0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте и от нас !
 Честит имен ден на всички именници, с пожелания за много здраве,щастие и късмет! :D
Пожелавам една незабравима седмица на всички !
Аз все още се опитвам да пазя леглото но ми е май трудничко с непослушния бъдещ батко голям дивак е имам чувство че с всеки изминал ден е по див!  8O  :lol:
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #1 -: Декември 27, 2010, 11:44:19 am »
Добър и хубав ден!Навън е страшно приятно и ние досега 1 час се возихме с шейната-беше голяма радост :D

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #2 -: Декември 27, 2010, 19:31:01 pm »
Пожелавам ви лека работна седмица и много красив празник в края и.
Дано всички са вече здрави и звездичките в очите да са през целият ден:)

Бяхме на консултация преди няколко дни и макар Никол да ми тежи най-много, се оказа, че Алекс води групата по кг и височина:) По кривотия са Дани и Никол:)))Сложиха им ваксини, вземаха им кръв, всичко е наред. Остана да занеса урина за изследване тези дни:)
Ние за съжаление имаме само дъжд и студ засега но се надявам да се порадваме на бял килим тези дни. И мисля да ги кача в шейна:)
Някой виждал ли е по-дължи шейни? Седалките да са по-дълги, за да ги събера и тримата:)

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #3 -: Декември 27, 2010, 21:06:28 pm »
Здрава и празнична снежна седмица!
Дано студеното време да унижощи най-сетне вирусите!
Лис, може би ти трябва шейна без седалка- да е цяла, за да се наредят там и трите лисанчета...
И аз вече имам проходило юначе- навръх Коледа. Сега вече е неудържим!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #4 -: Декември 28, 2010, 12:00:18 pm »
Здрава, весела и усмихната седмичка и от нас.  :)
При нас дядо Коледа пристигна. Всичко беше много мило. Децата си получиха подаръците. Усмивките им напълниха сърцата на родителите им. Коледа изпълни своята задача и си тръгна. Ще я чакаме с нетърпение и другата година.  :)

Ние също се радваме на снега. Шейната ни е голяма емоция. Искаше ми се тази година да я пусна Моника на ски, но няма група която да ги качва и свала за деня. Има за семица с преспиване, а аз не искам нито детето ми. Миналата година ски училище си ги взимаше и ги връщаше следобяд. Много ме е яд, защото миналата година ми се стори малка, а сега иска да се качим на ски, а на нас все време не ни остава.
Дано февруари малко се поосвободя и успеем макар и за ден да се качим и да покараме. Вече ми е мъчно, защото от 4 години не сме карали. Едната година бях бременна и родих, после малката беше бебе, после работа, сега дипломиране и отново работа и работа...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #5 -: Декември 28, 2010, 12:04:09 pm »
Здрави да са ни дечицата и усмихнати да сме родителите!

Inke, Lisko, честити бързи крачета!

parsi, lidia , голямо удоволствие е и за нас сняг и шейна.

Дано така да се задържи времето, че по-дълго да е чисто и бяло, а не кишаво и кално.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #6 -: Декември 28, 2010, 13:49:25 pm »
Lisko, тази шейна е по-дълга http://onlinetrading.bg/product/sheina-double-race.html, но мисля,че ще е рано за лисичетата да се качат на такава - няма странични и задна облегалки. За по-големи е супер, на нас ни я донесе дядо Коледа, днес сутринта мармотите издивяха от щастие с нея.

Здраве, ама много здраве и усмивки на всички малки и големи зачатчета!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #7 -: Декември 28, 2010, 13:52:35 pm »
шейната е перфектна, потвърждавам, снощи до 8 часа не можем да ги преберем децата :lol:
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #8 -: Декември 28, 2010, 14:53:38 pm »
Успешна седмица и от нас!
Инки честити ти проходили крачета.
Аз много мислих дали да вземем шейна на малката,но реших да оставя за другата зима.
Ще посрещаме Новата Година вкъщи,че с нея никъде не става да отидем,а не искам да викам някоя баба да я гледа.Искам да си я нацелувам в 12 часа :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #9 -: Декември 28, 2010, 16:08:22 pm »
Весела, здрава и спокойна седмица!
И да посрещнем Новата година с любими хора!
Много емоции в снега и румени бузки!
Инке, честито бързоходче!

Митачо още ходи сутрин да проверява за позабравени подаръци...
Така щастлив беше, подаваше на баща му да чете за кого е пакета
и раздаваше със сънена усмивка.
Калина милата още не разбира еуфорията, а и има "късмет"
да изкара тридневен ентеровирус от Бъдни вечер насам.
Силни колики и всички съпътстващи екстри на това състояние.

Здраве пожелавам на всички ни!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #10 -: Декември 28, 2010, 20:38:51 pm »
Момичета, много съм притеснена!
Прабабата на Ники била с Херпес Зостер на Коледа и обрива избил на следващия ден, на самата Коледа е било само раничка. Не съм й давала Ники, но е седял близо до нея (а тя понякога заради чеенето плюе като говори) и сега съм притеснена, защото знам, че е силно заразен :x
За какво трябва да гледам, да го водя ли да го изследват за нещо, себе си да изследвам ли?

Яд ме е,че не са ми казали, накарх им се, но файда...
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #11 -: Декември 28, 2010, 21:37:23 pm »
Вени, спокойно, това е вируса на варицелата, не се шашкай, най-много да се опъпчи. Следи за пъпки с течност, пъпките са с неправилна форма пълни с прозрачна течност.
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #12 -: Декември 28, 2010, 21:44:12 pm »
Здрава и весела седмица и от нас! Приятно посрещане на Новата Година с надежда да е по-здрава и изпълнена със сбъднати мечти!

Лиско, Инке, честити бързи крачета :)

Мише, бързо възстановяване на Калина!  :crossfingers:

При нас Дядо Коледа снощи дойде (надявам се) за последен път тази година - нашите подаръци останаха последни, но нали обиколихме всичките баби, буйчовци и лели по празниците и решихме да не разхождаме нашите подаръци.

Иначе се крепим здрави (втора седмица (да чукна на дърво)), не че всеки ден не ги пращам със свито сърце на ясла и градина и първото което ги питам вечер е дали кашлят, но тая година за съжаление нямаше как да ги спра от ходене поне между празниците. Стефан от нощес мрънка и е кисел, ходи и дъвче каквото му попадне - явно зъби ще излизат :?, дано да се разминем само с мрънкането.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #13 -: Декември 28, 2010, 22:32:48 pm »
Момичета, много съм притеснена!
Прабабата на Ники била с Херпес Зостер на Коледа и обрива избил на следващия ден, на самата Коледа е било само раничка. Не съм й давала Ники, но е седял близо до нея (а тя понякога заради чеенето плюе като говори) и сега съм притеснена, защото знам, че е силно заразен :x
За какво трябва да гледам, да го водя ли да го изследват за нещо, себе си да изследвам ли?

Яд ме е,че не са ми казали, накарх им се, но файда...
http://www.puls.bg/illnes/issue_260/part_2.html
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #14 -: Декември 28, 2010, 23:24:22 pm »
Стефи, поуспокох се след като четох дадения от Лейди линк и след няколко консултации с приятели медицински лица по телефона, а и едно майче от съседния форум ми писа.
Слава богу, обрива е избил на следващия ден и не е бил контактен с него.
[/url][/url]
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #15 -: Декември 29, 2010, 11:07:44 am »
Привет на всички в този привидно топъл ден :D
Имам въпрос - от кога започнахте да казване НЕ,Не МОЖЕ на децата си? Ники сега като пълзи и се опитва да дърпа нещо или да захепе някой кабел, го дърпам от там и му казвам НЕ.Не може. Той се нацупва сериозно и заревава. Вчера цял ден го учих, че не може да дърпа масичката за кафе, и днес пак посяга :? И се замислих има ли смисъл от сега да го уча на НЕ,Не може или само ще нацупвам детето напразно?
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #16 -: Декември 29, 2010, 11:27:25 am »
Привет и от нас!
Мише, съжалявам да чуя това за малката принцеса, дано се е оправила вече  :bighug:
Честити бързи краченца на малките момченца! Само напред да ги водят!
Лис, може пък на Йорданов ден да проходи малкия  :wink: - както сте го подкарали по именните дни ще е  :lol:
Ние вече сме здрави и на градина, дано да е за мноооого дълго. дани си изтегли здравето от баницата, та дано му се изпълни късмета, Криско ще ни е паралия, той откак се роди все такива късмети си избира - злато, пари. Майка му на дърти години може би ще си живее живота по екскурзии  :lol:
 У нас от подаръци не мога да стъпя и започнах да прибирам малко по малко, ще вадя като им омръзнат тези, за да има разнообразие. В яслата явно учат хоро, защото 2 дена у нас скачат и викат Иха, и ръцете горе. Дори си правят забележка: "Нани, дигай каката"  :lol:
Започнаха да ме затапват, чак се чудя какво да отговарям някой път. Като нещо не е за тях им казвам, че е само за мами, не за момчета, вчера Криси мрънкаше сутринта че искал чай, викам му "Дай ми млякото, ще ти направя чай", а той:"Мамо, пакото е за момчетата само, не за мами" - с мойте камъни ...  :lol:
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #17 -: Декември 29, 2010, 11:29:01 am »
jasmin, аз лично практикувам отстраняване от опасното място и разсейване. Опитвам да използвам минимум "Не". Дали е правилно само времето ще покаже  :lol:
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #18 -: Декември 29, 2010, 11:34:31 am »
Жасмин, друго което можеш да направиш е да придпособиш средата към детето - Без покривки по масите, без мебели на колелца, обезопасени контакти, ъгли, предпазители за шкафове, за врати и т.н. Колкото по-малко забрани, толкова по-щастливо дете. Но естествено че ще му кажеш Не, когато дърпа кабели. Ако можеш, ги ограничи до минимум или пък ги скрий зад мебели или зад первази, ако има вариант.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #19 -: Декември 29, 2010, 11:37:17 am »
jasmin, аз лично практикувам отстраняване от опасното място и разсейване. Опитвам да използвам минимум "Не". Дали е правилно само времето ще покаже  :lol:

Аз повечето опастности ги отстраних, но кабелите на телевизора,двд,телефон и комп трудно мога да ги вдигна горе, най-много да ги овържа на снопче. А кабела на цифровата минава по пода на целия апатрамент и дори и скобите не помагат срещ това да бъде дърпан. Най-новото е да се завре под стола и после да не може да излезе и се опитва през краката на стола, но дървото го удря. Или дърпа стойката на цветята - май ще се наложи да ги разкарам :( Ей такива неща ми е по-трудно да отстраня.
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #20 -: Декември 29, 2010, 11:46:40 am »
При детето не е желателно да има цветя.
И аз не смятам, че не трябва да казваш "Не". Дори напротив, колкото по-рано разбере, че има неща, които не трябва да пипа, толкова по-добре. В къщи нищо не съм закопчавала, затваряла или връзвала. Мисля си, че е малък да обикаля навсякъде, направи му кът за игра, да стои там, на вашата възраст моите ги оставях да се търкалят и да пълзят по спалнята, но тя е много голяма, естествено оградено отвсякъде, после в преносимата кошара. Не ми се щеше зимно време да се търкалят по земята и да пълзят навсякъде, където се ходи, колкото и да се чисти, не може да бъде чисто като на едно легло например.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #21 -: Декември 29, 2010, 11:52:23 am »
Опитах с кошара - там седи само докато спи през деня или трябва да ида до 00. Ако го оставя там реве та се къса и се тръшка и рита с крака...иска да пълзи на пода и това е. Не признава дори одеалото вече, опитва се да стигне до банята или кухнята, защото явно на плочките пълзи по-лесно. Успявам да го задържа на одеалото за 2-5 мин., докато играе с активната гимнастика.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #22 -: Декември 29, 2010, 11:59:54 am »
Опитах с кошара - там седи само докато спи през деня или трябва да ида до 00. Ако го оставя там реве та се къса и се тръшка и рита с крака...

не обичат дълго да са затворени, така е. Мартин успявах да го задържа в кошарата за игра през деня за около 20-тина минути без прекъсване - с помощта на музика. установих, че като му пусна музика и се съгласяваше да седи в кошарата при играчките без мама. ама мойто е музикантче и се омайва винаги от музиката, та не знам дали ще се получи при теб, но опитай и този трик.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #23 -: Декември 29, 2010, 12:11:38 pm »
И аз подкрепям - музиката прави чудеса с някои бебета, включително моето. Е, за кратко, но стига, колкото да са ти свободни ръцете и очите за 5-10 минути ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #24 -: Декември 29, 2010, 12:37:28 pm »
Опитах с кошара - там седи само докато спи през деня или трябва да ида до 00. Ако го оставя там реве та се къса и се тръшка и рита с крака...

не обичат дълго да са затворени, така е. Мартин успявах да го задържа в кошарата за игра през деня за около 20-тина минути без прекъсване - с помощта на музика. установих, че като му пусна музика и се съгласяваше да седи в кошарата при играчките без мама. ама мойто е музикантче и се омайва винаги от музиката, та не знам дали ще се получи при теб, но опитай и този трик.

Мерси, ще опитам с музика. А ти нещо специално ли пускаше или просто някоя музикална програма?
[/url][/url]
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #25 -: Декември 29, 2010, 13:49:56 pm »
И при нас музика помага- детски песнички на всякакви езици, класическа музика.
Но най-голяма помощ ми е това нещо- поисках га за рождения ден на Йосиф- може и до час да откара вътре без да се размрънка, а може и да ходи из него и да си подрежда нещата(вместо да подрежда моите :)):http://www.lindam.com/product/play-pens/toddler-safety/safe-and-secure-play-pen--white.html

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #26 -: Декември 29, 2010, 14:12:18 pm »
А ти нещо специално ли пускаше или просто някоя музикална програма?

хех, аз му пусках 3 диска с френски детски песнички, белким прифане нещо. според мен, всякаква мека и спокойна класическа или детска музика ще свърши работа. с музика и се приспивахме вечер - биберона в устата, мекичкия крокодил в ръката, "menier, tu dors" на плейъра и айде чао... така беше, докато не отказахме биберона.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #27 -: Декември 29, 2010, 14:27:45 pm »
А дали прохващат наистина, ако слушат различни езици?На мен много ми се иска да е полиглот, затова му пускам на английски, френски и гръцки и наистина се чудя дали "ще прихване" после. Иначе за приспиване вечер си имаме цяла колекция музикални изпълнения - започваме с Бейби слийп ноис и после Моцарт, Бетовен, Бах и пак Моцарт. После изключвам колоните.
Не давам играчки в леглото, защото започва да им пее и гука и заспиването става мисията невъзможна.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #28 -: Декември 29, 2010, 14:43:54 pm »
а, крокодила беше от т.н. приятелчета за леглото. малък, мекичък, с него той се галеше по лицето и така се успиваше, съчетано с помпане на биберона. сладка гледка :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #29 -: Декември 29, 2010, 14:44:28 pm »
Вени, прихващат и то доста. Малката половината цветове ги казва на български, другата на английски. Брои и на български и на английски до 10,а преди известно време като изтресе what`s up и where is the ball и ние с баща й си глътнахме граматиката 8O

А я кажете,/за миналите през това/ как отказахте бибероната, че при нас положението е доста трагично? :? През деня изобщо не се сеща за нея, но дойде ли време за спане си я търси, пробвах да я скрия, но освен реване 2 часа, друг ефект нямаше.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #30 -: Декември 29, 2010, 17:17:21 pm »
Fifa включвайте още един език :)
Значи продължавам да пускам и ще изтегля Бейби Айнщайн, да го тестваме.
Аз да се похваля - купихме си 4м.плат с една приятелка, разделихме го по ширина на две и го занесохме на шивач. Човекът тъкмо излизаше за кафе, примолихме му се и му взехме ние кафе и той ни мина парчетата плат на оверлог и сега си имам слинг :lol: Така, вместо 50 лв. да дам, си направих за 13 лв. слинг. Сега ще разнасям Ники в кривите му дни в него и с студените с него ще го извеждам. Имам си вече спасение и за дните, в които няма асансьор. Абе много съм хепи :lol:

Да си похваля детето - днес е много криво, но пък постоянно прави опити отново да се изправи самичък на крачета. Ама пусти паркет много се хлъзгаааа и постоянно Ники е в поза "жаба" :lol:Много е весело :lol:
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #31 -: Декември 29, 2010, 17:37:04 pm »
8O Жасмин, верно ли ще пускаш Никсън да гледа бейби Айнщайн още на 8 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #32 -: Декември 29, 2010, 17:46:16 pm »
Аууу, а аз дори не знам какво е бейби Айнщайн. Отивам да чета  :D

Извинете за спама
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #33 -: Декември 29, 2010, 17:47:08 pm »
Гледам се Фалите, та и аз да се поФаля - след 10 дневна почивка днес пак извадихме инхалатора. А беше само за два часа на коледното тържество в градината на 23. :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #34 -: Декември 29, 2010, 17:54:02 pm »
:bighug: sia, не я пускай повече, измъчи се това човече  :(
Нямате ли вариант за спортуване- гимнастика, плуване
аз ще записвам Стефи след НГ на гимнастика, казват спорта добре повлиява
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #35 -: Декември 29, 2010, 18:07:12 pm »
8O Жасмин, верно ли ще пускаш Никсън да гледа бейби Айнщайн още на 8 месеца


Ами аз не съм проучила много въпроса, ама разни приятелки ги пускат на бебетата. Нали е Бейби, вредно и е още да го пускам :ask: Ще проуча още, не съм се засилила, засега я караме на клипове, музикални телевизии и музиката преди заспиване. Аз се опитвам и да му пея на различни езици :oops:

sia горкото детенце, много мъчно ми стана като прочетох :( Дано бързо ви отмине :goodluck:

Мини, браво за решението ти да пуснеш Стефи на гимнастика osi_9Аз съм много ЗА спорта и в общи линии едва ще изчакам топло време за да ходим на плуване с Ники за мама и бебе. Много го обичам този спорт, плувам от 6 годишна и искам да предам любовта си към водата на Ники. Мъжо ще го учи пък на салса :D
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #36 -: Декември 29, 2010, 18:30:05 pm »
Аз пък съм на мнение, че трябва да научат българския както трябва първо, пък тогава други езици. Каква е ползвата да знае да брои на 5 езика, а да пишат "матрял" примерно или "инжинер". Иначе кой не иска детето му да е просто - никой. Всички си мечтаем за вундеркинди, ама какво ще излезе от тях, живота ще покаже.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #37 -: Декември 29, 2010, 18:38:27 pm »
Аз съм в отпуск и днес имахме много хубав снежен ден с малките мармоти - София е много приятна сега, няма много хора, парковете са чисти и снежни, а децата са с червени бузки и усмивки до ушите...

Здраве и весели празници на всички ви!

jasmin, честит слинг, на мен точно слинг-шал ми спаси живота, Димана там си живееше и имах свободни ръце и за батко й.

sia, бързо оздравяване, много крива работа да сте болни по празници. Предполагам, че с времето ще се закрепи, но ако имаш вариант, спри я от градина за зимата. При нас Дани беше много болнав, но вече във 2 група е по-добро положението, изграждат имунитет, но при някои дечица си е по-бавно.

mimi26, чуждите езици не пречат на изучаването на родния. Това, което учат сега, трудно ще остане в главиците, освен ако не се поддържа постоянно или ако не живеят в многоезична среда, но развива мозъка и усета за езика. Аз мисля, че всяко умствено занимание е от полза, стига да носи удоволствие на детето, да не е насила.
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 18:43:43 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #38 -: Декември 29, 2010, 19:33:56 pm »
Мармотче, а кой ти беше най-лесния начин за връзване и в кой Димана се чувстваше най-добре?
[/url][/url]
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #39 -: Декември 29, 2010, 21:07:02 pm »
Минавам набързи4ко и се връщам в леглото 4е днес малко в пове4еко ми дойде ставането и пак тези боцкания в яй4ниците  :( .....
Пжелавам бързо оздравяване на всички болни деца  :wink:
Вени, прихващат и то доста. Малката половината цветове ги казва на български, другата на английски. Брои и на български и на английски до 10,а преди известно време като изтресе what`s up и where is the ball и ние с баща й си глътнахме граматиката 8O

А я кажете,/за миналите през това/ как отказахте бибероната, че при нас положението е доста трагично? :? През деня изобщо не се сеща за нея, но дойде ли време за спане си я търси, пробвах да я скрия, но освен реване 2 часа, друг ефект нямаше.

И ние много трудно се разделихме с бибката докато един ден му казах че е ве4е батко а биби имат само бебетата и я скрих на обяд само попита-"биби"? , и аз казах нали ве4е си голям лягай и заспивай ,ве4ерта беше по трудно ,но ...мисля 4е е довреме до самото дете тъй като сме имали много опити но неуспешни
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #40 -: Декември 29, 2010, 21:30:14 pm »
Ние нашата я подарихме на кумчо Вънчо в зоологическата градина. Потърси я един два пъти на заспиване и не се сети повече за нея. Виж като се появи Мила пак почна да пита и да си я търси, но и ние обяснявахме, че е батко и не му трябва и не се сеща съвсем вече :D Иначе като питаше, от време на време казваме, че чайката я е взела от кумчо Вънчо и я е отнесла в морето и там е потънала.
За чуждите езици - сега учат лесно и попиват бързо. Но при нас е малко по-различно, понеже сме в двуезична среда. Аз много се притеснявах да не замажем българския заради немския, но сега вече ги разделя. Вярно родовете не оправя все още, но и това ще изгладим :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #41 -: Декември 29, 2010, 21:49:25 pm »
Мармотче, а кой ти беше най-лесния начин за връзване и в кой Димана се чувстваше най-добре?


"Кръстосано отпред с лента отгоре", удобен е за зимата, подпира и главичката, закътано е на детето. Но пък има деца, които задължително искат да гледат напред и за тях няма да е удобен. Ето от тук се учих на начините на връзване http://www.zilana.com/6instruct-shal.html.

Пробвах и другите начини, както и слинг с халки от приятелка, но не бяха така удобни за Димана. Много зависи от теб и детето, пробвай, ще си намерите вашия най-добър начин.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #42 -: Декември 29, 2010, 22:18:14 pm »
Мдам,на мен този ми беше пробен, когато реших да купя плат.Надявам се бързо да се науча.
Ще пиша после :DДамо да изсъхне, че досега го прах :lol:
[/url][/url]
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #43 -: Декември 29, 2010, 22:26:24 pm »
И ние сме вече болни. Баткото беше на 23 на НГ парти и от 2 дни започнахме със сумтене на носа нощно време и вече сме отново с капки за нос. На всичкото отгоре снощи повърна-мислех си, че се задави с по-голямо парче ябълка. Днес си яде номално, но без особен апетит и вечерта му давах филия и той и нея я повърна. Не съм убедена, че не повърна нарочно, но определено се стича секрет от носа, който може да е причина за това.
Бибата я отказахме малко по-трудно. Търсихме си я 2 дни и плакахме, но с това приключи.
Желая на всички болни бързо оздравяване, а на останалите весело посрещане на Нова година!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #44 -: Декември 29, 2010, 23:33:13 pm »
Бързо оздравяване на болните деца и родители.

Ние влезнахме в черна серия, нон стоп някой е болен, като главния преносител на вирусите естествено е Дара от ДГ. Бебето за сега се държи, до кога, не е ясно.

jasmin_veni, малко раничко ми се струва, на 7 месеца да го учиш на значението на думата НЕ, а и да очакваш, че ще те разбере и послуша :D. Поне в Спок доколкото си спомням, пишеше, че е безмислено да се казва на прохождащото дете на 1год., 1 год. и половина НЕ, просто го отсраняваш от  забраненото място :). И обезопасяваш максимално...


В тази връзка, дъщеря ми, която е абсолютен инат, има моменти в които ме изкарва извън кожата ми. Говоря й нещо, /че трябва да направи или пък да престане да го прави/, гледа ме като биче на червено и продължава, все едно, че на нея не се говори. Колкото стената ме чува, толкова и тя. Такъв тъпигьос :D не съм виждала.
Имате ли такива прояви? Как се справяте? На моменти ми идва да и извия врата. :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #45 -: Декември 30, 2010, 00:23:04 am »

Ние влезнахме в черна серия, нон стоп някой е болен, като главния преносител на вирусите естествено е Дара от ДГ. Бебето за сега се държи, до кога, не е ясно.

Майка ми онзи ден беше с хрема и кашлица и с такова усърдие избягваше Моника да не я зарази. Съшност лекичко и подсушнах, че не ние заразяваме нея, а тя нас. Преди две седмици ни натръшка всичките с разстройство и повръщане, сега с хрема и кашлица. Тя подкихне и се оправи а ние се редим след нея две седмици  :lol:

Албена, за кожата ясна работата. И аз си троша зъбите от стискане, в някои дни е направо невъзможна. Как се справям, ми според ситуацията. Веднъж съм по строга, друг път правя повече компромиси. Гледам да не ми се качва много на главата и да има респект. Засега успявам, ще видим нататъка..

Туто, има вирус с повръщане, който Моника изкара точно така.. повърна два пъти и това беше. Разбрах, че е вирус, защото цялата група в градината се изреди в рамките на 2-3 седмици. Може и при вас да се е случило точно това.  :)

Аа с шаловете, шапка ви свалям. Имам чувтсвото, че ще се вържем на възел и задушим и съм далеч от мисълта да се омотвам в 3 метра плат.  :lol: Аз имам някаква фобия, все ми трябва пространство и повече кислород. Мразя задушни помещения, тъмни пердета, блузи с голями стегнати яки, разни омотващи и стегнати дрехи. В нас винаги свети във всички стаи, няма пердета и щори и лятото е отворено на всякъде за да влиза въздух. Работят компютър, лаптоп, телевизор и всевъзможни неща...
Все нещо ме души значи, особено когато се притесня или ядосам. Пратиха ме за изследване на щитовидната жлеза точно поради тази причина, оказа се че е на нервна почва. Иначе е много красиво и може би удобно, но ще си го гледкам и ще му се наслаждавам от страни.. Ако се омотая в това със сигурност няма да оцелея  :lol:

А какво е това бебе Анщайн? Звучи доста интересно  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #46 -: Декември 30, 2010, 08:53:10 am »
А какво е това бебе Анщайн? Звучи доста интересно  :)
http://www.youtube.com/watch?v=oh99A86HraY
http://www.youtube.com/watch?v=IUT4PmDb1nY

Лидия, това са едни филмчета направени за бебета - снимани са форми, играчки на фона на класическа музика и популярни детски песни. Гледахме ги на около 2. За малко бебе едва ли ще е интересно - музика е достатъчно. Мисля, че Дисни ги купиха. От време на време и сега ги искат като стане дума за "като бях бебе".

Момичета, някоя знае ли къде се продават тези бакугани за да не обикалям много? В книжарниците, в хиполенд? Подариха на единия само и сега е война за този бакуган топче.

Албена - говори ми, говори ;) Ей така както ме гледа и му говоря изсипва айряна на паркета и ми пее песничка после като го питам защо го направи за да види как ще реагирам. Период е според мен.

Весело посрещане на Новата година на всички и да са здравички всички дечица :)
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #47 -: Декември 30, 2010, 09:05:02 am »
Тутто, и при нас вируса почна с повръщане и температура. Сега вече е с ларингит. Но за наша радост, доста лекичко го кара този път. Тя в момента е най-здравата в къщи (ние с баща й сме като настъпени). Не кашля нощем, не се задушава от кашлицата. Явно вече почва да придобива някакъв имунитет.

Мини, Мармотче, ще го мисля още малко оставането й в къщи за зимата. Аз се надявам да почна работа от януари и няма да има кой да я гледа. Всъщност има, ама офертата е от понеделник до петък с преспиване, а на нас хич не ни се иска да се делим за толкова дълго. А иначе майка ми не иска да идва в къщи да я гледа, защото губи 3 часа само в път с градския транспорт.
Не знам гимнастиката дали ще помогне. Аз също от малка тренирах, но не ми попречи да си боледувам. И точно след една бронхопневмония спрях, защото бях качила килограми при захранването след нея и искаха да ме сложат на диета. Майка ми, естествено, беше против и така се свърши с моята бляскава кариера на художествена гимнастичка. :lol:
В интерес на истината една съфорумка ми сподели, че фигурното пързаляне помагало при астма, заради леда и изпаренията, които отделя. Но пък няма толкова малки кънки. Та може би догодина и това ще пробваме.

Пожелавам на всички ви, малки и големи, здраве за новата година!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #48 -: Декември 30, 2010, 09:33:08 am »
 Оф за този инат нз мислех 4е само аз съм така ноявно не съм... така сме ве4е доста време с ината и погледа-"говори си глупостите мамо аз не те 4увам"  :? просто имам 4увството 4е произвеждам електри4ество в такива моменти  :BangHead: направо отка4ам а и май на него му харесва което ме вбесява още пове4е  :lol: баща му като му се скара обя4е за момент се осеща но след миг само се връща и казва -"не" или "ааааа" и пак не прави това което му се е казало  8O
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #49 -: Декември 30, 2010, 10:11:24 am »
jasmin, аз също съм решила да си купя плат за слинг, че Babasling-ът нещо не ни пасна - много го хвалят други мами, но и на мен не ми е удобен, и Бобо някак се гърчи в него... Ти какъв плат купи?

За пързалянето по паркета - защо не вземеш на детето от тези чорапки със силиконови точици отдолу? Гледах вчера в Хит и точно това си мислех, че са много удобни за прохождане.

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #50 -: Декември 30, 2010, 10:22:05 am »
Тутто, и при нас вируса почна с повръщане и температура. Сега вече е с ларингит. Но за наша радост, доста лекичко го кара този път. Тя в момента е най-здравата в къщи (ние с баща й сме като настъпени). Не кашля нощем, не се задушава от кашлицата. Явно вече почва да придобива някакъв имунитет.  

Вероятно е вирус, защото тази нощ Криси ми вдигна и температура. Преди два дни мъжът ми се оплака, че му се повръща и сутринта беше повърнал, а през деня се оплакваше, че се чувства кофти. Аз също не се чувствах много добре и нещо ми тежеше на стомаха, но си мислех, че е от много ядене на Бъдни вечер. Аз не съм повръщала, но ми се повдигаше и на мен. Ще видим сега малкия дали и той ще започне..Дано само изкара по-леко,че не мога да ги гледам как повръщат.  :(

Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената. След това има малко рев и буквално 2 мин. след това отново продължава :x.За разливането на чай, мляко, вода-това е съвсем нормално при нас, но той започва много да човърка по техниката и направо полудявам. Ръчка по контактите, по тв, по компа, всичко.. Всичките чекмеджета и шкафове, които се затварят с едни специални приспособления дето се щракат за да се отворят се отварят от него без проблем. Аз направо се втрещих като го видях как си ги отваря.. Мисля си, че ако го дам на ясла ще ми се оплакват много от него.. И говори много неща, които не ми харесват-"луд", "гупак", "тъп" :?... Като му се скара някой и той се обръща и казва: "Ти си гупак!" :x
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 10:27:28 am от Tutto_bene »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #51 -: Декември 30, 2010, 10:25:15 am »

За пързалянето по паркета - защо не вземеш на детето от тези чорапки със силиконови точици отдолу? Гледах вчера в Хит и точно това си мислех, че са много удобни за прохождане.

Тези чорапки изобщо не са удобни. Събуват се, извъртат се и т.н Все ги обувахме, и след 5 минути бяха вечно сабути. Имали сме и като чорапки и като търлъчки и като пантофки... :)

cygnus благодаря за линка. Ще погледна  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #52 -: Декември 30, 2010, 10:33:48 am »
 :? lidia, много тъпо тогава, уби ми ентусиазма...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #53 -: Декември 30, 2010, 10:46:23 am »
Аз бях купила на моите такива сандалки от плат с точици отдолу. Бяха ми много удобни.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #54 -: Декември 30, 2010, 10:52:35 am »
Момичета, имам нужда от съвет.
От месец децата спят на климатик понеже сменихме детската със спалнята и сега тяхната стая е по-голяма а с климатика топля и банята, което няма как да се случи с радиатор, върху който преди слагах съд с вода за да овлажнява въздуха.
От както са на климатик са с непрекъснато запушени носове нощем, събуждат се, капя физиологичен разтвор и пак заспиват.
Мисля да купя овлажнител, но нямам представа вършат ли работа и кои бихте ми препоръчали.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #55 -: Декември 30, 2010, 11:29:56 am »

Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената. След това има малко рев и буквално 2 мин. след това отново продължава :x.За разливането на чай, мляко, вода-това е съвсем нормално при нас, но той започва много да човърка по техниката и направо полудявам. Ръчка по контактите, по тв, по компа, всичко.. Всичките чекмеджета и шкафове, които се затварят с едни специални приспособления дето се щракат за да се отворят се отварят от него без проблем. Аз направо се втрещих като го видях как си ги отваря.. Мисля си, че ако го дам на ясла ще ми се оплакват много от него.. И говори много неща, които не ми харесват-"луд", "гупак", "тъп" :?... Като му се скара някой и той се обръща и казва: "Ти си гупак!" :x

Просто идея, пробвай да смениш подхода. Пробвай с говорене, с ограничения, с по различни наказания. С поощрение например: Ако си добър днес ще направим разходка до Зоопарка...
Туто с крещане не става. Децата решават, че това е позволено и започват и те да крещят. Естествено ние не сме машини и всеки си изпуска нервите, но това не би трябвало да се превръща в ежедневие, защото става нещо нормално и след това е трудно да се коригира. Боря се и аз със себе си всеки ден....

:? lidia, много тъпо тогава, уби ми ентусиазма...
Съжалявам за което.. :) Когато Моника беше бебе и аз ги видях и също като теб реших, че ще са много добре. Отгоре бяха с различни животинки, шаренки, плетенки, топлички, мекички... С две думи супер. И резултата, за две убувания развлечени и изобщо не ги и ползвахме след това. А ако ти кажа, че и взех 5-6 чифта .. :) И аз като теб останах много разочарована.
След това и взех на Колев и Колев едни буйки и с тях и беше много удобно. Лекички, стабилни, не се парзалят..А и не бяха скъпи. разбира се, от тогава минаха 3 години, сега може да са излязли по различни и хубави неща.  :) Просто споделям.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #56 -: Декември 30, 2010, 11:41:23 am »
Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената.

Тутто, вземи сериозни мерки да си стабилизираш психиката. това, това, което правиш, няма да доведе до желания от теб резултат у детето, а точно обратното - ще постигнеш трайни поражения върху детския характер и психика.

проблемът е изцяло в твоята глава, а не в детето - казвам го категорично! вместо да се радваш, че имаш жизнено, активно и любознателно дете, ти се опитваш да го подтискаш, да го наказваш за нещо, което е нормално и природно за възрастта му, показваш му агресия и нерви. що не земеш направо едни пранги да му туриш на краката и ръцете, да ти седи мирен и тих?

боже, напоследък не вярвам, че чета такива неща от жени, родили деца след дълги години стерилитет и жажда за дете...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #57 -: Декември 30, 2010, 12:13:41 pm »
Албенче,аз от известно време съм започнала така зверски да му крещя на Криси :?..Просто не ми издръжат нервите, защото непрекъснато нещо прави. То не е тропане и вдигане на шум до небесата. Комшията под нас заяви, че му бил за 10, а и той има 2 деца..Дърпам ушите, наказвам до стената.

Тутто, вземи сериозни мерки да си стабилизираш психиката. това, това, което правиш, няма да доведе до желания от теб резултат у детето, а точно обратното - ще постигнеш трайни поражения върху детския характер и психика.

проблемът е изцяло в твоята глава, а не в детето - казвам го категорично! вместо да се радваш, че имаш жизнено, активно и любознателно дете, ти се опитваш да го подтискаш, да го наказваш за нещо, което е нормално и природно за възрастта му, показваш му агресия и нерви. що не земеш направо едни пранги да му туриш на краката и ръцете, да ти седи мирен и тих?

боже, напоследък не вярвам, че чета такива неща от жени, родили деца след дълги години стерилитет и жажда за дете...



Защо ли не съм очаквала нещо по-различно от теб? Дори предположих какво ще напишеш ти или някои други тук/те си знаят кои са/. На някои хора тук постингите са винаги с един и същи тон и става доста неприятно да се чете и пише. Предполагам, че сега всички, които се оплакаха от непослушните си деца се чувстват засегнати, че са тъпи и неспособни да възпитат децата си.. 
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 12:29:29 pm от Tutto_bene »
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #58 -: Декември 30, 2010, 12:29:26 pm »
Бени, Не мисля, че има родител, който да не е повишил тон никога, дори и тези, които го пишат, не го вярвам ;) Децата тук са на различна възраст и просто са забравили ;) :)
Със сигурност jam е права за нервите,че децата не трябва да виждат нерви и да чуват крясъци. Не винаги е възможно да се избегне, но поне да го сведем до минимум.
В такива моменти когато се чудя за викове ли е, за шамари ли е ситуацията, си спомням, че това е, което всъщност исках, докато толкова години ми беше тихо и подредено в къщи и си мечтаех да се препъвам в играчки, да са ми изрисувани стените и да е нестихваща гюрултия в къщи. Е , сега едната стена в хола е цялата в пастели. Ами аз всъщност ... това искам :) Ние самите толкова добре знаем какъв дар от Бога е тази гюрултия в къщи :) Нека й се наслаждаваме, защото като пораснат децата вече няма да искат да са при нас за много време, всеки ще си има интереси, приятели и после семейство.
Нацелувайте ги всичките непослушковци от нас и нека през Новата година да са здрави, щастливи и усмихнати и да стават все повече и повече и повече :)
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 12:47:25 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #59 -: Декември 30, 2010, 12:31:36 pm »
Защо ли не съм очаквала нещо по-различно от теб?

честно казано, и аз не съм очаквала нещо по-различно от теб.

поради това и няма да разбереш, че аз ти говоря не от позицията на вечния критикар, а от опита на човек, който лично е минал през това, което описваш, и е брал горчиви плодове от поведението си....

ама нищо - по-лесно е да се нацупим, да махнем с ръка и да си кажем - тая пак ни разбра на криво, тая пак се заяжда злобно и да продължим "зверски да крещим" на детето си "само от време на време"....

ич не бих се старала да ти пиша, ако не ставаше дума за невинна детска душичка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #60 -: Декември 30, 2010, 12:35:58 pm »
Бени, Не мисля, че има родител, който да не е повишил тон никога, дори и тези, които го пишат, не го вярвам ;) Децата тук са на различна възраст и просто са забравили ;) :)
Със сигурност jam е права за нервите,че децата не трябва да виждат нерви и да чуват крясъци. Не винаги е възможно да се избегне, но поне да го сведем до минимум.
В такива моменти когато се чудя за викове ли е, за шамари ли е ситуацията, си спомням, че това е, което всъщност исках, докато толкова години ми беше тихо и подредено в къщи и си мечтаех да се препъвам в играчки, да са ми изрисувани стените и да е нестихваща гюрултия в къщи. Е , сега едната стена в хола е цялата в пастели. Ами аз всъщност .. това искам :) Ние самите толкова добре знаем какъв дар от Бога е тази гюрултия в къщи :) Нека й се наслаждаваме, защото като пораснат децата вече няма да искат да са при нас за много време, всеки ще си има интереси, приятели и после семейство.
Нацелувайте ги всичките непослушковци от нас и нека през Новата година да са здрави, щастливи и усмихнати и да стават все повече и повече и повече :)


Е то и аз това имах предвид, че няма родител, който да не вика. Но оставам с впечатление, че ми се забранява да напиша какви бели и свършило и моето дете... Нали все пак споделяме опит. Излиза, че някои хора просто не трябва да се оплакват, а други може..
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #61 -: Декември 30, 2010, 12:52:12 pm »
jasmin, аз също съм решила да си купя плат за слинг, че Babasling-ът нещо не ни пасна - много го хвалят други мами, но и на мен не ми е удобен, и Бобо някак се гърчи в него... Ти какъв плат купи?

Памучно трико. Ако искаш и имаш как, завърти до нашия квартал. Тук има платове на килограм и днес дойде мъжът на една приятелка. Едно парче плат 4.2м. разделено на две по 75 см. му излезе 14 лв.

Лисе, а защо спят на климатик? Ние пускаме обикновена електрическа печка на реотани да топли докато си легнем (към 12ч. Значи работи от 20 часа) и като лягаме я изключвам. До сутринта е топличко.Е, не като лято...ама...обличам го с пижама, памучен чувал и одеало и му е добре :) За лиматика нали знаеш, че трябва да миеш филтъра всеки месец, за да няма алергии.
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #62 -: Декември 30, 2010, 13:12:45 pm »

Лисе, а защо спят на климатик? Ние пускаме обикновена електрическа печка на реотани да топли докато си легнем (към 12ч. Значи работи от 20 часа) и като лягаме я изключвам. До сутринта е топличко.Е, не като лято...ама...обличам го с пижама, памучен чувал и одеало и му е добре :) За лиматика нали знаеш, че трябва да миеш филтъра всеки месец, за да няма алергии.
Ами защото живеем в много стара кооперация, на последния етаж. Под нас апартамента е празен, над нас таваните ни текат на главите защото покрива е в трагично състояние. То затова и разменихме стаите защото спалнята се оказа единствената незеленясала все още стая:( И ако спра климатика даже и за час, всичко изстива и става много студено. нямаме изолация все още. Самият апартамент е много усоен. Спалнята е единствената стая където напича слънчице ама кухнята за съжаление не е там:)))))))
И нали ти казвам, с климатика затоплям и банята, защото непрекъснато се мият дупета. С радиатора няма да мога да стопля стаята, коридора и банята а и ще ни е доста по-скъпо:)
Затова търся варианти. Ако овлажнителя не върши работа...? незнам какво друго да измисля.

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #63 -: Декември 30, 2010, 13:20:44 pm »
Лис, аз не съм наясно с овлажнителите, но неколкократно съм чела отговори на д-р Бърди в съседната тема, че в никакъв случай не се препоръчва такъв уред при деца.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #64 -: Декември 30, 2010, 13:45:19 pm »
според мен влажна кърпа метната на сушилник е добър вариат.
сега разбирам, че при вас печка не важи. най-добрия отоплителен уред според моя приятелка е маслен радиатор с мокра кърпа отгоре.
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #65 -: Декември 30, 2010, 14:12:17 pm »
Лис, според мен лично не е добра идея да спят на климатик. Аз съм много доволна от конвекторните радиатори. Бяхме купили за едната стая, после покрай Стефи разбрах, че още ги има и взехме и за другата. Има размери според размера на стаята - ако вземеш достатъчно голям ще ти топли и коридора и банята. Има различни фирми - нашите са Адакс. Така не се изсушава въздуха и се отоплява чрез естествена конвекция на въздуха. Нагласяш си му температурата то има реле и си изключва като я достигне.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #66 -: Декември 30, 2010, 14:37:42 pm »
Лисе, само да те питам. казваш, че имате влага и мухал в апартамента. Защо ти е тогава да овлажняваш? При нас сложихме климатика в коридора. Така обдухва и загрява до -5 градуса. Ако паднат повече температурите имаме локално парно с котле в мазето. Палим него, защото през деня само с парното няма кой да му слага и да е топло, а вечер като тепърва загряваме си е мисия невъзможна да загреем бързо. Ние сме в къща и конденза при нас също докарва мухъл. тази година ще сложим външна изолация на цялата къща, дано не е така. В хола ремонта от лятото отиде по дяволите.   :x та Моника миналата година подкашляше, но при нас е по скоро от влагата, не от сухия въздух. Тогава взехме влагоуловител, но голям уред, който си събираше по литър вода на ден. Така ограничихме мухала и течовете по стените и тавана. Сега пускам влагоуловителя с климатика и нещата са горе долу прилични. Ще избутаме още 2-3 месеца пък лятото ще го мислим. Климатика изсушава въздуха, може и той да е причината в спалнята да нямаш мухъл.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #67 -: Декември 30, 2010, 14:48:08 pm »
Запис и от нас:

Най-накрая сме си вече вкъщи след Коледната одисея с голямата фамилия. Само дето и тримата сме малко сополиви. Като че ли детето най-бързо се оправи, а ние с баща му още покашляме. Иначе беше много хубаво. В такива моменти осъзнавам колко много пропуска детето ми и бабите и дядовците му, защото са далече.
Дребният е станал супер хитър. И много добре разбира, като му се каже "не". Като не му изнася, отива и се крие при другия (и се хили). Иначе според майка ми бил много жив и палав (аз и брат ми не сме били такива). Според мъжа ми е, защото почти навсякъде му е разрешено да пипа. Естествено, прави много бели, но сме се опитали поне опасните неща да ги качим нависоко. Когато не остава друго, спасението е една решетка на вратата на стаята му и там може да прави каквото си иска. Понякога се чудим как успява да му роди главата такива пакости. Гледаме да не повишаваме тон, но понякога и едно по-решително "не" е нужно.
Много се притеснявах дали няма да ходи да дърпа играчките на елхата, но той не я удостои с никакво внимание.  :lol:
Жасмин, ако искаш да понаучи някоя дума на друг език, според мен не му пускай английски, френски, немски и други едновременно. Спри се на един и нека само такъв да слуша! А че ще смесва езиците, това е напълно нормално в такъв случай. В някакъв момент ще ги "подреди".
Ние имаме такива чорапки със силиконова подметка и вършат идеална работа. По-дебели са и все още не може да ги събува.
туто, и моят пипа много по контактите (обезопасени са), по компютрите (моя най-редовно го пуска и изключва или ми вади кабелите отзад, но сега съм го завъртяла така под бюрото, че да не му е лесно достъпен, може би ако можете да го вдигнете нависоко, ще е по-добре), да не говорим на какво ми е направил мобилния телефон (вече беше веднъж на ремонт след негова игра), но него така или иначе съм го отписала, а баща му си взе нов, който да издържа на удар.  :lol:  А на комшият му кажи, че съжаляваш, но детето ти не е от най-кротките. Ако неговите са такива, може да вземе и твоето, да видим как ще се справи с него. Много обичам хора, дето дават акъл - "Моето така добре съм го възпитал, че никога не е правило ...". Вярно ли? Просто много хора не искат да приемат, че децата са различни, защото така им изнася. Ами, палаво е детето. Да си уплътни комшията тавана, ако толкова му пречи! Ние с мъжа ми и свирим. Има късмет, че не сме му ние съседи.  :wink:

Да ви оздравяват болните дечица и весело посрещане на новата година!  :)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #68 -: Декември 30, 2010, 14:56:09 pm »
Стефи, незнаех.
Отпада тогава варианта с овлажнителя и ще мисля отново за идеята от Дони, а този климатик ще го сложим в другата стая явно.
Лиде, влажно е в хола и малката стая където им беше детската, но в спалнята нощем заради климатика въздуха е много сух. Напролет мислим да санираме и да правим покрива но дотогава дано не "ги повредя" децата.
Слагам мокра кърпа, но тя не върши работа.
Много ви благодаря.
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #69 -: Декември 30, 2010, 15:02:47 pm »
Да се включа и аз по темата за палавите деца и не-то. Хората много обичат да казват - ооо момиченцата са супер, мдаа, но както блу скай е писала по-горе, много съм се чудила как им ги ражда акъла такива бели. За подвизите на Деси съм писала много, Елена не й отстъпва по нищо, дори при нея ината и тръшкането са в пъти повече. Факт, че Деси не ми се е тръшкала, но за сметка на това сестра й сега наваксва.
Това което ние открихме и работи при нас е просто пълно обезопасяване и вдигане на всичко на високо. Ние нямаме много мебели в къщи, но и малкото което могат да стигнат е вдигнато и прибрано в горните кухненски шкафове, а на долните сме махнали дръжките, защото заключвачките у нас не работят, "разбират" ги за секунди :lol: :lol:
Цветята ги бях барикадирала с дивана, но при нас позволява, защото имаме една обла извивка на стената където сложих цветята и затворих с дивана.
За мен това е начина, защото не е здравословно нито за майката нито за децата по цял ден да вървим след тях и на некаме :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #70 -: Декември 30, 2010, 15:11:23 pm »
НеМа лесно викам, ама доста време ми беше много скучно!
Та сега пея одата на радостта, ако не успея да уцеля бивните на някой полегнал слон нощем!
А все по-весело ще стане, щото Митака си поръча братче!

Относно чорапките, той не понася пантофи, така си седят три размера,
чакат Калина, а е обут с такива чорапки вече две години!
Купува се един чифт, пробва се, ако не става са идеални за гумени ботуши!

Лисе :hug2:, живот и здраве да е, ще направиш ти апартамента хралупка, сигурна съм!


Подкрепям Стефи, ние също обезопасхме всичко, но също казвам и Не,
защото смятам, че не самата дума, а категоричността на тона с който се казва е по-важен!
Друг е въпроса дали хваща място, защото у нас при Митака това вървеше,
но Калина е любопитна колкото си иска и ни тон , ни нищо са в сила!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #71 -: Декември 30, 2010, 15:12:14 pm »
иииииииии познайте кой ще има първи нов зъб за новата година :lol: чудя се що не спи и като пипнах ме одраска едно ъгълчееее....толкова съм щастлива, че цял ден го разнасям в слинга и го целувам (щот не може да избяга от него :lol:)а той ми хапе ръката :D
честно, вече мислих, че ще остане без зъби  :oops:
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #72 -: Декември 30, 2010, 18:45:26 pm »
Ей, Вени, честитоооо!

Весело изкарване на мамите и децата утре!


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #73 -: Декември 30, 2010, 19:16:16 pm »
Здравейте и от нас...
 :)
Искам да ви пожелая много здраве и радост през новата година.
Болните да оздравяват, палавите дечица да са пак палави и здрави най-вече.
Аз също понякога имам проблеми с Антъни, защото той има особеността да прави нещата по специфичен начин и ако не са направени както той иска, истерията е сигурна.
При нас работи само и единствено говоренето с бавен тон и глас, както и разсейването.
Откакто минаха 4 годинки стана доста по-лесно общуването, но основно аз мога да се оправям с тях най -безболезнено.Защото винаги се старая аз да се нагодя към тях, а не обратното.Опитвам се да им обръщам много внимание, ако изпаднат в истерия, им знам "цаката" отвличам вниманието с любими неща, които пазя в подобни случаи/някоя позабравена играчка, бонбони ;), и пр./Защото това е период, който се израства и към 6-7 година стават съвсем различни децата.Знам го от опит.
През уикендите ги водя на плуване, в центрове да тичат и лудуват и като се върнат са толкова уморени, че нямат сила да беснеят у дома и са много кротки.Дори сами си лягат да спят следобед...
Което разбира се не значи, че не викам понякога.Но те знаят, че за да викна, значи нещата са сериозни и хич не им е приятно.
Туто, винаги можеш да се оплачеш във форума.
Но не трябва да приемаш толкова навътре коментарите.Опитай се да погледнеш нещата от друг ъгъл и да потърсиш грешките и в себе си.
Аз много се дразня, когато мои приятели, хора, които много обичам, наричат сина си/на 3 и половина годинки/ "ужасно лош", "непоносим", "идиот" и прочие епитети.
направо издивявам.Синът им е прекрасен...
Всеки път, когато се оплакват от него, им казвам да ми го дадат на мене, че аз го искам :)Сега са го пратили за една година в България.Е не ги разбирам тези хора и това си е :x

Е, стана малко дълго, ще ме извините:)
Поздрави на всички


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #74 -: Декември 30, 2010, 20:13:48 pm »
Емче,  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #75 -: Декември 30, 2010, 20:22:24 pm »
Жаси, честито ви зъбче! Няма да остане без зъби- не бой се! На нас първият ни изби на 1 г. и 1 седмица!И досега са...цели 2 на брой!
За НЕ-кането...Много ми е криво ама и аз се увличам да го практикувам, а пък детето ми е още толкова малко...Много по-трудно е да си родител, отколкото някога съм предполгала, но и хиляди пъти по-сладко, отколкото изобщо съм могла да си представя...
За чорапките- Йосиф проходи точно с такива с цяло силиконово стъпало- не му беше удобно вкъщи с буйки, с други чорапи се пързаляше.Използваме ги като пантофи- с по-тънко чорапче отдолу, за да му е топло.Нашите са на Sterntaler и са скъпички, но само такива намерих изцяло силиконови отдолу- Струват 12.70лв. в Unique Kids или Babytoria в мола на "Цариградско шосе". Ето такива:http://www.uniquebg.com/?go=product&p=detail&itemId=660
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 20:25:09 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #76 -: Декември 30, 2010, 20:47:25 pm »
Ема, щастлива съм да те "видя" тук!

Аз реагирам по същия начин когато някой нарича детето си с такива имена!
Калина е дивачка, такава маймунка, изобретателна, прекрасна!
Митко и се дразни защото се меси в неговия установен вече ред,
но нашата задача е да им покажем, че те са един до друг във всичко!
Обичам този си живот с всяка трудност за която мечтаех!

Жаси, честитио зайче-николайче!
Според нашата педиатърка тенденция било,
все по-късно да се появяват първите зъбки на бебетата.
При нас той се сдоби с първи зъб на 10 месеца, тя на 8.   
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #77 -: Декември 30, 2010, 21:00:17 pm »
Ема, и аз се възмущавам на мои познати. Майката нарича децата си "ужасни", "Отвратителни", "Изроди", "Не мога да ги дишам"...и вече не се виждаме с нея.
Инке, ще пробвам и аз такива чорапи, че буйките и обувките ги изритва.
Мише, моите също са избили късно. Ако ще да избиват късно, но да са здрави, че аз съм с такива зъби, че...под пломба, идеално изчистена, избива кариес. А самите зъби са ми много трошливи. Знам, че е ген.

Да ви кажа, цял ден съм със слинга и ми е екстра. И ники много му се забавлява, понеже плата е еластичен и пружинира нагоре-надолу и той се радва.
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #78 -: Декември 30, 2010, 21:41:59 pm »
Добре,че отворихте приказка за "не"-то.От 3 дни за съжаление аз май не спирам да повтарям "не".Митко е във някаква фаза на страшен инат.То нормално да прави бели,но при него изобщо не действа номера с отклоняване на вниманието ако ще и звезди да му покажа.Като си науми че иска дадено нещо и друго не признава.Тръшка се на пода и си бие главата във земята 8O.Досега не съм се сблъскавала с такова нещо-брат му беше един кротък характер.Та приемам всякакви съвети.
Жаси,честито зъбче :)

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #79 -: Декември 30, 2010, 21:55:02 pm »
парси, и моят се хвърля на пода да се тръшка. Баща му в някакъв момент го пита дали се е успокоил. Трябват нерви, а това още е далече от истинското тръшкане.

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #80 -: Декември 30, 2010, 21:59:28 pm »
Леле,ти направо ме успокои :).Не знам как може да стане по зле :).Поне тук може някой да ме разбере.със някои майки от моето обкръжение като споделих ме гледаха все едно детето нещо не е в ред :lol:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #81 -: Декември 30, 2010, 22:02:24 pm »
И Преслава се тръшка, хапе се, скубе си косата, удря си главата в пода или близката стена, напвъва се нарочно да реве, потичат й лиги от устата- абе пълна програма
и аз подминавам с ингор, или я гушкам докато се успокои, в зависимост от това какво ми позволява да направя  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #82 -: Декември 31, 2010, 01:14:09 am »
парси, за момента тези прояви продължават не повече от 3-4 минути, а иначе мъжът ми ми е разправял за един от големите му синове - класическо изпълнение в супермаркета с доста по-голяма продължителност и околните те гледат на кръв защо не си го възпитал това дете. Де да знам. Сигурно и аз така съм си мислила преди да имам дете.
Миналата година на едни съседи детето им направи такава сцена. Рева, мята се сигурно повече от 30 минути. Май искаха да ходят някъде, а детето не искаше.
Така че има и по-зле.  :wink:

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #83 -: Декември 31, 2010, 03:18:03 am »
Аз като се замисля, още не съм чула "да" от Кристина. Съгласие или желание се изразява с нещо подобно на "ъхъм". Това е например като я питам дали ще ходим да се къпем/обожава да виси в банята/ или дали иска вода,храна, сок и т.н. Виж, "НЕ"-то не и излиза от устата. Пък по отношение на тръшкането сме пълна програма - мятане на пода, сядане в локви, крещене, дране... абе всички екстри.Днес например, докато се опитвах да я изкарам от банята/защото не беше време за къпане/, а пък тя си отваря всички врати, така ме плясна,че изпуснах чашата с вода която държах и тя се счупи на сто парчета.
Забелязала съм, че като й кажа "не", вече напук прави точно това. Елхата е цялата опоскана,счупи държачите на всички топки.
Честно казано, доста често ми иде да и крещя, но успявам да се въздържам.
Един единствен път си изпуснах тотално нервите, и дори я наплясках, но излизайки от тоалетната я заварих качена на един стол/който си беше придърпала/ и гледаше през отворения прозорец. То естествено аз бях виновна, че съм оставила отворен прозореца,но така ми причерня, че и загрях памперса с няколко шамарчета. На нея  и мина след половин час, а мен ме тресе гузна съвест 1 седмица.
Децата просто са различни, едни са спокойни и уравновесени, други темерутести, трети емоционални. Просто всеки трябва да намери пътя към детето/децата си.
 
 А най  ме дразнят майки като почнат: ама то мойто най -буйното, най-палавото, най-непослушното, все едно всички други деца са по-добри от нейното собствено, и сигурно очаква съжаление каква съдба я е сполетяла. :?
« Последна редакция: Декември 31, 2010, 03:22:29 am от Fifa »
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #84 -: Декември 31, 2010, 09:23:35 am »
Ами аз не се дразня на детето ,че е такова-все пак е бебе на година и половина.Дразня се на себе си,че не мога да намеря правилния подход  :?.Иначе вече съм наясно с поговорката "Голям залък хапни,голяма дума не казвай!"Племенницата ми беше същата работа и аз тогава си казвах-"Леле,това не бих го допуснала".То затова не се говори май много :).
« Последна редакция: Декември 31, 2010, 09:26:31 am от parsi »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #85 -: Декември 31, 2010, 10:01:28 am »
Моника престана да се тръшка и да пищи, но сега естествено имаме нов корозионен номер. Цупим муцунката тип "Многострадална геновева" и започват едни хълцания достойни за драматичния театър. Примигва с очички и чак някоя сълза тръгва за доказателство на нейното страдание. Например като се качихме в Хиполенд, много застрада за един Мики маус който беше само 90 лв. Това беше преди рождения и ден и Коледа. Много ме трогна, но си остана без Мики Мауса  :wink: Така, че вече знам. Радвам се, че сме отминали някой от цирковете, но знам, че ще дойде още по голям и все съм нащрек  :lol:
А за тръшкането, преди съм си казвала, леле колко невъзпитани деца. Горките деца. Няма кой да им обясни и да ги погушка. Сега си викам, ох горката им майка. Те добре си се премятат и крещят, ама като знам какво и е в душата  :lol: Сега и е адски неудобно и се чуди как да го накара да спре.  :)

Моника много обича крем карамел. Правя в малки купички с по малко захар, уж да консумира по малко захар и сладко. Тя си има свой ритуал в яденето. Бърка го, докато стане на кайма и след това го яде. Точно преди 5 минути докато бъркаше, половината отиде на мокета в хола. Ми с мокри кърпи си го изчисти детето. Е с малко драми и муцки, не беше много доволна от това, но си го изчисти  :) Изчистих с прахосмукачката преди час, сега си остри моливите и половината боклук е долу отново на мокета, след малко и прахосмукачката ще си пусне и знаете ли, от части започва да пази и да се съобразява. Ако не иска, нося моливите и острилката към кофата без драми, просто ей така: Ти мажеш и не прибираш, аз хвърлям и прахосмукачката е вече в ръцете и. Ако не я вземе, моливите са в кофата. Така се научи и от 2-3 седмици си подрежда всичко, за награда слагаме листче в нейното джобче за послушание и накрая на седмицата тя си избира наградата  :)
« Последна редакция: Декември 31, 2010, 10:05:28 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #86 -: Декември 31, 2010, 10:04:10 am »
... Дразня се на себе си,че не мога да намеря правилния подход  :?.

Това важи и за мен, иначе си признавам, че съм от майките които казват, че детето им е "ужасно" в смисъл инато до проклетия. Което всъщност ако се развие, ще прерасне в устояване на позиции или амбиции. Като беше по малък беше много ама много трудно съжителството ни. Не можем де факто нищо да правим, нито навън нито у дома. За щастие този период отмина. Това ме крепеше и търпеливо чаках, е побелях ама нали мина. :wink: Децата искат внимание, не бой и крясъци. Като бебе до към 2 годишна възраст, често го удряха непознати деца до като беше в количката или като си играеше. Беше много свит и не контактен, бягаше от децата, страхуваше се от тях, до като един ден не му просветна и започна и той да прави същото, без да е ходил на ясла/градина.
Сега е свръх контактно и общително дете, даже прекалено доверчиво, което малко ме плаши и добро, когато му е забавно и интересно. От раждането до момента има голям прогрес, това го пиша за успокоение на майките на 1-2 годишните деца. Всичко минава и заминава, лошото е че ние като общество сме такива викащи, кряскащи, сочещи и удрящи. Това сме видели и виждаме, знаем че не ни харесва и въпреки всичко го правим, много ми е трудно да се удържам и понякога пляскам.
За това вината е изцяло моя и на обкръжението около мен, не детето.

Весело посрещане на Новата година, с пожелание и надежда да по добра, здрава и късметлийска.Наздраве от нас  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #87 -: Декември 31, 2010, 10:36:46 am »
Докато се включа и тя седмицата отминала...

Момичета дайте съвет, на какъв специалист да заведа Ники. Кашлицата и сополите от 08.12 не минават. Два антибиотика, куп сиропи, нищо не помага. Потърсих второ мнение при белодробен специалист, предположи бронхиална астма или някакъв вид респираторна астма и изписа към Вентолин-а Зиртек. В понеделник сме на "вторичен" преглед, но до момента не виждам раздвижване. Нито се подобрява, нито се влошава състоянието. Нощем почти не спя, защото все се надигам да чуя дали диша. Такава давеща кашлица има на моменти, че свят ми се завива.

Гледам нищите темата за езиците - обучение на два езика паралелно при малки деца не е проблем, стига да е с еднаква интензивност. Правописът се учи в училище, той няма нищо общо със слуховото възприятие.

Детските капризи, тръшкания и бели наистина могат да подлудят човек. Още по-сложно става, когато говорим за две деца, с малка разлика. Уж сходни по възраст, а в същото време с различни нужди, децата са трудни за "управление". Изискват се много  нерви и търпение, които в ежедневието човек губи по един или друг повод. Преди време мисля, че бях споменавала книгата  The happiest toddler on the block ( http://www.amazon.com/Happiest-Toddler-Block-Well-Behaved-Four-Year-Old/dp/0553802569 ) - в нея има много интересни тактики, само време не ми остава да я довърша и да цитирам откъси.

Здрава и успешна Нова Година на всички! Весело посрещане на 2011г., нека донесе мъдрост и търпение на всички ни!
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #88 -: Декември 31, 2010, 11:59:06 am »
ей парси, много точно е това за залъка  :D,  аз ако знаеш колко акъл давах, на моя приятелка, ама това беше преди да ми се случи на мен майчинството.  :lol:
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #89 -: Декември 31, 2010, 13:30:22 pm »
Fifa вашият случай ми напомни за мен. Като съм била на 5г. съм решила, че мога да скачам с чаршаф-парашут от третия етаж и майка ми ме е заварила на прозореца. Това беше един от малкото случаи, в които ми теглиха пердах.
Лятото видях как една майка шамари през лицето детето си, защото не давало играчките си на другите, а им ги взимало и ми стана много мъчно. През лицето шамар е много голямо унижение за детската психика.

Ние изкарахме тежка нощ. Зъбчето само на едно място е пробило венеца, а другата част още не е. Малкия се скъса да пищи. То не беше Дентокинт, кърмене, разнасяне...Горкичкото много го боля.
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #90 -: Декември 31, 2010, 14:03:53 pm »
Вземи си Дентинокс или Калгел и мажи венеца, където пробива зъбчето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #91 -: Декември 31, 2010, 14:38:28 pm »
Вземи си Дентинокс или Калгел и мажи венеца, където пробива зъбчето.
Аз ползвам Бочко, Калгела по-силен ли е?
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #92 -: Декември 31, 2010, 14:45:22 pm »
По мое време нямаше Бочко за венци, само за дупе. :D Но от двата, които съм ти предложила Дентинокса е по-силен.
Първо пробвай на твоите венци дали има ефект.
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #93 -: Декември 31, 2010, 15:00:50 pm »
бях споменавала книгата  The happiest toddler on the block ( http://www.amazon.com/Happiest-Toddler-Block-Well-Behaved-Four-Year-Old/dp/0553802569 ) - в нея има много интересни тактики, само време не ми остава да я довърша и да цитирам откъси.
много би ми било интересно :)
Весело посрещане на Новата година на всички!
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #94 -: Декември 31, 2010, 15:37:10 pm »
аничка, аз четох The happiest baby on the block и не останах очарована. Общи приказки ми се сториха. Нали не бъркам автора - Dr. Harvey Karp? Имам тук една друга поредица, подарък от шефката ми. Тя твърди, че била страхотна - казва се The baby whisperer (3 книги имам от нея). Като стигна до тях, ще ви кажа дали и на мен са ми се сторили полезни. Иначе за развитието на детето много ми хареса книгата на детския психолог Ремо Ларго - Babyjahre. Швейцарец е и пише на немски. За съжаление, не знам дали е превеждан на други езици. Иначе има и други произведения.

Весело посрещане и от нас!  :)

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #95 -: Декември 31, 2010, 16:31:10 pm »
Весело посрещане на Новата Година!Нека през Новата година сме здрави и много щастливи!От сърце желая другата година това да е най-пълната темичка и все повече момичета да сбъднат мечтата си!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #96 -: Декември 31, 2010, 17:27:49 pm »
И Преслава се тръшка, хапе се, скубе си косата, удря си главата в пода или близката стена, напвъва се нарочно да реве, потичат й лиги от устата- абе пълна програма
и аз подминавам с ингор, или я гушкам докато се успокои, в зависимост от това какво ми позволява да направя  :D


Като чета това все едно чета  описания на състоянията на моя Момчил  :wink: като добавя посиняването картинката е пълна  :wink: и съм принудена да го успокоявам тъй като с това посиняване ми изправя косата  8O ....явно е някакъв период но май доооста дълъг  :lol:

Весело посрещане и от нас на Новата 2011! :D :bighug:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #97 -: Декември 31, 2010, 18:32:34 pm »
:)Аз нали се пошегувах на Коледа Алекс като проходи, че Дани ще проходи на Нова година..., е днес Дани задмина по прохождане брат си:))))
Време е аз вече да седна:))))))))

А как ме успокоявате като чета, че всички (почти) се тръшкат:)
Весело посрещане на Новата година момичета:)
Бъдете много здрави всички:)
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #98 -: Декември 31, 2010, 19:28:36 pm »
Весело посрещане на Нова година и от нас!Желая на всички много здраве,любов и бебета през 2011г! :)

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #99 -: Януари 01, 2011, 00:45:42 am »
Честита Нова Година! Да сме живи, здрави, много влюбени и щастливи!
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #100 -: Януари 01, 2011, 01:51:55 am »
ЧНГ и от мен! Бъдете здрави и честити! :)


Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #101 -: Януари 01, 2011, 11:17:45 am »
ЧНГ и от нас! Също честит имен ден на всички именици! С пожелания за здрави тела и здрави нерви ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #102 -: Януари 01, 2011, 11:27:49 am »
Честита Нова Година! Да е здрава и плодородна и да не се помайва, ами да се захваща и да носи повече бебета!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #103 -: Януари 01, 2011, 15:23:58 pm »
Честита Нова Година! Здраве и късмет!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #104 -: Януари 01, 2011, 16:51:25 pm »
Честита Новата 2011 година на всички с пожелания за здраве, любов, късмет, щастие и сбъднати мечти!!!!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #105 -: Януари 01, 2011, 18:36:07 pm »
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!

МНОГО ЛЮБОВ ВЪВ ВСИЧКИ ДОМОВЕ, МНОГО СБЪДНАТИ МЕЧТИ, ДЕТСКИ СМЯХ И ВЕСЕЛБИ!!!!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #106 -: Януари 01, 2011, 22:40:18 pm »
Честита Нова година на всички! Много здраве, любов и късмет!

Ние пък още не сме се оправили.. Днес вечерта Криси повърна. Свалихме темп.,но започна да кашля повече и да се дави.. Малкият също започна да се дави от време на време и като го оригвах повърна и той. Утре ще ходим на дежурен и май антибиотик ще пием. Мислех си, че като нямат темп. вече са се оправили. :(
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #107 -: Януари 02, 2011, 10:06:29 am »
Весела, щастлива, здрава и плодородна година, мили ми момичета!

Tutto, бързо оздравяване!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #108 -: Януари 02, 2011, 10:21:35 am »
Честита Нова Година!Много здраве,щастие,любов и разбирателство във всички семейства!

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #109 -: Януари 02, 2011, 10:52:20 am »
Много здраве и късмет, пожелавам :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #110 -: Януари 02, 2011, 12:28:09 pm »
Честита Нова Година на всички!
Много здраве, късмет и поводи за радост...за вас и близките ви!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #111 -: Януари 02, 2011, 14:59:05 pm »
За много години, пожелавам ви тази година да е по-добра за вас и всички ние да сме по-добри. Бъдете здрави!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #112 -: Януари 02, 2011, 15:24:44 pm »
За много години и от мен! Желая ви здраве и здрави дечица, както и много щастие!

Лис
, честит ти проходил Дани! Да върви само напред и нагоре!

*

    Zorichka

  • **
  • 52
  • има надежда, повярвайте
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #113 -: Януари 02, 2011, 15:53:07 pm »
Желаем на семейство ви
Най-щастливи случки нови!
Лошото да Ви забрави,
И всеки Вам добро да прави!
Здравето, да е като скалите,
И да си не знаете парите!
Нека със веселие и смях
Да достигнете 100-тях!
Така ще бъде знайте Вий,
Щом желаем Ви го Ний!


 :wink: :wink: :wink:
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #114 -: Януари 02, 2011, 16:26:08 pm »
Честита Нова Година!
Нека 2011 бъде изпълнена с положителни емоции и донесе във всеки дом здраве,щастие и късмет! Обичам ви всички!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #115 -: Януари 02, 2011, 18:49:07 pm »
Честита Нова Година!
Пожелавам ви здраве и нека е много по-добра от старата.

Ние, не я започнахме добре, но смятаме добре да я караме и завършим:)
И тримата са болни, днес цял ден немога да сваля на Алекс температурата, но сега е малко по-добре. Миналата нощ изкараме на крак и успокояване:) Дано тази е по-добре.
3 болни дни минаха, почти сме преполвили и надявам се минали по-лошото. Време ни е да се оправяме:)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #116 -: Януари 02, 2011, 20:05:37 pm »
Честита нова година и от нас. Весели, усмихнати, здрави и с пълни джобчета. :)
Дано тази година бебетата в зачатие са два пъти повече. Положителните тестове също. Дано сбъдне желанията на всички и да стопи тъгата в душите ни.

Лисе, бързо оздравяване ви желаем.
Аз съм с бъбречна криза, а на питката здраве ми се падна  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #117 -: Януари 02, 2011, 20:57:56 pm »
За много години и от нас с пожелания за много здраве, много положителни тестове и много зачатски бебета!

Лиско, бързо оздравяване на лисичетата!

Лидия, дано бързо ти мине!

За съжаление днес следобед Ели вдигна 39.4 :( и сега свеки ще идва да я гледа, но ще и оставя и Стефан у дома, че да не го разхождаме и него по студа, пък дано не прихване от сестра си, ама какво да се прави "скачени съдове"...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #118 -: Януари 02, 2011, 23:01:14 pm »
Аз забравих да кажа, че от утре почва моят дребен ясла. Баща му ще го заведе за един час и ще остане с него. Да видим дали до края на седмицата ще е свикнал! Предвидливо съм си взела и три дена отпуск от другата седмица. Дано всичко е наред!
Вчера бяхме на гости на едно 10-месечно бебе, което ходи на ясла, и трябва да си призная, че беше по-социализирано от моето. Майката твърди, че в яслата бил като дресиран и правел неща, които никога не правел вкъщи (като да седи кротко на столче например).  :lol:

Да оздравяват болните родители и деца!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #119 -: Януари 02, 2011, 23:55:05 pm »
Честита Нова Година, здрави да сме!
За мен е истинско удоволствие да съм във вашата компания!
Пожелавам на Зачатие много нови бебета!

Лисе, Гери бързо да оздравяват децата!

Момичета имам спешно питане?
Митака цял ден се оплаква от болки в корема,
има разстройство, силни болки в стомаха и ниско долу
и постоянно казва, че му се ака!
Дадох ентерол, но е отпаднал, а иска да седи в тоалетната!
Завъртя ми се една муха, дали не е апендицит?
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)