизор и всевъзможни неща...
Все нещо ме души значи, особено когато се притесня или ядосам. Пратиха ме за изследване на щитовидната жлеза точно поради тази причина, оказа се че е на нервна почва. Иначе е много красиво и може би удобно, но ще си го гледкам и ще му се наслаждавам от страни.. Ако се омотая в това със сигурност няма да оцелея  :lol:

А какво е това бебе Анщайн? Звучи доста интересно  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #46 -: Декември 30, 2010, 08:53:10 am »
А какво е това бебе Анщайн? Звучи доста интересно  :)
http://www.youtube.com/watch?v=oh99A86HraY
http://www.youtube.com/watch?v=IUT4PmDb1nY

Лидия, това са едни филмчета направени за бебета - снимани са форми, играчки на фона на класическа музика и популярни детски песни. Гледахме ги на около 2. За малко бебе едва ли ще е интересно - музика е достатъчно. Мисля, че Дисни ги купиха. От време на време и сега ги искат като стане дума за "като бях бебе".

Момичета, някоя знае ли къде се продават тези бакугани за да не обикалям много? В книжарниците, в хиполенд? Подариха на единия само и сега е война за този бакуган топче.

Албена - говори ми, говори ;) Ей така както ме гледа и му говоря изсипва айряна на паркета и ми пее песничка после като го питам защо го направи за да види как ще реагирам. Период е според мен.

Весело посрещане на Новата година на всички и да са здравички всички дечица :)
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #47 -: Декември 30, 2010, 09:05:02 am »
Тутто, и при нас вируса почна с повръщане и температура. Сега вече е с ларингит. Но за наша радост, доста лекичко го кара този път. Тя в момента е най-здравата в къщи (ние с баща й сме като настъпени). Не кашля нощем, не се задушава от кашлицата. Явно вече почва да придобива някакъв имунитет.

Мини, Мармотче, ще го мисля още малко оставането й в къщи за зимата. Аз се надявам да почна работа от януари и няма да има кой да я гледа. Всъщност има, ама офертата е от понеделник до петък с преспиване, а на нас хич не ни се иска да се делим за толкова дълго. А иначе майка ми не иска да идва в къщи да я гледа, защото губи 3 часа само в път с градския транспорт.
Не знам гимнастиката дали ще помогне. Аз също от малка тренирах, но не ми попречи да си боледувам. И точно след една бронхопневмония спрях, защото бях качила килограми при захранването след нея и искаха да ме сложат на диета. Майка ми, естествено, беше против и така се свърши с моята бляскава кариера на художествена гимнастичка. :lol:
В интерес на истината една съфорумка ми сподели, че фигурното пързаляне помагало при астма, заради леда и изпаренията, които отделя. Но пък няма толкова малки кънки. Та може би догодина и това ще пробваме.

Пожелавам на всички ви, малки и големи, здраве за новата година!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #48 -: Декември 30, 2010, 09:33:08 am »
 Оф за този инат нз мислех 4е само аз съм така ноявно не съм... така сме ве4е доста време с ината и погледа-"говори си глупостите мамо аз не те 4увам"  :? просто имам 4увството 4е произвеждам електри4ество в такива моменти  :BangHead: направо отка4ам а и май на него му харесва което ме вбесява още пове4е  :lol: баща му като му се скара обя4е за момент се осеща но след миг само се връща и казва -"не" или "ааааа" и пак не прави това което му се е казало  8O
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #49 -: Декември 30, 2010, 10:11:24 am »
jasmin, аз също съм решила да си купя плат за слинг, че Babasling-ът нещо не ни пасна - много го хвалят други мами, но и на мен не ми е удобен, и Бобо някак се гърчи в него... Ти какъв плат купи?

За пързалянето по паркета - защо не вземеш на детето от тези чорапки със силиконови точици отдолу? Гледах вчера в Хит и точно това си мислех, че са много удобни за прохождане.

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #50 -: Декември 30, 2010, 10:22:05 am »
Тутто, и при нас вируса почна с повръщане и температура. Сега вече е с ларингит. Но за наша радост, доста лекичко го кара този път. Тя в момента е най-здравата в къщи (ние с баща й сме като настъпени). Не кашля нощем, не се задушава от кашлицата. Явно вече почва да придобива някакъв имунитет.  

Вероятно е вирус, защото тази нощ Криси ми вдигна и температура. Преди два дни мъжът ми се оплака, че му се повръща и сутринта беше повърнал, а през деня се оплакваше, че се чувства кофти. Аз също не се чувствах много добре и нещо ми тежеше на стомаха, но си мислех, че е от много ядене на Бъдни вечер. Аз не съм повръщала, но ми се повдигаше и на мен. Ще видим сега малкия дали и той ще започне..Дано само изкара по-леко,че не мога да ги гледам как повръщат.  :(

Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената. След това има малко рев и буквално 2 мин. след това отново продължава :x.За разливането на чай, мляко, вода-това е съвсем нормално при нас, но той започва много да човърка по техниката и направо полудявам. Ръчка по контактите, по тв, по компа, всичко.. Всичките чекмеджета и шкафове, които се затварят с едни специални приспособления дето се щракат за да се отворят се отварят от него без проблем. Аз направо се втрещих като го видях как си ги отваря.. Мисля си, че ако го дам на ясла ще ми се оплакват много от него.. И говори много неща, които не ми харесват-"луд", "гупак", "тъп" :?... Като му се скара някой и той се обръща и казва: "Ти си гупак!" :x
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 10:27:28 am от Tutto_bene »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #51 -: Декември 30, 2010, 10:25:15 am »

За пързалянето по паркета - защо не вземеш на детето от тези чорапки със силиконови точици отдолу? Гледах вчера в Хит и точно това си мислех, че са много удобни за прохождане.

Тези чорапки изобщо не са удобни. Събуват се, извъртат се и т.н Все ги обувахме, и след 5 минути бяха вечно сабути. Имали сме и като чорапки и като търлъчки и като пантофки... :)

cygnus благодаря за линка. Ще погледна  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #52 -: Декември 30, 2010, 10:33:48 am »
 :? lidia, много тъпо тогава, уби ми ентусиазма...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #53 -: Декември 30, 2010, 10:46:23 am »
Аз бях купила на моите такива сандалки от плат с точици отдолу. Бяха ми много удобни.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #54 -: Декември 30, 2010, 10:52:35 am »
Момичета, имам нужда от съвет.
От месец децата спят на климатик понеже сменихме детската със спалнята и сега тяхната стая е по-голяма а с климатика топля и банята, което няма как да се случи с радиатор, върху който преди слагах съд с вода за да овлажнява въздуха.
От както са на климатик са с непрекъснато запушени носове нощем, събуждат се, капя физиологичен разтвор и пак заспиват.
Мисля да купя овлажнител, но нямам представа вършат ли работа и кои бихте ми препоръчали.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #55 -: Декември 30, 2010, 11:29:56 am »

Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената. След това има малко рев и буквално 2 мин. след това отново продължава :x.За разливането на чай, мляко, вода-това е съвсем нормално при нас, но той започва много да човърка по техниката и направо полудявам. Ръчка по контактите, по тв, по компа, всичко.. Всичките чекмеджета и шкафове, които се затварят с едни специални приспособления дето се щракат за да се отворят се отварят от него без проблем. Аз направо се втрещих като го видях как си ги отваря.. Мисля си, че ако го дам на ясла ще ми се оплакват много от него.. И говори много неща, които не ми харесват-"луд", "гупак", "тъп" :?... Като му се скара някой и той се обръща и казва: "Ти си гупак!" :x

Просто идея, пробвай да смениш подхода. Пробвай с говорене, с ограничения, с по различни наказания. С поощрение например: Ако си добър днес ще направим разходка до Зоопарка...
Туто с крещане не става. Децата решават, че това е позволено и започват и те да крещят. Естествено ние не сме машини и всеки си изпуска нервите, но това не би трябвало да се превръща в ежедневие, защото става нещо нормално и след това е трудно да се коригира. Боря се и аз със себе си всеки ден....

:? lidia, много тъпо тогава, уби ми ентусиазма...
Съжалявам за което.. :) Когато Моника беше бебе и аз ги видях и също като теб реших, че ще са много добре. Отгоре бяха с различни животинки, шаренки, плетенки, топлички, мекички... С две думи супер. И резултата, за две убувания развлечени и изобщо не ги и ползвахме след това. А ако ти кажа, че и взех 5-6 чифта .. :) И аз като теб останах много разочарована.
След това и взех на Колев и Колев едни буйки и с тях и беше много удобно. Лекички, стабилни, не се парзалят..А и не бяха скъпи. разбира се, от тогава минаха 3 години, сега може да са излязли по различни и хубави неща.  :) Просто споделям.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #56 -: Декември 30, 2010, 11:41:23 am »
Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената.

Тутто, вземи сериозни мерки да си стабилизираш психиката. това, това, което правиш, няма да доведе до желания от теб резултат у детето, а точно обратното - ще постигнеш трайни поражения върху детския характер и психика.

проблемът е изцяло в твоята глава, а не в детето - казвам го категорично! вместо да се радваш, че имаш жизнено, активно и любознателно дете, ти се опитваш да го подтискаш, да го наказваш за нещо, което е нормално и природно за възрастта му, показваш му агресия и нерви. що не земеш направо едни пранги да му туриш на краката и ръцете, да ти седи мирен и тих?

боже, напоследък не вярвам, че чета такива неща от жени, родили деца след дълги години стерилитет и жажда за дете...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #57 -: Декември 30, 2010, 12:13:41 pm »
Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената.

Тутто, вземи сериозни мерки да си стабилизираш психиката. това, това, което правиш, няма да доведе до желания от теб резултат у детето, а точно обратното - ще постигнеш трайни поражения върху детския характер и психика.

проблемът е изцяло в твоята глава, а не в детето - казвам го категорично! вместо да се радваш, че имаш жизнено, активно и любознателно дете, ти се опитваш да го подтискаш, да го наказваш за нещо, което е нормално и природно за възрастта му, показваш му агресия и нерви. що не земеш направо едни пранги да му туриш на краката и ръцете, да ти седи мирен и тих?

боже, напоследък не вярвам, че чета такива неща от жени, родили деца след дълги години стерилитет и жажда за дете...



Защо ли не съм очаквала нещо по-различно от теб? Дори предположих какво ще напишеш ти или някои други тук/те си знаят кои са/. На някои хора тук постингите са винаги с един и същи тон и става доста неприятно да се чете и пише. Предполагам, че сега всички, които се оплакаха от непослушните си деца се чувстват засегнати, че са тъпи и неспособни да възпитат децата си.. 
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 12:29:29 pm от Tutto_bene »
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #58 -: Декември 30, 2010, 12:29:26 pm »
Бени, Не мисля, че има родител, който да не е повишил тон никога, дори и тези, които го пишат, не го вярвам ;) Децата тук са на различна възраст и просто са забравили ;) :)
Със сигурност jam е права за нервите,че децата не трябва да виждат нерви и да чуват крясъци. Не винаги е възможно да се избегне, но поне да го сведем до минимум.
В такива моменти когато се чудя за викове ли е, за шамари ли е ситуацията, си спомням, че това е, което всъщност исках, докато толкова години ми беше тихо и подредено в къщи и си мечтаех да се препъвам в играчки, да са ми изрисувани стените и да е нестихваща гюрултия в къщи. Е , сега едната стена в хола е цялата в пастели. Ами аз всъщност ... това искам :) Ние самите толкова добре знаем какъв дар от Бога е тази гюрултия в къщи :) Нека й се наслаждаваме, защото като пораснат децата вече няма да искат да са при нас за много време, всеки ще си има интереси, приятели и после семейство.
Нацелувайте ги всичките непослушковци от нас и нека през Новата година да са здрави, щастливи и усмихнати и да стават все повече и повече и повече :)
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 12:47:25 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #59 -: Декември 30, 2010, 12:31:36 pm »
Защо ли не съм очаквала нещо по-различно от теб?

честно казано, и аз не съм очаквала нещо по-различно от теб.

поради това и няма да разбереш, че аз ти говоря не от позицията на вечния критикар, а от опита на човек, който лично е минал през това, което описваш, и е брал горчиви плодове от поведението си....

ама нищо - по-лесно е да се нацупим, да махнем с ръка и да си кажем - тая пак ни разбра на криво, тая пак се заяжда злобно и да продължим "зверски да крещим" на детето си "само от време на време"....

ич не бих се старала да ти пиша, ако не ставаше дума за невинна детска душичка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!