0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #20 -: Декември 29, 2010, 11:46:40 am »
При детето не е желателно да има цветя.
И аз не смятам, че не трябва да казваш "Не". Дори напротив, колкото по-рано разбере, че има неща, които не трябва да пипа, толкова по-добре. В къщи нищо не съм закопчавала, затваряла или връзвала. Мисля си, че е малък да обикаля навсякъде, направи му кът за игра, да стои там, на вашата възраст моите ги оставях да се търкалят и да пълзят по спалнята, но тя е много голяма, естествено оградено отвсякъде, после в преносимата кошара. Не ми се щеше зимно време да се търкалят по земята и да пълзят навсякъде, където се ходи, колкото и да се чисти, не може да бъде чисто като на едно легло например.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #21 -: Декември 29, 2010, 11:52:23 am »
Опитах с кошара - там седи само докато спи през деня или трябва да ида до 00. Ако го оставя там реве та се къса и се тръшка и рита с крака...иска да пълзи на пода и това е. Не признава дори одеалото вече, опитва се да стигне до банята или кухнята, защото явно на плочките пълзи по-лесно. Успявам да го задържа на одеалото за 2-5 мин., докато играе с активната гимнастика.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #22 -: Декември 29, 2010, 11:59:54 am »
Опитах с кошара - там седи само докато спи през деня или трябва да ида до 00. Ако го оставя там реве та се къса и се тръшка и рита с крака...

не обичат дълго да са затворени, така е. Мартин успявах да го задържа в кошарата за игра през деня за около 20-тина минути без прекъсване - с помощта на музика. установих, че като му пусна музика и се съгласяваше да седи в кошарата при играчките без мама. ама мойто е музикантче и се омайва винаги от музиката, та не знам дали ще се получи при теб, но опитай и този трик.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #23 -: Декември 29, 2010, 12:11:38 pm »
И аз подкрепям - музиката прави чудеса с някои бебета, включително моето. Е, за кратко, но стига, колкото да са ти свободни ръцете и очите за 5-10 минути ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #24 -: Декември 29, 2010, 12:37:28 pm »
Опитах с кошара - там седи само докато спи през деня или трябва да ида до 00. Ако го оставя там реве та се къса и се тръшка и рита с крака...

не обичат дълго да са затворени, така е. Мартин успявах да го задържа в кошарата за игра през деня за около 20-тина минути без прекъсване - с помощта на музика. установих, че като му пусна музика и се съгласяваше да седи в кошарата при играчките без мама. ама мойто е музикантче и се омайва винаги от музиката, та не знам дали ще се получи при теб, но опитай и този трик.

Мерси, ще опитам с музика. А ти нещо специално ли пускаше или просто някоя музикална програма?
[/url][/url]
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #25 -: Декември 29, 2010, 13:49:56 pm »
И при нас музика помага- детски песнички на всякакви езици, класическа музика.
Но най-голяма помощ ми е това нещо- поисках га за рождения ден на Йосиф- може и до час да откара вътре без да се размрънка, а може и да ходи из него и да си подрежда нещата(вместо да подрежда моите :)):http://www.lindam.com/product/play-pens/toddler-safety/safe-and-secure-play-pen--white.html

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #26 -: Декември 29, 2010, 14:12:18 pm »
А ти нещо специално ли пускаше или просто някоя музикална програма?

хех, аз му пусках 3 диска с френски детски песнички, белким прифане нещо. според мен, всякаква мека и спокойна класическа или детска музика ще свърши работа. с музика и се приспивахме вечер - биберона в устата, мекичкия крокодил в ръката, "menier, tu dors" на плейъра и айде чао... така беше, докато не отказахме биберона.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #27 -: Декември 29, 2010, 14:27:45 pm »
А дали прохващат наистина, ако слушат различни езици?На мен много ми се иска да е полиглот, затова му пускам на английски, френски и гръцки и наистина се чудя дали "ще прихване" после. Иначе за приспиване вечер си имаме цяла колекция музикални изпълнения - започваме с Бейби слийп ноис и после Моцарт, Бетовен, Бах и пак Моцарт. После изключвам колоните.
Не давам играчки в леглото, защото започва да им пее и гука и заспиването става мисията невъзможна.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #28 -: Декември 29, 2010, 14:43:54 pm »
а, крокодила беше от т.н. приятелчета за леглото. малък, мекичък, с него той се галеше по лицето и така се успиваше, съчетано с помпане на биберона. сладка гледка :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #29 -: Декември 29, 2010, 14:44:28 pm »
Вени, прихващат и то доста. Малката половината цветове ги казва на български, другата на английски. Брои и на български и на английски до 10,а преди известно време като изтресе what`s up и where is the ball и ние с баща й си глътнахме граматиката 8O

А я кажете,/за миналите през това/ как отказахте бибероната, че при нас положението е доста трагично? :? През деня изобщо не се сеща за нея, но дойде ли време за спане си я търси, пробвах да я скрия, но освен реване 2 часа, друг ефект нямаше.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #30 -: Декември 29, 2010, 17:17:21 pm »
Fifa включвайте още един език :)
Значи продължавам да пускам и ще изтегля Бейби Айнщайн, да го тестваме.
Аз да се похваля - купихме си 4м.плат с една приятелка, разделихме го по ширина на две и го занесохме на шивач. Човекът тъкмо излизаше за кафе, примолихме му се и му взехме ние кафе и той ни мина парчетата плат на оверлог и сега си имам слинг :lol: Така, вместо 50 лв. да дам, си направих за 13 лв. слинг. Сега ще разнасям Ники в кривите му дни в него и с студените с него ще го извеждам. Имам си вече спасение и за дните, в които няма асансьор. Абе много съм хепи :lol:

Да си похваля детето - днес е много криво, но пък постоянно прави опити отново да се изправи самичък на крачета. Ама пусти паркет много се хлъзгаааа и постоянно Ники е в поза "жаба" :lol:Много е весело :lol:
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #31 -: Декември 29, 2010, 17:37:04 pm »
8O Жасмин, верно ли ще пускаш Никсън да гледа бейби Айнщайн още на 8 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #32 -: Декември 29, 2010, 17:46:16 pm »
Аууу, а аз дори не знам какво е бейби Айнщайн. Отивам да чета  :D

Извинете за спама
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #33 -: Декември 29, 2010, 17:47:08 pm »
Гледам се Фалите, та и аз да се поФаля - след 10 дневна почивка днес пак извадихме инхалатора. А беше само за два часа на коледното тържество в градината на 23. :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #34 -: Декември 29, 2010, 17:54:02 pm »
:bighug: sia, не я пускай повече, измъчи се това човече  :(
Нямате ли вариант за спортуване- гимнастика, плуване
аз ще записвам Стефи след НГ на гимнастика, казват спорта добре повлиява
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #35 -: Декември 29, 2010, 18:07:12 pm »
8O Жасмин, верно ли ще пускаш Никсън да гледа бейби Айнщайн още на 8 месеца


Ами аз не съм проучила много въпроса, ама разни приятелки ги пускат на бебетата. Нали е Бейби, вредно и е още да го пускам :ask: Ще проуча още, не съм се засилила, засега я караме на клипове, музикални телевизии и музиката преди заспиване. Аз се опитвам и да му пея на различни езици :oops:

sia горкото детенце, много мъчно ми стана като прочетох :( Дано бързо ви отмине :goodluck:

Мини, браво за решението ти да пуснеш Стефи на гимнастика osi_9Аз съм много ЗА спорта и в общи линии едва ще изчакам топло време за да ходим на плуване с Ники за мама и бебе. Много го обичам този спорт, плувам от 6 годишна и искам да предам любовта си към водата на Ники. Мъжо ще го учи пък на салса :D
[/url][/url]
*
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #36 -: Декември 29, 2010, 18:30:05 pm »
Аз пък съм на мнение, че трябва да научат българския както трябва първо, пък тогава други езици. Каква е ползвата да знае да брои на 5 езика, а да пишат "матрял" примерно или "инжинер". Иначе кой не иска детето му да е просто - никой. Всички си мечтаем за вундеркинди, ама какво ще излезе от тях, живота ще покаже.
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #37 -: Декември 29, 2010, 18:38:27 pm »
Аз съм в отпуск и днес имахме много хубав снежен ден с малките мармоти - София е много приятна сега, няма много хора, парковете са чисти и снежни, а децата са с червени бузки и усмивки до ушите...

Здраве и весели празници на всички ви!

jasmin, честит слинг, на мен точно слинг-шал ми спаси живота, Димана там си живееше и имах свободни ръце и за батко й.

sia, бързо оздравяване, много крива работа да сте болни по празници. Предполагам, че с времето ще се закрепи, но ако имаш вариант, спри я от градина за зимата. При нас Дани беше много болнав, но вече във 2 група е по-добро положението, изграждат имунитет, но при някои дечица си е по-бавно.

mimi26, чуждите езици не пречат на изучаването на родния. Това, което учат сега, трудно ще остане в главиците, освен ако не се поддържа постоянно или ако не живеят в многоезична среда, но развива мозъка и усета за езика. Аз мисля, че всяко умствено занимание е от полза, стига да носи удоволствие на детето, да не е насила.
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 18:43:43 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #38 -: Декември 29, 2010, 19:33:56 pm »
Мармотче, а кой ти беше най-лесния начин за връзване и в кой Димана се чувстваше най-добре?
[/url][/url]
Re: Седмичка 27.12.10 - 02.01.11-В очакване на Нова година!
« Отговор #39 -: Декември 29, 2010, 21:07:02 pm »
Минавам набързи4ко и се връщам в леглото 4е днес малко в пове4еко ми дойде ставането и пак тези боцкания в яй4ниците  :( .....
Пжелавам бързо оздравяване на всички болни деца  :wink:
Вени, прихващат и то доста. Малката половината цветове ги казва на български, другата на английски. Брои и на български и на английски до 10,а преди известно време като изтресе what`s up и where is the ball и ние с баща й си глътнахме граматиката 8O

А я кажете,/за миналите през това/ как отказахте бибероната, че при нас положението е доста трагично? :? През деня изобщо не се сеща за нея, но дойде ли време за спане си я търси, пробвах да я скрия, но освен реване 2 часа, друг ефект нямаше.

И ние много трудно се разделихме с бибката докато един ден му казах че е ве4е батко а биби имат само бебетата и я скрих на обяд само попита-"биби"? , и аз казах нали ве4е си голям лягай и заспивай ,ве4ерта беше по трудно ,но ...мисля 4е е довреме до самото дете тъй като сме имали много опити но неуспешни